Po prestávke

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Po prestávke

Príspevok od používateľa janvys »

Admine admine kdy si konečně založíš Paypal účet??
Kdybys ho měl, i já bych rád finančně pak pravidelně přispíval, je to pak otázka několika kliknutí.
Klasický banking je bohužel velmi nevýhodný při platbách mezi čr/sk však už s tím máme zkušenosti.

Jinak při platbách v rámci čr to funguje rychle. Jakmile zadám přes den platbu, příjemce ho má druhý pracovní den na svém účtu a je jedno jakou má banku. V případě že má stejnou banku jako já, je ta platba připsána na účtu příjemce prakticky ihned.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Po prestávke

Príspevok od používateľa Kazetowich »

u nás trvá medzi bankami v SR aj 3 dni - vrámci jednej je to hned
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Po prestávke

Príspevok od používateľa Hasterman »

Ale zas nepreháňaj, 3 dní? Sem tam mi niekto pošle platbu a môžem povedať že ak je to z inej banky je u mňa druhý deň. Platba do zahraničia netrvá dlhšie. Ja nemám rád PayPal, dokážu si na poplatkoch stiahnuť sumu v desiatkách eur mesačne. A tie peniaze ti z paypalu nepridu hneď na tvoj účet. Ale tiež prídu najskôr za 2-3 dní čo je dlhšie ako bankový prevod plus s ďalším poplatkom. Preto je najlacnejšia a najrýchlejšia cesta bankový prevod. Za platbu do Nemecka neplatím nič nad mesačný poplatok a príjemca ju má na účte na druhý deň. Jediný problém sú platby SK-ČR, ČR-SK z dôvodu inej platobnej meny. Aj keď raz ešte budeme ľutovať že sme sa vzdali našej peknej koruny.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Po prestávke

Príspevok od používateľa janvys »

No právě.. znám velké množství Slováků co tu pracují a nikdo z nich to € nechválí. Náhoda?

K paypalu, pokud prodáváš zboží tak ano, tam si stahují poplatky. Pokud posíláš peníze jako soukromá osoba-soukromá osoba, poplatek při takhle nízkých částkách je prakticky zanedbatelný. A právě pro případ rozdílných měn, jako naše cz/sk, je to nejlevnější řešení.

Díky za naši korunu, a pokud si naše vláda nadále zachová aspoň zbytek rozumu, korunu si necháme. Zatím to vypadá že ano, poslední oficialní zprávy z vlády jsou, že přechod na euro rozhodně není na pořadu dne, ani v blízké budoucnosti.
Navíc, pokud někdy v budoucnu bude referendum o přijetí eura, většina lidí je proti, takže žádný problém.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Po prestávke

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: No jak jsem psal na minulé stránce, když to třeba pošleš v 18h v pátek, tak to dorazí tomu druhému třeba ve 3h ráno v pondělí. Tohle mám právě taky odzkoušený. Pokud to má být třeba ještě ten den, tak je ideální to udělat někdy od půlnoci.
Samozřejmě jak jsem psal a bylo zmíněno, v rámci jedné banky to jde vesměs hned a i o víkendech.


janvys: No já jsem taky rád za korunu. Když nám chce EU mermomocí vecpat svoje eura, tak doři*i proč nemít zachovanou původní měnu státu s možností platit i eurama? Kdo by chtěl, tak by si svoji oblíbenou měnu vybral.
A že to nejde - to je jen ubohá výmluva, když v Globusu, Kauflandu i jiných obchodech po ČR můžou lidi platit eurama, tak to snad jde!

No já jen doufám, že tu koruna zůstane, ale do politiků a vlády by se nemělo vkládat moc nadějí, natož rozumu :-D (trochu odlehčení po ránu).
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"