Nadšenci suplujú štát a múzeá

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa oneeeee »

ts - transport stream je video , ktoré ide zo satelitného vysielania .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Hm, tak to bude asi i on. O tom výběru z hromady souborů vím, ale některý z nich to valil tuším i bez možnosti výběru, takže proto jsem s tím skončil. A hlavním důvodem proč jsem skončil s oběma bylo to, že nedokázali stahovat ze všech webů, tak jsem to pak vzdal..
Jo, tak z výběrů kvalit mi to nabídne i ten program IDM.
Tak jako o historii souborů mi ani nešlo, spíš o to, že jsem potřeboval nějak "resetovat" nastavení a po smazání a opětovném stažení tam zůstala i ta historie, proto jsem ji zmiňoval.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

na to nemáš nejaký softík ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Počky, teď to bylo na koho? Pokud na mě a jestli myslíš na pročištění systému, tak už raději nepoužívám nic. I jakýsi CCleaner byl prý nějak zničený, tak už nevěřím ničemu..
Zdravý chod si udržují defragmentací od starého programu a čištěním zbytečností od vestavěného čističe v systému.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

myslel som na Orhoreho a ukladanie webiek do jedneho suboru
Ale keď už píšeš SilverFox o tom čistení zbytočností pomocou vstavaného čističa v systéme, tak to nepoznám. O čo ide presne?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Jo tak, promiň, jsem byl zmatený.

No, pokud máš WinXP a Win7, tak jen otevřeš "Tento počítač" - pravým myšítkem klikneš na pevný disk s momentálně spuštěným systémem (mám disk rozdělen na 3 oddíly - WinXP, Win7 a data, proto upozorňuju na ten konkrétní), klikneš na "Vlastnosti" - vyjede ti malá tabulka s koláčem (využití disku - volné místo atp), hned vepředu klikneš na čudlík "Vyčištění disku" - klikneš na něj a začne ti to prohledávat zbytečnosti co můžeš smazat.

Ale pozor, může to trvat i dost dlouho. Nabídne ti to třeba i smazání nějakých aktualizací WinUpdate, ale to já radši nemažu.. Sám si vybereš co chceš smáznout.

Potvrdíš, necháš chvíli pracovat a máš lehce uklizeno :-).
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa oneeeee »

CCcleaner je stále funkčný a do minuty ti vyčistí apdata od bordelu a veselo ideš ďalej . na sťahovanie z web stránok mám dva priečinky . pre chrome , internet a pre operu , internet2 . mám prehľad kde čo je a kedy to odstránim.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa janvys »

Mohu potvrdit, ccleaner je asi nejlepší čistič současnosti a je kompletně free. Používám ho už roky k plné spokojenosti, mám sice stále starší verzi, ale to nevadí. Umí čistit registry, kde se ti ukrývá ten nejzásadnější bordel, umí editovat programy při startu a další vychytávky. Paranoidi jako NSK (myslím to v dobrém) si můžou sosnout starou verzi která stále funguje. A navíc paranoidi budou rádi za to že tehle program umí totální vymazání, to znamená ne jen výmaz z registru těch dat, ale skutečné fyzické vymazání(přepsání) dat v sektorech možno až několikanásobně, takže i ty data jsou skutečně smazána. A to umí málokterý free program.
Hlavně to čištění registrů je fajn věc, časem se ti registr zanese takovým množstvím mrtvých frází až se ti zpomalí celý systém.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa oneeeee »

a ešte dopíšem , že vie spraviť obnovu windowsu .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Jen vsuvka, jsem tu závorku prve chybně přečetl: "nemyslím to v dobrém", tak jsem se zarazil a přečetl znovu :lol:.

Ono šlo prý o nějaké aféry s rozhašením programu nějakou firmou co tento SW zkoupila. Prý podobně jako dodrbali nový Defraggler - já mám ještě nějakou starší verzi..
Tak několikanásobné přemazání zase nepotřebuju, tam bych se bál zbytečného opotřebení disku (velmi špatné zkušenosti s vadnými sektory)..

Hm, no musím říct, že systém WinXP mi jel nepřetržitě 3.5 roku a furt je svižný jako na začátku, jen jak mi nedávno selhal, tak jsem zkysnul (i po úspěšné jednoduché opravě) zatím na systému Win7.. Ale rozumím ti o čem mluvíš.


Jinak nechci být nějak neslušný, ale zkuste někdo přihodit třeba aspoň názor k tomu co tu psal Kazetowich nebo já na začátku. Podle mě je to celkem zásadní věc a i v odkázaném kratičkém dokumentu je zmíněný postoj těch muzeí.
Ale opravdu to nemyslím nijak špatně, jen mě to tak napadlo :-|.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa oneeeee »

tak veľké múzea spotrebnej elektroniky na slovensku alebo niekde inde , nebudú . . mini múzeá už sú . máme ich doma , kde treba utierať prach , vykurovať miestnosť a kŕmiť to elektrikou. a to by bolo pre štát nesmierne nákladné .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: No, tak to je asi bohužel pravda. Co já byl v tom brněnském Technickém muzeu, tak tam je to pořád stejný. Sice jsou tam zajímavý kousky, které asi nikdy nebudu mít šanci sehnat, ale stejně, o čem to muzeum je, když si to jen prohlídneš, vyjímečně si někde přečteš jednu kratičkou popisující větu a ani to neuvidíš v provozu.

Soukromá - tedy lépe osobní muzea jsou mnohem hezčí záležitostí, ale jak to udělat, aby si to mohl kdokoliv přijít prohlídnout?

Dost ujetý nápad co jsem teď zrovna dostal by byl, domluvit se se všemi ochotnými sběrateli, svést svoji sbírku do nějakého obrovského domu třeba jednou za rok, předtím nějak rozhlásit veřejnosti datum a místo konání takové akce, vybrat nějaké vstupné, aby se na tom těžce neprodělalo a třeba přes víkend udělat takovou maxi výstavu s průvodci - sběrateli, kteří by k tomu podali i podrobné informace..
Jak říkám, je to dost ujetý :-D a jen mě to vytanulo v mysli při přemýšlení nad tím, jak své sbírky ukázat veřejnosti - tak to berte s rezervou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"