Vinyly - MaxiSingly

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa Kazetowich »

orhore napísal: Utorok, 30. Októbra 2018, 14:05 U nás média nakupovat je ztráta času a peněz.
prečo ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Utorok, 30. Októbra 2018, 15:10
orhore napísal: Utorok, 30. Októbra 2018, 14:05 U nás média nakupovat je ztráta času a peněz.
prečo ?
Nechci se vám do toho vměšovat - nemyslím to nijak zle.
Podle mě to myslel asi tak jako já. Dejme tomu, sháněl bych třeba tento singl "Master And Servant (Slavery Whip Mix)" a nechci žádnou jinou verzi než tuto..

Sbazar
Discogs
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 30. Októbra 2018, 15:10 Tu dobírku jsem myslel jen v rámci "dalekého zahraničí" a to Slovenska. A proč zapomenout? Já nehodlám dávat bance 250Kč navíc za převod měny do eur, na tyhle ceny jim z vysoka..
Tak to není. Tvoje banka neprovádí převod měn při transakci přes paypal. To provádí až paypal. Navíc prodávajícímu strhne něco málo paypal jako režijní náklad za transakci. Však to známe všichni když si nějaké e-shopy zvyšovaly celkovou cenu když platíte kartou - údajně právě kvůli tomu, že banka si něco nechala od obchodníka. Tohle je hrubé vysvětlení, ale jsou tam i drobné další detaily i co se týče nastavení paypalu a jeho nevýhodného kurzu.

Kazetowich - u nás kupovat média je v porovnání se zbytkem světa opravdu nevýhodné co se týče cen. Když pak hledáš hodiny něco kvůli ceny, tak je to i ztráta času ;)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore napísal: Utorok, 30. Októbra 2018, 16:35
SilverFox•NSK napísal: Utorok, 30. Októbra 2018, 15:10 Tu dobírku jsem myslel jen v rámci "dalekého zahraničí" a to Slovenska. A proč zapomenout? Já nehodlám dávat bance 250Kč navíc za převod měny do eur, na tyhle ceny jim z vysoka..
Tak to není. Tvoje banka neprovádí převod měn při transakci přes paypal. To provádí až paypal.
...
Jsme se asi nepochopili. Já nemám a ani nějak nechci mít Paypal. To stržení peněz navíc co jsem říkal je za přeposlání peněz z mýho účtu u ERA banky na nějaký účet někoho na Slovensku, prý kvůli převodu či nějakým nesmyslům.. Proto jsem ty balíky ze SR chtěl na dobírku.

Jinak nevím o jakých e-shopech mluvíš, ale když jsem párkrát nakupoval přes net, tak už nevím jak gramec, ale diktafon mi přišel na dobírku. V případě harddisků jsem už myslím platil dopředu přes internetový bankovnictví a nějakýho příplatku jsem si nevšim.

Ačkoliv máš pravdu a sám jsem se tomu včera divil, tak musím říct, že jsem taky narazil na pár lidí, od kterých jsem si koupil maxáče za pěkný ceny a to tam byly třeba věci jako:
Laurent Wolf - No Stress
Keri Hilson feat. Timbaland - Return The Favor (tato má defekt - při nahrávání ve studiu asi někdo drbnul do rekoredéru :-D)
The Black Eyed Peas - Boom Boom Pow
Rihanna - Disturbia
Enigma - Push the Limits
Groove Coverage - Poison


A právě proto nechci ztrácet naději, že by se mohl někdo podobný najít.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa orhore »

Jo, rozumím ti jak jsi to myslel s tím placením bez paypalu. Ale i tak jsem narazil na některé e-shopy i u nás co dobírku nemají ve své nabídce. A v bazarech také vesměs všichni preferují platbu předem. A některé věci si také objednávám ze Slovenska. I za několik set Eur a také platím předem. Dobírkou to vyjde podstatně dráž, protože ty peníze jdou přes poštu. Převodem sice může dojít k obohacení banky, ale jsou i takové co si za převod na Eura a do Slovenské banky nic nenárokují. Třeba jen 1 Euro poplatek což je dobré. Samo, hned člověk nebude měnit banku kvůli toho :) .
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore napísal: Utorok, 30. Októbra 2018, 18:19 Jo, rozumím ti jak jsi to myslel s tím placením bez paypalu. Ale i tak jsem narazil na některé e-shopy i u nás co dobírku nemají ve své nabídce. A v bazarech také vesměs všichni preferují platbu předem. A některé věci si také objednávám ze Slovenska. I za několik set Eur a také platím předem. Dobírkou to vyjde podstatně dráž, protože ty peníze jdou přes poštu. Převodem sice může dojít k obohacení banky, ale jsou i takové co si za převod na Eura a do Slovenské banky nic nenárokují. Třeba jen 1 Euro poplatek což je dobré. Samo, hned člověk nebude měnit banku kvůli toho :) .
Tak protože mě e-shopy neberou, tak to ani moc neřeším. Jako jo, třeba si nechám na pobočku v Brně poslat zboží, abych si ho pak vyzvedl, ale to je tak všechno.
Tak protože bazarový věci nakupuju jen od soukromých lidí na Sbazaru či Bazošu, tak vždy platím dopředu, dobírka je moc drahá na cestu jen po česku.
Tak to jo, euro není tak hrozná částka, ale v případě desetinásobku bych ze Slovenska volil dobírku, ale stejně jsem zatím nic ze SR nebral - jen od známých pár balíků desek.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda je tu někdo ochotný, kdo by byl registrovaný na Discogs, uměl z něj nakupovat a měl někdy chvíli času na objednání nějakých desek?

Vím, bylo mi tu doporučováno, abych si zřídil Paypal, ale to je věc, kterou vážně nechci a navíc ani nejsem zdatný v jazycích, takže by nákup na Discogs byl pro mě značně nereálný.

Jde o to, že můj poměrně nekonečný seznam desek, které bych si chtěl časem všechny poshánět, se stále navyšuje a já už bych si velmi rád rozšířil sbírku o některé další kousky, bohužel však sám nemám možnost. Proto mě právě napadlo se zeptat zde, zda je tu někdo, kdo by byl ochotný z mnou zaslaných peněz poobjednat jednou za čas pár desek.

Pokud by tu nikdo nebyl, tak se nedá nic dělat a rozhodně se neurazím.


Předem však moc děkuji za odezvu a hlavně za případnou ochotu.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa orhore »

Já samozřejmě nakupuji na discogs. On by to nemusel být problém ti v tomhle pomoct. Ale chci tě upozornit na několik úskalí. Zásilka může být odeslána prakticky jen na mou adresu. Většina uživatelů bere adresu příjemce z paypal platby kde je uvedena. Mohl bych napsat prodejci, že to chci poslat jinde, ale pro ně je to další operace navíc a možnost chyby je velká.

Nechávám si zasílat balíčky jen se sledovacím číslem. Je to poněkud dražší, ale stále levnější než případně ztracený obsah.
Po odeslání se může stát, že i měsíc nic nepřichází i v případě registrované zásilky (mi tak jednou desky bloudily po Turecku). Takže kontaktovat prodejce ať reklamuje nedodání zásilky do cílové země u dopravce. A tam mají čas dokonce až půl roku! Poté když mi zásilka dojde, bych ti ji musel přeposlat domů. To je další výdaj navíc pro tebe. A až zásilku rozbalíš, tak zjistíš, že není něco v pořádku. A zase kontaktovat prodejce....
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Ajo vlastně..jsem na to zapomněl :-?..
Tak toto jsem netušil. No, je vidět, že se pořád učím něco nového.
Ono ale když mi to objednával jeden známý, tak i když je z Brna, tak každá zásilka vždy přišla na moji adresu, jen jednou to prodejce spetl a napsal jeho adresu, takže jsme si to pak předávali. Navíc když jsem se ho ptal vloni právě i na poštovné se sledováním, tak psal, že pokud to není z velké dálky, tak to ani sám nepoužívá a ještě se mu prý nestalo, aby to nedošlo.
O tom čekání vím, nejdýl jsem čekal 2-3 týdny, ale někdy to nečekaně dorazilo dokonce ten samý týden, kdy to objednával..

No na to bloudění je registrování zásilky dobrý, divný, že i tohle se stane..

V nepořádku - co tím třeba myslíš?
Jediný co se mi kdy stalo a nebylo to zrovna jak jsem očekával byla deska, která byla označená stavem, kdy to jemně zapraská, ale není tam nic výraznýho, já si ji pustil a v Acapelle (kde jsou jen vokály a tam byly i delší tichá místa), vyniklo poměrně výrazné praskání :-D. Mě osobně tohle vůbec nevadilo, byl jsem rád za tu desku i když se o tomhle prodejce nezmínil.
Spíš se ale stane, že deska, co je označena za horší stav přijde a je v perfektním stavu. Jednou jsem takto vzal desku označenou jako "Poor" a stavem byla shodná s deskami z našich bazarů v průměrném až solidním stavu..

Chci tím říct, že jsem se spíš setkal s tím, že pokud není deska značená stavem jako nová nebo párkrát přehraná, tak jsou prodejci na sebe dost přísní a stav desky spíš podhodnotí. Což bych chápal tak, že je lepší kupujícího připravit na horší stav, aby pak nedostal nějaký negativ..


EDIT: jediný co se však neodvažuju ze zahraničí chtít jsou šelaky. Když už několikrát nepřežily šelaky cestu jen z Prahy do Brna, tak představa tohoto z jiného státu...
Něco jiného jsou fonokarty nebo-li zvukové pohlednice, tam by se nemělo moc co pokazit, pokud to prodejce nedá jen do dopisní obálky, ale aspoň mezi dva dostatečně pevné kartony..
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa Nstar »

Foxi az nemas pracku desek a chces nejake zachovat na kazetu mozes vyskusa prehravanie na mokro, pripadne desku pekne umyt saponatom na riad a oplachnut destilkou
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Moc díky za snahu a rady :-), ale mě opravdu nevadí, když deska praská. Beze srandy, já opravdu kupuji i desky, které jsou poškozené - poškrábané, prasklé, zvlněné atp. - ale samozřejmě v rámci přijatelné ceny nebo vyjímečně zdarma.
Když je daná deska špinavá, tak to jo, to ji už vezmu a pod vodou umyju, napěním tekutým mýdlem, opláchnu, vysuším a je jak nová.
Jinak mi ale praskání a špatný stav vůbec nevadí a to jak u desek, tak i kazet, kotoučových pásků, filmových pásků atp.. Beru to tak, že raději to mít ve stavu, v jakém to je, než vůbec.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa Nstar »

Jasné, ved kazdemu podľa jeho vkusu, vyhoda toho umytia je aj v tom ze tu spinu dalej nezasekas do drazky a nelikvidujes ihlu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"