Nové kategórie na fóre

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

iwwo111 napísal: Sobota, 26. Októbra 2019, 20:01 No neviem. Netreba hned zatracovat nové vyrobky. Su stále kvalitné. Aj ked cena je niekde inde. Treba pozerat na vyssie modely. No a ohladom káblov, ano, je na tom urcite nieco. Sam som vyberal k reprákom a bol rozdiel v reprodukcii. U signalovych tiez, ale od urcitej ceny. vyssie je to vyhadzovanie peňazí
Ivo, zivim sa tymto biznisom uz pomaly 20 rokov. Zakaznik strasne chcel jubilejnu Marantz zostavu integrovany zosilnovac a sacd prehravac v cene 2500€, cize ziadna lacnota. K tomu som mu dodal 100 litrove mohutne stlpovky triedy Reference RF-7 od Klipschu v tej istej cene. A po mesiace pride staznost, ze su vadne reproduktory, ze nehraju bas. Repraky 100litrove s dvoma 25cm basakmi. Bedna ide od 25Hz. Doniesol som k nemu zo sebou moj maly, hnusne skaredy, ale seredne dobry francuzsky zosik s vykonom 2x60W, len s dvoma gombikmi hlasitost a prepinac vstupov. Pocuvali sme Marantz a potom prepli na tohto francuza. Skok hore o 4 triedy, basu tolko, ze sa dal krajat. Pochopil to, ale nechcel to menit, vsak, ze znacka a ze sa mu ten dizajn paci. No nech sa paci. Nas zakaznik, nas pan. Tak bas vyriesil potom tak, ze dokupil k tym obrovskym bedniam subwoofer Velodyne, chapes to? Takze tolko o drahom jubilejnom zosilnovaci Marantz...
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2660
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa AdmineR »

:lol: :lol:
BOžE DOBROTíVý, DAJ IM NIEKTORíM ROZUMU ASPON šTIPKU, KEĎ Už MAJú PRACHOV KOPU :oops:
Poznám podobné historky - nie je to bachorka -:)
V našom meste je zubár, ktorý má gramo za 6000€ :lol:
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Analogaudioman napísal: Sobota, 26. Októbra 2019, 20:51
iwwo111 napísal: Sobota, 26. Októbra 2019, 20:01 No neviem. Netreba hned zatracovat nové vyrobky. Su stále kvalitné. Aj ked cena je niekde inde. Treba pozerat na vyssie modely. No a ohladom káblov, ano, je na tom urcite nieco. Sam som vyberal k reprákom a bol rozdiel v reprodukcii. U signalovych tiez, ale od urcitej ceny. vyssie je to vyhadzovanie peňazí
Ivo, zivim sa tymto biznisom uz pomaly 20 rokov. Zakaznik strasne chcel jubilejnu Marantz zostavu integrovany zosilnovac a sacd prehravac v cene 2500€, cize ziadna lacnota. K tomu som mu dodal 100 litrove mohutne stlpovky triedy Reference RF-7 od Klipschu v tej istej cene. A po mesiace pride staznost, ze su vadne reproduktory, ze nehraju bas. Repraky 100litrove s dvoma 25cm basakmi. Bedna ide od 25Hz. Doniesol som k nemu zo sebou moj maly, hnusne skaredy, ale seredne dobry francuzsky zosik s vykonom 2x60W, len s dvoma gombikmi hlasitost a prepinac vstupov. Pocuvali sme Marantz a potom prepli na tohto francuza. Skok hore o 4 triedy, basu tolko, ze sa dal krajat. Pochopil to, ale nechcel to menit, vsak, ze znacka a ze sa mu ten dizajn paci. No nech sa paci. Nas zakaznik, nas pan. Tak bas vyriesil potom tak, ze dokupil k tym obrovskym bedniam subwoofer Velodyne, chapes to? Takze tolko o drahom jubilejnom zosilnovaci Marantz...
Chápem. ;) ja Maranz nemám a aj basov mam dost. :D ja som porovnával Marantz a vybral som si Denon. Ale to je uz pár rokov nazad. A hlavne som si vsetko vypocul, čo mi sedí.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Chlapi, kdyby jste věděli jak to tu mám udělaný já, tak na to co tu čtu, by jste to asi jen těžko pochopili :-D.
Nejen co se týká levnosti kabelů, ale i té techniky.. Přesto mám zvuk poměrně solidní a jen těžko si můžu dovolit to tady vyhulit, abych s tím neprudil sousedy a to jsou opravdu obyč repráky.

Raději se nebudu do tohoto moc zapojovat, protože by jste mě hned udolali (či jak to napsat), přesto ale můžu říct, že i s těmi nejlevnějšími přístroji a kabely se dá udělat poměrně solidní zvuk. Tedy alespoň jsem zatím nic lepšího neslyšel, když nepočítám své domácí kino, které bohužel pár let čeká na opravu..


Analogaudioman: Che, tak to je nářez :-D. Já spíš vážně čekal, že si k tomu dokoupí nějaký jiný zesák a ne basák..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Kazetowich »

SilverFox•NSK napísal: Sobota, 26. Októbra 2019, 22:26 Analogaudioman: Che, tak to je nářez :-D. Já spíš vážně čekal, že si k tomu dokoupí nějaký jiný zesák a ne basák..
to nepochopíš - to je iná "kasta" k(t)upcov :lol:
MUSÍ (!!!!) to byť XXXX (napr. MARANTZ) aj keď to NEHRÁ :twisted: :mrgreen: - a vo farbe champagne - aby to ladilo ! :lol: so zvyškom k(t)upcovej zostavy.
Logiku v tom nehľadaj.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

SilverFox•NSK napísal: Sobota, 26. Októbra 2019, 22:26 Analogaudioman: Che, tak to je nářez :-D. Já spíš vážně čekal, že si k tomu dokoupí nějaký jiný zesák a ne basák..
Proti gustu ziaden disputat... Aj take veci sa deju. Tomu sa hovori loajalita ku znacke. Uz u mna ked sme to testovali na bedniach som doporucil vymenit zosilnovac.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ucho je riadna svina... Dokaze vyhodnotit aj zly zvuk za dobry a lahko si na ten zvuk zvyknut. Pokial v zapati nepocuje lepsi zvuk. Je fakt, ze ulohou vyrobcu je ponuknut kompletne vyladeny system. Tiez nie som zastanca zlepenca zostavy z roznych znaciek. Tak ako ma byt zladeny zvuk zostavy, je potrebne, aby bol zladeny aj dizajn zostavy. Ak miesame komponenty, nieco je spatne. Neladia k sebe komponenty, alebo kable.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Takze nechat tam ten zosik Marantz aj ked "nehra"? Kvoli dizajnu? Alebo "zladenosti" so zostavou... ?
Alebo si kupit zosik co poriadne nakrmi tie bedne ale dizajnovo sa nehodi?
Ja mam jasno.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Omlouvám se zakladateli za odbočení.


Kazetowich: Aha, takže jen vyznavači značek bez ohledu na kvalitu.. No, netvrdím že by to tak nebylo, každá byť jen trochu známá firma (značka) dokázala vyrobit kvalitní přístroje, techniku, nosiče atp., ale že bych měl vše jen od jediný značky a přes to nejede vlak, tak teda nevim..

Ne že bych měl kdoví co kvalitního, i když ano, když jsem nakupoval, tak jsem dostatečně dlouho vybíral byť jsem u některých věcí měl jasno už hned na začátku, ale nikdy jsem nevisel jen na značce, ta pro mě byla až druhořadá, ne-li ještě dál. Spíš mám takový názor, že na značce nezáleží.
Už si vem jen tento drobný výpis:
kotoučáky Tesla
Gramec Omnitronic (odstavený kvůli gumce a jehle Tesla)
Repro Genius (odstavené skrz sousedy Tesla)
Noťas Samsung
Digitální diktafony Olympus
Páskové diktafony Panasonic, Sony
Digitální foťáky Panasonic, Casio, Nikon
Videorekordéry Daewoo, Panasonic a několik ke kterým se teď nedostanu, abych zjistil značku
atp....


Ale i přesto, že mi na značce nezáleží a uvědomuju si, že třeba můžou spolupracovat i různé firmy mezi sebou, takže pak nevíš co máš, tak přesto upřednostňuju pár značek, protože s nimi mám jen dobrou zkušenost nebo jsem na ně zvyklý. Jde však jen o tyto věci: HDD od Western Digital, paměťové karty od Kingstonu a mobily Sony Ericsson. No možná ještě v rámci bot bych se koukl třeba po Salomon, ale ty stejně mám na x let tak co :-D ..
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Chcel som tým povedať jedno, Kazetowich ty si ma asi nesprávne pochopil. Práve preto, že sám výrobca vo väčšine nie je schopný zladiť svoje systémy HiFi do celku, aby spolu zneli, siahajú hifisti ku kombináciám a robia robotu za výrobcov. To je holy fakt. Jediný zladený systém, čo som poznal bol o výrobcu A a od výrobcu B, tam to výrobca pokazil svojou firemnú politikou a úspešne speje ku krachu, druhý stratil distribučnú sieť a predáva sám za nehorázne ceny. Ďalšou časťou príčinou, prečo neladia komponenty medzi sebou je ich spojovací most - káble, tento fenomén veľa ľudí podceňuje a vysvetľuje po svojom. Ale je to bohužiaľ tak. Inou vecou je, že je vo svete veľmi veľa výrobcov-šarlatánov, ktorí zo svojich káblov vyrobili modlu, napriek tomu, že keď ich zapojíte do systému narobia viac škody ako úžitku. Vnášajú do reprodukcie skreslenie, nesprávne použité materiály ovplyvňujú výslednú frekvenčnú charakteristiku atď, atď.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Problemom je u nas aj cenovkova priepast v ktorej sa obaja pohybujeme.
V tom beznom svete desiatkovej a max stovkovej (v eurach) tie kable nie su nejak zasadne. A som aj cital (😂) ze stare zelezo ni je nachylne a narocne na kable ako tato hajend postmoderna vcil.
Samozrejme nebavime sa o kabliku Hama z Naj odpadiska za 4€
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 27. Októbra 2019, 08:29 Problemom je u nas aj cenovkova priepast v ktorej sa obaja pohybujeme.
V tom beznom svete desiatkovej a max stovkovej (v eurach) tie kable nie su nejak zasadne. A som aj cital (😂) ze stare zelezo ni je nachylne a narocne na kable ako tato hajend postmoderna vcil.
Samozrejme nebavime sa o kabliku Hama z Naj odpadiska za 4€
Dal by som ti vyskúšať sadu nemeckych HiFi káblov, čo ja nepovažujem za až taky High end, je to vyššia HiFi trieda, pasentná s bežnými komponentami Denon, Onkyo, Yamaha, Pioneer, Harman, atď, zistíš, aký je rozdiel medzi káblom a káblom. Káble sú, ako vravíš v stovkovej triede. Ale ako som už poznamenal na začiatku tohto vlákna, káble majú reprezentovať alikvotnu časť ceny komponentu, čiže ak nemáš tisícové komponenty, nebudeš ich kombinovať s tisicovymi káblami, to dá rozum. Všetko má byť v rozumnom pomere cena/kvalita.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"