TEAC

všetky ostatné značky - other Vintage Cassettes

Moderátor: AdmineR

vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

TEAC

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TEAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

To je luxus najhrubšieho zrna, cievky si môžeš meniť podľa chuti, vyrábajú sa verzie pre všetky tri typy kaziet I, II, IV a Teac používa pásky Maxell do týchto kaziet, viac na youtube hľadaj video od Techmoana, ja zdrhám na nákupy :)
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: TEAC

Príspevok od používateľa E001 »

No pekná hračka, ale tá cena by musela byť vo Forintoch. To USD ma riadne odradilo. :) Vycálovať za to toľko, ako za kvalitný kazeťák, je rovnaké šialenstvo, ako tie woodoo prepojovacie káble za 1500€. Ale kto na to má a nutne to potrebuje, prosím. Určite nebudem závidieť.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TEAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

Keď som to kupoval pred rokmi ja, ešte sa to dalo za 1300KC.
A teraz pozerám že k cene pribudla jedna nula...
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2897
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: TEAC

Príspevok od používateľa AdmineR »

EZ647 napísal: Štvrtok, 7. Mája 2020, 18:11 Keď som to kupoval pred rokmi ja, ešte sa to dalo za 1300KC.
A teraz pozerám že k cene pribudla jedna nula...
nuž - dobre si zainvestoval - treba len pogratulovať ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TEAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

Bohužiaľ vtedy predajca nás odrbal, alebo bol odrbaný, ťažko povedať, ale balenie,ktoré mám na webe, obsahuje jednu kazetu a dve cievky samostatne.
Problém je že Teac VŽDY vkladal do tejto prázdnej kazety aj prázdnu cievku, nakoľko bez nej je to nepoužiteľné, aby sa mohli plné cievky zaviesť a pripojiť do kazety. Vtedy som to nepoznal, a teraz som si tým istý, že bola vybratá zo všetkých kusov čo ponúkal na aukru. Nakoľko sa nejednalo o neporušené balenie, žiadna fólia ani nič podobné, čo by trebalo rozbaliť, škoda.
Takto som musel jednu cievku previnúť do inej prázdnej kazety a potom to zlepiť natvrdo s tou druhou.
https://ez647.sk/cc/teac_openc1.html

Mimo tejto skúsenosti sa teda predávali balenia:
Kazeta s prázdnou cievkou + dve plné cievky.
Alebo balenie len 5 plných cievok.
A to buď zlatá úprava, alebo farebná, cievky s páskou pre typ I, II a IV a v príslušnej kazete ste si vylomili detekčné otvory podľa potreby, takže správny zberateľ by potreboval min. tri takéto kazety.
A podľa obrázkov na zadnej strane obalu, aj veľmi luxusné príslušenstvo kufrík a stojan na cievky.
Samozrejme nič vhodného do prašného prostredia, ani do auta, ani von, proste len na doma do Hifi zostavy, prípadne do walkmana do postele a to je asi všetko, výmena cievok to bol akýsi rituál a potešenie, nie zlá nutnosť, to by asi majitelia veľkých cievkových strojov vedeli rozprávať.
Kazeta taktiež neobsahovala tie bočné výstupky čo kazety bežne majú na zachytenie v priehradke kazetovej šachty.
A skoro som zabudol, myslím že sa robili len 50min na jednu cievku.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: TEAC

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Napísať odpoveď

Návrat na "iné Kazety"