Upratovanie fóra

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa AdmineR »

Tak asi nastal čas tu trošku upratať - značí vhodnejšie premenovať nejasné témy, bez príspevkové, duplicitné alebo so slepými odkazmi vymazať a zlúčiť tie čo patria k sebe. Bude to na dlhšie a prebiehať na etapy - no lepšie pomaly ako nikdy
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

výborný nápad!
všetko chce svoj čas, super, že sa to nejako pohlo, lebo tých bez odpovedí tu fakt dosť a mnohé z nich ani nie sú aktuálne
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Už se to tu dříve víckrát psalo a nejsem proti protřídění a zpřehlednění, ale jen do určité míry.. Mazat něco mi přijde poněkud razantní, to spíš ty odkazovací a bez odezvy soustředit na jedno místo, ono třeba se pak může nějaké rozjet..
No těžko popisovat, už jsem to tu vícekrát projížděl a vím jak bych to dokázal zpřehlednit, ale to je jen můj názor.


Víš, ono třeba bez příspěvku je i toto moje vlákno:
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=37&t=2581
Potíž je, že i když mi nikdo na toto neodepsal, můj zájem stále trvá.
Je to jen příklad takového vlákna, které bych nerad, aby se smazalo - a ne kvůli tomu, že je zrovna moje.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 28. Júna 2020, 17:47 Už se to tu dříve víckrát psalo a nejsem proti protřídění a zpřehlednění, ale jen do určité míry.. Mazat něco mi přijde poněkud razantní, to spíš ty odkazovací a bez odezvy soustředit na jedno místo, ono třeba se pak může nějaké rozjet..
No těžko popisovat, už jsem to tu vícekrát projížděl a vím jak bych to dokázal zpřehlednit, ale to je jen můj názor.


Víš, ono třeba bez příspěvku je i toto moje vlákno:
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=37&t=2581
Potíž je, že i když mi nikdo na toto neodepsal, můj zájem stále trvá.
Je to jen příklad takového vlákna, které bych nerad, aby se smazalo - a ne kvůli tomu, že je zrovna moje.
Foxi, súhlasím a zároveň nesúhlasím.
Niektoré inzeráty v sekcii bazár sú dávno neaktuálne a je zbytočné ich tam mať.
Ja napríklad by som bola za, keby sa moje vlákno "moniatko - kúsok po kúsku" zmaže, pretože je zbytočné. (viewtopic.php?f=58&t=2562&start=24)
Taktiež viem o mnohých vláknach v predám "Predám" alebo "Kúpim", ktoré by sa dali zmazať.
Alebo aj prázdne vlákna na odkazy z Bazoša, to je ako fakt podľa mňa zbytočné tu držať.
Je tu hrozný binec a treba to poupratovať, či už zlúčiť alebo zmazať.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa oneeeee »

to sa upratať už nedá . zbytočné veci treba jednoducho zmazať celé . to bude práca tak na pol roka .
prestať citovať príspevky ,aj sám seba a odstrániť tapetovanie . editovanie posledných príspevkov je funkčné . stačí pozrieť na screen .
nič sa tu vlastne nedá ani nájsť .
až sa to tu dá do poriadku , možno sa sem aj vrátim .
zbytočné vlákna , ktorých je tu kopa
viewtopic.php?f=18&t=2712
viewtopic.php?f=9&t=2347
viewtopic.php?f=9&t=2294
viewtopic.php?f=9&t=2053
viewtopic.php?f=9&t=1940
viewtopic.php?f=9&t=1707
viewtopic.php?f=9&t=887
viewtopic.php?f=9&t=567
viewtopic.php?f=9&t=247
viewtopic.php?f=32&t=1890
Prílohy
tapetovanie.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: No jak jsem psal, ono by bylo těžký vypsat detailně, které bych smazal, sloučil, přesunul...

Co se týká neaktuálních vláken jako třeba tipy na nákupy, tak ano, to je neaktuální za brzkou dobu, protože se to většinou hned prodá (i když ano, znám inzeráty, které dotyčný obnovuje klidně i přes rok - ty by však do tipů na výhodný nákup nespadaly :-D ).

Dobře, pak by se mohlo zacházet individuálně s vlákny, které chce zrušit sám autor.


Jak jsem psal, v práci i doma jsem ve volných chvílích projížděl fórum a koukal, co by se hodilo sloučit, smazat atp., takže zhruba o tom přehled mám. A to ještě dlouho předtím než bylo toto vlákno založeno a než jsem se sám nabídl.
To, že by mě tato práce bavila není kec, ale tím že to tu píšu se nechci vnucovat.

Zorganizovat toto třídění pro mě není problém, napsat zakladatelům vláken, u kterých si nejsem jistý, zda-li by přistoupili ke sloučení či smazání, s tím taky nemám problém. Co se týká volného času, tak pokud zrovna nemám vyjímečně víc směn, tak úplně v pohodě.



Jinak k problematice co píše oneeeee, tam je už potřeba aby se sám přispěvatel naučil používat třeba čudlik Upravit příspěvek. Týká se to hlavně příspěvků, kdy napíšu něco a odešlu to, jenže za minutu si vzpomenu, že jsem něco vynechal a zde bych už použil Upravení. Já to dělám tak, že když si na něco vzpomenu, tak dám Upravit, úplně dolů napíšu "EDIT:" a pokračuju. Ovšem způsob úpravy je na stylu každého.

Prosím, nechytejte mě za slovo, nevím už kdo přesně to byl. Když se tu jednou někdo registroval, tak ze začátku dělal právě tu chybu, že při každé myšlence založil nový příspěvek a pak jich na stránce byly pod sebou třeba 3. Postupně se ale dotyčný naučil asi používat čudl Upravit, protože vše už bylo v jednom příspěvku.


Jak říkám, jedna věc je uspořádání a protřídění (což je v pravomoci jednoho/dvou) a ta další je to tzv. "tapetování" o kterém píše oneeeee (a to už je v pravomoci každého přispěvatele zde).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa orhore »

Uff, tohle asi nedá dohromady ani celý team adminů a uklízeček. Důležitý je start fóra a nastavení jednotlivých sekcí či topování důležitých věcí. K čemu je pak zbytečné vytváření příspěvků s odkazem na něco co už se tu psalo? Stejně zapadne pod tunou dalších zbytečných. Čím déle to bude trvat, tím hůře pro toto fórum.

Jen pro zajímavost jak by mohlo vintagehifi.sk vypadat. Obrázky jsou náhledem jiných fór. Všimněte si těch rozdělení a celkového počtu. Nic obrovského, přitom výborně přehledné a je tam vše co je třeba. Uvnitř jsou další podsekce či přímo příspěvky. A samozřejmě položky TOP, které jsou důležité obecně a jsou okamžitě k nahlédnutí.

ObrázokObrázok
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa Nstar »

Udržiavaniu pomôže ak sa pred pridaním príspevku vždy pozrieme či už tu neni dané vlákno alebo či sa nový príspevok nehodí k nejakému čo už tu je. Potom sa to tam pekne dá čítať a aj sa niekedy vrátiť a preluskat celé. Viem, že to obcas niekoho môže otravovat alebo prehliadne...aj ja urcite, len nedoporucoval by som prístup ako inde, že chcem odpoveď hneď instantne na moju otázku
Ale je to tu ok, ja to oceňujem aj snahu viacerých, páči sa mi Vintagehifi.sk
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa Kazetowich »

aspon niekto je spokojný - díky Nstar.
Je jasné že vždy je čo zlepšovať - ale s Erikom sme od začiatku chceli byť práve iní (napr. ako modré nemenované forum :twisted: )
A tešíme sa každému človeku, čo sem vloží zmysluplný príspevok ;)
- a úplný poriadok je nuda :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa Stano »

Som tu krátko, ale nebolo by zlé vytvoriť sekcie, aby malo fórum lepšiu štruktúru. V tomto zmysle, ak sa to dá by ste mohli niečo podniknúť. Bolo by to prehľadnejšie.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa orhore »

Šlo mi v základu o zpřehlednění. Každý to možná nevidí, ale tady je náhled vintagehifi.sk.

Obrázok

A to se tam nevešla ani polovina.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Ahoj, hned na začátek tě vítám zpět :-).

Jo no, ono ani 20 lidí by to nestihlo za měsíc. Kdybych to ale mohl dělat třeba já, tak netvrdím, že by to mělo být hned, ale postupně bych to tu setřídil a pouklízel. Jak říkám, nevadilo by mě to a měl bych zábavu.
Takže moje nabídka stále platí ;-).



Kazetowich: Však ani já neříkám, že mě to tu nebaví, kdyby mě to tady nebavilo, tak bych tu nezvládl za 1.5 roku napsat aktuálně skoro 2100 příspěvků (poznámka - nesbírám je, jen to uvádím).

Jsem rád za existenci tohoto fóra v takové podobě a sestavě lidí v jaké je.

Je supr, že tu nejsou nějaké stupidní omezovače a banování jak jsem tomu byl zvyklej na jednom jiném fóru, kde jsem za skoro 10let napsal sotva 900 příspěvků. A to už je sakra rozdíl. Proto jsem se ze začátku obával tady i nějak výrazněji psát.
Jsem rád, že i když je to fórum o HiFi, že se tu dá najít i taková témata jako třeba hudba, vtipy, příběhy, jídlo atp.

Zpřehlednění fóra a do určité míry protřídění však neříkám, že by znamenalo jeho zánik. To je nesmysl.


Jinak jen dodám, že orhore zřejmě myslel rozdělení hlavní stránky do konkrétních kategorií jen těmi lištami.
Jako, tak jak to teď je, jsem se za tu dobu v tom zorientoval a nemám větší problémy dohledat i dávno zapadené články (které se tu stále zmiňují jako příklad), ale pro čerstvého návštěvníka by to mohlo být možná trochu náročnější.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"