Vinyly - MaxiSingly

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
netuším jestli není proti pravidlům tu mít takový poptávací "inzerát" - kdyby ano, tak se předem omlouvám.

Sháním 12" singly většinou z období 90. let až po rok 2010. Avšak jsou tu vyjímky.
Nepohrdnu třeba maxáči z dřívějších či novějších dob a někdy singly s hudbou co sháním vyšly třeba v podobě EP nebo jen na 7" či 10", tak to prosím neberte doslovně.

Desky co sháním se sice dají v pohodě sehnat na Discogsu většinou od pár kaček, potíž je, že nemám moc možnost se dorozumět a pak to i zaplatit. O poštovný ani moc nejde (pokud není z US či Kanady), protože je nakonec zhruba stejně drahý jako to od České pošty..


Vypisovat tu jakou hudbu či interprety sháním je v mém případě celkem nemožné :-) - poslouchám a sháním toho opravdu dost, tak by bylo lepší projít si případný seznam od Vás. Navíc ne každý označuje žánry správně.

Co se týká stavů, tak si nedělám srandu, ale je mi naprosto jedno v jakém budou - samozřejmě aby tomu odpovídala cena. Občas jsem koupil pár maxáčů i od DJů, kteří je měli mnohdy pořádně dorasované, ale to mi nevadí - radši to než nic.
Mám tu desky, které jsou různě poškrábané, jedna má třeba malé důlky (asi na ni něco spadlo), pak třeba mírně zvlněné či prasklé - pokud je prasklá z půlky a drží pohromadě, tak je to v pohodě.
Před nějakou dobou jsem sehnal první album Enigmy jež bylo v jiném obalu a při zjištění v jakém je stavu ji chtěl prodejce vyhodit, já ji ale stejně vzal a i tak jsem za ni rád.

Co se týká obalů, tak ideálně aby měly originální, byť by byl třeba nějak poškozený.


Jde o to, že v bazaru, kam si občas jdu pro nějaký vinyl tam mají i maxáče, ale po 100Kč byť při hezkém stavu, ale není toho moc, co by se mi líbilo. Když už jsem tam našel něco co jsem hledal, tak to byla jen velká vyjímka a jako výhoda stály i do 50Kč :-D.
Pak nemám ani žádné známé, tak proto to zkouším tady.


Předem tedy moc děkuji za jakoukoli nabídku a případně se omlouvám, kdybych si třeba nevybral.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa orhore »

Nic ti nenabídnu, protože poslední maxáče co jsem měl byly z 80 let. Ty jsou už dávno prodané a v 90 letech jsem kompletně přešel na CD Maxi. Je otázkou zda to byl správný krok, protože digitál moc nemusím, pokud se nenahraje na kazetu :) .

Ale chtěl jsem napsat úplně něco jiného. Ty jsi ještě celkem mladý. Ve škole jste museli mít angličtinu, nebo ne? Já třeba neumím anglicky a přitom nemám problém s nákupem na discogs či ebay. Chce to ale mít i paypal účet. Případné problémy řeším překladem v translátoru, ale i s reverzní kontrolou, aby to vůbec dávalo smysl. Je třeba se omezit na jednoduché fráze. Na internetu jsou i nějaké návody. Zatím největší záhul mi dal nákup na Amazonu a pak následné vrácení vadného zboží. Kvůli daním a jiným důvodům to byla černá můra, ale nakonec s dobrým koncem.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ja tiež počúvam digi nahrané na kazety :-) pre mnohych nelogická úchylka. Pre mňa pred rokom tiež B-)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Ahoj, tak to nevadí. Já to třeba myslel tak, že tu sem zabrousí náhodou i třeba někdo, kdo má shodou okolností doma kvanta desek, které by chtěl pustit. Pro mě by bylo výhodnější si od jednoho člověka nabrat třeba i 100 desek (teda mít na to v tu chvíli prachy :-D) než jako na Discogs jen 1-2.. Kdysi jsem zkusil kontaktovat i DJe PMC, navíc brňák, bohužel má tak málo času, že jsme se k tomu nedostali. Ono stejně bych si musel asi našetřit pár tisíc, aby když už by měl chvilku čas, jsem toho vzal co nejvíc.

Bohužel angličtinu jsme měli, ale protože se na jedné škole učily furt jen základy, v půlce roku jsem přešel na jinou základku, kde už byli sakra dopředu, tak jsem z toho uměl kulový a navíc se mi pořádně zhnusila. No při nakupvání hudebních materiálů jsem se nedobrovolně postupně v ní zlepšil, ale ne nějak moc. Při dotazech jsem musel opravdu psát jako debil - krátké věty bez rozvedení textu, což bývá problém, když jsem se ptal na možnosti užití..
To už jsem se chtěl radši učit ruštinu, ale kdyby jsme ji měli, tak se obávám, že by mi ji mohla škola pořádně zhnusit, což bych nechtěl.

I kdybych se nějak snad dorozuměl, tak pak nemám ten Paypal a ani o něj nemám zájem.


A CD, no je pravdou, že něco co nevyšlo nikdy ani na vinylu bych rád sehnal i na CD, abych to měl aspoň ve WAV a ne Mp3. V tuto chvíli mě třeba napadají některé Taneční ligy.. Ale dvakrát jsem už taky koupil malou sbírku CD singlů, ale to jen protože byly levné..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Mám nejaké LP - ale to je cssr tvorba väčšinou - staršie (asi 70. roky) - a o to zrejme nemáš záujem.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Sobota, 27. Októbra 2018, 13:55 Mám nejaké LP - ale to je cssr tvorba väčšinou - staršie (asi 70. roky) - a o to zrejme nemáš záujem.
Hm, tak LPčkám se taky nevyhýbám, páč jich taky dost sháním, nejvíc je však těch maxáčů.

Jinak tedy ČS desek tu mám největší množství - hrubým odhadem tvoří asi víc jak polovinu mé sbírky - hodně přes 1000ks, ale tam spadají i singly, šelaky a osobní nahrávky.
Z ČS tvorby mám nejvíc rád konec 60. let až 70. léta, ty 80. už byly pořádně zdrbaný (až na pár vyjímek), protože se tu rozmohly synťáky jež nebyly zrovna valné zvukové kvality a hlavně hloubka textů šla pomalu do háje.
Většinou se snažím shánět jen singlovky, protože byť mají jen 7", zvuk je tam nahrán při 45RPM s větší drážkou oproti LP..
Ale kdo ví, možná bych si třeba vybral.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Sakra to je hnus.. Jsem teď ze zvědavosti projel Sbazar a nestačím se divit. Buď těm lidem už hrabe nebo neví co prodávají a jakou to má ve skutečnosti hodnotu..
Z maxáčů to jsou extrémy, kdy třeba pokud jsou tam Depešáci, tak je jeden maxáč dražší než součastně prodávané remastrované album.
V případě běžných desek je to mnohdy víc na palici - to co jsem před pár lety sháněl kolem 15Kč za kus se tam nyní objevuje třeba za 300Kč a vejš..

To už by ty desky z Discogs vyšly levněji i s poštovným. A to ani nemluvím o výběru..

No nezbývá než doufat, že sem zabloudí nějaký slušný prodejce..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa orhore »

Nakonec ti nezbyde nic jiného, než do nákupu na discogs jít. Založit paypal účet není nic složitého. Návody na netu jsou celkem dobře popsané, včetně výhodnějšího nastavení, protože paypal má v základu nevýhodný převodní kurz. Já byl daleko méně zkušený než ty když jsem ten účet zakládal.

Jinak na discogs prodávají i češi a slováci. U některých jsem nakupoval, ale ne všichni jsou cenově solidní.
Největší pálky jsou za české a slovenské interprety, kteří fungovali třeba jen pár let.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore napísal: Utorok, 30. Októbra 2018, 09:34 Nakonec ti nezbyde nic jiného, než do nákupu na discogs jít. Založit paypal účet není nic složitého.
...
Tak u některých desek je mi jasný, že budou muset být z Discogs, protože byť to byla celkem běžná hudba, tak je u nás záhadně nesehnatelná.

Já ti nevím, ten Paypal fakt nechci.. Navíc i kdybych ho měl, tak se dost blbě budu dorozumívat a ještě mě pak bloknou účet na Discogs, že si budou myslet, že si jen hraju.. A co pak pošta, když jsou některé desky až v Japonsku a Číně (a to jde třeba o Rihannu, Iglesiase, Timberlakea..).

Já vím, to je první co kontroluju, jestli nemá někdo z ČSR desky co sháním.. Já už chtěl asi před rokem nějaké desky od jednoho slováka, kterého jsem žádal o zaslání na dobírku (páč bych to neměl jak zaplatit, tedy mohl, ale s poplatkem asi 200 nebo 250Kč), tak to už vypadalo nadějně, ale pak se odmlčel a na pár zpráv neodpověděl. Do teď je však nabízí k prodeji..

Letos, zase po několika letech jsem požádal jednoho známého, zda by mi neobjednal několik desek - poslal jsem mu peníze na účet a on to pak z nich kupoval. Bohužel má málo času, tak se stihlo objenat jen pár desek, ale jsem za ně fakt rád.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Obcas niekto predava vsetky ako pozostalost,ale je toho coraz menej.
No Rihana a Timberlake zrovna medzi nimi nebudu a uz vobec nie za 20 czk.
Ja som nedavno chcel kupit od jednej pani kazety a pisala za ma na predaj asi 20 platni ci mam zaujem. Pisal som jej nech to inzeruje sem.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - na discogs nemusíš v podstatě nic psát. Vybereš titul, pak prodávajícího podle ratingu a kvality média, klikneš na "Add to Cart" a když ho budeš mít v košíku, tak se ti tam můžou objevit 2 tlačítka. "Place order" když prodávající ještě upřesní cenu dopravy. Po upřesnění ti přijde další mail, kde už rovnou kliknutím zaplatíš po přihlášení na paypal kde tě to rovnou přesměruje. Nebo také když je doprava předem známá na "Checkout using" - paypal. Vůbec s nikým nemusíš komunikovat. Dnes jsem tak nakoupil 2 věci. Akorát se může prodávající zeptat (pokud tam rovnou není tlačítko pro volbu registrované dopravy) jestli chci zaslat zásilku s registračním číslem, která je dražší, ale jde dohledat když něco selže. Všechno jde přeložit v google translatoru.

Další věc. Na dobírku zapomeň. Takhle dnes nakupují jen důchodci a nebo ještě to jde v rámci nějakého domácího e-shopu, bazaru a mnohdy ani v těchto případech. A napříč světem to rozhodně nefunguje a ani nemůže fungovat. Pro prodávajícího to můžou být ztracené náklady za dopravu když kupující zásilku nezaplatí a ta se pak vrátí zpět. To je obrovské riziko a nikdo by toho ani nešel.

Vím, že se k tomu rozhodnout je velké dilema. Ale když to zvládnul takový páprda jako jsem já :D , tak pro mladší to musí být brnkačka. Ale ne aby sis myslel, že na tebe tlačím. Nechci abys byl pak něčím zklamán. Já se k tomu dokopal také velmi pomalu a měl jsem z toho nervy na špagátu. Nejdříve sbírej informace na netu a pak uvidíš. Nic ale nelámej přes koleno. Nejlepší by bylo, kdyby sis to zkusil u někoho, kdo už to nějakou dobu praktikuje a má vše, včetně paypal účtu.

Jinak se podívej na toho vydřiducha na aukru: https://aukro.cz/koko-open-your-eyes-6935917052
Takovou starou plečku na cd maxi a cenu naložil jen díky tomu, že to vyšlo v pár státech a ne v Německu. U nás média nakupovat je ztráta času a peněz.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vinyly - MaxiSingly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Utorok, 30. Októbra 2018, 13:59 ...
No Rihana a Timberlake zrovna medzi nimi nebudu a uz vobec nie za 20 czk.
...
Tyto maxáče co sháním jako pozůstalost? To když už, tak se jedná o sbírku ČS singlů a alb 50. - 80. let, kterých tu doma mám hromady. Ty maxáče co já sháním tu snad má jen ten DJ PMC, pokud je už neprodal někomu jinému.

Ale to byl jen příklad pár interpretů, které někdo prodává až z Číny a Japonska a ty navíc stojí mezi 10-15€.
Netvrdím však, že jsem sehnal z Discogs přes známé maxáče i do max 5€ za kus a to tam byly i obrazové desky.
Většina desek od stovek různých interpretů co sháním nestojí víc jak třeba 25€ (a to je jen pár případů nějakých alb), jinak se to pohybuje většinou mezi (i necelým) 1-6€ za kus.

---
orhore napísal: Utorok, 30. Októbra 2018, 14:05 SilverFox - na discogs nemusíš v podstatě nic psát. Vybereš titul, pak prodávajícího podle ratingu a kvality média,
...
Hm, tak to jsem netušil, já su vždy zvyklý na komunikaci, když něco kupuju..
Já ti nevím, tohle fakt asi ne, to radši dám nějaký peníz někomu za ochotu mi to objednat - ne že bych byl línej, ale nákupy ze zahraničí jdou fakt mimo mě :? . Vždyť krom bazarových věcí nekupuju ani nic přes internet - jedinou vyjímkou v životě byl Omnitronic DD-5250, Olympus LS-100 a nějaké WD RED HDD, to je vše. Vždy si radši zajdu osobně do danýho obchodu než líně čumět doma a čekat na balíček - mimo to ještě platit za poštu..

Tak registrované balíky prý až tak nutné nejsou jak říkal známej - tedy pokud to jde jen z bízkých států. Kdyby to šlo z Číny, Japonska, Iráků atp., tak je to samozřejmě asi lepší.

Tu dobírku jsem myslel jen v rámci "dalekého zahraničí" a to Slovenska. A proč zapomenout? Já nehodlám dávat bance 250Kč navíc za převod měny do eur, na tyhle ceny jim z vysoka.. To už dobírka je levnější variantou - taky jsem už takto od známého bral balíky desek.

To že je mi 25 neznamená, že valím všechno online, by ses asi divil jak su na něco staromódní :D . Už třeba jen ten zmíněný fakt, že neobjednávám nic přes net, ale zajdu si přímo fyzicky do obchodu, jak to pro mě bylo a je zvykem.


Joo, tak to je prasárna. Jenže co vloni zprasili to Aukro na počest jeho zkoupení českým tvůrcem, tak jsem tam přestal nakupovat a taky chodit. Na to, jak jsem byl rád za každé další hodnocení po nákupu, mě to pěkně..naštvalo.

Je mi jasný, že se snažit nakoupit tyto artikly po ČSR je většinou dost zbytečný kvůli přemrštěným cenám, ale taky se mi podařilo narazit na slušné prodejce, proto jsem to chtěl zkusit :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"