Tatratea Original recenzia

život nie je len o hifi ... ale aj o jedle, pití - spomínate si ešte ako chutili potraviny alebo nápoje v minulom storočí? Akú ste mali radi kozmetiku? Máte osvedčený recept?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Karloff TatraTea Original 52% - minirecenzia


Dnes som prvý krát ochutnal slovenský alkoholický nápoj a podelím sa o prvé dojmy. Ako tip to bol od kamošky, o ktorej viem, že hocičo nepožije. Ak začneme od samotného obalu, teda fľaša je poňatá v modernom strihu - sofistikovaného dizajnu, nadčasového tvaru, optimálnej veľkosti a rozloženia hmoty.
Farebne a štylisticky pôsobí až asketickým dojmom, no veľmi vkusne. Môže sa smelo postaviť vedľa zahraničnej konkurencie. Keď teraz uvažujem ako sa hodí strohosť štýlu obalu k obsahu fľaše, tak tu je to v príkrom kontraste. Ale vydržte.
Otvárame klasický umelohmotný šróbovací uzáver a privoniame.
Hrdlo fľaše je úzke, takže aróma nápoja sa nemá šancu rozvinúť naplno, preto cítiť len náznak toho čo vás čaká vnútri.
Len pre upresnenie - nie som konzument alhoholu a už vôbec mu neholdujem v nejakej závislej rovine - je to čisto o stopových množstvách - pocite, chuti, vôni - o zmysloch pri zmysloch. Tento nápoj práve spadá do kategórie tohto typu pitia. Predpokladám že nacenganie sa z neho bude na druhý deň bolieť hlavu. A nebude to ani o kultúrnom trávení chvíľ.
Takže v malej miere do toho - pre rozvinutie arómy zvoľte radšej širší pohár - kľudne napoleonku. Myslím, že môže byť aj ľad - nemusí. Už tu prezradím, že nápoj je kvalitný a chutný a nepotrebuje sa maskovať za umrtvenie chuťových pohárikov chladom.
Takže vôňu sme prebrali - poďme na chuť.
A tu je jeho sila. Rafinovane namiešané chute ktoré spolu súznejú, ale predsa sa dajú oddeliť - sú tam horko-štipľavo-bylinné tóny, ktoré sa vlnia ako pramene rôzne farbených vlasov. Sú cez seba pohádzané, no nikdy sa úplne nespoja v jednu masu. Veľmi zaujímavé .... Myslím, že tú chuť komponoval skutočne človek, ktorý tomu rozumie a že sa mu podarilo majstrovské dielo.
Keď som si pred ochutnaním hovoril, že aká pekná fľaša, po vypití si hovorím - sakra, to by chcelo niečo VIAC.
Vôbec sa ten strohý obal nehodí k tej symfónii chutí.
Chcelo by to zadať úlohu skutočným výtvarníkom - kreatívnym, čo popustia uzdu fantázii - pohrajú sa s materiálmi, povrchmi - najprv by som im dal napiť sa - a tvorte !
Výtvarníčky z našej VŠ by narobili na to také návrhy, že by to bol problém masovo vyrobiť -:)
Tento nápoj je skutočným majstrovským dielom a silno ho odporúčam aj ako darček zo Slovenska pre zahraničné návštevy. Po ochutnaní si iste povedia "uh sakra - prídem zas".
Ak by sme s Tatrateou porovnali Becherovku, tak Becher bude ako otrhaný príbuzný. Skutočne.

Na zdravie - prosit.

Upozornenie: na text a jeho časti sa vzťahujú autorské práva a bez povolenia autora ich nie je možné kopírovať, ci inak s nimi nakladať.


Poteší, že je Made in Slovakia
Cena je momentálne stanovená na cca 13€ / 7 dcl
Prílohy
tatra.jpg
tatra.jpg (95.49 KiB) 1649 zobrazení
tatrate7.jpg
orig_123png.jpeg
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Nedeľa, 11. Septembra 2022, 10:13, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa peterKE »

Mne sa prave paci aj obal, je minimalisticky a chut je tiez velmi fajn. Urcite je lepsi a kvalitnejsi ako Becherovka a ine bylinne likery...ale neodporucam vypit viac lebo to co nasleduje je doslova kolotoc. Pisem z vlastnej skusenosti ;) Kym sme sedeli s kamosmi bolo fajn, horuco a veselo. Ale ked sme sa porucali postavit a ist domov... uz po vyslapani schodov smerom hore to bol zazitok a boli sme stastni, ze sme nepopadali :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa daniel00421 »

To Kazetowich:nepíšeš náhodou už v celodennom opojení touto peknou butilkou príbuznou ?
Ja poznám tieto sortimenty a naposledy si pamätám žurku s majiteľom v Hornom Smokovci Poľskej krčmy aj s jeho priateľmi čo sme popili litre toho základ 70% tatran čaju v podobných butilkách,druhý deň na akcii sa ťažko pracovaloooo...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mám tu niečo čo nekupujem bežne. Ja síce neholdujem alkoholu, ale občas nejaké to vínko, alebo niečo tvrdšie si dám. Ale už od dávna ma fascinovala pestrosť výberu dizajnov fliaš okolo tejto témy.
Pred xx rokmi som mal česť na jednej oslave požiť viac už vyššie spomínaného nápoja. Nie som odborník na chute, viem len povedať, sladké, ostré a pod. No nejaké bylinky tam je cítiť :D
Ale neodolal som si zakúpiť sadu mini fliaš, kde je 6 druhov a tých sád je viac. Takže drobné foto, o mesiac skúsim tú druhú. Je to z Tesca za 13,99éčok.
Roman, potreboval by som recenziu na každý kus fľašky od teba, ale kúpiť musíš sám, ja budem mať len prázdne :D
Prílohy
IMAG0324.JPG
IMAG0324.JPG (73.38 KiB) 3903 zobrazení
IMAG0323.JPG
IMAG0323.JPG (110.14 KiB) 3903 zobrazení
IMAG0328.JPG
IMAG0328.JPG (79.17 KiB) 3903 zobrazení
IMAG0333.JPG
IMAG0333.JPG (125.1 KiB) 3903 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Do tejto výzvy by som išiel. Majú to ešte?
Prílohy
IMAG0333.JPG
IMAG0333.JPG (123.56 KiB) 1666 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ozrejmenie kudrliniek v znaku - to ako keď medituješ po pol litri že čo znamenajú tie hakybaky
Prílohy
tat3.jpg
tat3.jpg (64.45 KiB) 1650 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa EZ647 »

zasmial som sa :D

V Tescu by to ešte mali mať, alebo v špecializovaných obchodoch.
A sú dokonca dve rôzne sady, alebo jedna dvojitá.
Prílohy
IMAG0622.JPG
IMAG0622.JPG (142.36 KiB) 1632 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa Kazetowich »

skúsim najprv jedno ... :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Hladal som v tescu a nenasiel. Musel som sa opytat predavača. Mali jednu sadu za 15 e ale ked som s tym prisiel do roboty, kolegyna hladala nejaky prezent pre klienta, tak mi to zabavila. A uz nemam tatrateu... :|
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa EZ647 »

mám kúpiť a Ti poslať? :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa Kazetowich »

To nepomože
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatratea Original recenzia

Príspevok od používateľa EZ647 »

pozerám že je veľa eshopov čo tieto sety ponúkajú, takže si to niekde objednaj :P
Napísať odpoveď

Návrat na "Nápoje, jedlo, recepty, vintage móda, kozmetika ..."