Maxell XV

Vintage Cassettes MAXELL

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2866
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa AdmineR »

To SilverFox
Zrušiť nie. Ved polovica je Erikova. Zakladali sme to spolu.
Len mu to tu prenechat.
Roman
priekopník pioneer
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Streda, 23. Decembra 2020, 10:18

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa Roman »

janvys napísal: Streda, 23. Decembra 2020, 16:54 Nic jiného než budget to být ani nemůže, když vidím tu cenovku 2 libry za 5 kazet. V přepočtu na Kč vychází jedna kazeta na 12 korun, to není špatné :)
Zkus je za ty 2 libry sehnat. Mě stály 10 liber a levněji to nejde. A to jsem neplatil poštovmý který je zAnglie 25-35 liber
Roman
priekopník pioneer
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Streda, 23. Decembra 2020, 10:18

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa Roman »

SilverFox•NSK napísal: Streda, 23. Decembra 2020, 22:48 No, já tyhle Maxellky teda ještě neviděl. Jak jsem četl název vlákna, tak jsem myslel, že to "XV" bude značit nějaký vysoký model, třeba Metalku a ono to je obyč Normálka. No musím říct, že při ceně 90Kč za kus (tedy 450Kč za komplet) a navíc bez připočtení pošty je to celkem vysoká cena, či?

Jako bejt to levnější, tak bych stejně musel brat aspoň dvě balení - jedno bych měl nerozdělaný a jedno bych odbalil :-).

Nuž tedy, vítej Romane ;-).


---

AdmineR: Počkej, tím doufám nemyslíš, že tohle fórum chceš zrušit :?:
Díky za přivítání. Tyhle mi chyběly ve sbírce a cenu jsem moc neřešil. Jestě nemám Maxell US a UR-F a možná další.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10235
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja by som to na web samozrejme dal, ale musel by som mať zabalenú kazetu, ktorú by som potom odbalil, ale 5pack je trochu drsná záležitosť, ak sa mi dostane niekedy do rúk, tak samozrejme spravím obrázky.
No a modelov Maxell je naozaj veľké množstvo, a Japonské verzie dosť tento počet navyšujú.
len Maxell typov normal je tam toľko že sa zoznam modelov nevojde celý na monitor v HD na výšku v 1080 :)
Roman
priekopník pioneer
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Streda, 23. Decembra 2020, 10:18

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa Roman »

EZ647 napísal: Štvrtok, 24. Decembra 2020, 14:19 ja by som to na web samozrejme dal, ale musel by som mať zabalenú kazetu, ktorú by som potom odbalil, ale 5pack je trochu drsná záležitosť, ak sa mi dostane niekedy do rúk, tak samozrejme spravím obrázky.
No a modelov Maxell je naozaj veľké množstvo, a Japonské verzie dosť tento počet navyšujú.
len Maxell typov normal je tam toľko že sa zoznam modelov nevojde celý na monitor v HD na výšku v 1080 :)
Já je budu rozbalovat. Jediná nevýhoda některých těchto multipaků jako jsou tyhle XV,UL a SQ je že po rozbalení nejsou jednotlivé kazety ve své folii a pak jsou lidi kteří to nechtějí do sbírky ale to mě nevadí.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10235
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa EZ647 »

niektorý balili kazety samostatne do priesvitných fólií, napríklad niektoré Basfy, ale také Axie boli ešte každá zvlášť extra v plne farebnej fólii že nebolo poznať rozdiel od multipacku.
U týchto myslím že budú kompletne odbalené, ja by som samozrejme dal na web aj odbalenú, ale je to také neúplné.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa janvys »

Roman napísal: Štvrtok, 24. Decembra 2020, 13:37 Zkus je za ty 2 libry sehnat. Mě stály 10 liber a levněji to nejde. A to jsem neplatil poštovmý který je zAnglie 25-35 liber
Tak to je přece jasné a logické že za původní cenu už to nikdy nikde nebude, už se 20 let nevyrábí. Pouze jsem se pozastavil kolik stály v té době, jakože je to na nich uvedené, nikoliv dnes!.
Všichni víme, že kromě posledních Maxell UR které se stále dají koupit za 1 libru/kus, jsou ty ceny x-násobné než byly před 20 lety. Jednak sběratelská hodnota (u těch lepších kazet) jednak nedostatek kvalitních kazet na naše běžné používání.
SONY ES
Roman
priekopník pioneer
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Streda, 23. Decembra 2020, 10:18

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa Roman »

janvys napísal: Štvrtok, 24. Decembra 2020, 18:55
Roman napísal: Štvrtok, 24. Decembra 2020, 13:37 Zkus je za ty 2 libry sehnat. Mě stály 10 liber a levněji to nejde. A to jsem neplatil poštovmý který je zAnglie 25-35 liber
Tak to je přece jasné a logické že za původní cenu už to nikdy nikde nebude, už se 20 let nevyrábí. Pouze jsem se pozastavil kolik stály v té době, jakože je to na nich uvedené, nikoliv dnes!.
Všichni víme, že kromě posledních Maxell UR které se stále dají koupit za 1 libru/kus, jsou ty ceny x-násobné než byly před 20 lety. Jednak sběratelská hodnota (u těch lepších kazet) jednak nedostatek kvalitních kazet na naše běžné používání.
Tyhle kazety jsou uplně nově vyráběný a jsou už i 90.
13889221_800.jpg
13889221_800.jpg (22.15 KiB) 2955 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2315
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa orhore »

Zdravím tě Romane. O kazetě z tvého obrázku je celé vlákno. Mnozí si prakticky vyzkoušeli jaká je.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10235
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa EZ647 »

chcelo by to ale vyskúšať aktualizovanú verziu C90 :)
Roman
priekopník pioneer
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Streda, 23. Decembra 2020, 10:18

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa Roman »

Tak takhle vypadá vybalená Maxell XV. Pokud by někdo chtěl vyměním za jinou kazetu.
Prílohy
IMG_20210120_154006_440.jpg
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Maxell XV

Príspevok od používateľa janvys »

Roman napísal: Streda, 20. Januára 2021, 15:41 Tak takhle vypadá vybalená Maxell XV. Pokud by někdo chtěl vyměním za jinou kazetu.
Made by RAKS, stejně jako Maxell S apod. Několik jich někde mám, zkusím brzy testnout, ale asi tam bude základní pásek RX apod.
Vyšší modely RAKSu jsou velmi dobré kazety s kvalitním páskem a perfektním zvukem. Modely končící na -SX jsou vynikající a moc rád na ně nahrávám, ale i střední třida končící na -X je dobrá.
Základní modely jsem ještě důkladněji netestoval ale chystám se na to.
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety MAXELL"