Maxell UDII a jeho hybridy

Vintage Cassettes MAXELL

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa moniatko »

Moja prvá krásavica.
Vlastne patrí k mojím prvým kazetám, ku ktorým som sa dostala.
Neviem či v prvom a či v treťom balíčku od Hastermana som dostala aj túto zaujímavú kazetľu.

Veľmi som sa z nej tešila a chvíľu na to som zistila, že ono je aj modrá! :shock: tú som chcela ešte väčšmi =D (tá si však ku mne našla cestu neskôr : ))

Tento ročník Japan UD2 je pre mňa zaujímavý, sympatický, príťažlivý.
Na prvý pohľad si poviete - šak nemá nijak zvláštny obal. Ale keď ju držíte v rukách, hneď vyzerá lepšie ako na fotke. A to ešte nevravím, keď sa odbalí! To je potešenie!

Na tejto kazete sa mi páči telo, tmavá páska, booklet, dokonca aj obal (ktorý je pre mňa nezvyčajne dvojfarebný - o to príťažlivejší)
IMG_2466.JPG
IMG_2467.JPG
IMG_2470.JPG


Ďalšie plus, ktoré má u mňa táto kazeta (čo má aj UD1 o rok staršia - čierna, a aj WE) je za recyklovaný papier na nálepkách. Mohol byť aj na booklete, to má tuším len WE, alebo si len vymýšľam =D každopádne sa mi to páči!
Motív tých nálepok už až tak nie, ale určite s tým dokážem žiť =D
IMG_2471.JPG
IMG_2465.JPG



Podobne ako u UD1, aj táto má potlač na zadnej strane. Nie je to už také vzorovité ako pri čiernych, avšak aj toto má niečo do seba. Už sa teším na tú modrú :3
IMG_2468.JPG
Neviem ako ostatní, ale k Maxell mi proste modrá farba sedí!
Preto aj ma uniesla UDI 1985. To je proste TOPka!! Ale o tej za chvíľu : )


Okrem výzoru sa mi páči samozrejme aj pásik - od Maxell som tuším nemala jedinú zlú kazetu - zrejme som Maxellfill :lol:
Nemá pásky navyše ako to zvyčajne robilo TDK, ale tak o tie 3-4 minútky mi do kazety dali, čo je super (54 má 60 min)
Vybudenie tiež pekné.
Prílohy
IMG_2455.JPG
IMG_2464.JPG
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

cista parada
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa EZ647 »

niekedy mám pocit že ich múza chytala už na sklonku kaziet, mali to potiahnuť ešte 10rokov aspoň
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa moniatko »

inak, to aj Nstar stále hovorí, že keby tí výrobci neprerušili výrobu ale odložili to na pár rokov, čul by mali sklizeň =D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no tak toto sa mi moc lubi ale asi ju nikdy nezoženiem
Prílohy
maxell_udii12090jcu.jpg
maxell_udii12090jcu.jpg (11.9 KiB) 1069 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa EZ647 »

To záleží od peňaženky predsa :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

hej, ale ešte som ju doteraz nestretol na predaj. Je prevda že som po nej nešiel. Zatial cielene som hladal len pár konkrétnych typov. Napr Agfa Carat, Sony AHF a nejaké ferrochromy. Takto podobne ma zaujala aj Fermi, no cena ma rýchlo vyliečila :mrgreen:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa EZ647 »

K tej Maxell UD2 Japan rok 2000 čo je vyššie na fotkách od Moniatko.
Ako sa s Nstarom sťažovali na záhadné problémy.
Tak môžem povedať že pri teste na Technics AZ7 došlo tiež na nekorektné chovanie tejto pásky.

Chvíľu to hralo dobre, potom začalo silné tremolo a veľké zhluky porúch až po celoplošné výpadky zvuku.
Podobný jav som zaznamenal na Maxell XLI-S 60 1994, ktorú som nahrával pred rokmi a to nie je čierna páska, ale svetlo hnedá, ktorú som testoval pred mnohými rokmi a keď som to opakoval pred nahrávkou, tak sa to neobjavilo. Taktiež bol problém na AZ7.
Predpokladám že dochádza k nejakému mechanickému problému styku medzi páskou a hlavami, či je to niečo kvôli použitým materiálom Maxell, alebo forma rozkladu pásky, na ktorú sú citlivé len niektoré stroje, neviem, sú to dohady.
Ale v takom prípade by som sa tiež celkom obával o životnosť komponentov a pásky.
Zmienená XLI-S mala tento problém tiež len pri prvom teste už veľmi dávno a pri opakovanom po rokoch už nič, všetko v poriadku a na iných strojoch zatiaľ tiež nič, ak by náhodou dám zase vedieť.

Ak by nebola UD2 zvarená, ideálne by bolo preniesť cievky s páskou do zrkadlovej kazety a sledovať čo sa deje na hlave a v páskovej dráhe.
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 23. Júla 2023, 21:17 no tak toto sa mi moc lubi ale asi ju nikdy nezoženiem
Toto som prave nasiel v tej krabici 800 pouzitych kaziet co mi prisla z Japonska. Ak chces a nevadi ze nie je 120 minutova ale 60 minutova, tak Ti ju darujem. Paska vyzera byt v super stave.
IMG_0714.JPG
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2653
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa AdmineR »

juuuuj - jasnééééé ;) - Vertex si nedovolím ani tie drahé, ale táto sa mi vždy páčila :P
Velmi by potešila - a ak niečo zaujímavé podobne pekné a použité aj bez vkladky - nepohrdnem a kludne kúpim - nechcem využívať/zneužívať
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ, to je podobné, začne trémolo a akoby škriekanie. Takže vyzerá to, že niečo na tých Maxell vadné je. Novší poznatok ale je, že podobne sa na Y 952 chovala Axia a aj CD-Ing I/II a vždy pred koncom. Ktovie či to nie je následok toho, že tie kazety boli 30 rokov odstavené na zlepke celým návinom pásu a či sa trochu lepidla neuvolnilo do závitov. Zase tie moje špekulácie...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UDII a jeho hybridy

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som sa s tým stretol len na Maxell UD2 a XLI-S, ale nie na začiatku, ani konci ale v priebehu testov a len na decku AZ7.
Vyslovenie škriekanie nie, ale tremolo a prerušovanie zvuku, keby bolo možné, zaujímalo by ma či páska nedrhne niekde a neoddiaľuje sa od hláv fyzicky, nejaké zatrhávanie a pod.
Že je niečo aj v neporiadku na páske je možné, ale kým to nie je tak rozšírené tak nevadí a pri druhom teste na AZ7 v prípade XLI-S sa chyba neprejavila a to si vezmi že tá páska ani nie je čierna, ale hnedá, keby sa riešilo zloženie.
No budem informovať ďalej o anomáliach v testoch, alebo pri ostrých nahrávkach, preto to aj robím, všetko je poznačené, kde čo a na akom decku s akým dátumom testu.
Ale rozhodne dlhé skladovanie tým páskam neprospieva a stále častejšie sa objavujú najrôznejšie anomálie a záhady pri starnutí pásov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety MAXELL"