Nadšenci suplujú štát a múzeá

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa oneeeee »

no verejnosť sa pozerať môže , jedine z fotiek . a rád by som videl takého audiofila čo si na cesty zoberie svoju komplet zostavu technics alebo sony esprit do dvoch áut a bude sa modliť aby sa stým niekde nestrepal a nedaj bože niekto do neho jebol. to by asi neprežil. buď infart alebo diera v hlave od rohu zostavy .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Preco maju takuto cinnost vyvijat sukromne osoby? Ale zase kym budu na miestach politikov sediet vlastizradne podplatene pandravy lobujuce za zahranicne koncerny, tak sa nic nezmeni k lepsiemu. Iba opacne.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Tak fotky nejsou vždy ono, někdy je potřeba to minimálně vidět osobně a při nejlepším i v provozu.

Já totiž vzal ten nadpis doslovně - že sběratelé zastupují muzea, proto mě napadla i ta bizardní myšlenka.

Ale podle mě, kdyby se něco takového jednou za rok uskutečňovalo a pořešilo se to s náklady třeba tím vlezným, tak by se muzea mohly jít zahrabat, protože by se tím přechc** na plné čáře.

Samozřejmě opět opakuji, je to jen jeden z mých nerealizovatelných nápadů (a že jich mám kvanta), takže plně chápu i ty rizika. No spíš než nehoda jsem myslel na to jestli by to technika přežila vzhledem ke stavu silnic - pořád se totiž dá jet v pomalém pruhu, který jsem viděl používaný tak asi před 20 lety, jestli vůbec (ale je pravda, že nikam moc nejezdím).


Kazetowich: Jak jsem zmiňoval výš, tak to byl jen nápad z fleku. Ale hlavně by to bylo o tom udělat trochu osvětu ostatním, kterou muzea ani nenapadne v nejmenším uskutečnit a co hůř ještě s mizivým množstvím přístrojů oproti tomu, kdyby se na takové akci sešlo víc sběratelů.
Další věcí by bylo se poznat třeba navzájem osobně.

Ale jak říkám, byť to bylo vymyšlený z fleku a s trochou nadsázky, tak jsem to myslel upřímně, ne nijak špatně..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa janvys »

Takové nápady už tu byly. Bohužel se to zatím nikdy nesešlo s úspěchem.
Před cca 8 lety jsem já spolu se dvěma dalšíma stejně postiženýma nadšencema zkusili takovou akci uspořádat. Měli jsme zdarma zapůjčený prostor od městké části v Praze, prostě jednoduše jsme zašli na obecní úřad a shodou náhod nám vyhověli a zapůjčili bývalou prodejnu a řekli že dokud neseženou nájemce, můžeme tam být jen za cenu energií. Což nám na jednorázovou akci stačilo až příliš.
Během dvou týdnů jsme tam navozili veškerou naši vintage elektroniku a větší část nám zapůjčili sběratelé. Bylo to primárně zaměřené na audio a video 70.-90.let a navíc i ostatní elektro jako počítače, radiotechnika apod.
Byla toho ve finále plná prodejna o ploše cca 150m²!
Propagaci jsme měli vcelku slušnou, letáky na správných místech, na netu aj.
Přišlo se na nás podívat relativně málo lidí a i to málo hlavně kvůli tomu že vstupné bylo dobrovolné.
Celkově ale návštěvnost byla malá, takováto akce není pro masy, ale pro pár nadšenců.
Finančně je to VŽDY prodělek!!
Lidi za to nikdy nebudou platit vstupné i když je velmi nízké. Na co taky, když se na to všechno můžou podívat na netu kde je mraky stránek soukromých sběratelů. Je to dost časově a finančně náročné takovou akci uspořádat.
O vytvoření jakéhosi muzea nemůže být ani řeč, to by bylo možné jen v případě že by někdo z nás byl milionář.
A i kdybychom byli milionáři, návštěvnost tam nebude už již z výše uvedených důvodů.
Je to úplně stejné jako v případě menších prodejen, které již většinou zanikly, a zbytek postupně umírá, díky tomu že lidi kupují v eshopech.
To je prostě přirozený vývoj který nikdo z nás neovlivní.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa oneeeee »

tak magnetofony azosilňovače by prežili . opadal by z nich aspoň prach . neprežili by gramofony cd prehrávače a dat systemy . k tomu treba započítať , amortizácie od elektroniky až po ponožky a krvný obeh . a to sú vysoké náklady.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Fuha a já myslel, že co jsem napsal je nesmysl, jen mě to prostě nedalo, abych ten nápad nezmínil..

Tak to jsem netušil, že se k tomu takto lidi staví, jsem myslel, že by přišli i takoví, kteří nějací sběratelé či hifisti nejsou, ale zašli by se podívat jen aby si rozšířili obrzory..

Já to myslel jen jako jednoroční akci třeba na prodloužený víkend, ne zrovna utvořit stálé muzeum, to by opravdu musel být někdo milionář..

Asi jsem měl až moc velký nadšení pro něco takového.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa janvys »

Je to prostě nereálné. Jistý smysl mají například akce autoveteránů, modelářů, ale hifi prostě takovou zájmovou základnu nemá.
Jak sám píšeš-lidi co by si rozšířili obzory-si sednou před smart tv nebo počítač či vezmou do ruky mobil a vygůglí si to a prohlídnou, nikdo kvůli tomu nezvedne prdel a nepojede někam se na to někdy podívat..
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Hm, no je to škoda. Auta jsou taky jen auta a na netu je těchto věcí víc než hifi techniky, ale chápu jak jsi to myslel.

Hm, je to blbý.. To pak leda natočit nějaký dokumentární seriál s každým sběratelem zvlášť..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tiez som sklamany u nas slabym zaujmom o hifi. Dokazom je aj malo prispievatelov na tomto webe. Ludia dostanu zadarmo priestor ale nedokazu si to vazit. Je to smutne.
Preto si treba cenit tych, co prispievaju a tvoria.
Zacinam mat dojem, ze vacsina cechov a slovakov su take kuul teliatka ohlupnute co cakaju ze k niecomu zadarmo este dostanu bonus uff.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak ono to možná chce jen chvíli času než se sem dostane víc lidí..aspoň v to doufám. Třeba jsou zvyklí na taková fóra, kde se každý chová povýšeně a zesměšňuje ostatní, že nemají na lepší techniku a další kecy..
Je pravdou, že kdyby to tu nějací zájemci pročítali, tak si myslím, že by poznali, že se nemají čeho bát.

Vem si už jen ten fakt, že se za tak krátkou dobu sem přispělo s tolika zajímavými věcmi - kdo ví, jak to bude vypadat třeba za půl roku :-).

No tohle je taky smutná pravda, pokud to tak vnímají. Sice taky patřím věkově mezi tu mládež, ale s jejich nározy a chováním se vůbec neztotožňuju..no vlastně, já mám na většinu věcí úplně jiné názory než většina lidí.. Chci ale říct, že ne každý je takový.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa oneeeee »

to nie je vekom , ale myslením.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vidim SilverFox ma hodnost Stara paka hehehe. Vzhladom k veku vcelku usmevne.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"