SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Tak vím, že se tu v ČR prodávají za 11tyček, ale to beru spíš s extrémním odstupem, páč to je cena tak trochu mimo.. Ale jak jsem psal, kolem těch 2-3 tisíc bych to ještě zvládl a třeba se něco objeví po svátcích..
No že mi to říkáš zrovna ty a ještě v tom cítím vyčítání - já toho "nevyužil" proto, že jsi byl s iwem už domluvený, tak jsem tě o něj nechtěl připravit jen kvůli tomu, že nějaký sháním já.

A ohledně nezpomalování dík, jsem zas o něco chytřejší.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa iwwo111 »

On by ti ho prepustil. Jasne to napisal. Lebo nepotrebuje ziadny servis. Ja som tú cenu dal iba tu, pre členov a nadsencov kaziet. Ver, ze na bazosi a ani inde ho za takú cenu nekupis. Aj ja keby som predaval tam, tak cena by bola uplne inde. Nemienim podporovat priekupnikov, co by to obratom predali omnoho drahsie. Radsej nech si ho uzije niekto, kto má z toho radost.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

iwwo111: Já to vím, ale znovu píšu, že jsem ho o to nechtěl připravit, když už jste předtím byli domluveni i když zmínil, že se toho vzdává. Bylo to myšlený v dobrým a nikde jsem nikomu nic nevyčítal.
Ohledně té ceny je mi to jasný, když vím, že se tady v česku nabízí pár těchto walkmanů za nesmyslné částky.

I když chci nějaký kvalitní walkman už hodně dlouho, tak mi bylo i při zakládání tohoto tématu jasný, že ho hned mít nebudu. Prostě budu čekat a časem třeba na nějaký z těch co chci narazí janvys nebo snad vzácnou náhodou i já.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravim :-),
včera jsem si zase prohlížel nabídky walkmanů a decků. Opět jsem se tak přesvědčil, že tady je v nabídkách walkmanů naprostý prd a když už, tak cena je poněkud..však víte kde..

Opět mě ale popadla potřeba, sehnat si nějaký (asi) přenosný deck. Ačkoliv je toto založeno ohledně poptávky po walkmanu, který stále platí, nechci skrz jeden dotaz zakládat sólo vlákno.
Nevím jak přesně to nazvat, protože když se řekne kazetový deck, vybavím si jen přístroj, který má všechny ovládací prvky včetně vkládání kazety zepředu a ten co bych si já rád pořídil by byl asi menší velikosti a vše by měl navrchu. Na jednom inzerátu jsem našel označení "pultový deck", tak jestli se takto nazývá..


Jen pro příklad toho co myslim:
.
pioneer_ct-4141a_top_panel.jpg
pioneer_ct-4141a_top_panel.jpg (142.38 KiB) 2559 zobrazení




No a můj dotaz, jsou tyto decky nějak kvalitativně ořezané nebo se jedná o plně kvalitní decky jen s jinou konstrukcí?
Myslím to tak, jestli třeba neměly nějak horší obvody, součástky atp.
Já jen, jestli se mám po takových přístrojích dívat nebo raději ne, abych nebyl zklamanej..


Za případnou nesmyslnost mé otázky se předem omlouvám, ale takto stavěné decky jsem moc nevidíval, tak nevím co od nich čekat. Vím, že takto stavěné byly i VHS přehrávače, tak pokud je toto jen předchůdce těch, které mají vše vepředu...


Předem díky za odezvu :-).
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Je to proste evolucia. Prve decky sa robili s ovladacimi prvkami na vrchu pretoze ludia boli zvyknuti na gramofon, popripade lacnejsi kotucovy magnetofon. Tam tiez boli ovladacie prvky hore.
Neskor ale zistili, ze je to dost neprakticke lebo savto neda zaradit do zostavy. A tak sa zacali vyrabat stohovatelne komponenty.
Takze odpoved - medzi nimi sa daju najst aj kvalitne stroje ale radsej by som sa popozeral po niecom z 80-tych rokov.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

FixYourAudio: Moc díky za pěknou odpověď. Takže opravdu šlo o předchůdce.

Tak ono, já sice mám celkem 3 decky, ale 2 potřebují servis a jediný (snad) plně seřízený a po servisu je Dual C844. Takže co se týká kvality záznamu a celkového provedení (včetně krásného designu), tak tam už je ten Dual jasný favorit.
Takový deck, co má vše navrchu chci sehnat jednak kvůli rozšíření sbírky (ono 3 decky nejsou vysoké číslo) a pak, že jsem vidíval i celkem malé, které by se mi lehce přenášely a nemusel bych se obávat o převoz svého jediného funkčního Dualu. A že ten Dual není zrovna drobeček..


A jen dotaz, myslíš že by se dal v ČSR v současné době sehnat nějaký kvalitní kousek za rozumnou cenu nebo je i u tohoto podobná situace jako u walkmanů?

Ono i ten příkladem uvedený Pioneer CT-4141A by se mi taky líbil, ale pochybuju, že by se mi na něj podařilo natrefit..
OneMan
metál za zásluhy
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Streda, 30. Januára 2019, 15:37
Bydlisko: Bratislava

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa OneMan »

SilverFox•NSK walkmany, ja som si už zapol na bazoši SK/CZ aj upozornenia na inzeraty zo slovom walkman
ale je to bieda, presne ako si to nazval, ešte aj willhaben je vykradnuty alebo vraky za premrštene ceny, alebo aj niečo dobre ale nema pre mna zmysel do toho investovat skusšal som aj na FB ale do sprav mi prišli same totalne vypouživane vraky a ešte že to už je rarita :-) a ceny take nezmyselne a ked ich konfrontujem protiponukou tak je samozrejme konec. najviac ma pobavil tento človiečik :-) vid obr:

najskor reaguje na prvy prispevok:
Screenshot_2020-08-20 Facebookové skupiny000.jpg
Potom neskor reaguje na inzerat v maeketplace že chce kupiť :-D
Screenshot_2020-08-20 Facebookové skupiny002.png
tak ho upozornim že zle si prečital inzerat
Screenshot_2020-08-20 Facebookové skupiny004.png
a zrazu mi ponuka neake svoje walkmany :-D ale info a foto doteraz neposlal :-D

ospravedlnujem sa za walkmanovy spam :mrgreen: admin to môže kludne premiestnit tam kde je to vhodne .-)

jaj tak tu by som sa ubytoval: http://stereo2go.com/forums/threads/sea ... 2019.4899/
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Walkmany jsou a zatím ještě budou, ale u kvalitních a rare modelů cena poslední roky prakticky lineárně stoupá. Sleduju nabídky a aukce walkmanů a decků denně.
U nás se toho moc sehnat nedá, no vlastně téměř nic. Je to logické, před rokem 89 si kvalitní hifi mohl dovolit málokdo, takže tu není z čeho brát. Pokud se jednou za uherský rok u nás nějaká nabídka objeví, je to a) překupník s šílenou cenou, nebo b) neopravitelný šrot.
Problém je ale i u tebe Foxi, nezlob se na mě, ale ty už "chceš koupit" walkmana nebo jiné věci už hodně dlouho, sám jsem ti posílal několik výhodných nabídek a pokaždé to skončilo u "hm tolik za to dát nechci", "hm nevím kdy budu mít peníze" a podobně. Nezlob se na mě, ale tak to s tebou prostě je. Pochop prosím konečně jednu věc, kvalitní stroj nikdy nekoupíš za 500Kč, smiř se s tím, že v dnešní době-podtrhuji, se za kvalitu analogové audiotechniky platí, ať už jsou to walkmany, přenosné rekordéry, decky, kazety atd.. Ceny už rozhodně dolů nepůjdou, tendence je pozvolný nárust.
Příklad, před 5ti lety jsem byl schopný sehnat pěkné klasické DDčko kolem 100 euro. Dnes je to dvojnásobek a více. Např. DD, DDII, DDIII po opravě chodí běžně v aukcích kolem 230-280 euro.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to som to rád za to DD22 čo si mi vtedy poslal a aj sa on postaral. Si predstav Janvys - ono stále super funguje. A dokonca dolby B je fajn naladene - prakticky ziadny sum ale ani orez výšok. A vdaka direct drive krystal su otacky stabilne a o nejakom kolisani ani vidu. Trochu mi na tom chyba reverz 😁.
Tak este raz za pomoc vtedy. Radost stale pretrvava... aj spokojnost.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

OneMan: Che, no i to se někdy stává :-D.
Jinak v pohodě, klidně to tu může zůstat, mě to nevadí ;-).



---


janvys: No pokud těmi vhodnými nabídkami myslíš ty první, kde jsme se bavili o walkmanech za 14 a 10 tyček, tak to je na mě opravdu moc.

Jinak nevím jestli tu pětistovku myslíš jako nadsázku, ale zapomněl jsi před ní napsat dvojku, páč jsem už několikrát předtím psal, že su schopnej jít až na ±2.500Kč - viz hned třeba první příspěvek na této stránce (Pondelok, 23. Decembra 2019, 03:32).

Hlavně jsi mi ale furt psal, že dokud nebudu mít kvalitní sluchátka, tak nemám plánovat pořízení walkmanu, což jsem víckrát psal, že je pro mě mnohem důležitější právě walkman, protože sluchátka nejsou artikl, který by se přestal vyrábět. Daných přístrojů ale tolik není, protože se jaksi už nevyrábí.

Potíž byla i v tom, že nevím jestli pokud bys mi ho sehnal a byl by potřeba na něm servis, tak zda-li bys mi ho opravil.


Pokud teda aktuálně o nějakém plně funkčním walkmanu z těch mnou zmiňovaných víš, tak napiš, protože dokud mám zatím nějaké peníze, tak bych to klidně vyřešil hned.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

:o O strojích za 14 a 10 tisíc jsme se určitě nebavili za účelem koupě z tvé strany, protože vím že na to vzhledem k tvé situaci nemáš, nikdy bych ti nepředával nabídku v takových částkách. To sis asi popletl :D

Bavili jsme se konkrétně o několika kusech v cenách do 3000Kč. Tvůj seznam podmínek co ten walkman musí splňovat mám dodnes poznačený v diáři :D
Walkmana pro tebe jsem přestal vyhledávat v momentě, kdy jsi odmítl nabídku na plně funkční servisovaný WM-D6C za třetinu jeho běžné prodejní ceny. To už jsem fakt nad tebou zlomil hůl :roll:

A samozřejmě, kvalitní sluchátka jsou základ. Bez nich je to stejné jako kdybys obul Ferarri na gumy z Číny. :lol:
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa moniatko »

janvys - súhlasím, aj nesúhlasím
sluchátka sú dôležité v tom zmysle, aby hrali to, čo si si nahral a nie len nejaké piskoty škrečkov v krabici, na druhú stranu - ja ako užívateľ, podotýkam bežný užívateľ walkmana zas nechcem drahé sluchátka ani drahý walkman. Keďže s tým cestujem denno denne, nosím to v taške, kde sa kadečo môže stať, tak potrebujem vec odolnú a nie tak cenovo náročnú.
Ale zas, ak walkman používaš doma alebo na nie nebezpečných miestach, v pokoji a klídku, tak pochopím, že si na kvalitu potrpíš.


Inak - ešte k sluchátkam.
Na bežné používanie mám Koss Porta Pro. Nie sú to najlacnejšie majinčajna, ale ani drahé Grado. Na von ako stvorené, dajú sa skladať, šnúra sa vás nesnaží obesiť a majú doživotnú záruku (ktorú som už raz musela použiť vďaka svojej šikovnosti =D) ... myslím, že ideál na von, cestovanie a pod.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"