TUDOR & SOCIMAG Španělsko

všetky ostatné značky - other Vintage Cassettes

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa Stano »

Ja som ich aj zobral len do zbierky, preto sa pýtam ako to s nimi je. Kazeta pekná, dizajn 80tych rokov, chromka... Cena tuším 99 českých a EZ ju nemá v katalógu, tak som zobral len tak na slepo, do zbierky.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa EZ647 »

nemám, lebo zbieranie je nekonečné :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa Stano »

EZ, mohol by si raz odfotiť tú komoru s kazetami, taká veľká zbierka, to musí byť celkom dobré cvičenie na hlavu. Ja mám pár kaziet a už teraz neviem aké mám a nemám :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa EZ647 »

mám malú izbu a všade nastohované krabice rôznych veľkostí, všade pod nohami a tak, nie je to moc zdravé, a vyzerá to horšie než v sklade kde robím, tam je aspoň viac miesta. no na fotku by sa to nevošlo podobrom :D niečo málo mám v šuflíkoch, a stojanoch, to čo mám a nemám viem podľa zoznamu v exceli, tam je všetko potriedené a očíslované, a každá kazeta má na booklete aj na spodnej hrany kazety číslo aby som ich našiel. Orientovať sa a nájsť konkrétnu krabicu kde je konkrétna kazeta je už iná vec, toto nemám moc doriešené a občas sa stane že nejakú hľadám aj niekoľko hodín, a tie isté krabice vyberám von a dávam späť aj tri krát kým tu kazetu tam nájdem. Takže preto sa mi nikdy poriadne do ničoho nechce, lebo hľadanie je na dlhšie než činnosť samotná
úplne najhoršie je nájsť kazetu ktorú som niekomu odkladal behom roka, tie nie sú číslované
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa Stano »

Tak mne sa zase v poslednej dobe stáva, že mi chodia balíčky a ja niekedy až po odbalení zistím čo som zase kúpil. Ak je to cez bazoš, tak pošlem sms, že ak sa dá dobierkou a k tomu adresu, no a zajtra príde zase jeden taký. Som zvedavý. Niekedy sú to fakt najlepšie ponuky, má tam pár kaziet a cena spolu. Mám tušáka, že toto budú celkom dobré kazety za pár eúr - nepôjdem na pivo, aj tak mi nechutí :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa Nec »

Podla recenzie na youtube je paska cierna s modrym nadychom. Nevonia ako pravy chrom. A nahrava udajne celkom dobre. Pri priamom porovnani s Tudor CR zvladla trochu vyssi level. Asi stoji za vyskusanie.
Udajne ma byt paska od agfy. Ktovie....
Bez diakritiky. Pardon :)
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa janvys »

Kdyby v tom byl ferrokobalt jako u většiny tzv."chromek" tak pak by to mohlo být v pohodě.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa EZ647 »

Paradoxne Agfa v minulosti moc neponúkala ferrokobalt typ II, pretože modely CRX, stereochrom a superchrom sú "čisté" chromdioxidy. Až model SR-S 1989 obsahuje ferrokobalt a je to naozaj cítiť. Pritom sa ale na nete tvrdí že Agfa bola jedna z prvých čo pripravila ferrokobaltovú zmes, len neviem v akom modeli kazety.
Možno u niektorých typov I, ale niesom si istý, neskôr typ I superferro bola na báze Fe3O4.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takže trvá mi to celkom dlho, ale predsa
Fotky Socimag Chrome.
Stav bol zlý kvôli skladovaniu, preto ten zlý výsledok v teste, na fotkách pásky na cievkach to je vidieť dobre.
Mimo iné som získal aj ďalšie informácie z fór, Socimag mal vyrábať vlastné pásky typu I a u chromdioxidu je možnosť nákupu od Basf alebo Agfa, to je ešte neisté.
Kazety v priehľadnom tele, by mali byť zo začiatku 90tych rokov.

Na fotkách verzia z prvej polovice 80tych rokov.
Papierové trecie listy, a cievky aj keď vyzerajú ako Basf, tak výstuha okolo svorky je rovná, čo Basf nikdy nepoužil, oni mali vždy ten dizajn okolo svorky do oblúka. Zrejme si tie kazety vyrábali sami.
Dokonca tu aj na zahraničných fórach odznelo že niektoré Agfy boli vyrobené Socimagom v Španielsku.
Socimag je teda výrobca, a Tudor, MIG sú značky možno pre miestny trh.
Prílohy
IMAG0100.JPG
IMAG0100.JPG (100.43 KiB) 2199 zobrazení
IMAG0101.JPG
IMAG0101.JPG (110.64 KiB) 2199 zobrazení
IMAG0993.JPG
IMAG0993.JPG (122.29 KiB) 2199 zobrazení
IMAG0994.JPG
IMAG0994.JPG (117.27 KiB) 2199 zobrazení
IMAG0995.JPG
IMAG0995.JPG (114.69 KiB) 2199 zobrazení
IMAG0996.JPG
IMAG0996.JPG (64.32 KiB) 2199 zobrazení
IMAG0998.JPG
IMAG0998.JPG (66.1 KiB) 2199 zobrazení
IMAG0999.JPG
IMAG0999.JPG (70.34 KiB) 2199 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa janvys »

Můj prvopočáteční názor na to, že ta páska je jejich vlastní výroba (DS) se mi tedy jestě více potvrzuje. Možná proto je tak dobrá. Objednal jsem si dalších 50ks DS přímo od toho Španěla, ty zásoby jednou dojdou.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys napísal: Sobota, 2. Januára 2021, 23:39 Můj prvopočáteční názor na to, že ta páska je jejich vlastní výroba (DS) se mi tedy jestě více potvrzuje. Možná proto je tak dobrá. Objednal jsem si dalších 50ks DS přímo od toho Španěla, ty zásoby jednou dojdou.
Mám jednu otázku: po použití celej kazety boli kladky v decku stále čisté tak ako predtým? Ako som tu spomínal, nechal som prehrať len jednu celú Tudor DS a kladka bola biela ako u starých znečistených kaziet, tak ma to celkom zaujíma.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa orhore »

Už několik uživatelů nakoupilo velké množství těchto kazet. A ještě se nikdo nepochlubil zda jsou ok?
EZ647 ten bílý prášek se vyskytuje u kterých kazet nejvíce?
Napísať odpoveď

Návrat na "iné Kazety"