PC Monitory

Máte alebo používate staré alebo zabudnuté elektronické hry a pc ?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

PC Monitory

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ma napadla táto téma - používate ešte niekto nejaké dávnejšie PC periférie ? (už vintage)
Chcem sem dať môj prvý LCD PC monitor - len ho musím nafotiť.
Je stále v aktívnej službe - od roku 2005-6 ...
Ak máte nejaké podobné kúsky, sem s nimi.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: PC Monitory

Príspevok od používateľa jhradec »

Používám ještě starší - CRT Imagequest- Korejec. Fotit nebudu, musel bych ho umejt :)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: PC Monitory

Príspevok od používateľa Kazetowich »

snaď nie tento !?
Prílohy
hyundai imagequest 19L.jpg
hyundai imagequest 19L.jpg (21.77 KiB) 6355 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: PC Monitory

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nikto nechce Hansol 730ED? potreba vyčistiť vnútro a pomeniť nejaké kondy.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: PC Monitory

Príspevok od používateľa janvys »

U nás ve sběrném dvoře už jich není, firmy a úřady už upgradovaly dávno, a doma už to nikdo nemá. Dnes už se vyhazují plochá LCDčka, třeba u nás v práci nedávno vyhazovali asi 500 LCD monitorů a dávali nové, všechny ty staré byly sice plně funkční a širokoúhlé, ale já bych to nechtěl, ty monitory jely 24/7/365.
Docela zajímavý byznys s tím mají firmy co sváží elektroodpad, řada věcí pak odtamtud putuje na aukro a bazoš :) (a navíc se těm firmám platí za to aby si to odvezly!!)
Staré CRT monitory jsou klasická nostalgie, ale pochybuji že by to někdo v budoucnu sbíral, vyjma těch úplně nejstarších, co byly v setu s prvníma počítačema.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: PC Monitory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hm, no já par starších mám. Jednoho bych se byl ochotný zbavit, ale někomu, kdo by to využil - k čemu vyhazovat něco plně funkčního jen proto, že je to starší..

Ve sklepě mám jeden pořádně starý, ten má snad 640x480 ne-li ještě míň a na jiném rozlišení nefunguje..s tím jsem se taky pořádně nanervil, když jsem to jako neznalej omylem přepnul.
Pak mám v záloze jeden hlubokej, solidně velkej monitor, ale s plochou obrazovkou a rozlišením 1024x768. Ta plochá obrazovka je fakt znát, že je lepší než ty vypouklé.

Ale kdysi jsem viděl a měl možnost trošku použít i klasický hluboký monitor s plochou obrazovkou, který byl ale dotykový. Takovou frajeřinu jsem chtěl mít od doby, co jsem ho před asi 13 lety viděl a kdyby se mi taková možnost naskytla, tak bych asi moc neváhal.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: PC Monitory

Príspevok od používateľa janvys »

Já začínal samozřejmě také s monitorem malým, už ani nepamatuju přesně, ale byl ještě černobílý. (pokud nepočítám koncem 80.let normální telky připojené jako monitor) Pak přišel první barevný s rozlišením EGA či co, pak už VGA. To byly doby C64, Atari, ZX...
První normální velký crt monitor jsem měl někdy kolem roku 91, pak ještě větší kolem roku 93 a PC386SX, pak 486SX, DX, P1 P2 P3 atd., to uz jsem si chrochtal na 20" trinitronu od Sony na grafiku atd.
NOooo kdy jsem měl poslední CRT monitor? Normálně si to už nepamatuju...každopádně ještě kolem roku 2002 určitě, protože měl vysoké rozlišení na tu dobu.
Dnes si nedokážu představit fungovat na menším rozlišení jak FHD, to fakt ne. Jako domácí PC používám chlazený noťas s FHD a k tomu mám trvale připojený 2K monitor. Mám toho totiž vždy pozapínáno více najednou a nebaví mě přepínat jednotlivá okna...
Kdyby nějaký CRT uměl takové rozlišení, klidně bych si ho vzal domu z nostalgie :)
SONY ES
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: PC Monitory

Príspevok od používateľa jhradec »

Ještě mám někde velký EIZO - kam se na něj ty plocháče hrabou. Obraz jak řemen. Odešel mu Vn transformátor. Čest jeho památce.
Nebo jestli by měl někdo zájem oživit si ho ??
Napísať odpoveď

Návrat na "VINTAGE videohry a pc"