Relax

život nie je len o hifi ... ale aj o jedle, pití - spomínate si ešte ako chutili potraviny alebo nápoje v minulom storočí? Akú ste mali radi kozmetiku? Máte osvedčený recept?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Relax

Príspevok od používateľa moniatko »

Súhlasím, ale v Coop Jednote aj vidím výrobcu a sú tam prevažne naši.
Kde v Tescu máš polovicu tovaru Tesco value a ďalšiu zahraničné.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10177
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Relax

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je síce pravda že v Coope je ten výber produktov lepší, ale ani v Tescu nie je nulový, a každý výrobca má svoje ,,Value,, :D
Tesco, a Kaufland, aj Coop a taký Lidl tam by som viac kritizoval že tam je minimum našich výrobkov.
Ak chcem napríklad Parenicu od konkrétneho výrobcu tak Coop 1,5eura, Tesco 1,19eura.

A ďalšia vec, moc si to nevšímam v iných obchodoch, ale napríklad v Coope funguje ta špinavá praktika zdražovania, teda uvediem príklad
Celé roky som si kupoval Coop minerálku za 0,23, jedného dňa napísali AKCIA cena 0,23 a po skončení akcie už bola cena 0,25. A teraz po rokoch takto šla rovnaká voda na 0,27.
Ale možno im krivdím a robia to tak všetci.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Relax

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ja si tie ceny nejak nevšímam - idem tam, kde majú veci čo mám rád ... a kde ma neserie prostredie - Tesco už kašlem - s tými ich zmrdi praktikami
A napríklad tesco ako prvé zaviedlo pokladne kde si nahadzuješ sám ... teda nechcú platiť ani sily pri pokladni - to je vrchol ... TOTO PODPOROVAŤ NEBUDEM !
Obrovský obchod, kde si musíš aj tovar nablokovať sám .... WTF ???!!! :o :shock:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10177
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Relax

Príspevok od používateľa EZ647 »

Samoobslužné pokladne považujem skôr za pokrok doby, už aj v našom Coope majú dve.
Celkom mi to vyhovuje, rád tam aspoň vysypem drobné a je to bez kecov :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Relax

Príspevok od používateľa moniatko »

No aj toto... Ale musím povedať že s tým platením to v Jednote nie je o moc lepšie. My máme jednotu hneď pod bytovkou a roky tam robili susedy, ale keď im jedného pekného dňa oznámili, že im znížia platy lebo to a to, tak jedna suseda napr dochádza na druhý koniec mesta čo sa jej to viac oplatí....

K tomu Lidlu... Ako malá som tam rada chodila, lebo tuším prvý raz v Lidli som videla že to pečú tam v obchode (sa mi zdá že ani v Tescu to ešte nemali, alebo som to nepostrehli) a myslela som že je lepší ako Tesco, bolo to tam aj lacnejšie o niečo.. no ale potom.. pfuuu podozvedala som sa veci, takže tam už vôbec nechodím... Jedine v krízovej situácii..
Kaufland škoda reči... Billu tiež nemám rada..
A keďže v našom meste zas nie je milión obchodov, mám na výber len Coop Jednotu, Tesco, alebo ak sa mi chce chodiť, tak CBA.
No najsympatickejšia mi je Jednota, ťažko povedať prečo.
V Tescu som istý čas robila a nerada tam chodím len z princípu ako sa chovajú ku kupujúcim (už to tu niekde zaznelo, že pomaly každý týždeň menia polohu daných tovarov, a podobne... Zamestnanci s vami nič nechcú mať, ani sa nedivím keď im nedajú ani centa nazvyš, no ale to je takmer všade)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Relax

Príspevok od používateľa Kazetowich »

reťazcov je pár - a bude to ťažké si vybrať kde nechám svoje peniaze - teda koho podporím
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10177
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Relax

Príspevok od používateľa EZ647 »

No mám smolu že mám Lidl pod barákom.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Relax

Príspevok od používateľa moniatko »

Škoda preškoda že je doba aká je.
Najradšej by som si všetko dopestovala sama a čo sa nedá, len to by bolo v obchodoch.
Ach zlatý Barter, kdeže sa to podelo : )
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Relax

Príspevok od používateľa moniatko »

Je pravda že má Lidl zatiaľ pomerne výhodné ceny... Nepáči sa mi však, že je to skorumpovaný podnik, propaguje najmä zahraničné produkty... A veľa krát som sa stretla s prípadmi, kedy ľudia kúpili niečo z Lidlu a boli šokovaní (nemilo)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Relax

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak - nemci pomocou týchto reťazcov zaplavili náš trh - nežná revolúcia bola pre nich eldorádo - ale len sa predĺžil kolaps západu - dnes vidíme, že ani náš región im už k prežitiu prestáva stačiť - a (j)elity vymýšlajú stratégie ako nastoliť nový svetový poriadok ... Rodina ako základná bunka spoločnosti a národné štáty sú už prekážkou.
Vymysleli nový model - rozvrátiť tradičnú rodinu (presadzovanie LGBT a homo teploši a pod, klima aktivizmus ... imigranti), rozbiť štáty, zjednotiť ich pod EU, vziať im suverenitu, naplaviť kozojebskú armádu, zmiešať rasy ... čo bude nasledovať ? Vojna?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Nápoje, jedlo, recepty, vintage móda, kozmetika ..."