Mŕtvy windows

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Hasterman »

Ešte neviem. Musim doma pohľadať či som nevyhodil CD s w7. Ja keď doma robím poriadok vyhadzujem aj veci čo neskôr hľadám.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Hasterman napísal: Utorok, 10. Decembra 2019, 06:21 Tak som mal včera chvíľku čas a postupoval podľa mrkvosoftu na oživenie windowsu.
https://support.microsoft.com/sk-sk/hel ... een-errors
Od reštartovanie prieskumníka, odinštalovanie antivírusu (avira), vrátenie ovládača grafickej karty a nič nezabralo. Keď som chcel odinštalovať poslednú aktualizáciu, tak tá sa nedala. Po otvorení Windows update sa nič nedialo, počítač pracoval a neotvoril to, iba vyhodil nejakú chybovú hlášku.
Do núdzového režimu som sa dostal, neviem prečo to minule nešlo.
Pripojil som externý hardisk a chcel som si naň skopírovať pár veci. Disk načítalo, ale nedokázal som na neho zapisovať. Skúsim ešte nejaký usb kľúč. Budem vedieť skopírovať v núdzovom režime cca 15 GB dát na externé úložisko? O nič viac mi nejde. Pochybujem že ten systém ešte nabehne bez opätovnej inštalácie.
Skus si stiahnut Hirenboot, ten nahodit na nejaky usb kluc co ma aspon 4gb, pomocou rufusu, navod mas aj priamo na stranke, je to defacto "zivy windows 10" ktory bezi plne z toho usb kluca a ram takze ho poskodenie a nefuknost originalneho hdd nezaujma, cez neho mozes skopcit vsetko z povodneho disku ako zalohu, rovno aj spustit instalaciu windows 10 z ISO, predtim ale doporucujem pozriet ci predsalen nieje nieco s hdd, mozes skusit aspon "chkdsk c: /r /f" na skontrolovanie stavu disku v tvojom pc, ak tam napise ze ma nejake "bad sectors" tak je ten hdd zial odpisany


https://www.hirensbootcd.org
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Hasterman »

Kontrolu disku som tiež včera vykonal a všetko o.k.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Hasterman napísal: Utorok, 10. Decembra 2019, 10:31 Kontrolu disku som tiež včera vykonal a všetko o.k.
tak je dobre, este to pozri ale aj s niecim co vie vypisat aj veci co sa tice smartu, ako napriklad hdtune, chybi disku su topka pri umierani windows nakolko w10 zboznuje vytazovanie hdd
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa moniatko »

Duke_Dragon, kde vezmem tú lepšiu verziu w10 čo si spomínal pred tým?
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa moniatko »

Presnejšie toto - WINDOWS 10 LTSB N 2016
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa oneeeee »

ak máš rozdelený HDD tak nepotrebuješ nič kopírovať . a preinštalovať sa to dá aj cez windows live .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa zvalo »

Varovanie: bude do dlhé ale verím že poučné ;)

Čítam a nestíham sa čudovať ... Mierne povedané, miešate tu hrušky s jablkami. Najkrajšie je zovšeobecnenie že Windows 10 je nepodarok a podobne. Následne propagácia zastaralého a ako rešeto deravého Windows 7 (česť jeho pamiatke).
Prosím uvedomte si, že Windows 10 bude už čoskoro inštalovaný na jednom bilióne zariadení. Opakujem: jednom bilióne. Viete si to predstaviť? Zatvorte na chvíľu oči a predstavte si bilión čohokoľvek.

No a teraz k tomu koľko je na nete nespokojných užívateľov, hlásiacich chyby a Microsoft sa to snaží všetko postupne hasiť. Štatisticky by sme mohli hovoriť o nejakom XY promile, prípadne percente? Pri toľkých inštaláciách. Samozrejme Windows 10 nie je stelesnením dokonalosti, ale v súčasnosti je to ten najlepší a najpokrokovejší operačný systém na svete. Môžeme sa o tom hádať, môžeme s tým nesúhlasiť ale to je asi tak všetko čo sa proti tomu dá robiť :)

Keby mal Linux/Unix 1 bilión inštalácií a vy ste jeho používateľmi, tak Internet by pod hláseniami chýb a porúch skolaboval. Ľahko sa vám teda nadáva na Windows.

A prečo to tvrdím? Venujem sa tomu a mojou uchýlkou sú operačné systémy. Niekto zbiera známky, motýle, ja skúšam operačné systémy. Pre ilustráciu, môj notebook aktuálne používa tripleboot, štartuje do 1. Windows 10, 2. Linuxu, 3. OS X (Hackintosh - upravený OS X od Apple, žiaľ Macbook sa mi porúčal po 9 rokoch intenzívneho používania). Na tomto notebooku intenzívne pracujem viac ako 8-10 hodín denne, striedam systémy za pochodu. A teda poviem Vám že vo Windows 10 si "bahním", v linuxe/unixe a OSX si zase "rochním". Pracujem s videom, fotkami, kódenie, 3D, administrovanie ... Je to moje hobby. Rád pracujem v "okennom" prostredí tzv. GUI, ale rád mám aj čistý textový "shell" a čierno-čiernu obrazovku.

Každý operačný systém má chyby. Nič nie je dokonalé. Vždy sa objaví niečo nové, či už chyba alebo zraniteľnosť. A pre "dark internet" sú najžiadanejší užívatelia, ktorí sú presvedčení o "pravde" neaktualizovať lebo vám tam nahrajú nový vírus, novú zraniteľnosť či kieho. Ignoruje sa skutočnosť, že sa hlavne niečo opravuje. Fakt dobre bavíte hackerskú komunitu a ste ten najľahší terč. Nemusí ísť o vaše údaje, že nemáte čo skrývať vo svojom počítači, na to fakt nie je nikto zvedavý. Podstatné je, že môžu váš nezabepečený systém použiť ako botnet, alebo na zakrytie svojej inej nekalej činnosti. Možností ako využiť jeho strojový a výpočtový výkon je veľa (napr. kryptomeny). Tak si len spokojne "bahnite" vo svojich deravých a zastaralých systémoch.

Vrátim sa ešte k chybovosti Windows 10. Je jedno či používate Windows XY, Linux a jeho deriváty, Unix, OSX, Android, iOS ... všetko má svoje spôsoby nastavenia, ovládania. Systému musíte porozumieť. Inak sa ľahko dostanete k modrej obrazovke smrti, bez ohľadu na to aký systém používate. Takže nesúhlasím s tým, že Windows 10 je nepodarok. Treba mu len rozumieť a vedieť ho ovládať. Nie zovšeobecnovať len kôli tomu, že je na svete najpoužívanejší. Práve to je obdivuhodné, že v dnešnej záplave systémov dokáže takto vládnuť trhu. Ja by som mu doprial menší podiel a viac Linuxov.

A áno. Aj ja som zažil BSOD, čiernu obrazovku, odpálený disk, stratu dát. Od toho tu máme pravidelné zálohovanie na ktoré väčšina užívateľov z vysoka kašle (ja tiež zhreším, hehe). Potom ale nastupuje dôkladné rešeršovanie internetových fór, hľadanie riešenia, pokusy o obnovenie. A pokiaľ teda nemám zálohu, blbec som ja, nie operačný systém.

Súhlasím s tým, že Microsoft tlačí na pílu a niekedy si dovolí ísť za čiaru únosnosti ako v prípade nútených aktualizácií, či násilného zberu telemetrických údajov a podobne.

Každopádne za mňa pre bežného užívateľa: určite inštalovať Windows 10 a správne nakonfigurovať (to musí robiť človek, ktorý vie čo robí), osobne preferujem verziu Pro pred Home - tá je na môj vkus príliš obmedzená. Samozrejmosťou je legálna licencia na software. Ak potrebujete len prehliadať internet a používať poštu, či upraviť fotku, môžete to skúsiť s Linuxom, v dnešnej dobe je to už stabilný dospelák, spoľahlivý, ale samozrejme musíte si zvyknúť na iný spôsob ovládania a myslenia. Rovnako ako pri Windows či čomkoľvek inom, musíte vedieť čo robíte, kam klikáte. Nie je to však nič nemožné a keď to zvládnete už nikdy nebudete chcieť nejaký Windows či čo. Úplne vážne. Taktiež pokiaľ zvažujete z nejakého dôvodu prejsť na Linux, treba si overiť či vami používané aplikácie existujú aj pre Linux, príp. či majú adekvátnu náhradu. Internet je nekonečná studnica informácií, takmer na všetko má tu správnu odpoveď. No a ak nemáte hlboko do vrecka, dovolím si odporučiť OS X - vyladený systém a HW (áno aj on má svoje muchy). Treba len vedieť čo chcem a čo s tým viem spraviť.

Prirovnanie: chcem auto, mám na to, kúpim si monopost F1 a potom budem na fórach vypisovať aký je to črep, lebo som chytil dieru na ceste, náprava v háji, zožralo to aj trávu popri ceste, prší do toho ... chápeme sa? Tak radšej stavím na koncernovú kvalitu a vezmem nejakú škodovečku, jazdeného passata a zase budem na fórach vypisovať ako sa mi niečo pokazilo, nefunguje, nesplnilo to očakávania. Pritom množstvo šoférov je so svojím autíčkom OK, dokáže mu čo to prepáčiť, ide do servisu, vymení olej, doplní vodu do ostrekovačov ... skrátka AKTUALIZUJE ...

Ďakujem, že som sa tu mohol vyplakať :)
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa moniatko »

zvalo, veľmi ďakujem!
ja sa novým veciam priečim (a ono to je asi tak nevedomky vedomky dôvod toho, že nerozumiem :p)
ale inak si mi dosť pomohol...
mala by som aj pár podrobnejších otázok, tak ak ťa môžem chvíľu otravovať na SS, budem moc vďačná
ja nie som počítačový odborník, nejaké základy + niečo naviac mám, ale dôležité veci riešiť nedokážem, no budem sa to musieť naučiť
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa zvalo »

oneeeee: áno o tom píšem, nie všetko ide ako po masle a chyby sa robia. Je to hanba pre Microsoft, to ale neznamená, že to ostane v tomto stave a neopravia to. Podobných článkov existuje aj k Linuxu, OS X, Androidu ...

moniatko: Pokojne mi môžeš napísať, čo bude v mojich silách tak pomôžem. Tiež nie som vševedko, s niečím však mám dlhoročné skúsenosti a čo neviem vygooglim, príp. poviem priamo, že na to nemám bunky ;)

Ešte dovetok: viete čo je potrebné spraviť ako prvé po inštalácii Linuxu? Aktualizovať! Ak teda neveríte aktualizáciám, je to ako z dažda pod odkvap, pretože v Linuxe sú aktualizácie previazané cez aplikácie, systém, konfigurácie a dlhoročný chod bez updatov si neviem predstaviť.
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Misko Misko - ty sa uz nepoucis 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"