SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
doufám, že nebude vadit, že zakládám toto vlákno, když se v mém případě jedná spíš o stálý a nikoli jednorázový zájem.
Ještě bych chtěl říct, že svoje jméno jsem do názvu vlákna dal opět proto, kdyby tu měl někdo taky zájem ohledně pásků, tak aby se to vzájemně nemotalo a bylo jasné, čí je které vlákno. Rozhodně to není o tom, že bych měl potřebu na sebe upozorňovat.


V průběhu let se mi občas podařilo natrefit na solidní nabídku či dříve aukci, které se mi vyjímečně podařilo získat, ale mnohdy se spíš stalo, že mě někdo předběhl nebo přehodil v poslední vteřině a já měl po ptákách. Semtam byly však i situace, kdy byl prodejce zřejmě vůl a cenu totálně přestřelil, tak jsem neměl ani šanci se o to snažit - bohužel tato situace je v posledních pár letech naopak na denním pořádku a není nějak vyjímečná jako dříve.


Chtěl bych vás tedy požádat, aby jste mi kdyžtak dali vědět, pokud by jste natrefili na nějakou cenově rozumnou nabídku nebo jste i věděli o někom, kdo by právě nějaké pásky měl a chtěl se jich zbavit.


Teď však o jaké pásky mi to vlastně jde.
Mnozí se zřejmě zhrozí a případně mě pošlou i ke kontyšům (no, doufám, že až tak dalece to nezajde :mrgreen: ).

Nejde mi o běžné celohnědé pásky typu Emgeton, Scotch, Basf, Maxell atp., pokud bych měl přistoupit na ty běžnější pásky, tak by asi muselo jít o vyšší modely v případě Maxellu nebo třeba Grundig či jakýkoli TDK, který nemám ani jeden.
V případě 7.5cm či případně 10cm cívek jsem neutrální vůči značce pásku.


Zaměřuji se na studiové pásky nebo ty starší a i takové, které jsou v poměrně hrozném stavu či dokonce je na cívce třeba jen kousíček..
Studiovými mám na mysli AGFA WOLFEN, Supraphon, BASF SPR 50LHL/LGR30P/LR56, KODAK atp.
Starými myslím třeba Supraphon, staré Agfa Magnetonband (modré na první foto), staré ORWO, Stilon, Ozafon, Tesla a mnoho dalších.

Vím, vám to musí znít otřesně, ale jak jsem už mnohokrát psal, mě se ty studiové a starší pásky prostě líbí a ty poničené rád opravuju :-). Beze srandy.



Pro příklad toho, co mě vždy zaujalo zde uvádím fotky z inzerátů už od roku 2013. Pouze poslední 4 snímky jsou z toho co jsem získal.
4904644541 – kopie (Aukro 14').jpeg
4904644541 – kopie (Aukro 14').jpeg (95.97 KiB) 5809 zobrazení
5061570906 – kopie (Aukro 15').jpeg
5061570906 – kopie (Aukro 15').jpeg (113.56 KiB) 5809 zobrazení
02700318 – kopie (MP18).jpeg
02700318 – kopie (MP18).jpeg (116.9 KiB) 5809 zobrazení
3257226898.jpeg
3257226898.jpeg (69.31 KiB) 5809 zobrazení
3257226898_1.jpeg
3257226898_1.jpeg (62.66 KiB) 5809 zobrazení
3257226898_4.jpeg
3257226898_4.jpeg (73.03 KiB) 5809 zobrazení
3171903723_2.jpeg
3171903723_2.jpeg (63.78 KiB) 5809 zobrazení
6168048181.jpeg
6168048181.jpeg (28.34 KiB) 5809 zobrazení
53ac4b29aef978e32bac0100.jpg
53ac4b29aef978e32bac0100.jpg (85.73 KiB) 5809 zobrazení
IMG_2979 – kopie (Sbazar-Aukro 16').JPG
IMG_2979 – kopie (Sbazar-Aukro 16').JPG (95.44 KiB) 5809 zobrazení




Předem tedy moc děkuji za jakoukoli odezvu :-).
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No vieš,už som ti niečo posielal a vraj si bol spokojný,len to poštovné,že ?Neviem či do buducna by som to neriešil výletom do Brnka a dal by si mi len za palivo do auta,mám to na skok za 1,20 hod som u teba.
Jo tak tu ku téme,mám aj dám za odvoz,pohľadám a postupne ak by sa mi to nakopilo na odvoz autom tak ti doručím,budem postupne selektovať aj niake original mastre studio by sa našli,teraz to si mohol skôr spomenuť idem do kýbla hádzať za tri tašky odvinutých z cievok-foto nižšie,pred 10 rokmi som takto vyhadzoval za plný kontajner,odvinuté z cievok a ...myslím na teba a ako budem ďalej selektovať tak odkladám pre teba a potom sa ozvem,aj nieke pikošky určite budú,nebudem odvíjať ani zbytky,vieš ja slušné pásy odkladám a používam pre svoj budúci záznam,zlepkované a v horšom stave odvíjam z cievok a hádžem do odpadu,foto viz nižšie-čo ide teraz do odpadu,bez cievok,potom čo ešte budem selektovať-náhľad okrem toho na "púde" je toho dosť,postupne budem selektovať a myslím na teba,je toho ešte odhadom za 200 pásov studiových aj komercie od výmyslu sveta.
Prílohy
P1050804.JPG
P1050805.JPG
P1050806.JPG
P1050807.JPG
P1050809.JPG
P1050810.JPG
P1050811.JPG
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo a ak by si mal záujem tak aj niake 16 a 8mm filmy by sa našli čo mi tu zavadzajú v regáli,nemám to na čom premietať,16 ku Eiki japonskú premietačku som predl a ostala len na 8mm Meopta ak by si mal záujem aj s novou lampou a v pôvodnom balenív kartone a polystyrene,treba vymeniť remene pohonu cievok.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Hm, tak to je už asi můj osud :-D - jsi další, kdo mi říká, že jsem se měl ozvat dřív než jsi to vyhodil - takto jsem to měl s deskama, kazetama, páskama a vůbec vším co sbírám a to už od mala..

Tyjo, tak u toho chumlu pásek bych se asi dost vyřádil :-). I když se obávám, že by to možná skončilo i rozstřižením - mám zkušnost s tím, že se mi vymotala cívka a já u toho nervil x hodin až jsem to nakonec byl nucen střihnout. Ono i tak malinký 13cm kotouč může mít na sobě pár stovek metrů pásku (šlo tuším o Emgeton, takže zádný tlustý pásek). Ale i pak se mi rozmotal další 13cm kotouč a tam už to bylo o něco lepší, páč šlo o AGFA WOLFEN, který je oproti domácím páskům tlustější a tím i pevnější, takže se příliš nezamotával a myslím ke stříhání nedošlo. Navíc ta cívka obsahovala i o polovinu míň pásku..
Ale to odbočuji..


Musím říct, že toho máš fakt požehnaně. Tou skříní nebo knihovnou s pásky jsi mi hned připomněl snímek archívu (viz na konci), o jehož množství bych si asi mohl nechat jen zdát :-?..
Jo a jen doufám, že ten poslední snímek krbu nenaznačuje, že to tam hážeš :shock: :lol: ..

Jo, ty pásky co jsi posílal, tak za ně jsem moc rád, jsou tam zajímavé kousky i ty, které jsem neměl šanci získat.

Jinak jo, pokud by ti ta cesta vážně nevadila, tak je pravdou, že bych raději dal peníze tobě než zlodějské ČP, která díky svým cenám tu hranici mezi Českem a Slovenskem ještě víc prohlubuje..


Tak předem moc, moc díky, že na mě s tímto budeš myslet :-).
Za každý pásek budu velmi vděčný ať bude v jakémkoli stavu.
Teď už si jen nechat vyrobit prázdné cívky :-D.


A co se týká filmových pásů, tak i ty sbírám.
Bohužel promítačku na 16mm je nutné opravit, protože nemá žárovku a nefunguje asi motor. Ale i tak jsem před několika lety koupil pár filmů na 16mm, páč byly za dobrou cenu. To samý i 35mm, ty bych taky moc rád sháněl ať jde o reklamy, upoutávky nebo i úvodní či kalibrační pásky. Bohužel 35mm mám jen pár kusů a navíc nemám ani žádnou promítačku, ale nebýt ty ceny tak extrémní, tak je kupuju taky.
A 8mm filmy, no, projektor mám jen na ty páskové kazety pro Meopta KP8, pár let se snažím sehnat i klasický 8mm projektor, protože mám i pár pásků na kotoučích, ale díky cenám a nízké nabídce se zatím nepodařilo.
Hm, vyměnit řemeny..no nikdy jsem nic takového nedělal a ani nevím kde je sehnat, ale pokud bys cokoli z toho opravdu už nikdy nevyužil, tak bych měl zájem. Případně, kdyby sis to po letech rozmyslel, tak víš kde to hledat. Dost pochybuju, že bych zrovna něco z toho prodával, když to jednak sbírám a pak jsem neprodal ani to, co jsem chtěl už před lety..


Abys mě pochopil, já ty 8-16-35mm filmové pásky sbírám i když je v tuto chvíli nemám na čem přehrát proto, že časem by se mi mohlo podařit sehnat projektory a pak bych litoval, že jsem je nebral.



No a zde je ta zmíněná fotka z archívu:
salatova9 – kopie (MP18).jpg
salatova9 – kopie (MP18).jpg (128.73 KiB) 5786 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo takže stále myslím na teba a ak by sa to nakopilo na váhu aj 50kg tak dám vedieť a za niaku 15cku teda v Eur by som ti to všetko dokázal priviezť.
Preskúmam kde by známy mohol a či používa tú 16mm promítačku,ja som to kedysi vyradil zo skladu hotela a dal som mu ju plne funkčnú,tú 8mm Meopta pozrem čo stoja remienky a čím sa to dá nakradiť a bola by ti Darom,má original balenie a bol by som nerád aby sa nevyužila a išla do odpadu.
Samo pásy a hlavne tie staršie studiovky na to myslím ak budem preberať,samo krbéček na foto tam pálim len poctivé polénka z vlastnej produkcie stromov a záhrady,neboj poctivo triedim odpad a nebudu čmoudit do komína.
Maj čas,nebude všetko naraz a budem to postupne selektovať a odkladať pre teba.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Takže SilverFoxi 16mm premietačka asi nebude,týpek má a dáva na prenájom klubom a inému,zrepasoval a je v ponuke za 400 Eur-takže pre Nás nezaujímavé.Idem na večer niečo poselektovať a vybrať pre mňa nezaujímavé pásy a pohľadať tie filmy.Keby niečo viac tak dám vedieť.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Tak moc díky za tvoji ochotu :-).
Šmarjo 50kg :shock: ?! Teď jsi mě dostal - samozřejmě chápu, že kvůli menší várce by to pro tebe nebylo asi výhodný jezdit až do Brna, ale že toho budeš schopný nasbírat až tolik bych vážně nečekal.. Sakra, to abych se pořádně rychle pustil do vytřídění pokoje (i když přesnější by bylo označení defragmentace pokoje).
Taky se obávám, že bys musel dojet až k nám k baráku, protože tohle bych sám nezvládl unést. No a když už bys tu byl, tak bych tě samozřejmě pozval třeba na kafe ;-).

Neber to prosím, že bych na to snad spěchal, to vůbec ne, ale zeptat se musím - jak dlouho myslíš, že by ti trvalo nasbírat tu obrovskou várku 50kg? Třeba jestli snad jen půl roku, rok nebo víc. Jde o to, že na takovou várku bych musel uvolnit pokoj, sklep atp..což by mi nějakou dobu trvalo.

Jinak samozřejmě, ta částka není problém. Ale co za ty pásky, to tě taky přece muselo něco stát?

Jo já asi tuším vím, o někom kdo zkoupil a opravil ty československé 16mm Meoclub projektory jsem viděl kdysi článek na netu, že to bude ale až takový ranec bych nečekal - to by se mi vyplatilo na to šetřit, kdybych měl aspoň 10 celovečerních filmů na 16mm. Bohužel můj současný stav čítá pouhých 5 kratičkých filmů na 16mm.
Asi nikdy nezapomenu na to, když jsem měl možnost sehnat jeden kompletní film s V. Burianem na 16mm, ale neměl jsem prachy čímž jsem tam dal max asi 1600Kč a mě přehráli s cenou tuším na 2000Kč.. I noťas jsem si vzal tehdy do školy a připojil na net, abych mohl přihazovat..
Ale to zase odbočuju. No já tu svoji Meoclub 16 rozhodně vyhazovat nebudu, jen si bude muset počkat až mi ji někdo opraví.

Teda tak to jsi vážně moc hodnej, ale kdyby se ti náhodou nepodařilo zprovoznit tu 8mm Meoptu, nic se neděje. Je sice bohužel pravdou, že by u mě asi ležela ladem, ale rozhodně bych nikdy nic takového nevyhodil a dary ani neprodávám.


Jo tak, tak to je pěkné. Já to rozhodně nemyslel nijak špatně, jen jsem koukal, že jsi nafotil pásky, pásky a najednou krb - což mě zarazilo :lol:. Ale jak píšu, rozhodně jsem to nemyslel špatně.
Ale je to pěkný, přírodní teplo, vůně dřeva a ještě to pěkně praská :-).
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tých 50 kilo som mislel s "nadsázkou",uvidíme,ale len ta premietačka a samo studiové pásy,vieš dobre že 1 000metter pás sám o sebe len kus pekne váži,ja to mu hovorím že nie klasická a le 5ažká hudba sa tomu venovať.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Navnadím ťa na 8mm promítačku-čuč obrázek a odkaz na podrobné info:http://kinoaparat.cz/meopta-meos-meos-duo/
Na stránke na červeno je aj návodna použitie,stačí?Pozriem vo voľných chvíľach aké remienky treba a musím vymeniť aj odpálenú lampu a objímku,to mám doma-štandard projekčná žiarovka čo sa používa aj v disco efektoch-sceneroch,dostupnosť no problem-robia sa..Čo viem tak asi pred piatimi rokmi nechodil reverzný chod a nestíhalo prevíjanie vpred a vzad,potom odišla lampa a že som ju nepoužíval tak som aj kúpil novú aj s odpálenou objímkou ale už som potom nemenil-ale mám to po ruke len treba vymeniť tie pohony a kuknúť prečo neprepína reverz.
Toto je základný model ja mám Meos duo-silnejšia lampa,plnohodnotný reverzný chod,prepínanie medzi standard a super 8 filmov a plynulá regulácia otáčok.
Prílohy
Meopta_Meos_CZ.png
Meopta_Meos_CZ.png (436.5 KiB) 5748 zobrazení
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

POZRI EŠTE RAZ ODKAZY...!!!Pozrel si si tú promítačku,zrovna ako som odosielal si poslal odpoveď ty a stalo sa že tvoja odpoveď je tu skorej ako moje príspevky.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Jo tak, promiň, někdy netuším co je opravdu myšleno vážně a co je nadsázka, ono přeci jen, když jsem kdysi vyhrál těch asi 50 studiových pásků většinou o délce 730m, ale několik i o 1km, tak to vážilo 30kg, proto mě nepřišlo nemožné těch 50 kilo byť by to byl nářez, ale myslel jsem, že do toho započítáváš třeba i váhu promítačky i případných filmů.

Jinak jo, to vím, 1km studiového pásu má pěknou váhu :-). Ovšem mnohem těžší jsou filmové pásky, to je celkem nářez. Hlavně, když jsem zakládal a převíjel 35mm filmy v kině, tak na několika-kilovém kotouči, velkém jak kráva bylo pouhých ±20min filmu - když jsem to celé někdy obsluhoval jen já, čímž jsem lítal mezi dvěma promítačkama, kde to topilo jak sviňa, tak jsem měl mezi založením a přepnutím na druhý kotouč asi jen 5min pauzy :-D.
Ty vedra byly ohavný i když práce začala vlastně až k večeru, mnohdy nemožnost sprchy taky stála za ho*no, ale bylo to fakt super - projíždět města, promítat a užít si toho, že pouštíš analogový věci.. Doteď mi Čadík dluží tisícovku za další město mimo plán, (díky kterýmu jsem mimochodem zmeškal i první školní den na SŠ :-D ) a to je to už přes 7 let..


Jo tak tahle promítačka.. No to je pěkný kousek :-).
Jen mě překvapil ten razantní rozdíl mezi Normálem a Super verzí toho filmu..
Ten návod si pročtu pak v klidu celý, teď tu mám rozděláno pár věcí..


Hm, nevím jestli nejde o omyl, ty jsi dnes psal poslední zprávu ve 12:25, já na to odpovídal až v 15:06 a tvoje první další odpověď byla až v 18:37. Mezitím jsem tu vůbec nepsal, přišel jsem až před nějakou chvílí kolem 21:30.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

V poho len keď som dopísal a odosielal mi niečo krátko prebehlo na obrazovce ako niečo od teba...možno zapomenutý slide z predchozej komunikácie.
Ano 8mm filmy ak si to točil na kameru mali dva druhy ktoré sa líšia rozsahom vodiacej perforácie-8mm má len na jednej strane a normal-super sa líši vo veľkosti aj rozmerovo perforáciou a jednak aj rýchlosťou a veľkosťou obrázka a zrna filmu na podklade.
Niekde po otcovi ale v buducnosti vytiahnem aj kameru,tam sa točilo na 16mm film,že po spotrebovaní civky sa otočila a točilo sa 2x po 8mm a potom po vyvolaní sa film pás strihal na polovicu,niekde doma budú aj strihacie nožnice a lepička s perforákom-otec pred dvoma rokmi zomrel a v jeho spálni pohľadať a postupne po ňom triediť...to je na veľmi dlhú dobu,ani rodinné filmy som zatial neobjavil,aj historický foťak Praktica som roky nevidel.Tá kamera viem že bola Ruská-pardon sovietska a si pamätám že mala dve optiky,ukazovateľ v hľadáčiku správnu clonu a chodila na 4,volt kostkovú batériu,nie ako západné na hodinový navíjací mechanizmus.Všetko po mojom otcovi budem len odkrývať postupne,je toho dosť,otec celý život robil vo filmovej tvorbe Bratislava-Kolibské filmové laboratoria,niečo podobné ako v Čechách dodnes funguje Barrandov,u nás to totálne vytunelovali,pred 15 rokmi ešte na ulicu tiekla vývojka z labákov,čo ju rozbili a búrali ato aj pre Čechy sa ta vyvolávali filmy Kodak a Eastman ecn.Jediný labák s priebežnou dosvetlovacou linkou kde pred ustalovačom musel film material prejsť krátkym presvetlením UV lampou-samo bola to automatizovaná prevádzka,neviem kde Praha Barrandov si necháva teraz vyvolávať materialy.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"