TDK CDing II 60

Vintage Cassettes TDK

Moderátor: AdmineR

Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ne, že by som sa šiel z dvoch kaziet zblázniť, ale by ma zaujímalo, prečo po vložení kazety do stroja mi ju identifikuje ako Typ I a nie Typ II. Kazetumskom skontroloval a vsetky výrezy sa mi zdajú v poriadku.
Prílohy
image.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa EZ647 »

Asi nejaká mechanická závada konkrétneho stroja, keď spínače detekcie nesadnú presne do výrezov kazety, možno to je v tom decku moc natesno a kazeta je nepresná. Mne sa stalo raz na Pioneer že mi na jednej kazete typ I ukazovalo ako metalku, lebo bola mierna priehlbina tam kde majú byť otvory typu IV.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

No nedása nič robiť, už to tak vyzerá,že stroje musia na repas. To mi robí AZ7. Posunula sa aj tá plastová platnička za púzdrom, do ktorého sa zasúva kazeta. Hlava je užasi tiež zrelà na výmenu, ako som tak hodil očkom po nej.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hlava do AZ7? a odkiaľ ju zohnať?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2279
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa orhore »

Zrada bude v těch kontaktech automatické detekce typu kazety jak píše EZ647.
Ustřihni proužek vodního velmi jemného smirku a protáhni v prstech stlačený kontakt oboustranně. Pak proužkem filtračního papíru napuštěným roztokem na kontakty opět protáhni a nakonzervuj.
Hlavu na AZ7 neseženeš. Na jednom ruském fóru se snažili tento deck upravit na klasiku. Právě z důvodu nesehnatelnosti této hlavy. Stačí jednou demagnetizovat dráhu a hlava je zničená.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa EZ647 »

Orhore: v tomto prípade má opačnú chybu, keďže mu na type II ukazuje typ I, to znamená že má kontakt stále spojený, čo je presne naopak než sa nám ostatným stáva, to fakt vyzerá že má celú tú konštrukciu nejak fyzicky posunutú.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2279
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa orhore »

Tak bych odkrytoval stroj a po zasunutí kazety se podíval zda je na určeném místě. Někdy zlobí vrchní pérový přítlak a kazeta se nedotlačí na správné místo. Zůstane viset na tom spoji obou výlisků. Stává se to u špatně slícovaných kazet.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ale na iných kazetách to nerobí, len na tejto konkrétne. Faktom je, že musia vsetky mašiny prejsť poctivým repasom u poctivého odborníka, čo mi polovicu dobrých súčiastok nevymontuje. A kde ho nájsť? 😂😢🙈 Aj u GX-95 mám problém s páskovou dráhou, asi hnevá nastavenie kapstanu, chcem vymeniť aj kladky, celé to treba ponastavovať a premazať , je zatuhnutý potenciometer na reguláciu vybudenia a chrastí a preniká aj čiastočne brum do nahrávky, kurňajs... 😢
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2279
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa orhore »

Analogaudioman - Ta kazeta nemá zřejmě ideální rozměry - prostě horší výlisek. Sundej kryt decku a podívej se jak ta kazeta zajede na své místo. A jestli ty packy přepínačů také jsou tam kde mají být.

Z těch starých strojů není už co dobrého vymontovat. Právě naopak. Často se nahrazují ty původní, zastaralé součástky novými, aby to hrálo lépe. Kouzlo těch starých strojů spočívá v úplně něčem jiném.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

orhore napísal: Pondelok, 23. Septembra 2019, 16:37 Analogaudioman - Ta kazeta nemá zřejmě ideální rozměry - prostě horší výlisek. Sundej kryt decku a podívej se jak ta kazeta zajede na své místo. A jestli ty packy přepínačů také jsou tam kde mají být.

Z těch starých strojů není už co dobrého vymontovat. Právě naopak. Často se nahrazují ty původní, zastaralé součástky novými, aby to hrálo lépe. Kouzlo těch starých strojů spočívá v úplně něčem jiném.
Orhore, je mi to jasné, čítal som Tvoj príspevok o reštaurovaní 75ky.
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa phexsys »

Čo som postrehol, tak CDingII má o niečo väčšiu hrúbku tela, napr. Oproti SA-X. Stačí desatina milimetra a už to rozhádže systém. Skús to porovnať s inými páskami. AZ-6 a AZ-7 majú skvelé hlavy, ale nemajú ich tvrdené, rýchlo sa opotrebujú vďaka rýchlemu pretáčaniu s TPS.
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: TDK CDing II 60

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Hej skúsim to v Akai
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety TDK"