Renesancia benzinu

pre oživenie sem môžete prispievať aj o starších približovadlách

Moderátor: AdmineR

2mato

Re: Renesancia benzinu

Príspevok od používateľa 2mato »

Ziaden viac oktanovy benzin nemoze podpalit ventily... viac oktanov odlahci kazdemu motoru s elektromanagementom. Priamovstrekovym motorom, tym starsim prave skodi nizkooktanovy benzin tj 95ka... FSI, GDI museli vzdy tankovat 98+
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Renesancia benzinu

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak jsem pohořel. Před odjezdem na dovolenou jsem natankoval benzín u pumpy, kde tankuju od minulého tisíciletí. Benzín z minulého roku docházel- fungoval až do konce. Tak jsem natankoval 30 litrů 95-ky. Samozřejmě přidal olej, protože auto je obytňák postavený před 49 lety na bázi Barkasa a ten je dvoutaktní. Jel jsem jen kousek- 100 km. Už na konci cesty motor hřál a ztrácel výkon, ale dojeli jsme v pohodě, týden dovolené u vody a- na zpáteční cestu jsem nenastartoval. Po hodinovém prověřování mi bylo jasno. Byl večer, sobota, všude zavříno, baterie vybitá. Tak jsme zapojili nabiječku a přespali. Ráno jsem sundal jízdní kolo z nosiče, dojel s 5 L PETkou k pumpě . A na ten benzín- hadicí z PETky přímo do karburátoru jsme odjeli. Cestou ještě PETku doplňovali- protože nádrž se zacpala nějakým humusem a ještě se mi jí nepodařilo zprovoznit. Až mi přejde zlost musím celý systém rozebrat, vyčistit- propláchnout.
Ta benzínku byla ONO - nevím jestli působí i na Slovensku.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Renesancia benzinu

Príspevok od používateľa Nstar »

ja myslím, že to sa netýka len tej pumpy, to je tak všeobecne ten moderný benzín. Ja už ani neviem kde čo mám tankovať, kašlem na to. Zvažujem do karburátorového štvortaktu pridávať VIF alebo niečo podobné, čo trochu obmedzí "užitočnosť" tej e10
nechcem vyzvedať ale kde bol Barkas na výlete, ako bolo? Ja som teda nebol nikde ale od tmelu som, to ano
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Renesancia benzinu

Príspevok od používateľa Kazetowich »

mám taký dojem, že naftovým a benzínovým motorom a motoristom pomaličky utahujú tipec
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Renesancia benzinu

Príspevok od používateľa jhradec »

Barkas byl na Lipně v Černé v Pošumaví.
Napísať odpoveď

Návrat na "Autá, motorky, bicykle a iné samochody"