SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Tak dobře - já to čekání myslel tak, že aby nešel poštou jen ten jeden kousek pokud by mě třeba zaujal hned ten další nabízený.
Já vím a jsem Ti vděčný za ochotu, ale vážně ty motory bych asi nevyužil - tedy neměl bych jak s tou svou (NE)zručností.

A ta mřížka se dá lehce vytáhnout třeba skrz výměnu baterek? Jo počkej a jak je to s voltáží? Páč 4 tužkový dávají 6V, tak aby se tím něco neodpálilo..
Možná se ptám blbě, ale fakt nevím co a jak, proto se tak ptám.


Tak je pravdou, že občas tiskárnu potřebuju použít, ale to je tak párkrát za rok a tu inkoustovku co mám je díky tomu odstavená ve skříni. Druhou co mám je jehličková, ale tu díky portu zase nepřipojím k noťasu :-?..
No ale jen ze zvědavosti, o jaké noťasy se jedná?
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa jhradec »

Ten minikazeťák je na 6V, takže je to OK - mřížku bych připojil kablíkem, aby šla vyndat pro výměnu baterií. taky to má konektor na 6V zdroj. Proto jsem uvažoval, jestli původní akumulátor nebyl olověný - 3 x2V???
Notebooky jsou historické 486 a tak - spíš do sbírky, na dobové hry atp. jeden jsem tady nabízel- najdeš v oddílu koupím.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Jo tak, tak to by snad mohlo být v pohodě. Tak předem moc děkuji za připravení. Jak říkám, i když bych ho neměl šanci použít jako onen walkman, tak mít ho jen za výlohou by bylo blbý. Semtam bych ho prostě měl nutkání použít :-).

Jo tyhle, no to jsou už fakt pěkný kousky. Navíc reprák vedle obrazovky. Takový starý noťasy mě zaujaly, když jsem je viděl v jednom filmu, teď nevím jestli to byla "Síť" z roku 1995, ale vím, že právě měl disketovku, protože to mě na něm upoutalo.
Před lety jsem si koupil aspoň USB disketovku, abych si to aspoň takto vykompenzoval. Avšak oproti té 3.5" je pro mě mnohem zajímavější ta ZIP100 :-).
Něco takovýho by se mi taky líbilo, ale u toho bych už fakt nevěděl, jak ho využít.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

jhradec napísal: Utorok, 8. Decembra 2020, 10:08 Notebooky jsou historické 486 a tak - spíš do sbírky, na dobové hry atp. jeden jsem tady nabízel- najdeš v oddílu koupím.
To já bych jeden využil. Hodil by se mi jeden 486 až P1 který má plnohodnotný serial port RS232 na programování pod DOSem. Aby měl funkční disketovku nebo cd-rom a displej aspoň 800x600.
Aktuálně mám na to P1 ale pomalu mu odchází displej.
SONY ES
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa jhradec »

Nabízel jsem to tady už dávno. Má dva COMy. Disketa OK. Na programování pod DOSem luxusní. Předpokládám, že se mu v koženkový brašničce nic nestalo. Stále k dispozici.
popis je v této sekci- koupím PC :

Tak jsem NB vyhrabal a spustil . Baterky ( i ta vnitřní) jsou KO, musel jsem zapsat disk do biosu.
OS trochu protestoval- nenašel sí´tové zařízení, ale Windows 95 se nakonec rozeběhly.
Disk je 200 MB , 486 má nainstalovaný koprocesor a displej je barevný ( mírně pastelově :))
Je to CHicony cca z roku 91-92. Tehdy to musel o být dělo.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Vzhledem k tvé laxnosti začínám pochybovat že si nějaký walkman vůbec někdy koupíš :D :D :D no nicméně tady máš další velmi výhodnou nabídku která tam nebude věčně, za 2500Kč včetně dopravy, je to jeden z těch modelů co chceš a je po renovaci.
https://www.ebay.com/itm/Sony-TCS-450-H ... 890.l49292
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Nevím jestli to jde, ale zkus se vžít do situace, že máš měsíčně k dispozici asi 4.500Kč - tohle není o laxnosti, ale jednak o nízkých financích a dále pak hlavně pro mě i nemožnosti něco koupit ze zahraničí.

Hm, no tak to není až tak špatný. Podle těch pár obrázků z netu nějak nemůžu najít rozdíl mezi TCS-430 a touto TCS-450, ale taky ji můžu zařadit mezi ty co by se mi líbily.

Jen ale nevím jestli je v tom záměr, abys mi mohl předhodit, že i nad tímto váhám, ale seš si 100% jistej, že se tomu prodejci dá věřit? Nevím jestli jsi viděl ty fotky, ale to nepůsobí zrovna moc věrohodně, že by byl po servisu.
Krom solidního dodření má ze spodu celkem zaliskanej mikrofon, zvrchu má cosi, co je dobře vidět na nápisu REC/BATT, na straně u dvířek je mikrofon ale že festovně otřískanej a celkově působí, jak kdyby to někdo očistil jen povrchově, páč v hůře přístupných místech u výstupků a hlavně u tlačítek (jako je třeba Pauza nebo to PB EQ) je typický nános od letitého používání. Navíc neodfotil ani hlavy..i kdyby pomocí zrcádka.
A to nemluvě o tom, jak by vypadal, kdyby ho nafotil při světle nebo s bleskem.. Už jednou jsem takto naletěl při nákupu velmi drahých singlů.


Jako podle popisu to působí, že je v pořádku a "odborně opraven" jak píše, ale zajímá mě čistě tvůj názor jestli bys třeba ty tohle bral.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Konkrétně od tohoto člověka jsem již v minulosti dva kousky kupoval a vše v pořádku.
Odřený je průměrně, žádná tragédie podle mě. Víš za tuhle cenu nemůžeš očekávat stav nového kusu.. :lol:
Ale klidně si počkej, však není kam spěchat, jednou se objeví kus zcela bez škrábanečku, jen ta cena pak bude logicky několikanásobná ;) Toto téma je patová situace. :P
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2280
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa orhore »

Už je stejně prodaný. Cena byla v tomto stavu velmi dobrá.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Vím, že z toho asi máš srandu, ale když já jsem myslel, že seš pedant na stav vybíraných walkmanů a pak sem dáš tento, kde se ani sám nepozastavíš nad stavem a ještě napíšeš na začátek takovou větu, tak chápej, že jsem pak zmatenej :-|..

Kdyby to bylo o tom, že mě na něj odkazuješ s tím, že tomu prodejci a stavu walkmanu důvěřuješ (jako bys ho kupoval sám sobě) a klidně bys mi ho sehnal, že ti mám poslat peníze, tak to bych se s tebou domluvil, že buď můžu nebo momentálně nemůžu poslat peníze a případně bych ho koupil.

Když jsem v září, nebo kdy to bylo, reagoval na tvoji nabídku té SM260, tak jsem si dva měsíce vždy odkládal tisícovku, kdyby ses mi ozval. Je to sice taky vysoká částka (tedy na moje poměry), ale je snazší si odložit 1t než případné 3t na walkman, kdybys náhodou ty nebo někdo jiný natrefil na výhodnou nabídku.


---

orhore: No jo, tak já mám poslední dobu dost málo času, měl jsem víc směn a po práci nemám na nic sílu a předtím jsem dost dělal na novoročence, takže proto jsem tu poslední čas byl tak málo :-|.

Tak tohle jsem právě netušil, já se v cenách walkmanů absolutně nevyznám. Mě přišel, že je teda festovně jetej. Totižto já sice dávám svým přístrojům celkem zabrat, ale přijde mi, že je mám v poměrně zachovalým stavu.
OneMan
metál za zásluhy
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Streda, 30. Januára 2019, 15:37
Bydlisko: Bratislava

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa OneMan »

Fiha to su mi teda veci :-D to tu za ten čas čo som tu nebol nepribudli žiadne nove walkmany?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Stano »

Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"