SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Fuha, to je příspěvků, takže to vezmu popořadě.

janvys: Hm, tak jsem koukl jen přes Googl, nějaký blázen tu DC2 prodává v přepočtu za 14 000Kč - jasný, to už bych si radši koupil nový noťas.. No a WM-D3 tam je prý "90,00 US$ až 179,99 US$ - ‎Skladem" - kopie z Googlu pod odkazem. Beru to s rezervou, ale to je už přijatelnější než těch ujetých 700 dolarů.

No vím, že jsou kvalitní...tak jako "vím to" jen v rámci toho co se tu píše, ale jak říkám, já to nikdy v životě neslyšel, tak nemám tucha jak to může znít.

Tohle prosím nikdo neberte špatně ani osobně: Taky je tu hlavní věc v tom, že tu mnozí nešlyší nad 16kHz a já zatím ještě slyším do ± 20.5kHz, což mě sice deprimuje, ale i tato hodnota je ve zvuku poměrně znatelná.


Jistě, vím, že tohle se zrovna tobě moc nelíbilo, ale pro mě je primární ten přístroj a zda správně vybudí sluchátka co zatím mám. Nová sluchátka si možná pořídím až časem.
Jako u těch dotykáčů nevím v čem konkrétně s mými sluchátky je problém, ale ani nad tím nelze příliš hloubat, když vidím co to je za ohavnost - zkusil jsem tam kdysi připojit i náhlavní sluchátka a zvuk taky jak z rozraženýho kastrólu.
Ovšem s mým pořádným mobilem SE C905 jde z toho zvuk fakt suprový. A když je napojím do noťasu, tak je zvuk taky krásně čistý (v případě těch, které bohužel před časem částečně odešly).
Takže na vině spíš budou ty "chytré" mobily.

Jako co se týká Panasonicu, tak tam mám zkušenosti jen s diktafonem RQ-L11, který jsem pravidelně používal od doby nákupu v normálním obchodě zhruba do roku 2013, kdy jsem si pořídil první digitální diktafon, načež jsem odložil ten kazetový - holt výhody převažovaly (žádný ruch od motorku, větší frekvenční rozsah a jemné stereo - holt ne dokonalé stereo). Avšak i ten se dočkal odložení, když ho nahradil diktafon studiový.
Pak ještě mám zkušenost s RQ-L31, ale ten jsem si pořídil jen jako takovou nostalgickou vzpomínku před několika lety. Ale je plně funkční a občas ho používám pro sběžnou kontrolu při prohledávání kazet.


Ty požadavky jsem právě že uspořádal od nejdůležitějších po ty, které by mě opravdu dost potěšily, ale smířil bych se s tím, kdyby to holt neměly.
Vím, že je blbost požadovat velké okno, když tím vyřadím i kvalitní walkmany, ale když už něco takového chci, tak bych rád, aby to mělo co nejvíc z mých požadavků. Promiň, vím, že je to se mnou někdy těžký :-?.
No v případě "nouze" bych mohl zůstat u toho Sony D6C nebo Sony TCS-310, které splňují co bych chtěl - ale samozřejmě netuším cenu že..



-----
Kazetowich: Hmm, to by nebyl špatný nápad.. Jen ta pošta to pořádně prodraží a vzhledem k tomu jak mnohdy zachází se zásilkami..no nerad bych, aby díky tvé ochotě ti to pošta zdrbala.

Ještě jsem asi zapomněl podotknout, že nemám zatím v plánu začít sbírat walkmany, stačil by mi jen jeden pokud by splňoval vše :-).
Jinak jako pokud by se někde objevil za dobrou cenu nějaký solidní se správnými otáčkami a ne nějak blbým zvukem, tak bych třeba nějaký koupil, ale zatím to není primární.
Ale rozhodně bych nechtěl dávat peníze do polofunkčních zařízení - nemám si to jak opravit.

Jo a jeden z mých hlavních a prvních požadavků je i to, aby hlavy byly umístěny pevně v přístroji a ne ve dvířkách, což ten stříbrný nemá.

Neber to prosím špatně, ale tyhle "sluchátka" jsou u mě tím nejhorším výmyslem - nejen že není šance aby to drželo v uchu, ale ještě z toho nikdy nepůjde kvalitní zvuk..
Pro mě jsou špuntový sluchátka takový, který mají silikonové špunty či jak to nazvat - nejen, že to utlumí okolní ruch, ale hlavně to pěkně drží a ani nepoznáš, že nějaké sluchátka máš a navíc to přenese zvuk kvalitně a ne jako ty tvrdé, neforemné plastové odlitky..

Uf, no tak to je pořádná částka. Je vidět, že tyhle artikly se po ČR asi nedají pořídit za normální ceny..



-----
iwwo111: No jo, to by se mi taky líbilo i když to nemá vestavěný mikrofon. Ale kde něco takového sehnat..

Tady můžu jen tiše závidět. No dobře, budu závidět i v textové podobě :-D.



-----
Teslák: Hm, no, trochu mě znepokojuje to, že má místo jen na jednu tužkovku :-?.

Ach, není nad detailní popis: "Panasonic" :lol: - toto je lenost nejvyššího kalibru (se divím, že mi to ještě nerozrazilo obrazovku :-D ). Promiň, nechal jsem se unést slovnímy nesmysly - když nepochopíš nevadí, moje pochody jsou mnohdy asi z jiného světa..

Jako za tu cenu by to teoreticky šlo, ale kdyby toho tam bylo podrbanýho víc..aby to pak nebylo jen na ND.. No, případně bych to pak zkusil..

Ale jinak děkuji za tip :-).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

No fakt, je to s tebou těžký :D
No jestli plánuješ zůstat u svých špuntových sluchátek z mobilu, je zcela zbytečné uvažovat o nějakém highendu typu D6C/D3/DD apod. To bys fakt ten walkman degradoval na úroveň levných budget plasťáků. Chápu a věřím, že ty tvoje špunty hrajou dobře, ALE co je to dobře. Jsi na ně prostě zvyklý. Na jejich zvuk, podání, rozsah. Zajdi si do nějakého shopu, nasaď si na hlavu třeba AT-M50X a jsem si jistý že spadneš pod pult. Ne jejich váhou, ale ohromen zvukem. Viz sekce sluchátka.

Nevím proč trváš na hlavě na pevno s tělem. Tento požadavek bych s klidem vypustil. Jinak takové řešení mají z těch lepších např. DD11/DD22/DD33, poslední vyráběná řada DD ze začátku 90.let. Jejich ceny ti řekne ebay. Tato poslední řada má výhodu v nižší ceně, protože se jich dochovalo hodně a nejsou až tak sběratelsky vyhledávaná. Tady bych ti asi doporučil DD22, viz samostatné vlákno o něm v sekci walkmany. Dá se sehnat do 3tis.

Walkman který by měl stereo mikrofon přímo zabudovaný v těle existuje, je jich několik modelů, ale vzhledem k tomu, že se jedná o málo dochovaných kousků, je i vysoká cena.

Profesionální lovci zvuků používali hojně D3 nebo D6/D6C s nasazeným stereo mikrofonem, který se k nim dodával jako příslušenství.

Nakonec k DC2. Ano za 14tis. je aktuálně na ebayi na prodej po kompletní renovaci profesionálem před DD stroje. A věřím tomu že se i za tuhle cenu prodá. Je to totiž jedinečný kousek kterých je velmi málo a zvukově to nejlepší (spolu s D6C) co kdy bylo vytvořeno. U těchto modelů víceméně nepoznáš rozdíl od klasického velkého kvalitního stolního decku.

Ale zpátky k tobě-jestli z nějakého důvodu nechceš zatím pořizovat skutečně kvalitní sluchátka, kup si základního walkmana do 1000Kč, mechanicky ovládaného-ty mají hlavu vždy na těle, ale většinou jsou pevně usazeny a nejdou seřídit v případě potřeby.
A je jich spousty na prodej, každý den přibývají další. Už jen jde o to, který má ještě velké okno na kazetu..
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: No, kdybych měl třeba ten "průměrný český plat", tak bych si tedy asi zašel do obchodu a nějaká sluchátka si pořídil, ale ZATÍM to až tak nehoří. Kdybych měl čekat na ony kvalitní sluchátka, tak už walkmany nebudou k dostání a nebo za mnohonásobně ohavnější ceny než dnes.
Ty předešlé co mi částečně odešly vím, že mají rozsah minimálně na 21kHz, protože jsem se pomocí nich i sám kdysi testoval a slyšel jsem to. Co se týká basů, tak už nevím přesnou hodnotu, ale zvládne i 35Hz.

Pro mě jsou teď sluchátka až ta poslední věc a věř, že i 100Kč je pro mě dost (myslím obecně, nejsu vůl, vím, že za stovku sluchátka neseženu).

Mimo to, krom cest bych si ho bral i do práce. Než se zhrozíš a začneš mi opět doporučovat průměrné "plasťáky", tak já se ke svým věcem chovám opravdu slušně, do práce si beru i diktafon co mě stál 11 000Kč. Nejsu hovado, hodnotu peněz znám až moc dobře.


No, jedním z důvodů proč chci, aby byla hlava upevněna na těle je i to, že si můžu pustit kazetu bez zavření dvířek - u diktafonu a kazeťáků jsem takto zjišťoval i kde byly třeba závady. Další věcí je prostě i ta vzhledová záležitost, mě se nějak hnusí ty walkmany, co je mají umístěný ve dvířkách.


Hm, tak ta DD22 nevypadá špatně. U těchto walkmanů mě trochu vadí ten způsob ovládání..
Tak jako jedna věc je vzácnost, ale stejně 14000Kč za walkman mi přijde poněkud moc. Ale tak asi je to běžné.
Jo aha, tak to asi souhlasí, jsem totiž viděl pár fotek s přidaným mikrofonem zapojeným do té D6C.

Hmm, tenhle model mi asi nedá spat :-D. Jak často a v jaké cenové realci se pohybuje ten "Sony TCS-310"?
Na Aukru vylezl plně funkční v březnu na 1050Kč. Opět jsem propásl něco, co bych rád chtěl, tak jako ten TC-158SD..


Chápu, že se mi snažíš pomoct, ale asi mi nerozumíš, pro mě je dobrá každá koruna a jak jsem uváděl už na začátku, nerad bych si pořizoval něco s čím nebudu úplně spokojený jen proto, že by mi to mělo zatím stačit. Neměl bych to zadarmo a za 1000Kč bych si udělal nákup jídla na týden a něco, takže opravdu nechci rozhazovat peníze za dočasná řešení.

A co se týká mé tvrdohlavosti v umístění hlav a velkého okna, tak to jsou věci, které vím, že chci a nenechám si je vymluvit - což nemyslím nikterak zle vůči snahám tvým i ostatních.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Jo, s tím velkým oknem souhlasím a kdybych sháněl walkman, byla by to pro mě podmínka č.1

Joo ten TCS-310 je pěkná mašinka, ale cenově je také výše, když je v opravdu pěkném stavu
Prílohy
Screenshot_20191010_070337.jpg
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa AdmineR »

Tuto reklamu supni aj medzi Stare reklamy. Je paradna.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vidno tam obrovsky rozdiel medzi pracou volakedy a dnes.
Viete co robi ten rozdiel? Uvedomujete si to?
Co tam CHÝBA?!
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Teslák »

Myslím že pánovi chybí pot na čele,kafe tam asi má,a ohavný počítač.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Mirek - ty si na to kápnul :)
Počítač !
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Teslák »

Kazetowich napísal: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 09:33 Mirek - ty si na to kápnul :)
Počítač !
:D
Šťastná to doba byla.Hned bych se vrátil o několik desítek let zpátky,ale to jsem byl ještě malý :lol:
Lidé si tak nějak víc rozuměli.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: A mezi jakou cenovou relací to třeba je, jen pro příklad, fakt nevím v jakých částkách se pohybovat..

Jinak ten na Aukru byl vzhledově jak novej a i s nějakým příslušenstvím, který sice nechápu, ale za tisícovku bych ho bral hnedka..


Jinak celkem zajímavá reklama. Hned mě na "kravaťáka" zarazila ta svačina v podobě chleba, ale jinak je to poměrně příjemná reklama - nic vychloubačnýho, nic namyšlenýho a je to jemný. Holt za to může asi jeho úsměv a naklizená kancelář..
V televizi jsou lidi této profese vyobrazeni pravým opakem. Mnohdy až do extrému kvůli ironii :-D.

---

Teslák: Počítač není špatná věc, to jen lidi se k sobě chovají jako mrchy.
Jinak lidi se k sobě i v dnešní chovají slušně, jen přibylo víc sviní (tedy hlupáků), tak to může působit, že je to horší. Ti rozumní budou v klidu a nebudou vyvolávat problémy, nejvíc problémů a agrese vyvolávají jen zabedněnci a zamindrákovanci.


Hele, ale odbočili jste! A v mým vláknu!! Mám sa nas*at?!!!
Klid, jen sranduju :-D - nechtěl jsem, aby můj příspěvek končil tak nepozitivně..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Když je v super top stavu, tak třeba:
Screenshot_20191011_025634.jpg
Ale jeho reálná cena bude poloviční podle mě. Schválně to budu sledovat jestli se to prodá.

Já bych se vyprd na 310ku a spíš bych se zaměřil na 370ku nebo 430ku, 470ku. !!
.
Prílohy
Screenshot_20191011_030825.jpg
Screenshot_20191011_030846.jpg
Screenshot_20191011_030908.jpg
Screenshot_20191011_030928.jpg
Screenshot_20191011_030946.jpg
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Boha jeho, ten dotyčný se pos*al ! 12 tyček je sakra moc..
Teď lituju ještě víc toho, že jsem o něm nevěděl dřív a propásl tak tu aukci..


Tak já osobně fakt nevím o modelových řadách, já ho jen náhodou našel přes Gůglovy obrázky a netušil jsem, že má i nástupce.

No ta stříbrná Sony TCS-370 vypadá celkem pěkně. Jen má to tlačítkový ovládání, který se mi moc nepozdává, ale v tomto případě bych možná udělal vyjímku..
Ta TCS-430 vypadá jako trochu modernější verze té TCS-310.
A TCS-470 je už úplně jiná. Vypadá taky dost dobře, jen nevím jestli toto umístění mikrofonů je zrovna šťastné, páč aby se třeba nevytratilo to co je ve středu - pro příklad: nahráváš u dálnice projíždějící auta a je slyšet jak se z jedné strany plynule přesune ruch do té druhé, ale v tomto případě se obávám, aby při onom přechodu, kdy projede kolem tebe se nárazově neutlumilo.
Je to jen příklad, na tohle používám ten svůj studiový digitální diktafon, ale když už, tak bych toho analogového nahrávání taky někdy využil.
Navíc i trochu zakrývá to okno kazety, ale v tomto případě by to bylo trochu vedlejší. No, i když by to asi bylo nevhodný při potřebě sledovat zbývající množství pásky. Ale zase má i reverz! By mě dost zajímalo jak má umístěný hlavy..

Sakra, dilema :-?.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"