UNIVERSUM Audio Compact Cassette

všetky ostatné značky - other Vintage Cassettes

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

UNIVERSUM Audio Compact Cassette

Príspevok od používateľa EZ647 »

Universum bola Nemecká značka patriaca spoločnosti Quelle, ktorú poznáme hlavne ako katalóg elektroniky a pod. vecí. Pre vlastnú značku nakupovali rôzne kazety, prevažne z Nemecka, Európy, ale určite sa nájdu aj nejaké Ázijské a nie moc kvalitné kusy.

V taške na vyhodenie som mal bez krabičiek tri kusy, tri druhy kaziet tejto značky.
Ich hrubý odhad je na rok 1976, takže dneska už sa moc na nahrávky nehodia.

Čierna kazeta s červeným polepom bola vyrobená zrejme Agfou v Nemecku. Typické duté cievky, veľmi slabý článok Agfy bol hlavne používaný v rokoch 1975-1982cca
Model štandardne označený ako Low Noise.
Obrázok
IMAG0279.JPG
IMAG0279.JPG (115.44 KiB) 1109 zobrazení
*
Druhá kazeta taktiež Low Noise, je červená s červeným polepom.
Tu som trochu zmätený, vyzerá ako Agfa, ale cievky sú AudioMagnetics Portugal. Bez zavádzacej pásky, vyzerá to teda skôr na transplantáciu vnútra.
doplnené: takže nie, moja chyba, AudioMagnetics má podobné, tieto sú Nemecké Magna, alebo Poľské Stilon/Superton, ešte je bordel to kto pre koho čo vyrábal.
Obrázok
IMAG0280.JPG
IMAG0280.JPG (115.82 KiB) 1109 zobrazení
*
Tretia kazeta bez označenia modelu, klasická šedá asi s bežným polepom, nie farebná verzia kaziet, je zrejme Neznámy výrobca so Singapuru, alebo inej krajiny.
Konštrukčne aj cievkami pripomína kazety menej známych značiek, ktoré neboli kvalitatívne veľmi dobré, aspoň podľa dnešných testov, ale zase lepšie než najhoršie Čínske šmejdy, tak neviem no. A netreba sa nechať pomýliť, nie sú to cievky Sony.
Obrázok
IMAG0292.JPG
IMAG0292.JPG (92.34 KiB) 1109 zobrazení
IMAG0293.JPG
IMAG0293.JPG (58.73 KiB) 1109 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "iné Kazety"