Maxell WE2

Vintage Cassettes MAXELL

Moderátor: AdmineR

Roman
priekopník pioneer
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Streda, 23. Decembra 2020, 10:18

Maxell WE2

Príspevok od používateľa Roman »

WE
Prílohy
IMG_20201227_172155_674~2.jpg
IMG_20201227_172202_643~2.jpg
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Maxell WE2

Príspevok od používateľa moniatko »

Nie je nad to, keď mi písanie článku trvá pol dňa, medzitým ma to odhlási a keď si to neuložím, môžem písať znova-
čo už no.

V prvom rade-
EZ nevidela som vlákno o WE2 okrem tohoto, ak také je, tak by som môj príspevok presunula =)
Dúfam, že zatiaľ nebude pôvodnému autorovi vadiť, ak to pridám sem.


Už sa mi toľko nechce písať ako predtým -
Len toľkoto:

Maxell WE je jedna z mála kaziet, u ktorej nebadám žiadne nedokonalosti.

1. Obal/fólia-
Nie je tak obyčajná ako mávali novšie ročníky UR, ale nie je ani prešpekulovaný ako napr. CD's1 alebo iné japonské výmysly.
Páči sa mi farebná harmónia a sympatická jednoduchosť.
Keď som ju dostala tak som ju mala hlavne do zbierky, nechcela som ju odbaľovať. No jedného krásneho dňa počas odbaľovacej horúčky som ju vzala do rúk a nebanujem. Rozbalená je EŠTE krajšia!
DSC_4743.JPG
DSC_4748.JPG
IMG_1974.JPG
IMG_1976.JPG
2. Púzdro/krabička-
To sa mi z celku páči asi najviac. Má netradičnú farbu, šrafúru, materiál. Je príjemný, hladký, uchvacujúci. Pripomína mi nejaký krém alebo jogurt. Mám z toho púzdierka pocit ľahkosti, nehovoriac o tom príjemnom zatváraní púzdra =D je to asi úchylné, ale keď tú kazetu mám v rukách, minimálne 5 minút sa venujem len tej krabičke - otváram/zatváram, hladkám =D
IMG_2441.JPG
IMG_2453.jpg
3. Telo kazety-
Tiež sa mi páči, má hladký povrch mliečnej farby. Tie mliečne kazety majú často taký... nie drsný, ale ani hladký povrch.. možno viete čo myslím- keď nie, tak hold to neviem opísať =D
Páči sa mi aj motív - eko - ako je písané na obale "zhovievavé k ŽP"
Tá kazeta má sympatickú kombináciu aj motív. Keby je len biela alebo len zelená, tak to neurobí taký dojem ako táto kombinácia.
IMG_2443.JPG
IMG_2454.JPG
4. Nálepky/booklet-
Ako som písala pri UD1 a UD2, ktoré nemali moc vábivé nálepky, tu je to opačne. Tie nálepky sú akosi jednoduché a pritom prepracované, majú jemné farby, nebijú do očí, ale aj tak upútajú Váš pohľad.
Ja už mám WE nahranú, neviem prečo, ale ja nálepky moc nepoužívam, prípadne len tam, kde sa píše A/B strana. No tuto som mala chuť použiť ich viac. Sú také útulné.
A booklet- Ten je pecka. Rovnako ako pri UD2 je vnútorná strana bookletu vertikálne a zadná strana horizontálne. Je to zaujímavé a zároveň aj praktické. Nechcela som si to zničiť svojími čarbanicami, takže som použila ceruzku a veľmi jemno som si tam napísala popisky =)
IMG_2447.JPG
IMG_2448.JPG
IMG_2451.JPG
IMG_2452.JPG
5. Pásik-
Ako každý typ II, aj WE2 má svoju charakteristickú vôňu. Myslela som si, že je to iné ako UD2, nakoniec sme to s Nstarom skontrolovali a mal pravdu, je v tom rovnaký pásik. Nezapáchajú, ani nemajú silnú vôňu, ale keď si pričuchnem bližšie, cítiť to.
Ale ten pásik je skvelý, tmavý až ma zanesie niekam do hĺbky. Nahrávala som v decembri, tak si to už moc nepamätám =D Modulovala som tuším niekde do +4 alebo tak. Asi si začnem písať takéto poznámky k nahrávke, ako mi poradil Nstar :D hold sa mám stále čo učiť ... začala som si písať na zadnú stranu nálepok koľko má jedna strana danej kazety (dosť veľká pomôcka do budúcna!) a asi začnem veru písať aj moduláciu - sem tam mám testovaciu náladu, tak testujem čo ktorá kazeta na mojom magiči znesie, tak si to aj budem rovno na tú kazetu zapisovať - doteraz som používala len zošit, kde to vždy dlho hľadám =D
+ zavádzačka len 2 sekundy, ďalšie plus tej kazety 8-)
IMG_2444.JPG
IMG_2445.JPG


Upravené a opravené po pozornej kontrole Nstara :lol:
Ako vravím- stále sa mám čo učiť : )
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Maxell WE2

Príspevok od používateľa Nstar »

toto sú zábavné veci, toto mňa baví prezerať a čitať
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Maxell WE2

Príspevok od používateľa moniatko »

Z týchto štyroch je to jasná TOPka!
Keď porovnám ostatné kazety podľa týchto piatich bodov, tak jedine WE spĺňa moju predstavu o dokonalosti =)
IMG_2473.jpg
Axiu nemám odskúšanú, ale verím, že bude dobre hrať. Z diaľky nevyzerá ako modelka, až keď ju držím v rukách a skúmam detailne.
UD1 - famózny pásik! Avšak to telo by som si vedela predstaviť aj inak (je priesvitné, UD2 biela - nie je), a tie nálepky... to mi trošku vadí
UD2 - tiež skvelý pásik a tiež rovnaký problém s nálepkami, ale telo nemá chybu!

A WE, to je proste kombinácia kvality, krásy a ľudského dôvtipu. Vzali z ostatných kaziet dobré vlastnosti a spojili ich, aby vznikla kazeta WE2 =)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell WE2

Príspevok od používateľa EZ647 »

odliatok tela je mierne odlišný od základnej UR, je to čiste Japonská verzia, niekedy snáď sa dostanem k detailnému popisu pri nejakom teste či nahrávke :P
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Maxell WE2

Príspevok od používateľa moniatko »

Veď to vidím, že to je čisto Japan, pre nás by takúto kvalitu nespravili, ale aj tak som rada, že ju mám =P
A keď budeš mať navyše modrú, určite mi písni : )
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell WE2

Príspevok od používateľa EZ647 »

práve tieto WE sa mi zháňali ťažšie za nie práve dobré ceny :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety MAXELL"