Sony BHF

Vintage Cassettes Sony

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

Doniesol som si namiesto toho Sony čo má domáci, svoj deck Pioneer CT-3000M na nahrávanie.
Miesto bolo pripravené, Sony odpojený.
Tak sme nahodili Pioneera do poličky a išli nastaviť nahrávanie.
Najprv skúška - či prehráva a či ide zvuk von. Tak sme dali originálku a pustili to. Bez problémov.
Potom sme išli nastaviť level nahrávania.
Pozn.: Zapojené cez zosik. Zosik má len jeden OUT - to čo hrá na vstupe, ide von z OUT-u.
Vstup prepnutý na gramo-ok, do decku ide signál, ručičky VU behajú, ale moc vysoko - v špičkách až za roh. Reku tak stiahnem kus - ejha. Ale čo to? Ručné nastavenie vôbec neovplyvňuje silu signálu !!! Dám level na nulu a ručičky ďalej veselo mihajú až za roh.... Kur...čo to ?
Okej - skúsime nahrať kus ... tak sme spustili nahrávanie, pretočili naspäť - a .... nič ...nahrávka nikde !
Ufff - žeby zlý deck?
Ok - tak sme dali na svoje miesto Sony. Ten istý príbeh - to isté správanie - ten istý výsledok. Ale Slavo pri skúšaní či nahrávka naozaj nie je na kazete vytočil zosik na maximum a slabý záznam tam bol (ale žiadny šum !) - kua sakra - zlé sily? Čo to ?!
Spotený Slavo zachovával navonok kľud - ja som opustil bojisko a šiel sa napiť.
Voláme Mirovi - či za 25 rokov hifi praxe niečo podobné už zažil a či nevie čo je vo veci.
Nevie.
Ok - posledná zúfalá myšlienka - vymeniť drahé káble za iné. Čo ak ... ?
Tak Slavo vytiahol inú sadu a dal do Sony. Bomba - level funguje. Ale nahrávka nikde ... uff - toto snáď nie je pravda !
O chvíľu - Slavo nahodil pôvodné káble, ide aj nahrávka !!! Aj level ... wo co go ???!
Tak po hodine spotenej nervo-driny a zúfalstva nahrávame !
Koniec.
Všetko už fungovalo - ale prečo to nešlo predtým - ani na inom decku ... na to sme dodnes neprišli.
Napadá niekoho niečo ???
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa orhore »

Nelze jednoznačně odpovědět. Sice jsi to popsal podrobně, ale přece možná kousek skládačky chybí. Z kazeťáku ze sluchátkáče zvuk šel při tom jak divoce ukazovaly měřáky? Šel zvuk ze zesilovače rovněž v tom okamžiku? Či jinak byl zvuk slyšen??? Mohly to být nedokonalé spoje na cinch konektorech nebo špatná zem, která se uzavírala přes nějaký jiný obvod. To chtělo zjišťovat v okamžiku tak podivného chování. Ale technické vysvětlení by se jistě našlo.

Když tak to přesuň do jiného vlákna.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

Zosik hral cez bedne vo chvíľach keď VU metre behali. Ano.
Sluchátka sme neskúšali - zosik ani myslím nemá výstup na ne.
Dokonca - čo je úplne woodoo, v predposlednej fáze tohto podivného zlého sna keď bol zapojený Sony, Slavo skúšal prepínať TAPE/SOURCE a zvuk bol pri nahrávaní aj pred aj za hlavou (teda podľa indikátorov - ktoré behali a zvuk aj hral von do repro :?: -:) ... ale keď sme pretočili a chceli si nahrávku vypočuť, žiadna tam nebola !!! WTF ?! :!: :roll:
Duchovia?
Keď sa potom po tej výmene káblov a vrátení pôvodných všetko začalo správať normálne, už sme si netrúfli zase nahodiť Pioneera - tak sme nechali Sony a nahrali to na ňom.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa EZ647 »

Matne si spomínam na niečo podobné, ale chybu som vtedy spravil ja, že som prehodil kabeláže na zadnom panely decku. Vtedy sa to správalo veľmi podivne.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa Kazetowich »

EZ647 napísal: Pondelok, 4. Novembra 2019, 10:06 Matne si spomínam na niečo podobné, ale chybu som vtedy spravil ja, že som prehodil kabeláže na zadnom panely decku. Vtedy sa to správalo veľmi podivne.
VSETKY kable Slavo preto odpojil a este raz pozorne pozajal nanovo. A? To iste.
Az po vymene za ine zacali fungovat level ovladace, ale neurobilo nahravku. Ticho na paske.
Po nahodeni povodnych kablov uz vsetko v normale... teda fungovali level ovladace a dokonca sa vytvorila konecne aj nahravka. Hura. No nepochopis.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Keby sa nam to stalo kazdemu osamote, tak nam nik neveri.
Ale videli sme to dvaja.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa EZ647 »

Možno sa niečo posralo v tom receivery, alebo bohvie.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 je nejblíže pravdě. Poté co Kazetowich popsal zvuk odkud vycházel (bohužel nenapsal zda šel ze sluchátkového výstupu decku), tak je na 99% pravděpodobné, že byly prohozené kabely in out. Buď na decku, nebo na zesilovači.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa Hasterman »

IMG_20191104_153036.jpg
Nesúvisí to priamo s témou, ale sú veci ktoré sa ťažko vysvetľujú a človek si s tým hneď neporadí.
Ja mám takýto lampáš a čelovku. Do oboch idú rovnaké batérie po dva kusy. Z aliexpresu, ale svieti to jak sviňa.
K čelovke boli tie červené batérie, rovnaká značka, rovnaký typ, aj keď tam píšu viac mAh, ale podľa toho by som sa neriadil, nápis znesie. K baterke na obrázku už batérie nemám, pretože... treraz k tomu problému.
Keď sa vybijú batérie na čelovke dám ich do nabíjačky, nabijú sa, vrátim ich späť do tej čelovky, žiadny problém, svietia, všetko funguje tak ako má.
Keď sa vybijú batérie k baterke na obrázku, tiež žiadny problém. Všetko funguje tak ako má, nabuijú sa, svietia...
Problém nastane ak dám batérie z baterky do čelovky. Čelovka svieti, o.k. ale o 5 minút su batérie horúce až úplne stratia kapacitu. Niekedy stačí aj menej. Čelovka nesvieti, batérie sú K.O. Majú nulovú kapacitu a už sa nedajú ani dobiť, ani inak oživiť. Už som takto zničil tri páry batérii. Podotýkam že som tam mal aj presne rovnaké červené, ktoré v baterke fungovali, ale po vložení do čelovky už nie. Preto mám teraz čierne a červené aby som vedel ktorá kam ide.
Ak však vložím do beterky betérie z čelovky nič sa nestane, fungujú tak ako majú aj keď ich vrátim späť do čelovky.
Takže mám doma čelovku-ničiteľku a neviem kde je problém. Všetky batérie sú rozmerovo totožné, v čelovke tiež vyzerá že nič neskratuje:)
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

orhore napísal: Pondelok, 4. Novembra 2019, 10:50 EZ647 je nejblíže pravdě. Poté co Kazetowich popsal zvuk odkud vycházel (bohužel nenapsal zda šel ze sluchátkového výstupu decku), tak je na 99% pravděpodobné, že byly prohozené kabely in out. Buď na decku, nebo na zesilovači.
začal sa tu šíriť nejaký blud že niekto bral signál zo sluchátkového výstupu - odkiaľ to preboha máte ?
A nejaký receiver ... nikde som ani jedno nespomínal - čítate to chalani vôbec čo píšem ? Aj Erik.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa orhore »

AdmineR v klidu, asi jsme se nepochopili. Teď už je to vyřešená záhada.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa EZ647 »

AdmineR napísal: Pondelok, 4. Novembra 2019, 15:59
orhore napísal: Pondelok, 4. Novembra 2019, 10:50 EZ647 je nejblíže pravdě. Poté co Kazetowich popsal zvuk odkud vycházel (bohužel nenapsal zda šel ze sluchátkového výstupu decku), tak je na 99% pravděpodobné, že byly prohozené kabely in out. Buď na decku, nebo na zesilovači.
začal sa tu šíriť nejaký blud že niekto bral signál zo sluchátkového výstupu - odkiaľ to preboha máte ?
A nejaký receiver ... nikde som ani jedno nespomínal - čítate to chalani vôbec čo píšem ? Aj Erik.
Receicer a zosík, majú tie panely vstupov/výstupov a prepínania riešené rovnako, takže sa jedná len o slovičkárenie v tomto prípade, o slúchadlovom výstupe som nepísal :P
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety SONY"