Nové kategórie na fóre

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

AdmineR napísal: Nedeľa, 27. Októbra 2019, 12:54 Doteraz mám v pamäti obrázok z výstavy HIGH END - kde ide zo steny asi 5m predlžovačka v cene 5€ aj s koncovou rozbočkou na 5 komponentov - zmotaná, poprepletaná a k nej je pripojený polmetrový kábel tučný hiend hrubý ako prst v cene 130€ + iridiová vidlica za ďalších cca 70 alebo kolko :lol: - tak tomu poviem FAIL
Či smerové káble .... žeby elektróny tiekli tam rýchlejšie a opačne pomalšie ?
Rozmýšľam nad jednou vecou. Či mám rozvíjať debatu týmto smerom, alebo nie. Či to má zmysel. Začína mi to pripomínať dohadovanie sa na HiFi Slovanete a to by som nerád.

Ak si videl na výstave takýto ilustračný plagát treba si uvedomiť, že piar k výstave robila nejaká agentúra a je zbytočné sa po zastavovať nad tým do akej zástrčky bol zástrčený šteker, alebo nie. Ide o ilustračnú snímku k výstave, presne tak, ako v jednom ročníku bola na plagáte omotana ženská hlava audiobkáblami. Treba to brať s nadhľadom a nehľadať v tom logiku, je to videnie výtvarníka -kreatora.

Čo sa toku elektrónov týka, áno. Závisí to od toho, akým spôsobom sú kuté jednotlivé žily káblov., je to veda, chémia, metalurgia, fyzikálne vlastnosti materiálov. Podľa toho, aký spôsobom sa kuje materiál za určujú fyzikálne vlastnosti a nasmerovanie kryštálov kovu. Áno, niektoré káble nie sú smerové, pretože využívajú iné spôsoby kutia, ohybania kovu, inú štruktúru dialektrika a tak podobne. Máš internet, na webe je materiálu dosť, stačí si tu problematiku naštudovať. Audio káble sú veda výskum a to všetko stojí veľa peňazí.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Kazetowich »

upresním - to nebol plagát na tej výstave - to bola fotka na nete z inštalácie nejakého hifištúdia. Čítam tvoj príspevokj ďalej ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 27. Októbra 2019, 14:40 upresním - to nebol plagát na tej výstave - to bola fotka na nete z inštalácie nejakého hifištúdia. Čítam tvoj príspevokj ďalej ...
Tak keby si tu s tým pokecom uverejnil, vedel by som sa inak k tomu vyjadriť
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Kazetowich »

možno SlavoP to má niekde odložené - ešte v tej dobe som si neukladal fotky - toto forum este nebolo ani v myšlienkach. Ale snáď si to vieš predstaviť - popísal som to presne ako bolo na fotke inštalácie toho hifištudia na high end výstave.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a už naozaj nemám čo povedať - pozri si moje zosiky o pár príspevkov späť a posúď či sa mi oplatí s týmto zaoberať.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Nstar »

Kazetowich, podľa mňa je tazko takto povedat niekomu ci pre Teba ma zmysel sa tym zaoberať aj ked odfotis zosiky, cd, spajzu aj fikus. To je tazko prenisitelna skusenost. Bud to pocut bude, alebo nebude musis vyskusat ty. Kabel moze retazec aj znicit zvukovo. Niekedy možno napisem ako a aky nazor som ja ziskal na kable ale nechcem tu zbytočne rypat.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Kazetowich »

takto. Dajme tomu, že mám Mercedes piano. Auto bolo vyrobené v tej dobe s ohľadom na palivo napr. E91 (maximálne - premium plnka). Dnes chodí bez problémov, bez straty výkonu na benzín E95 - ktorý je preňho úplne "tučný".
A my tu budeme preberať či preň neni dobrý shell w-power 100 .... končím s káblami :) Fakt že hej.
Ale vy kludne pokračujte.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Len som myslel že sa niečo nové naučím - napr ako ovplyvňuje materiálové zloženie a jeho povrchovka prenosové vlastnosti a tým ovplyvňuje zvuk (medené jadro potiahnuté striebrom vs čistá meď a opd.). Či je lepšie množstvo jemných vodičov - pospletaných do 4-6-10 povrazcov a prečo, či teflon ovplyvňuje okrem tepelnej odolnosti niečo iné a pod. No zatiaľ nič - tak do toho - rád si prečítam. Len nebudem už písať.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 27. Októbra 2019, 14:59 takto. Dajme tomu, že mám Mercedes piano. Auto bolo vyrobené v tej dobe s ohľadom na palivo napr. E91 (maximálne - premium plnka). Dnes chodí bez problémov, bez straty výkonu na benzín E95 - ktorý je preňho úplne "tučný".
A my tu budeme preberať či preň neni dobrý shell w-power 100 .... končím s káblami :) Fakt že hej.
Ale vy kludne pokračujte.
Neviem, prečo si taky zaujatý. Požičiam ti svoju sadu káblov, normálnu, nie highendovu, nezištne, vyskúšaj si, zapoj, popočúvaj a potom sa k tomu vyjadri. Nie, že apriori sa staviaš na zadné a nepripúšťaš ďalšiu debatu. Toto nie je riešenie.

K vintage zosilňovačom všeobecne.
Ich napájacie zdroje boli jednoduché a neriešili žiadnu ochranu voči vysokofrekvenčným zložkám v sieti, na rozdiel od dnešných moderných zosilňovačov, ktoré majú sofistikované napájacie zdroje, ktoré pomaly ani žiadne sieťové práčky nepotrebujú. Každý súčasný napájací tienený kábel čiastočne tento problém rieši. Keď sa pozrieš na tie tenucke dvojlinečky k starým zosilňovačom, to je ako keby si išiel napájať nočnú LED lampičku k posteli.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Nstar »

Sice to zvadza k porovať s autami ale nie je to dobrý príklad. To uz skor k ceste po ktorej to auto ide.
Ale celkovo je tento moj "vyrok" blbosť lebo to porovnanie je na nic.
Ja ale teraz hovorim o interkonektoch medzi komponentmi
Treba si uvedomit, ze to co lezie z každého komponentov je jeho vysledny alebo vstupny produkt a ten sa da tou cestou rozne "upraviť ".
Co sa tyka kablov privodnych tam som trochu skeptik a pretože v mojom pripade prinos nevidim neriesim to.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ked mi posles sadu kablov, slubujem ze ich nezaujate vyskusam a ak to bude mat nejaky vplyv na zvuk tak to otvorene priznam. Kable samozrejme vratim
A nikde sa nestaviam na zadne. Citate to tu aj sakra chlapi??
Pisem ze PRE MOJE aparaty to nema vyznam riesit a rieste si to koho to trapi.
Ja nemam na deduskoch ani pozlatene cinche! Co je skoda - kvoli oxidacii
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Nové kategórie na fóre

Príspevok od používateľa Nstar »

Určite pis Kazetowich, je to zabava sa o tom rozpravat je kazdeho vec aky ma na to nazor ale je zaujimave to preberat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"