Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Stano »

Napríklad, čistenie páskovej dráhy u môjho videa :D, dávaj pozor na hlavy!, ja tam žiadne nevidím :lol:
V sekcii servis si treba dať pozor na názov témy, aby bol konkrétny a aby bolo jasné o čo ide. Zopár tém tuto na fóre, má neskutočné názvy, používať metafory a podobné veci by som v názve zakázal.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Teslák »

Mně osobně sekce o servisech vyhovuje,asi proto,že se jedná o mou polívčičku,nevím,nápad se mi líbí.
Ale už se tu někdo zmínil,je třeba tam nauklízet již rozepsané ...
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Hm, zajímavý nápad.
Beru v potaz tvoji myšlenku i tu moniatka..

Na jednu stranu by byla fakt blbost rozdělovat už jedno vlákno, kde se řeší daný stroj a vznikl tam i popis o opravě - to dělit by byla hovadina, páč by se ztrácely souvislosti z předchozích debat.
Ale v případě, že by mělo vzniknout jen sólo vlákno, kde se bude řešit pouze oprava daného přístroje a ne jeho možnosti, popis, zkušenosti atp., tak to by možná nebylo od věci.

Ale je to jen můj názor, který nechci nikomu vnucovat.


Jako to co tu psal orhore je taky vhodný názor. Jenže já bych nerad bez schválení hned začal mazat, proto jsem navrhoval tu novou sekci "Košík".
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ja som nepisal o ziadnom deleni !!!!!
Citajte s porozumenim (Moniatko tusim zacalo o tom deleni a taha sa omyl potom ako sopel dalej ...)
Adminer = Kazetowich pre novsich clenov.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa moniatko »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 4. Októbra 2020, 17:24 ja som nepisal o ziadnom deleni !!!!!
Citajte s porozumenim (Moniatko tusim zacalo o tom deleni a taha sa omyl potom ako sopel dalej ...)
Adminer = Kazetowich pre novsich clenov.
áno začala som s tým ja, pretože som ťa nepochopila a ty si ani nič nevysvetlil.
neviem ako sa mám realizovať, keď v podstate to bude zakladať každý člen zvlášť, keď bude riešiť servis svojho decku (chápem z toho, čo tu bolo písané)

Ja vôbec nie som proti, čisto ma zaujímalo aký to bude mať účel a pod. Pretože už to tu nejako fungovalo aj predtým.
Myšlienka, že by to bolo čisto len o tom, ako niekto niečo servisuje (v podstate to čo robí Teslák)je dobrá.
Ale musíme rátať aj s tým, že vždy to pôjde voľným štýlom, nájdu sa tam aj offtopic veci a niektoré veci sa tam proste budú opakovať.

Hneď v prvej odpovedi, čo som tu písala som napísala, že tomu nechápem. Teraz keď už sa tu rozvírila debata mi je to jasnejšie... no uvidíme ako to bude pokračovať.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak dobře, však jo, já nic v tom špatně nemyslel, JEN jsem napsal názor, pouze názor, tak nechápu proč tak agresivní odezva. Já umím číst a vždy čtu vše předtím než na daný příspěvek zareaguju. Uznávám, vyjímečně se stane chyba, že něco přečtu blbě, ale třeba v tomto případě nebylo moc informací, tak jsem jen napsal názor.

Když už jsi mě zmínil v tom prvním příspěvku, tak jsem (asi blbě) usoudil, že by tě zajímal i můj názor.

Je únavný psat do každého příspěvku co zde napíšu, že nic nemyslím ve zlým a aby to nebylo pochopený blbě a nejsem ten typ člověka, co by v každý větě používal kolobky (smajlíky). Nevím jak už jinak to sobě dát vědět :-|.
A opět, tohle není o litování se nebo upoutání na sebe, či o vyvolávání hádek, tak to tak prosím neberte.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - buď v klidu, nic špatného jsi nenapsal ;) .
Už jsem tu sice dnes něco napsal, dokonce 2x a nakonec smazal, protože... to je jedno :)

Jestli jsem Kazetowiche pochopil správně, tak jednodušší je vkládat do speciálně vytvořené sekce odkazy na servis či opravy přístrojů, které se tady na fóru probíraly, protože je nerealizovalné či nežádoucí ty tuny příspěvku přerozdělit, či vymazat OT :?:

I ta nová sekce není bez úplně bez chybiček. Třeba proč se nacpaly do jednoho decky a R2R? Proč jsou spolu CD, DVD, Video a ostatní? Zesilovače - bych k nim naopak přiřadil i Receivery. A kde jsou gramofony? V ostatních?

Já nevím, ale stále bych měl snahu raději udělat něco s tím stavájícím co tu máme. Vím, asi by to byla nálož pro pár lidí na celý rok a ještě by čelili armádě nespokojenců jako jsem já :mrgreen: . Už budu mlčet :oops:

Raději jdu něco nového zkoumat a měnit v nějakém kazetofonu. By jste nevěřili kolik je tam ještě věcí na zlepšení :!: ;)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a to som myslel že sa potešíte že svetový guru - Marian Mihok sa sám ponúkol že sem bude prispievať poznatkami a postrehmi z jeho pitevného stola :roll:
No a je problém kam ho zaradiť - osobne som sa tak tešil, no teraz fakt neviem čo si myslieť.
Urobíme mu s Erikom asi nejaké Mihokove okienko a bude pokoj. Opravy a servis zmažem a už žiadne novoty ... :|
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Stano »

Len nechaj sekciu servis, všetci si zvyknú. Vidíš, že tu sú trošku pomalší :lol:, už aj CD formát zaniká a oni ešte stále nakupujú kazety :D
Je to dobrá myšlienka.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Já se pomalu bojím něco napsat bez upozornění, že to nemyslím nějak špatně, aby to tak nebylo pochopeno :-?. Ale vzhledem k tomu, že mě už to furt dokola nebaví psát, ostatní zase pro změnu asi číst a pár doporučením, že je zbytečný se furt dopředu omlouvat, tak to už zmírním.

A děkuji za uklidnění :-).


--

Kazetowich: Tak nový věci nejsou špatný, jen když se přednese návrh pro něco, tak se nemůžeš zlobit za nepochopení, když ho nerozvedeš.

Jinak toho Mihoka jsi tu zmínil, ale jen že ti přednesl nějaký návrh do e-mailu. Co jsem prohledával fórum, tak se tu zmínil asi jen párkát a jednou i v reakci na mě ve vlákně o Dualu C844, že "walkmanový král" jen pan Mihok, ale já osobně o něm prakticky nevím nic. Takže proto jsem se asi nechytl.

Pokud to ale bylo zamýšleno jako pro něj, tak jsi to mohl napsat rovnou a určitě to není špatný nápad. Když se tomu věnuje dlouho a má v tom praxi, tak se asi určitě rozepíše na víc než pár témat. Nehledě na to, že ta sekce může sloužit i dalším uživatelům v tom smyslu jak jsem tu psal.


Ale pokud jsem to zase nepochopil správně, tak promiň a už radši nebudu k tomu psat :-|.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pribudla nová sekcia "Servis - sekcia pre opravy "

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Stano napísal: Nedeľa, 4. Októbra 2020, 21:26 Len nechaj sekciu servis, všetci si zvyknú. Vidíš, že tu sú trošku pomalší :lol:, už aj CD formát zaniká a oni ešte stále nakupujú kazety :D
Je to dobrá myšlienka.
:lol: :lol: :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"