Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Vintage Cassettes FUJI, AXIA

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10162
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak je to dizajn čo sa tu moc nevyskytuje :P
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to je ako keď ukážeš dobrú čokoládu - aha aká je dobrá ! a odkusneš si z nej - ale nedáš ochutnať :D
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10162
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa EZ647 »

V práci dávam ochutnávať všetkým, ale tu je to mierne komplikované, až bude update fóra na fyzické prílohy, tak potom :D
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Nazdar ludkovia, som tu novy. Uz dlhsiu dobu vas tu sledujem. :)
No rad by som pridal aj ja nieco sem do tohto Fuji vlakna.

Poslednu dobu sa mi podarilo dokupit haldu kaziet, medzi inymi aj klasicku JP-II. Bohuzial chlapik ma odrbkal, namiesto odprisahanych japoncov mi poslal korejcov. Urcite tam v kvalite rozdiel bude, i ked som si nechal od ineho priekupnika poslat vzorku FR-II 60 z roku 1982 zabalenu, cista chromka, predpokladam, no zvukovo za zenitom, bez vysok, co ma sklamalo, nakolko je to kazeta mojej mladosti. Ale viac menej sa to dalo ocakavat, vzhladom na jej vek.

Zistil som nasledovné. Pokial na zabalenej kazete nie je krajina pôvodu, aspon tie co som ja nakupil, podla tych hladkych cievok (ako jeden anglikanec vo videu pise, ze cievka je ako odtlacok prsta vyrobcu) s pozdlznym vlysom je typicky pre SKC Korea. Podvrdte mi, ak sa mylim. Okrem ineho toto tvrdenie podporujem dalsou najdenou informaciou na obale zabalenej kazety, konkretne na jej kratsej hrane a to pod kodovym oznacenim "JP-II DS 90 K S E" K-Korea, S-SKC, E-urcene pre Europu. Cista Japonka urcena pre Europu nesie kodove oznacenie na kratsej hrane niesto K S E je tam len E a ma cievky biele so stvorcekovym perforovanim, typickym pre Fuji Japan.
Prílohy
image.jpg
image.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10162
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Vitaj, o tejto problematike som niečo písal na prvej strane tohto vlákna, konkrétne tu
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?p=3167#p3167
*
V Skratke, veľa modelov Fuji v tomto období bolo krížených so SKC, zámerne to píšem tak, lebo pravdepodobne sa v tomto prípade ako na Tvojej foto jedná o Japan Fuji pásku, telo kazety vyrobené v SKC na formách ktoré poskytol Fuji, a cievky a zavádzacia páska je SKC. U niektorých novších modelov, alebo základných modelov sa môže jednať o 100% SKC výrobok.
Kód na balení na boku krabičky som podrobne neštudoval, lebo už mám v tom viacmenej jasno.
No a toho Anglického pána pozerám na youtube tiež, ale s cievkami má viacmenej pravdu, ovšem ešte sa tak nevyzná a čas od času povie nejakú totálnu blbosť, občas ho v diskusii niekto opraví, inak chválim jeho snahu.
A v tomto vlákne som prebral každý model a rok kazety, ktoré som mal alebo našiel na hlavných stránkach s kazetami, takže zistíš že sa občas pod značkou Fuji našli kazety Saehan, Sony, Basf a pod. Z nejakého mne neznámeho dôvodu Fuji EU a USA trh takto zanedbávali a Japan kazety si nechávali pre seba pre značku Axia.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10162
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa EZ647 »

A ešte perlička, keď si porovnáš cievku Fuji Japan, tú so štvorčekmi, a porovnáš rovnakú od Saehan, ak si odmyslíš svorku, tak tie cievky sú zhodné s rovnakým počtom otvorov, ktovie prečo...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vitaj medzi nami ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ďakujem chlapci, no veď to je práve to. Človek by si myslel, že tie štvorčeky patria Fuji, a tu ho máš. 😂. No, predpokladám aspoň jedno, že keď na potlačenom celofáne bude napísané Made in Japan, tak to naozaj aj tak bude. Teraz je tu dobrá otázka, kto koho kúpil? Saehan Fuji, alebo Fuji Saehan?
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Takže som nahral dve tieto kazety a môžem povedať, že som so zvukom ako highendista a maximalista dosť spokojný, sem-tam, nejaký malý výpadok, ale inak dynamika a výšky v poriadku, mäkký plastický zvuk. Nahrával som v špičkách do +2dB, sem tam prebliklo do +4dB , bez počuteľného skreslenia.'som spokojný. Erik, nechýba Ti nádodou na stránke táto 90tka?
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa pedro »

Možno ,,zberačom,, kaziet pomôžu fotky dvoch zabalených Fuji...Kedysi v období TUZEXU bola FRII iba japan v bielom obale.
DSC04402.JPG
DSC04404.JPG
DSC04405.JPG
DSC04400.JPG
DSC04401.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10162
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa EZ647 »

JPII mám dva druhy na webe, aj tú konkrétnu, síce tam píšem Made in Japan, ale to bolo vytvorené veľmi dávno, kým mi nepribudne nejaká ďalšia, asi to tak ostane :)
https://ez647.sk/cc/fuji_jp2.html

Okrem toho, skôr si myslím že kvalita cievok Fuji je veľmi dobrá, tých štvorčekovaných, u SKC je mierne horšia, sú pevné, ale svorky občas trochu prečnievajú čo robí na páske hrby pri navíjaní, niekedy tak extrémne že poruchy zvuku na konci strany počuť už xx minút.
Cievky Saehan sú presné takmer ako originál Fuji, ale z horších materiálov, občas sa stane že časom trochu stratia kruhový tvar, ale zatiaľ nič kritického, takže si to asi každý vyrábal sám, možno formy nakúpili, alebo okopírovali, ťažko povedať.
Podobne tak ako cievky Taiyo Yuden po skončení ich výroby sa objavovali v kazetách GoldStar a GE Singapore.
No ak by si si nebol do budúcna istý akú máš kazetu, nie len od Fuji, tak sem kľudne hoď foto, niekde máme aj to univerzálne vlákno na fotky a všetko okolo audio video kaziet.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10162
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fuji typ II zhrnutie (chromdioxid, Beridox, High Postion)

Príspevok od používateľa EZ647 »

FRIIXPRO a FRIIX sú USA alternatívy tých našich JPx, prvá je originál Japan, druhá na fotke je so spoluprácou SKC.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety FUJI, AXIA"