TDK FE Ferric

Vintage Cassettes TDK

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

TDK FE Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jedná se o rozpočtovou kazetu určenou pro Evropský trh.
Byla prodávána v letech 1997-2001 (dle webu "Vintagecassettes.com") a zřejmě přesněji v roce 2001 (podle webu "Agfabasf.com"), no a v letech 1998-2005 dle webu "EZ647.sk".
V sérii "Life on Record" se vrátila spolu s dalšími modely ještě v letech 2010-2012.
https://ez647.sk/cc/tdk_feferric.html

Měla by se řadit "kvalitativně" pod základní model D, tedy k modelům A, B a T1. Uvozovky uvádím proto, že i když jde o rozpočtové kazety, tak svým výkonem nejsou k zahození.

Více podrobností o tomto modelu ale musí doplnit Erik, nerad bych se tu dopustil nějakého nesmyslu.




Do rukou se mi dostal jeden kousek tohoto modelu v celkem zvláštní variantě - beze šroubků, s vícebarevným potiskem jak na vnitřním papíru, tak i na kazetě a jedním z celkem neobvyklých designů, který jistě zaujme Erika :-).

Bohužel vzhledem k tomu, že mi slavnostně odešel ve foťáku blesk, tak už nemám šanci pořizovat kvalitní snímky jak tomu bylo doposud. Proto prosím omluvte (ne)kvalitu snímků.
.
CIMG4138 – kopie.JPG
CIMG4138 – kopie.JPG (202.21 KiB) 2360 zobrazení
CIMG4139 – kopie.JPG
CIMG4139 – kopie.JPG (207.6 KiB) 2360 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK FE Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

Silverfox:
jednak som ti chcel písať, lebo si sa dlhšie neozval
jednak tá kazeta čo si odfotil, už o nej viem, aj keď nemám, ale toto je zhodná kazeta s TDK J, tá podivná konštrukcia sa zhoduje
a jednak mi napíš sériové číslo, možno sa bude dať zistiť rok

ako si hodil link na moje FE Ferric, tak to vyzerá na roky od hora dole:
2002
2006
2006
2011
prvá 2002 je Luxemburská, ostatné sú Thajské, a továreň TDK v Thajsku vraj zničili potom povodne, som sa dozvedel práve dneska
a ja pridám link na tie moje J https://ez647.sk/cc/tdk_j.html
obe sú Thajské a je to buď rok 1994 a 1995, alebo 2004 a 2005, rovnaká dilema ako u dekódovania čísel Basf, trafiť desaťročie
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TDK FE Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Já vím, dával jsem si od nového roku trochu pauzu, sice jsem se semka občas koukl, ale nepřihlásil jsem se. I v hudbě jsem měl pauzu. Jinak jsem ale zatím ve fajnu ;-).

Jo tak, já myslel, že to bude pro tebe novinka, že TDK FE existuje i ve stylu TDK J.
Jako nechcu kecat, ale když jsem ji prve viděl, tak mě hned napadlo, že to asi musí být z první série toho modelu FE, když ji znám jen z toho běžného designu.. Navíc i ten vícebarevný potisk oproti tomu "lacině" vyhlížejícímu, který je nám běžně znám..

No sériové číslo nevím jestli ti něco řekne, je sice trochu rozpitý, ale snad to čtu správně: AVDI316
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK FE Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

novinka by bola, ale tiež som to videl na youtube u toho típka z anglicka
to číslo tak si môžeš vybrať či rok 1993 alebo 2003
za predpokladu že je to AVDI a nie AVD1
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TDK FE Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Aha, no já to viděl zase na tom "c-90.org/catalogue/tapes", sice až co jsem to hledal cíleně poté co jsem ji poprvé držel v ruce, ale určitě jsem ji už musel tam vidět i dřív. Jen jsem to v té záplavě kazet co tam mají prostě zapomněl..
Ale jsem za ni rád, je to zajímavá kazeta.

No, z mého pohledu bych to viděl na rok 1993.
Jednak, pokud se tedy jedná o přechodový design pro TDK D, který se nakonec nepoužil a vznikl tak ten od roku 1991 (dle tvého webu), dále pak by to právě mohla být první ze série tohoto modelu a pak i proto, že je tam dle popisu nahráno album "Keep The Faith" od Bon Joviho, které bylo vydáno v listopadu 1992.

Jojo, luštil jsem to, ale díky tomu, že v tom číselném kódu byla i jedinčka, tak jsem ten znak mohl porovnat a je tam vidět rozdíl.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK FE Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

neviem čí prechodový, mne je ten dizajn záhadou
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TDK FE Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Aha, já měl zafixovaný, že jsi tento design TDK J spojoval s nějakou fází, kdy vymýšleli design pro nové TDK D právě v těch 90. letech, jen už nevím jestli jsi mi to psal osobně nebo jsem to četl někde tady..
No ale už i to, že je tam nahrané to album z 11/1992 je vodítkem pro rok výroby té kazety. Byla by dost podivná náhoda, kdyby ta kazeta byla vyrobená s tímto designem až v roce 2003 a dotyčný na ni to album nahrál přesně o 10 let později.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety TDK"