Spomíname: Jogurty ZOTT plné želatiny

život nie je len o hifi ... ale aj o jedle, pití - spomínate si ešte ako chutili potraviny alebo nápoje v minulom storočí? Akú ste mali radi kozmetiku? Máte osvedčený recept?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Spomíname: Jogurty ZOTT plné želatiny

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Kto z vás si pamätá na roky porevolučné (1990+) a prenikanie západného tovaru k nám? Boli to divoké roky 90-te ... vládla mafia a privatizéri rabovali ako po nebohom. Vznikli politické strany plné vlastizradcov a zlodejov. Počiatok dnešnej "demokracie".
Ale ani "slušné" firmy nemali čisté ruky a snažili sa sem vyviesť odpad zo západu a zarobiť na tom.
A tak aj firma ZOTT (Jogobella a spol.) sem začali voziť jogurty - ale namiesto smotany (drahej) obsahovali veľký podiel želatiny (lacnej) zložky, ktorá tvorí objem a nenáročný človek to zje. Nemci si (ako veľa krát) mysleli, že my sme dobytok a zožerieme ich odpad a ešte im za to zaplatíme.
Preto odvtedy nekupujem ich výrobky a snažím sa nezabudnúť. Je to taká moja pomsta svinským praktikám.
Spoliehajú sa, že my sme ubermensch - a že máme aj krátku pamäť :!:

Jogurty ZOTT - želatina - nekvalita - hnus
Jogurty Jogobella - želatina - nekvalita - hnus
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Spomíname: Jogurty ZOTT plné želatiny

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Jaj, to jsem už neslyšel let, jak jsi doplnil název Jogobela, tak se mi hned vybavila ta jejich otřesná reklamní znělka a že toho byla plná telka a to tehdy dávali reklamy jen 2x v celovečeráku a jednou v 40min seriálu a trvaly i s upoutávkama asi 7minut.
Jo to byly časy..a ještě jejich "Roztančené léto" - diváci TV Nova budou znát :-D. To tuším frčelo někdy kolem roku 2003.
Ale to odbočuju.

A kam se to podělo? Po takových výrobcích se vůbec nedívám a ani tehdá jsem to nejedl, jak jsem někde viděl "želatina", tak se mi navalovalo. Ale mám pocit, že toto už nějak zmizelo či?

Jinak nevím co vy ostatní, ale když třeba párkrát do roka zavítám do Kaufu, tak si vezmu i tu jejich čokoládu - bílá, mléčná atp.. Je to vyrobený v Německu, ale musím říct, že obsahem i chutí je to fakt dost dobrý a v klidu srovnatelný s několikanásobně dražší Milkou. Když jsem ale jednou zkusil vzít na porovnání i bílou čokoládu vyrobenou v Polsku, tak jsem se málem...no humus, umělý a přeslazený.. Tak jsem mrknul na složení a ejhle, procento kakaovýho másla mnohem menší než u té německé..
To je potřeba koukat i na složení, proto taky v ochodě čučím takovou dobu :-D.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Spomíname: Jogurty ZOTT plné želatiny

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Nápoje, jedlo, recepty, vintage móda, kozmetika ..."