Upratovanie fóra

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa *AMS* »

Skúste si položiť otázku, koľko ľudí sem aktívne prispieva.
Berte to bez emócií, racionálne.

A ešte skúste spočítať, kolko ľudí aktívne prispieva do tých nehifistickych tém.
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa orhore »

Tak není to masové fórum, což je možná dobře. Na druhou stranu někdo raději řeší technické věci a někdo jen ty sběratelské. Další zase zavzpomínají na starou kofolu :D.

Víte ale, že to co tu řešíme je podobně řešeno v dalších x-vláknech? Pak je opravdu složité se v tom orientovat a hlavně zvolit ten správný "chlívek" :).

Jinak souhlas s návrhy co napsali Fox a moniatko.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

*AMS* napísal: Štvrtok, 23. Júla 2020, 05:11 Skúste si položiť otázku, koľko ľudí sem aktívne prispieva.
Berte to bez emócií, racionálne.

A ešte skúste spočítať, kolko ľudí aktívne prispieva do tých nehifistickych tém.
áno, súhlasím, preto mnoho ľudí prestalo prispievať čo som si všimla
tiež som si všimla, že na otázky ohľadne hifi sa odpovedí moc nedočkám, ak sa rozbehne zaujímavá téma, no treba to brať aj tak, ako písal orhore, nie je tu moc ľudí, niektorí sa prihlásili len aby uverejnili 1-2 príspevky, iní zas pre niečo iné, lenže ak by sa toto fórum zameralo LENna hifi, to už ho môžeš rovno poslať dokytek jak sa vraví.
myslím si, že práve tá rôznorodosť sem láka ľudí a úprimne, nie je to tu miestami odveci, pretože vintage máš čokoľvek staré na čo si rád spomenieš, čiže keď sa tu riešia staré hračky, potraviny a iné, je to príjemné zaspomínanie.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa Nstar »

ak možem mať malý návrh možno by bolo fajn mat vo vlákne o originálkach https://www.vintagehifi.sk/viewforum.php?f=12
hneď vo fóre pod Prednahraté (originálne) kazety podľa vydavateľstiev
toto:
https://www.vintagehifi.sk/viewforum.php?f=20 tým pádom by sa mohla táto jedna položka vypustit z hlavnej ponuky
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa EZ647 »

Presúvanie fór, tém, aj so všetkým čo tam je, prílohy, obrázky bolo veľmi náročné keď som potreboval niečo opraviť, odvtedy sa tomu vyhýbam, možno nájdete lepší spôsob.
Som za aby sa vybrané témy, ako predstavenie členov, a napríklad aj to kde riešime technické veci okolo fóra stali viditeľné len pre členov.
Dal som dvoch menovaných členov, ktorý o to žiadali ako moderátorov, otázne je či budú mať možnosti presúvania tém, alebo by potrebovali maximálny prístup.
Nech sa aj Roman vyjadrí či s tým súhlasí čo som napísal, hlavne o tých súkromných témach.
Čo sa týka jedla, kofoly a pod, ako tu niektorí písali, tak chcem aby sa to zachovalo v nejakej offtopic téme, alebo tak, tiež tam prispievam, na každom fóre je nejaký ten offtopic
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa Nstar »

kofoly, kava, hracky...bol by som za keby to ostane tak ako je, ved je to dolu a kto nechce necita. Spestrenie to je, nepoznam inu stranku co ma take ale je to vás web...
vždy sa to lahsie hovori ako spravi, preto som hlavne za to aby sa témy a nové vlákna správne a uvážene pridávali.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahojte :-).

moniatko: Jojo, však já vím, jak jsi to myslela..možná jsem to zformuloval blbě, jak jsem už unavenej, tak mi jde hůř psat. Já to myslel tak, že mě osobně by vadilo, kdyby moje vlákno v představení členů bylo jen pro registrované - minimálně už proto, že odkazy na příspěvky (hudbu, fotky a další co jsem tam psal) občas jako odkaz posílám ostatním známým, kteří zde registraci nemají..
Vím, že by to asi vypadalo dost blbě (kdybych tam pro ostatní byl vidět jen já), ale rád bych, aby alespoň to moje vlákno bylo viditelné všem. Napsal jsem toho o sobě celkem dost, ale to i v jiných běžných vláknech zde na fóru, když mám však v plánu i vydávat hudbu, tak něco o mě by se hodilo být viděno.
Nevím jak jinak to napsat, ale snad mi trochu rozumíte.


---


EZ647: Tak hned na začátek díky :-). Samozřejmě nebudu si zvykat, kdyby s tím Roman nesouhlasil, ale musím říct, že trochu ten rozdíl je znát, přiznám se ale, že jsem myslel, že i nějak "zezelenám" :-D.

Mám z toho teď trochu smíšené pocity, je zvláštní vidět toho víc..
Tak tedy doufám, že důvěru ve mě vloženou, nezklamete.
(Vím, není to originální, ale bylo to hned to první, co mi proběhlo hlavou)


Jinak jak už jsem tu psal, i já jsem za uchování té rozmanitosti fóra a jsem rád, že je takové jaké je, přesně jak píše Nstar.

---


Nstar: Jinak co se týče tvého návrhu..musím se přiznat, že v tomto jsem nějak nerozhodný, hlavní stránka je přeci jen taková, že je to hned na očích a nezapadne to, na druhou stranu v případě redukce hlavní stránky (ač myslím, že není nutná) by to mohlo být vhodné místo..i když přeci jen, toto jsou Tipy na poslech a s oficiálně vydanými nosiči to vždy tak být nemusí..
Nápad je to však dobrý..ale jak píšu, nějak se neumím rozhodnout.

Jak na to koukám, tak jsem dostal nápad.
Hele, jak orhore navrhoval zpřehlednění hlavní stránky do kategorií, tak bych pod lištu (jejíž název při současné únavě nevymyslím) s touto tématikou by se mohly vložit témata:
--název kategorie--
•Originálne nahraté kazety, LP platne, 8 tracky, šelaky a iné
•Koncerty, posluchové a výmenné akcie
•Tipy na dobrú muziku
•Video
•Filmy, seriály a iné audiovizuálne počiny


Stále by to však zůstalo na hlavní stránce, jen zařazeno pod jednu z více kategorií - a tou kategorií myslím tu černou lištu, kde vydíte bílým velkým písmem nápisy jako: Posledné témy, Fórum, Informácia.


Nuž tedy, zatím hoj :-)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
už jsem myslel, že tu možnost nemám, ale asi jsem právě objevil šanci přesunout příspěvky (raději ale na nic nechci klikat, abych něco nepodělal), jenže v případě hlavní stránky se obávám, že tam nemám šance něco upravit..

Pokud je šance založit nějaké kategorie (jak jsem zmiňoval v předešlém příspěvku), tak mi kdyžtak poraďte jak na to. A hlavně zda-li s tímto nápadem souhlasíte.


Předem díky :-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdarec,
nechci být za prudiče, ale nějak potřebuji trochu radu.
Abych se mohl pustit do třídění zdejšího fóra, je nejdřív nutné vytvořit na hlavní stránce jedno téma, které ale nemám šanci sám vytvořit, protože buď nevím jak nebo nemám dostatečnou "pravomoc". Nevím jestli je to tím, že nás (mě a Moniatko) fórum nevidí ani mezi moderátory nebo je chyba jinde..
Už než jsem se k tomuto třídění přihlásil, tak jsem měl v plánu vytvořit to jedno téma (jehož název i popis už samozřejmě dávno vím :-) ), kam by sme mohli řadit určitá vlákna.

Co se týká vytvoření kategorií na hlavní stránce (jak jsem popsal výše), tak to bohužel taky nemám šanci udělat.


Předem budu rád, když už se k tomu někdo vyjádří a trochu mi pomůže.

PS.: Dnes asi odpadnu brzo, ale raději to píšu teď :-).
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Foxi ani ja nemám "pravomoc" ale tak. Treba to nechať na vedúcich, ako sa rozhodnú : )
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox: akoby teda mala vyzerať hlavná strana presne?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Rozumím. Ne že bych tu zelenou vyžadoval, ale právě mě překvapilo i to, že když jsme moderátoři, že nemáme zelené jména, proto jsem myslel, jestli nemáme možnost udělat víc věcí kvůli tomu, že systém fóra nás nevidí jako moderátory. Upřímně ale netuším jak to (systémově) na takových fórech funguje, tak nechci plácat nesmysly.
Samozřejmě bych nic nedělal bez rozhodnutí/svolení ostatních, ani to nemám takto v plánu, psal jsem jen proto, že když bych vlastně mohl teoreticky začít, tak nic nedělám.
A jako na potvoru, teď když jsem tak unavenej, že tyto 4 řádky smolím 12 minut se odepíše :-D .



EZ647: Ahoj, jen dopředu se chci omluvit pokud bude něco nesrozumitelnýho, tak to smolím v únavě a dovysvětlit bych to zvládl asi až zítra.
No dle návrhu orhoreho (a pokud by s tím souhlasili i ostatní) bych rozdělil hlavní srtánku do kategorií pro lepší přehlednost. Ty hlavní témata bych jen zařadil jako do kartotéky, nic bych nemazal.


Jak máš ty černé lišty s textem psaným bíle, tak bych takto udělal (pokud to jde) kategorie a setřídil byc to takto.
Jen to jen teď narychlo, tak to ber kdyžtak s rezervou.
Pořadí i názvy jednotlivých kategorií můžou být klidně jiné..kurňa už mi nejde pomalu ani psat..



--Fórum--
•Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY


--Nejen o hudbě--
•Originálne nahraté kazety, LP platne, 8 tracky, šelaky a iné
•Koncerty, posluchové a výmenné akcie
•Tipy na dobrú muziku
•Filmy, seriály a iné audiovizuálne počiny


--Audio a video--
•Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače
•Stereo zosilňovače, receivery
•Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média
•Reprosústavy, reproduktory
•Boomboxy - rádiomagnetofóny, rádiá, tunery a hifiveže
•Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio
•Sluchátka
•Návody, servisné manuály či schémy a pod.
•Video
•Foto vintage
•VINTAGE videohry a pc


--HiFi--
•Auto hifi
•Teória (hifi) - všeobecne o zvuku
•Zabudnuté alebo zaniknuté značky hifi


--Všehochuť, aneb není vše jen o HiFi-- a nebo --Všehochuť, aneb každý najde co hledá--
•Nápoje, jedlo, recepty, vintage móda, kozmetika ...
•Staré hračky a stolové hry
•Autá, motorky, bicykle a iné samochody
•Moderné veci, ktoré majú dizajn vintage
•Nesmrteľní
•Rarity


--Členové fóra--
•Predstavenie členov fóra
•Naše poklady
•Chcel(a) by som ...
•Rôzne veci čo vás trápia
•Spadnutá sánka
•Nezaradené
•Bazár
•Tipy na dobrý nákup, novinky, články, zaujímavosti - nové
•Hlasovania a súťaže


--Košík--
•Košík
Místo pro již neaktuální vlákna




Tohle sestavit mi trvalo hodinu, tak snad je to trochu srozumitelné :-).

Co se týká sekce "--Audio a video--" a "--Členové fóra--", tak tam jsem to záměrně seřadil takto, protože mi přišla tato chronologie celkem logická.
Ta poslední kategorie, co je modrá, je ta, kterou jsem právě chtěl vytvořit. Horní je klasicky název a ten spodní text je popisek, který je u většiny hlavních tém na hlavní stránce.


Nuž teda a já už asi mizím..
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"