SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
protože tu není sekce "Nákupní poradna" a je tomu nejblíž právě tohle, tak jsem to zařadil sem.
Do názvu vlákna jsem dal svoje jméno proto, kdyby měl někdo taky zájem pořizovat walkmany, tak aby se to tu nemotalo, protože každý má přece jen jiné požadavky.
Vzhledem k nutné opravě mého noťasu nevím kdy se nákup takového walkmanu uskuteční, takže se nejedá o akutní zájem.


Na úvod bych podotkl jednu věc, protože to trošku odbočuje od požadawku walkmanu.
Kdyby někdo věděl nebo v případě zahraničí měl možnost sehnat "Sony TC-158SD" v plně funkčním stavu za míň než 5000Kč jak tu někdo v ČR nabízí nebo nabízel, tak bych byl moc rád. Tento magič jsem objevil asi 2 týdny po tom, co se na Aukru vydražil kolem 1000Kč :-?..
Samozřejmě bych uhradil i všechny oplatky co by souvisely s nákupem ze zahraničí.
Předem tedy díky za pomoc.



Tímto lehce vtipným názvem vlákna bych chtěl naznačit, že bych měl zájem o walkman, ale bohužel mám zkušenost jen s těmi moderními z období milénia, které mě znechutily svým nejzákladnějším vzhledem, hlavně pomalými otáčkami a zvukem co byl poněkud slabý.
Kdysi dávno jsem měl walkman, který byl staršího data, měl i reverzní chod, přetáčení oběma směry a co si matně vzpomínám zvuk neměl špatný ani při reverzu. Bohužel mi odešla gumička a netuším kde je jeho konec..
Bohužel ani nevím jaké byl značky natož modelu.

Taky si nevzpomínám jaký měl zvuk. Což je i důvodem mého váhání nad pořízením konečně nějakého pořádného a cenově dostupného walkmanu.
Samozřejmě hodlám používat svoje sluchátka, tak bych rád, kdyby je utáhl (nevím holt co si myslet - když je napojím na dotykový mobil, tak je zvuk jak roztřískaný plochý kastról).


Důvodem proč to vlákno zakládám je ten, že bych potřeboval pomoct s tím po jakých modelech se dívat a pokud možno, aby jste mi i pomohli s případným výběrem, kdyby se ukázaly i na českých bazarových webech.
To proto, že kolikrát někteří poznáte i podle vzhledu co je pochybný a na co si dát pozor a já se ve walkmanech prostě vůbec nevyznám.

Případně když jsou zde i tací, kteří nakupují ze zahraničí, tak v případě výhodnějšího nákupu než jen po česku co si zvládnu obstarat sám, bych taky moc rád ocenil pomoc a samozřejmě jak jsem psal výše, zaplatil bych s tím spojené náklady.



No a nyní moje požadavky.
Samozřejmě těmi nejzákladnějšími jsou pro mě co možná největší nekouřové okno, aby byla dobře vidět kazeta, dále hlavy umístěné pevně v těle walkmanu a ne ve dvířkách a ideálně i solidní výdrž na dobíjecí tužkové baterky.

Protože nevím jaký mají kvalitní walkmany zvuk, tak nemůžu ani k ničemu přirovnat. Prostě, aby nebyl plochý, ale pěkně vyrovnaný a výrazný.

Protože mám i nějakou tu Chromku a časem se mi rozroste třeba i sbírka Metalek než jen součastných asi 5, tak bych byl rád, kdyby měl i volbu na Metalky.

Samozřejmě bych moc ocenil i přetáčení nazpět a ne jako u těch co mám..

Velikou výhodou by byla i možnost nahrávání. A i když rádio neposlouchám díky těm hovězinám co tam jsou, tak bych možná začal a toho nahrávání využil, čímž by asi bylo záhodno stereo záznamu (jako Panasonic RQ-A60) - v případě z vestavěného mikrofonu samozřejmě stačí mono (protože jestli existoval walkman se stereo mikrofony, to netuším). Hm, tak koukám, že existoval, a to "Sony TCS-310".

A další velikou výhodou by pro mě byla i možnost reverzního chodu.



Vím, že jsou ty moje požadavky pořádně náročný, ale když už bych investoval do takového zařízení, tak chci mít co nejvíc možností a nepořizovat si něco slabšího a nebýt úplně spokojený.
Zároveň, kdyby se třeba objevil levný přístroj, ale nutný k opravě a zda by tu byl někdo ochotný to seřídit (ke hlavám bych poslal klidně ukázkovou kazetu nahranou mým deckem), tak bych to samozřejmě zaplatil, pokud by to bylo únosný. Myslím to tak, aby to nebyl úplný dezolát potřebný kompletně vyměnit.

A není to móda, nepořizuju si to ani kvůli tomu, abych machroval - avšak je pravdou, že těch pohledů ostatních v šalině nebo zastávce, kdy bych měnil kazetu, bych si užil, to zase jo :-D. Ale prostě mám asi už přes tisíc kazet, tak bych ocenil i takovou věc. Pokud je kvalitou opravdu taková jak ji tu vychvalujete.


Předem tedy moc všem děkuji :-).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

TC-158SD je poměrně vzácný (dnes) kousek, na ebay je aktuálně jen jediný. A bohužel až v superusa takže by se platily docela vysoké poplatky=výsledná cena už by byla úplně mimo.
Jen pro ukázku tady je:
Screenshot_20191009_004003.jpg
No a k tomu walkmanu, myslím že je zbytečné teď něco řešit a vybírat, pokud nemáš peníze, protože těch modelů je spousty a trh s nima (s těma lepšíma) je rychlý a stále se měnící.
Jakmile budeš mít odložené peníze, tím myslím skutečně k dispozici, pak má teprve smysl něco vybírat/hledat. Pak se tahle otázka dá vyřešit během jednoho týdne, nebo i dne, pokud se objeví zajímavá nabídka. A protože sleduju ebay denně, vidím ty pohyby a rychlost prodeje v případě skutečně výhodných nabídek.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Ježkovy prdy, no to je teda pořádnej nářez.. I pošta je dražší než dřív.. No ale když se to tady v česku mohlo vydražit za 1000Kč, tak třeba se časem zadaří najít něco trochu podobného.

No, nechci nic zakřiknout, ale pokud budu mít směny takové jak zhruba teď mívám, tak bych si našetřit během jednoho měsíce teoreticky zvládl. Ostatně dávat třeba 4000Kč za walkman mi přijde trošku drastický, když nemám tucha, jak by mohl znít. Ale je pravdou, že netuším v jaké cenové relaci se to pohybuje. A zda nějaký takový jaký bych chtěl vlastně existuje.

Jako možná jo, zatím mě zaujal nejvíc ten Sony D6C nebo nově objevený Sony TCS-310, ale jak říkám, fakt nevím po kterých modelech a značkách koukat.


Jinak stejně za tohle můžete vy všici tady :-D, jste mě zblbli tou zálibou ve walkmenech, že jsem nad tím začal hlouběji uvažovat a teď mě to celkem láká.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

D6C patří do špičky absolutní, spolu s DC2 a D3. Jenže na tento kousek ti nebude stačit ani to co považuješ za drastické...:) Stejně tak jeho menší brácha D3....a o cenách DC2 se raději ani nebudu zmiňovat.
Zvukově top jsou, jak jistě dobře víš, DD modely od Sony. Byly také za tímto účelem původně konstruovány. Jako nej (dovolím si tvrdit) je model DDIII z roku 1987. Prostě walkman-highend. Je ale i více modelů které jsou zvukově fantastické a nejsou DD (zmíním např. WM-150, WM-190, nebo poslední WM-EX série s amorfníma hlavama, apod.) jenže jestli chceš zvukově dobrý walkman, počítej rovnou s investicí do sluchátek s dobrým rozsahem!!! To je základ-nejdřív sluchátka, pak walkman. Tvoje špunty od mobilu fakt néé... minimálně Koss Porta Pro (nové stojí 800Kč). Používat levná sluchátka by bylo jako obout čínský gumy na Ferrari.
Není to ale jen o Sony, je i více modelů Aiwy, které Sonymu šlapou na paty ale jejich pořízení je velmi nákladné (záměrně neříkám drahé) a je jich málo na trhu. Sem tam i nějaký Panasonic je docela slušný.
Jenže,
měl bys uvést u svých požadavků jejich míru důležitosti. Protože například tvůj první požadavek na velké okno aby byla vidět co nejlépe kazeta-nám ten výběr hned na začátek značně omezí.
To ale nevadí, i tak se může pokračovat,
takže udělej ten seznam požadavků znovu a seřaď ho podle důležitosti.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ma napadlo ze mam zvukovo slusny jednoduchy sony ktory ti viem zatial pozicat aby si ziskal aspon zakladnu predstavu o zvuku walkmanov. Mozem ti ho pozicat kym si kupis nieco.
Jeho vyhodou je vysoky vykon na sluchatka i prepinac na chrome a dolby. A nema vysoky sum. Taky nizsi priemer. Je to starsi manualne ovladany stroj.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

v cz som našiel s oknom tento - za 1850 Czk (dosť vela) - stav mechaniky neistý (popis autora: točí sa -:) - mám rád tieto pojmy ako "stav nezistený - nemám kazetu" a pod žvásty - väčšinou sa potom ukáže, že mechanika nejde ... alebo je niečo v prdeli.
https://www.sbazar.cz/cornflex/detail/8 ... ony-sports

V našich končinách je walkmanov málo - ale ebay je toho plný - lovil by som tam a poprosil potom keď budeš mať prachy na ruke niekoho aby to kupil.
Tu neni z čoho vyberať - vačšinou odpad.
Prílohy
sony sports.jpeg
sony sports.jpeg (49.37 KiB) 5737 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

alebo taká zapadnutá ponuka aké mám rád (naozaj)
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/110367 ... ratele.php
super cena - ale ktovie či je funkčný (a nevidno kazetu) - no za risk by to asi stálo - pekný kúsok - za tú cenu by som neváhal a rýchlo kupoval ! Hneď
Prílohy
sony wm-fx 501.jpeg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

alebo tento Janvysov kúsok by sa ti nepáčil? https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=10&t=1122 :twisted:


Obrázok
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tento by som vedel zapožičať

viac o ňom tu https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=10&t=658
Prílohy
1525503506603-1774616741.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Teslák »

Trochu sem vlezu,mně se líbí jak ten žlutý tak ten janvysův.Ten žlutý údajně už není.Dřív jsem o něj už psal.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Prílohy
aiwa hs-rx668.jpeg
aiwa hs-rx668.jpeg (119.43 KiB) 5718 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

či toto - 2 za cenu 1 + kvalitné špunty !!!
https://elektro.bazos.cz/inzerat/109400 ... q-sq45.php
ale nevidno kazetu
Prílohy
Panasonic RQ-SX75+RQ-SQ45.jpeg
Panasonic RQ-SX75+RQ-SQ45-3.jpg
Panasonic RQ-SX75+RQ-SQ45-3.jpg (50.14 KiB) 5717 zobrazení
Panasonic RQ-SX75+RQ-SQ45-2.jpg
Panasonic RQ-SX75+RQ-SQ45-2.jpg (56.24 KiB) 5716 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"