Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

pepst: Není zač :-).

No, já myslím, že to musíš brát asi trochu s rezervou, tady jich třeba mají rovnou 9999 kusů, ale s touto cenou si jich můžu vzít sotva pár kousků, což mě hodně štve, páč tyhle by se mi dost líbily..
Odkaz na web

Ale je pravda, že 3400ks je celkem zajímavý číslo, ne moc generický..


No já se hlavně moc těším na ty černé, kterých mám doma dohromady 7 kusů z nichž 4 už u konce nejedou..

Pak dám vědět. Tento týden jsem měl dost únavný, tak to mám v plánu objednat v neděli..
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa Teslák »

Tak tyto mám také ve své sbírce.Asi 5ks mám nahraných ve stolním cd rekordérech Philips .
Poznatek-První modely rekordérů s mechanikou cdd3610 není sebemenší problém .Ale druhá výrobní řada s optikou OPU24.24 nebo OPU24.25 Problém je.Prázdný disk nejde načíst tzv- za studena.Mechaniku je třeba zahřát aspoň půlhodinku hraním jiného cd.Poté tento disk načíst lze.Můžete vypalovat.Ale - po vypálení a zfinalizování ho v téže mechanice nenačtete.Jinde samozřejmě vždy.Má nějaký extrém v odrazivosti barviva,nevím jaký.Nahránà stopa je vidět silněji pod uv lampou než jiné podobné vypálené Cdr.Myslím ,že je lidé ve své době dost vraceli,proto jsou dnes na skladech.Poté eximpo vyrábělo cdr AUDIO 80 min,mělo zelený papírový obal.S těmi jsem nikdy problém neměl a ty dnes již nekoupíte.
V minulosti jsem jen tak psal do gramozávodů (GZ media ) ,taky dělali cdr pro AUDIO rekordéry,byly zase s oranžovým potiskem na cdr,a myslím booklet měli modrý,jestli je mají,ale s překvapením mi odepsali,že mi jich 500ks vyrobí.No- co bych s tím dělal.Tož tak.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa Teslák »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 13. Septembra 2019, 23:50 pepst: Není zač :-).

No, já myslím, že to musíš brát asi trochu s rezervou, tady jich třeba mají rovnou 9999 kusů, ale s touto cenou si jich můžu vzít sotva pár kousků, což mě hodně štve, páč tyhle by se mi dost líbily..
Odkaz na web

Ale je pravda, že 3400ks je celkem zajímavý číslo, ne moc generický..


No já se hlavně moc těším na ty černé, kterých mám doma dohromady 7 kusů z nichž 4 už u konce nejedou..

Pak dám vědět. Tento týden jsem měl dost únavný, tak to mám v plánu objednat v neděli..
Sháníš spíše AUDIO nebo GENERAL USE-datové?
Něco mám vícekrát,AUDIO cdr i Cdrw se moc nechci vzdávat,ale datových starých mám pár navíc.Úlovky z bazarů.Kdyžtak bych někdy nafotil a něco VÁM tu pustím.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Hm, neber mě špatně, ale teď si nejsem jistý jestli reaguješ obecně či na ty vizitkové CD?

Já si chci udělat zásobu CD, protože jsem před rokem zjistil, že už záhadně nejsou k dostání a když už budu dávat za to prachy, tak chci i nějaké pro mě vzácné disky, což jsou ty černé. Ale samozřejmě si přiberu i pár RW disků, který jsem si moc neužil..

Hm, nějak ti nevím jak moc velký rozdíl má být mezi datovým a zvukovým CD.. Přeci jen, zvuk je taky ukládán v datech..
Pokud myslíš nějaké spešl užití (viděl jsem i jakési CD určené pouze pro vypalovací CD decky), ale ty byly drahé.
Já si disky pálím jen v obyč interní PC mechanice napojené kabelem do noťasu - to píšu proto, že i když je interní, není to ta noťasová, ta je už jaksi mrtvá..


Co se týká vizitkových či 8cm disků, tak tam sháním jakékoli (na vypálení) - těch mám totiž dohromady asi 10 kusů.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa Teslák »

pro cd decky,jak píšeš ,je třeba ten multidisc 74 min v tom obchodě z odkazu na web.Má nápis AUDIO,to je směrodatné užití média.
Vizitkové nemám.Psal jsem všeobecně o Cdr,nejen o malých verzích.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Jo aha tak.. Promiň za tak blbý dotaz, ale když tedy to 74min CD nahraju v PC vypalovačce, tak bude nějaký problém? Přeci jen, je tam psáno i těch 650MB..

Tak protože CD pro mě v dnešní době není už primární nosič, tak se při pořizování dívám spíš po zvláštnostech - různě barevné CD, kterých mám sotva 5 a ještě k tomu již vypálených a nebo právě co do velikosti.

Ale s tím jaké množství si plánuju pořídit si asi budu muset splačit nějaký discman, ale jestli se mi podaří sehnat nějaký vhodný mám celkem obavy..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa EZ647 »

Rozdiel medzi Data a Audio CD-R som v krátkosti popísal tu v prvom príspevku v bode č6
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=1&t=302

Či bude Audio CD-R kvalitnejšie než dátové, bolo na výrobcovi, ale väčšinou to boli len marketingové keci.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:13 Teslák: Jo aha tak.. Promiň za tak blbý dotaz, ale když tedy to 74min CD nahraju v PC vypalovačce, tak bude nějaký problém? Přeci jen, je tam psáno i těch 650MB..

Tak protože CD pro mě v dnešní době není už primární nosič, tak se při pořizování dívám spíš po zvláštnostech - různě barevné CD, kterých mám sotva 5 a ještě k tomu již vypálených a nebo právě co do velikosti.

Ale s tím jaké množství si plánuju pořídit si asi budu muset splačit nějaký discman, ale jestli se mi podaří sehnat nějaký vhodný mám celkem obavy..
Ked discman, tak odporucam radu D od sony.
Nieco ako D-20, 25, 30, 33, 303 a pod.
Napr. Moja d-33 prisla z usa a tusim aj s postovnym vysla do 50 dolarov ak dobre pamatam. A ten zvuk je uzas.
Niekto ma rad panasonic ci aiwa, ale tam nemam prehlad. Toto je stavka na istotu a penazenka nezakrvaca. Vlastna skusenost. Ziadny kupeny test.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Hm, moc díky za info :-). Sice bych ideálně rád před koupí slyšel zvuk jaký to má, ale kdyby to nešlo, tak podle ceny uvidím a pokud na něco takového tady narazím.
Ale měl bych v plánu tam používat i Mp3 formát, což podle zběžného prohlídnutí netu umí asi jen ta tvoje D-33..

Ono já jako jeden discman mám a zvuk není nejhorší, ale výdrž je pořádně na ho**uby.. Navíc k němu nemám ani síťový adaptér, tak musím (stejně jako u přenosných repráků) používat svůj univerzální adaptér. Byl asi dost používaný, ale někdo se ho zbavoval, tak co..
Jedná se o Roadstar PCD-3445MPT.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa Teslák »

SilverFox•NSK napísal: Sobota, 14. Septembra 2019, 23:33 Teslák: Hm, neber mě špatně, ale teď si nejsem jistý jestli reaguješ obecně či na ty vizitkové CD?

Já si chci udělat zásobu CD, protože jsem před rokem zjistil, že už záhadně nejsou k dostání a když už budu dávat za to prachy, tak chci i nějaké pro mě vzácné disky, což jsou ty černé. Ale samozřejmě si přiberu i pár RW disků, který jsem si moc neužil..

Hm, nějak ti nevím jak moc velký rozdíl má být mezi datovým a zvukovým CD.. Přeci jen, zvuk je taky ukládán v datech..
Pokud myslíš nějaké spešl užití (viděl jsem i jakési CD určené pouze pro vypalovací CD decky), ale ty byly drahé.
Já si disky pálím jen v obyč interní PC mechanice napojené kabelem do noťasu - to píšu proto, že i když je interní, není to ta noťasová, ta je už jaksi mrtvá..


Co se týká vizitkových či 8cm disků, tak tam sháním jakékoli (na vypálení) - těch mám totiž dohromady asi 10 kusů.
Vizitkové nemám.Jen pár mini cdr a klasických cd-rw i cdr.
Ano ,AUDIO jsou pro "cd rekordéry decky" :D .
Myslel jsem,že i velká sbiráš.
Rozdíl mezi AUDIO a Datovým je už jen v jakési předurčené digitální licenci pro AUDIO použití ,která je již fixnutá na prázdném AUDIO cdr(w) pro domácí cd AUDIO rekordéry.
Podotýkám,dodnes mi hrají všechny cdr všech značek nahravané v tomto přístroji.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: V pohodě, jo jo, to už vím že jsi psal, že vizitkové nemáš :-). Kdybych věděl, že to bude nesehnatelný, tak bych si nakoupil víc 8cm CD-R a hlavně i CD-RW - těch mám ale jen pár kousků a od Memorexu ve slim obalech..

Jo, tak tohle nějak jde mimo mě. Já sice mám jeden CD deck značky Prosonic, ale prakticky to u mě nemá využití - hudbu si přehrávám pouze v noťasu, kde s ní i pracuju a nebo v mobilu či vyjímečně jsem si bral do práce i discman a pár CD..
Ale je pravdou, že kdybych si měl pořídit CD deck, tak bych chtěl ten TESLA. K tomu sehnat i plně funkční SM260 a klidně i SM261 a bylo by to super, páč 1039A už mám, tak by to byl komplet. Byť to gramorádio používám jen jako cestu zvuku z kotoučáku a jiného gramce.


Jo rozumím, jsem si přečetl to co psal Erik. Stejně jsem si ale říkal, že tohle musí být jen reklamní tah, byť je tam třeba (pardon za blbé vyjadřování) identifikátor, který pustí jen tyto CD a ty nehudební třeba ne..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zháňam nepoužité staré CD-R a DVDR médiá

Príspevok od používateľa EZ647 »

To je hlavne politika autorských práv.

Tesla robila CD prehrávače, ale nie rekordéry.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"