SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo a neviem či vieš ale do konca 70 rokov min storočia aj u nás boli v niektorých kinách premietačky na širokouhlý film v pomere 22:9 na filmovom páse 55mm licencovaným americkým Panavision a ten už obsahoval 7 kanálový zvuk na páse zaznamenaný nie amplitudovým alebo hustotným audio sprievodom ale realnymi stopami magnetickými po bokoch film pásu po ľavej aj pravej strane.Videl som osobne,pás jako opasek pro kowboja.
Aj realne vydávadé 8mm filmy na západe mali zvukovú mono stopu v podobe mag zázamu,ku nám sa to nedostalo čo viem,len sa robili experimenty so synchronom hovoreného slova ku filmu so synchronom impulzov z kotučaku.
Vysvetlím:Tesla kotučaku ako rada B 4-5 a obdobne vedeli s doplnkom pre dvojstopýdualny záznam nahrávať súčasne stopa zvuk a druhá impulzy na posunutie či diapozitívov alebo aj synchro s premietačkou,napr,tá čo ti pošlem má práve päťkolík pre synchron,preto aj potenciometer pre plynulú reguláciu otáčok.Tak asi...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Aha, tak to netuším, no já psal i do jiných vláken, tak možná jestli to se ti tam ukazuje..

Hm, tak to ani netuším jestli mám nějaké Normal 8mm, protože tuším že všechny co mám mají vzhled těch Super8..
Tyjo, tak to je frajeřina, natáčet 2x na 16mm a pak to jen rozříznout na 8mm..

Tak to opožděně upřímnou soustrast.

No já nikdy naživo neviděl žádnou kameru.
Vím, že na úplném začátku byly ruční, díky čemuž nikdy nebyl posuv pásku stabilní. Pak byly asi stále ruční ale už nějak ošetřené, aby byla stabilní rychlost posuvu. No a pak už ty automatické..

Hm, tak o Bratislavských filmových lab. jsem neslyšel, na každém filmu vidívám, že to zpracovaly FLB..
No jo, je to sviňárna, nikdo nemá úctu k ničemu co fungovalo, ale ničit a bourat to by šlo každýmu, budovat to, už ne.

Otázkou je, jestli se vůbec ještě natáčí na filmové pásky. Dnes je to samej digitál. Nehledě na to, že Kodak před lety prý ukončil výrobu.
Já ty jeho filmy nemám vůbec rád, je to prase, ale před lety jsem četl článek, že prej Tarantino stále točí na filmové pásky a chce tak zachovat i jejich výrobu. No já fakt nevím, ale co jsem měl tu čest vidět jednu jeho zhovadilost, tak tam pouze použil do obrazu staré a dost jeté úvody z filmových pásků, aby to vypadalo staře a navíc je roztáhl z původního poměru 4:3 na ten kinopoměr 2.35:1 - tohle vím, páč se mi kdysi podařilo omylem získat tyto digitalizované úvodní pasáže, ze kterých čerpal do svýho filmu a kvalita odpovídala rozlišení, které jsem měl i já - tuším že 640x480.
No ale už odbočuju - jen jsem tím chtěl říct, že zřejmě jen kecá.


Hm, takový pásek jsem nikdy neviděl a že to bylo s magnetickými pruhy, to jsem taky netušil.. Já mám jen ústřižek 70mm filmu a to je teda pořádnej pás!

Jinak jo, já mám jeden díl klasiky "Ну, погоди!" na 8mm pásku, kde je i magnetický miniproužek zvukové stopy. Ale to jestli si někdy pustím i poslechnu tedy fakt nevim..

O těchto pokusech taky vím, mám nějaké školní pásky, které měly pískance, tedy impulsy, v jedné stopě nahrávky, kde se tento pásek propojil s diaprojektorem a ten na to prolínal snímky.
Vím i o těch pokusech synchronizovat kotoučák s promítaným filmem.
Ovšem jak tyto dva pokusy fungovaly v reálu bohužel netuším. Mám jen pásky, kde jsou impulzy a dokonce i komplet, kde mám i skleněné diáky.


A to ti nebude vadit, když se takových věcí zbavíš, přeci jen je to památka..
Samozřejmě chápu, že toho někdy je hodně a sám jsem se dostal k věcem, kde byly rodiné nahrávky, ale stejně..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
i když to není poptávka přímo po páscích (která však stále trvá a je aktuální), tak nechci kvůli tomuto zakládat solo vlákno a dělat tu zbytečně binec.


Chci se zeptat, nemáte někdo tyto redukce z klasického trnu na AEG?
Darklab Trident to AEG Hub Adapter • _DSC5100pp-copy_edited__20637.1575552671 – kopie (2).jpg
Darklab Trident to AEG Hub Adapter • _DSC5100pp-copy_edited__20637.1575552671 – kopie (2).jpg (29.52 KiB) 3283 zobrazení



Předem moc děkuji za odezvu :-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím, nevím jestli to poslední bylo přehlídnuto, ale kdyby jste někdo věděl kde sehnat ty redukce na cívky, tak mi prosím dejte vědět. Předem díky :-).



Měl bych na Vás zdejší ale jednu asi trochu divnou prosbu.
Pokud by se někomu podařilo najít pásky a možná klidně i audiokazety s nahrávkami nějakých komunistických proslovů (či jak to správně nazvat) nebo jakýchkoli schůzí či hlášení, tak bych o to měl zájem a klidně bych ty pásky koupil.

Nemusíte za tímto nic hledat. Ono totiž na jednom z mých vůbec prvních kotoučů co jsem měl, byla i krátká nahrávka zřejmě z nějakého projevu a už od doby kdy jsem si ji poprvé pustil mě zaujala - ne však tím obsahem, ale celkově tím, co se tehdy říkalo.
Bohužel díky "smysluplnosti" obsahu a všeobecně "velkému" zájmu :-D o tento materiál se takových záznamů zrovna moc nedochovalo - soudím z toho, že žádný další podobný materiál nemám..


Předem tedy moc děkuji, pokud o něčem takovém víte a dáte mi vědět :-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ahoj dnes sa ma zrovna jeden novy znamy pytal ci niekto nekupi nove kotuce Scotch tusim 15 cm. Nepouzite.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Ahoj, a co je to za model, jsou ve fólii a za kolik by byly? Stačí i fotky.

Ono co mě se týká, tak jak jsem psal v úvodu, moc na ty běžné pásky nejsem, ale pokud by byly ve fólii, tak bych možná nad tím váhal.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

povedal som mu nech to da sem do bazaru
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak dobře, jsem zvědavej :-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdarec.

Mám dotaz a asi to bude na Daniela a Oneeho.


Dotaz 1
Už dlouho přemýšlím nad tím jaké vlastně byly u kotoučových pásů modely značky TDK.
Existovaly v případě kotoučů nějaké modely TDK, tak jako tomu bylo u audiokazet? Myslím ve stylu D, AD, AR, SA, SA-X.
A existovaly i TDK kotouče menší než 18cm? Já teda nemám ani jeden pás od TDK, ale párkrát jsem zahlídl prázdné cívky v prodeji, kde byla uvedena velikost 18cm.

Vím totiž, že třeba Maxell měla kotouče UD, kde takto pojmenovaný byl i model u audiokazet. Bohužel to je od Maxellu taky jediný model co mám a celkem těch Maxellek mám asi kolem 5, víc jak 10 určitě ne.



Dotaz 2
Protože BASF pásků mám víc a hlavně studiových, tak o více modelech vím, ale chci se zeptat, existoval nějaký kotoučový pásek se stejnou aromou jako v případě Chrom audiokazet?



Předem moc děkuji za odezvu :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Silver Fox: možno hľadáš niečo také:
https://german-vintage-audio.com/images ... 102550.jpg
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No sakra, to je krásná krabice. Tyjo, možná že to bude ono, má to i označení EE. Teda, tohoto bych chtěl mít minimálně 3 kousky, ale to bych se asi nedoplatil..
Sice bych neměl šanci to aktuálně využít, protože 18cm je maximum na mých magičích, ale rád bych to měl.

Moc díky za pomoc :-).
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Mam doma TDK AUDIA,MAXELL UD a Xl1,SCOTCH 203 a 205.Co konkretne chces vediet?Vsetko 18 cm.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"