Škoda... je jen umřít

pre oživenie sem môžete prispievať aj o starších približovadlách

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

No a teras mozete zaplakat vsedci co ste svoju 105 po dedovy ktori ju nebral von z garaze ani ked mracika na neby bolo... hodily na vrakac za mrzky peniaz na proti ucet k nejakej fobii ktora vam uz davno zhnila :D
afafawf.jpg
https://www.mototechna.cz/classic/

Poznamka pod ciarou, mototechna su maskovane AAAcka takze od nich ruky prec ak by sa Vam nahodou pustila slinka si tam nieco kupit :!:
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa Kazetowich »

:-D
Skoda 105 je skoro najhorsie auto na svete !
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Nadherna recenzia

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa janvys »

jhradec napísal: Piatok, 21. Júna 2019, 10:19 jestli je motor ve Fábii 1,4 MPI nejspolehlivější - tak potěš pánbu. máme dvě 1,4 spolehlivý motor bych si představoval jinak. I ten povedenější z nich má problémy s vodním čerpadlem ( za které visí ) ....
Je to 8V nebo 16V?
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa janvys »

Kazetowich napísal: Piatok, 21. Júna 2019, 20:34 :-D
Skoda 105 je skoro najhorsie auto na svete !
Nejlepší na světě je 105S! Jenže to S neznamená sport nebo super, ale SOCKA. Verze S neměly ani stahovací okna v zadních dveřích a místo madla jen cancour látky
:D :D :lol: :lol:
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa janvys »

Perlička: soused má 120GLS (nejcennější model mezi stodvácama) v nádherným stavu, najeto 54tis. Prakticky nové auto s leskem jako by vyjelo včera z linky. Od roku pořízení (1986) je nonstop v garáži (v zimě vyhřívané) přikryté dekou (kvůli prachu). Posledních 20 let vyjíždí jen na technickou a zpět. Před cca deseti lety psal závěť aby ji uložil do registru. Dnes je mu 87 let a stále funguje. Ptal se tedy potomků kdo si vezme jeho auto. Nikdo 120ku nechtěl, prej že je to starej krám. Tak ji "přidělil" jednomu známému, který je fanda starých škodovek. Dnes, po těch letech za ním jeho vypečení potomci chodí a prosí aby to změnil. Ale on nezmění :)
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Jo, já kdysi z nudy a zvědavosti koukal po nabídkách Škody 120 a průměrně se pohybovaly od 10-25 000Kč. Jsem si ještě dělal srandu "Hm, koupit si nový noťas nebo auto" :-D. Jasný, prd se v tom vyznám, řidičák nemám, ale podle počtu najetých km a toho, že nebyly zrezlý a v pěkným stavu jsem se těm cenám divil..

Ale chtěl jsem říct, že toto je pěkný, když to dostane někdo, kdo to umí ocenit. Buď dostali ty děcka rozum nebo jen chtěli jít po prachách, pokud je to s těma cenama fakt pravda.


Jen dodám, mě auta vůbec neberou, nevyznám se v tom, není to nic po čem bych čučel - tedy když vidím nějaký pěkný auto co mě zaujme, tak si ho prohlídnu a pokud to stihnu i vyfotím.
Pokud bych si ale někdy měl dělat řidičák, protože bych musel z nějakého důvodu jezdit, tak by se mi líbilo mít jedno ze dvou aut - Škodu 120 nebo Ford Mustang Shelby GT500 z 1967 - i když to tak může znít, nejsem z těch debilů co si koupí auto za miliony, jen aby na sebe upozorňovali.
Vím, je to divný výběr, ale co, každej má nějakej a srandu si nedělám.
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

janvys napísal: Piatok, 21. Júna 2019, 22:29 Perlička: soused má 120GLS (nejcennější model mezi stodvácama) v nádherným stavu, najeto 54tis. Prakticky nové auto s leskem jako by vyjelo včera z linky. Od roku pořízení (1986) je nonstop v garáži (v zimě vyhřívané) přikryté dekou (kvůli prachu). Posledních 20 let vyjíždí jen na technickou a zpět. Před cca deseti lety psal závěť aby ji uložil do registru. Dnes je mu 87 let a stále funguje. Ptal se tedy potomků kdo si vezme jeho auto. Nikdo 120ku nechtěl, prej že je to starej krám. Tak ji "přidělil" jednomu známému, který je fanda starých škodovek. Dnes, po těch letech za ním jeho vypečení potomci chodí a prosí aby to změnil. Ale on nezmění :)
Tak je jasne ze by urcite hned den po jeho smrti nebola na bazosi za 200 000Kc :lol: a dokonca by bola vynimocne aj pravda ze "jazdene starsim panom" "v zime nejazdene" pripadne oblubene "prvy majitel" a hromada dalsich veci ktore su uz taka nejaka klasika kazdeho predaja auta :D Smutne je len ked nejaky postarsi pan ktory nevie pride na takejto skodovke do AAAciek tam mu daju 5000 a povedia ze ma stastie ze mu davaju tak vela ze tieto auta nikdo nechce a bla bla bla a na druhy den je za 150 000 na nete :(
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 21. Júna 2019, 22:50 janvys: Jo, já kdysi z nudy a zvědavosti koukal po nabídkách Škody 120 a průměrně se pohybovaly od 10-25 000Kč. Jsem si ještě dělal srandu "Hm, koupit si nový noťas nebo auto" :-D. Jasný, prd se v tom vyznám, řidičák nemám, ale podle počtu najetých km a toho, že nebyly zrezlý a v pěkným stavu jsem se těm cenám divil..
Jo par rokov dozadu som nad tim premislal podobne, a vlastne moje sucasne auto, marea v stave neznamom predsmrtnom ma stala strasnich 320€ coz je nejakych 8000-9000kc :D a zatial sa mi nerozpadla, a uz som na nej dal aj 200km za den :lol:
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Duke_Dragon: Stav neznámý, to je dobrý :-D.. No, to je vzdálenost Praha-Brno, ale pokud bys s ním tuto trasu jel, tak myslím, že bys moc daleko nedojel.
Ono sice velmi vyjímečně, ale i tak někdy zahlídnu po Brně nějaký pořádný auto jako je třeba Hummer a hned si říkám, někdo dostal rozum a objevil ideální auto na české silnice.

I když u vás na Slovensku to asi taky nebude žádná sláva, co jsem slyšel, tak tam prý máte Demo dálnice - že najedete na dálnici, která je krásná, rovná a nová a po zhruba kilometru to naváže na původní starou dálnici. Že prý, aby bylo vidět, jak by dálnice mohly vypadat, kdyby se to zaplatilo :-D.
Ale nevím jestli to není sranda, bylo to na konci v titulkách pořadu Partička, kde to říkal Marián.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa jhradec »

Hasterman napísal: Piatok, 21. Júna 2019, 10:56
jhradec napísal: Piatok, 21. Júna 2019, 10:19 jestli je motor ve Fábii 1,4 MPI nejspolehlivější - tak potěš pánbu. máme dvě 1,4 spolehlivý motor bych si představoval jinak. I ten povedenější z nich má problémy s vodním čerpadlem ( za které visí ) ....
1,4 MPI je ešte škodovka?
Ale v každom prípade lepší motor ako 1,0 TSI s turbom. To aj 1,2 HTP je lepší. Inak motor s nepárnym počtom valcov nemôže dobre a dlho fungovať správne.
Motor s nepárnym počtom valcov- auto union ( AUDI )mělo reklamu "3 = 6" - v dobách kdy vyráběli dvoutakty :)
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Škoda... je jen umřít

Príspevok od používateľa jhradec »

Co se těch cen týče, osobně si myslím, že sběratelsky stojí za něco typy, kterých se vyrobilo málo třeba MBX de Luxe.
Jinak se značkou okřídleného šípu ( nebo slepice ?? :) ) se vyrobila i Gottwaldova eskadra - i když to mělo motor vyráběný v Pragovce. Kromě pancéřovaných byly také stíhací ( se střílnami a držáky na automatické zbraně) ale také kamufly - všechny vypadaly stejně. Bylo to velmi precizně ručně vyrobené a na ho.... Když se za Husáka na hradě předělávala kotelna, nějaké kamufly se rozprodaly- osudy neznám, ale sběratelsky by to bylo zajímavější, než nějaká 120 :) https://automix.denik.cz/galerie/skoda- ... 15&photo=5
Napísať odpoveď

Návrat na "Autá, motorky, bicykle a iné samochody"