SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Hoj, měl bych dotaz. Furt tak nějak přemejšlím i nad přístrojem Grundig CR 180. Tuším, že jde spíš o diktafon než-li walkman, ale nemám bližší info jestli má zvuk solidní, abych ho měl možnost využít. Myslím to tak, že primárně bych chtěl jeden ze zmiňovaných TCS walkmanů, ale tento bych třeba používal jako přehrávač v práci, abych neopotřebil walkman.

Vím jen to, že se dělal v černé, stříbrné a bronzově hnědé barvě, má možnost nahrávání (diktafon asi no), provoz na stereo i mono, pořádně velké okno a co mě na něm zaujalo, dokonce 2 rychlosti: klasických 4.76cm/s a 2.38cm/s.

Objevuje se tento přístroj někdy v aukcích? A pokud, tak za kolik asi?
Jediný co na mě vyskočilo přes Googl byla nějaká pofidérní nabídka stříbrného modelu, který nějak nefunguje a dotyčný za něj chtěl 2300Kč :-?..


Předem moc děkuji za info :-).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Nikdy jsem to neviděl takže netuším jak to hraje.
Ani nikde není na prodej.
Ale takhle to fakt nejde, tímto stylem budem špekulovat do nekonečna.
Kup si D6C a budeš mít navěky pokoj a zvukově nejlepší stroj co existuje. Hrát ho můžeš do aleluja, má amorfní hlavu.
Tímto se vzdávám té D6C kterou jsem chtěl původně koupit za krásnou cenu od uživatele iwoll, již to tu bylo zmiňováno a sám iwoll avízoval, že půjde do světa.
Je zbytečné abych syslil další stroj a hrál ho jen namátkově. NSK ho vyuźije 100x víc než já.
Takže dost tlachů a jdi do něj, za takovou cenu ho jinde nikdy neseženeš.
SONY ES
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Ahoj Janvys. Trochu mimo témy, ale prisiel mi do toho nečakane uvoľnený termin na operaciu, preto som neposielal. Ešte som slubil kazetu sony Kazetovocovi. Myslim, ze este tak tyzden a budem pouzitelny. Zatial len ci tam forum a sem tam nieco napisem. Prepáč SilverFox, že tu spamujem.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak, rýchle zotavenie !
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Já to nemyslel špatně, jen jsem se zeptal ze zvědavosti, protože pokud by byl k mání plně funkční za třeba ±1000Kč, tak že bych ho bral bez ohledu na to, že chci mít i nějaký ze Sony TCS. Jenže to, že tam někdo prodával za 2300Kč nefunkční neznamená, že to má takovou cenu, tak proto jsem se ptal.
Nic špatnýho jsem za tím nemyslel.

A rozhodně se ničeho kvůli mě nevzdávej, moc dobře znám jaký je sběratelství, tak nikomu v tom bránit nechci. Velmi si vážím tvé ochoty mi ho přenechat, ale když už jste se tak domluvili, tak to tak nech :-).

Jinak co se týká mé žádosti o sehnání walkmanu, tak mi jde o nějaký ze zmíněných Sony TCS: 310/430, asi klidně i 370 a až na konec tu 470.
Za tvoji snahu a ochotu hledání bych ti samozřejmě přispěl nějakou částkou, protože vím, že je to práce navíc, za kterou nejsi povinný a může být otravná.


---
iwwo111: V pohodě, nespamuješ. Hlavně přeji ať vše dobře dopadne a brzy se uzdravíš :-).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Moc díky za snahu, ale toto je zrovna to, co bych nevyužil a ani samotný design se mi nelíbí. Dva podobné mám dole v šuplíku, sice bez rádia a bez přetáčení zpět, ale stejně, toto bych jen založil.. Třeba to využije někdo jiný.
Jinak toto přímo Brno není, je to celkem dost z ruky, tam bych musel asi nějakým busem a cesta by mě zřejmě vyšla tolik co nabízí za poštu :-? ..

Ale ještě jednou díky za snahu.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hojte, furt na to zapomínám a poslední dny mám trochu víc brigády..

Před nějakou dobou jsem tu četl, že prý některé walkmany mají tu funkci, že hrají do poslední chvíle normální stabilní rychlostí a jak se baterky vybijí, tak vypne. Že to vůbec je možný jsem netušil, já sice walkmany nějak neměl, ale u diktafonů dobře znám ten jev, kdy se posuv pásky zpomaluje úměrně vybitosti baterek.

Můj dotaz - je tedy ten jev, kdy jede stabilně do poslední chvíle než vypne, u walkmanů běžnější nebo jde spíš o méně obvyklou věc?
A z těch co bych rád sehnal tuto funkci nějaký má nebo to netušíš?


Pokud nevíš, tak se nic neděje. A nic za tím dotazem nehledej, jen se ptám.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak bych se rád připomněl s nezodpovězeným dotazem v předešlém příspěvku.

Předem díky.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Všetky moje walkmany maju stabilnu rychlost az do vybitia. Potom sa vypnu. Zrazu.
Nespomaluju.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Díky moc. A jde o běžnější funkci nebo to mají spíš jen ty lepší modely?

Jde o to, že pokud mi janvys dokáže sehnat nějaký ten walkman z těch co chci, tak jestli se mám připravit na pořízení vícero nabíjecích baterek (což není nejlevnější) a nosit je sebou nebo se těšit na bonus v podobě nezpomalení..

Je to spíš jen zvědavost :-).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Zatím jsem na nic co by odpovídalo tvým požadavkům a ještě za výhodnou cenu nenarazil. Je toho sice v nabídkách dost, ale za vyšší ceny. A už pochybuji že se na něco narazím, to by byla obrovská náhoda. Měl si možnost mít to nejlepší co existuje (D6C) za bezkonkurenční cenu, nevyužil si ji.
P.S. naprostá většina walkmanů nezpomaluje, ale vypne se.
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"