Track tape AB Sweden

všetky ostatné značky - other Vintage Cassettes

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Utorok, 27. Novembra 2018, 06:51 K tebe aby sa clovek bal ist aj na navstevu. Lebo ho rozoberies :-D
Tzhe :-D, no jo, průzkumník v akci :-D..


EZ647: jinak myslíš, že ta cena, za kterou bys mohl mít i ty další Track kazety je přiměřená, i když se jedná o použité kazety?
Mě totiž hned bylo podezřelý, že by tak nepravidelný návin byl u nové kazety, ale aby ta fólie uvnitř byla až tak jetá..

Není to rejpání, víš, že su upřímnej, jen mě zajímá zda mají takovou hodnotu i přesto, že jsou použité.

Jinak pěkné fotky, mají fakt zajímavý design :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ale on ten nepravidelný návin je u nových kaziet celkom častý. Mal som Basf CSII rok 1988 ktorá bola tak zle navinutá od nova, že som ju musel pretočiť, aj to mal deck veľmi veľký problém. A u niektorých nových kaziet je poslednú dobu tiež hnedá stopa po otere pásky, ale neviem prečo.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahoj, tak jsem se koukl na tu BASFku a ze skenu vypadá, že je návin rovný a že bys to musel přetáčet..to bylo až tak špatný?

Jinak u nových kazet jsem se zatím nesetkal s až tak varhanovitým navinutím, jo třeba jemný poskok, to se semtam objeví, ale já měl i v půlce lepenou novou kazetu (asi jim došel pásek, tak na něj napojili další cívku), kde bylo navinutí naprosto rovné - jediný co mě upozornilo byl nepatrný proužek v návinu způsobený slepkou.
Neříkám, že ti nevěřím, jen že jsem se s tím zatím nesetkal a to mám i novou Maxell LN C120 ze začátku 70. let, kde je návin čistý..

A ušpiněná fólie u nových kazet.. No, pokud jsem se s tím setkal u nových kazet, tak snad v jednom, dvou případech. Ale lehce špinavé to bylo jen na straně plné cívky - což by odpovídalo procesu plnění kazety. Toto však vypadá hodně zanešeně, ale přitom jsou na pohled poměrně dost zachovalé. Tak ti nevím, asi bys poznal, kdyby byly používané?
No bejt ve fólii, to by bylo jiný kafe, kdybys po rozbalení tohle našel..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Videli ste tú časť seriálu Teória velkého tresku, kde Sheldon rozbaluje originálne zabalenú figúrku Spoka z Hviezdnych vojen? Alebo to bol Leonard?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa EZ647 »

ano v tomto prípade je to hodne zanesené, aj keď pásky sa zdajú byť bez nahrávky, neviem posúdiť ako zneje výmaz na kvalitnom stroji od pravej prázdnej kazety, možno by tam mali byť nejaké ruchy zodpovedajúce veku kazety, ale tiež záleží od skladovania že
čo sa týka oteru, hlavne na miestach kde odvinutá páska z cievky prechádza cez vymedzovaciu medzeru tela kazety pred vodiacou kladkou, na skenoch to moc nevidieť, ale niekedy by som mohol spraviť fotku nejakej vhodnej kazety kde to vidieť je.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tenhle seriál je mi dost proti srsti, takže osobně netuším..

EZ647: No, tak některé staré a nepoužité audiokazety nemusí nést neprosto žádný ruch, jindy to jsou nepatrné šumy a ruchy v přesných intervalech, jindy dokonce jednolité nepatrné tóny atp.. Ve většině případů je ale u skoro každé nové kazety slyšet výraznější puknutí ve spoji zaváděcí a megnetické pásky.
Ale je pravdou, že by při větším používání bylo na pásce znát, že má podélné škrábance od hlav a jiných částí mechaniky. Tím se dá vlastně určit jak moc je daná kazeta používaná..

Pokud myslíš ten bordel co bývá přímo na těle kazety, tak to vím co myslíš - mezi tím špuntem u vodící kladky a samotnou cívkou.. Ne však vždy je zanešený - mám i dost použité kazety, kde je pásek solidně odřený, ale na tom výstupku nebylo téměř nic - jako když jsem se na to zaměřil, tak tam trochu něco vidět bylo, ale jinak by sis toho nevšiml.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no to som prekvapený liško - prečo nemáš rád ten seriál? fakt ma to zaujíma - buď krutý a otvorený
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Utorok, 27. Novembra 2018, 21:29 no to som prekvapený liško - prečo nemáš rád ten seriál? fakt ma to zaujíma - buď krutý a otvorený
Proč překvapený? No ale je asi pravda, že nevíš jaký mám rád styl filmů a seriálů..ale myslel jsem si, že jsem tu dával odkaz na moje komentáře. Tak tedy jestli tě baví mnohdy opravdu dlouhé texty, tak si můžeš počíst ZDE. Toho uživatelského jména si nevšímej, je to starý a nejde to změnit :-D.

No nechci tě nebo někoho jiného naštvat, ale když mám být krutý.. Nevím no, už jen když nechtěně zahlídnu upoutávku, tak mě to bohatě stačí. Nikdy mi to nepřišlo vtipný, všechno je tam takový laciný a infantilní. A abych měl vůbec právo na tohle co píšu, tak ano, viděl jsem i pár minut nějakého dílu, ale prostě jsem to nezvládl, musel jsem to vypnout..
Pokud bych se chtěl pořádně a upřímně nasmát u seriálu s předtočeným smíchem publika, tak bych se spíš podíval (co si teď vybavuji) třeba na "Jsem do tebe blázen (1992)" nebo "Přátelé (1994)".
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa EZ647 »

Na Track kazetách, čo sa týka pásky, som nenašiel jediný náznak škrabancu od hláv, alebo opotrebovania na samotnej páske. Ale podľa tej trecej fólie je to hrané hodne že :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa Kazetowich »

To nevadi. Aj tak - kto ma taku kazetu ? Ked aj hranú .... že.
Napr. pre mna by pouzita takato kazeta mala vyssiu cenu,lebo ma pribeh. Novo zabalena je "mrtvolka" a Erik ju aj tak rozbali ;-)
Toš moj pohlad. Kazdy mozme mat iny.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Úplně čistá a bez známek opotřebení? Tyjo, tak to je divný. Napadla mě "recyklace", kdy by z reklamovaných kazet využili funkční součástky..je to na palici, ale jinak si to vysvětlit neumím.. Nebo že by při plnění kazet navinuli pásek na jednu stranu a poté každou kazetu přetáčeli na druhou pro okamžité použití, mi přijde taky ujetý, aby jen po dvou tazích to ta páska tak zasvinila :?.
Zajímavý, že ty furt narážíš na všelijaké záhady, jen ne vždy v tom zrovna ideálním :-D.. Já mám taky nové kazety, ale na to co narážíš ty jsem se s tím snad ani nesetkal.
Jo, mám jednu nebo dvě použité Chromky, které mají tlumenější zvuk než taková Normálka a mám i jednu kazetu, která po chvíli hraní v Dualu zatuhla a ten stroj ji neutáhl.. Ale z toho množství co mám, aby bylo jen pár kazet špatných...
No ale neměl jsem zatím šanci projet naprosto každou kazetu, takže třeba ještě na nějakou záhadu narazím, přeci jen když jich mám kolem tisíce..


Kazetowich: Samozřejmě není od věci brát i použité, hlavně i proto, že bys jinak neměl šanci dané kazety sehnat, ale víš jak rád bych měl i nějaké nepoužité ORWO, Stilon, КФЖЗ a mnoho dalších kazet?
Si vem, že máš třeba naprosto novou kazetu ze začátku 70. let a první záznam co na ní bude, je nahraný třeba v roce 2018. To už je jiný kafe :-D ;-).

Pokud to myslíš stejně jako já, tak chápu i tebe, mě taky baví poslouchat předešlé záznamy a případně objevovat i skladby, které jsem doposud neznal. Ovšem narazit na nějaké záhadné záznamy by mě potěšilo víc :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Track tape AB Sweden

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox: zrejme sa tomu nevenuješ dostatočne, asi z časových dôvodov, stále si nespravil testy, alebo nenapísal dojmy z tých kaziet čo som ti poslal už odbalené, a ja keď nejaké testujem, tak hneď počujem ako sa to chová.
Napísať odpoveď

Návrat na "iné Kazety"