Upratovanie fóra

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Áno, dáva to zmysel.
Tým že ten zoznam na hlavnej stránke je taký dlhý, stáva sa, že je aj neprehľadný.
Často sa mi stáva, že neviem nájsť Nezaradené. To by som ja osobne dala úplne nakoniec a Naše poklady by som dala niekde pod Kazety a Decky, kotúčaky....

Už dlhšie rozmýšľam, že urobím mini náhľad. Ako by som to zoradila. Ak to pôjde, tak to sem prihodím
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Tak som sa doteraz hrajkala v skicári, kúsok po kúsku skladala
- áno viem, náročné a zdĺhavé, no iný program na to nemám a ani iný obsluhovať neviem (už som dávno vyšla z praxe)
Prosím, berte to len ako HRUBÝ návrh. Vlastne, ja som to rozdeľovala, ako by to mne osobne dávalo zmysel (plus som použila Foxov nápad oddeľovať to tou lištou)
Nie je to návrh ako taký, ono ja som hlavne bola zvedavá ako to bude vyzerať.

Zopár bodov, ktoré by ste si mali prečítať a s tým sa pozerať na prílohu:
¤ robila som to veľmi dlho, čiže posledný odsek je viac menej nahádzané, čo už som nevedela zoradiť
¤ tému "Zabudnuté alebo zaniknuté značky hifi" by som vložila do témy "Decky, kotúčaky....." ako subfórum, plus by som tam samostatným značkám vytvorila taktiež subfórum ako je to v Kazetách (kazety Maxell, Sony atď. - snáď pochopíte)
¤ taktiež tému "Tipy na dobrú muziku" by som dala ako subfórum do "Originálne nahraté kazety, LP...."
¤ tému "Tipy na dobrý nákup" som nevedela zaradiť, tak som ju dala nakoniec
¤ témy "Predstavenie členov fóra", "Naše poklady" a "Bazár" by som zviditeľnila len pre zaregistrovaných - k bazáru ešte jeden odsek
¤ "Bazár" - neviem ako je to náročné urobiť, ale sekciu "Predám" by som rozdelila na 2 skupiny:
a) viditeľnú pre členov fóra (napr. s 10-15 príspevkami)
b) viditeľnú pre verejnosť, kde si každý člen dá čo chce (ono viacmenej zbytočné, pretože, keby niečo ja chcem predať verejne, tak s tým nezaťažujem vintagefórum ale ide to rovno na bazoš alebo podobné - no boli tu vyjadrenia, aby bolo na výber)
... ostatné sekcie bazáru by trebalo ešte premyslieť, sekciu "Kúpim" by som asi tiež rozdelila na dve skupiny podobne ako Predám... sekcie Vymením a Darujem by som asi nechala verejné - o tom by sa potrebovalo podiskutovať.

To je asi všetko, čo sa poznámok týka.
Prílohu dávam vcelku, ak bude zle čitateľná, rozdelím ju na 2 časti.
Ak by to nebolo pochopiteľné - tak naľavo je originál a napravo je môj hrubý náčrt.

Vôbec nemienim toto fórum meniť - opakujem, robila som to viacmenej zo svojej zvedavosti ako by to vyzeralo, či som schopná to urobiť v skicári a celkom dosť ma zaujíma aj váš názor.
PS: tie subfóra by boli fajn, to by človek neveril, ako sa to zprehľadní - ale hold len môj názor a ďalšia vec je, ako náročné je to spraviť
Prílohy
Hlavná stránka (plus návrh).png
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa EZ647 »

Obrázok je nepoužiteľný, nakoľko ho systém fóra automaticky zmenší po nahratí, pošli mi plnú veľkosť na mail.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Pošlem ti to zajtra alebo to potom upravím. Práve som vypla počítač a nechce sa mi ho zas zapínať.


Tak nedalo mi, a rozdelila som to.
Originál ti pošlem mailom.
Prílohy
Hlavná stránka plus návrh 01.png
Hlavná stránka plus návrh 02.png
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: No, to je to co jsem myslel ! :-)

Pěkný, já si dal jen prácu s tím to vypsat a roztřídit textově. A že to taky nebylo rychlý :-? :-D


Ono ty lišty by asi moc přesouvání nezabraly, ale obávám se, že jak psal Erik, tak při přemístění hlavního tématu pod nějaké jiné by asi náročný bylo, ale fakt netuším..

Každý má jiný názor, takže já bych tam asi dal víc kategorií (ty lišty), no prostě jak jsem to vypisoval na konci 3. strany.

Jinak tu kategorii "Tipy na dobrú muziku" nějak nevím jestli bych dával pod tu kategorii Origo nahraných, páč jak jsem psal, ne vždy to souvisí s vydanými nosiči - třeba tam můžou být i záznamy z koncertů nebo nějaké "amatérské" práce, kde je i legalita trochu nejistá, byť to může znít dobře (a že jsem na takové remixy nejednou narazil a byly někdy byly lepší i než origoš).

Ale opět je to jen můj názor, nikomu ho nevnucuju :-).
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Foxi - čo sa týka Tipov na muziku. Všetko má svoje muchy a že z 1000 by tam bolo 10 noname by asi nikomu nevadilo, tvôj názor beriem, ja som to navrhla, lebo si myslím, že to so sebou súvisí
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Hm, nojo, poměrově je to dost slabý, takže chápu. Já tu sekci vnímal jako jednotnou, takže proto se mi to nějak nezdálo. Jako když se rozhodne pro sloučení, tak se nedá nic dělat.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja sa hádať nejdem =D
návrh ako návrh. Osobne mi je to jedno, len tak mi to prišlo súrodé.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Však já se taky nehádám..jednou nepřidám kolobky a pak to tak dopadne :-D.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Inak -
v poslednej dobe (naozaj neviem povedať odkedy) si všímam, že nejdú hromadne mazať správy. Predtým to išlo.
Niečo sa pojekazilo?
Dnes som skúsila a po jednej to ide (musím ju otvoriť a tade kliknúť na krížiť a potom potvrdiť, že to naozaj chcem zmazať).

Ak sa nájde čas, tak sa na to kuknite. Díky!
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa EZ647 »

nešlo to ani mne, či to nebolo náhodou nejakou aktualizáciou, alebo neviem aký je na to dôvod.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"