maxell metal vertex

Vintage Cassettes MAXELL

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa Kazetowich »

osobne na nahravanie mojmu decku uplne staci normalka a zvuk nema chybu. Preto drahe ani zabalene kazety uz nekupujem.
Ale chapem vasu radost 😁
Do zbierky to proste potesi.
Ale mne po tom srdce nepisti veru.
Mohli by ste to otestovat a porovnat napr s SA alebo XLII ci ta Vertex zahra lepsie alebo to je predrazeny luxus
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa janvys »

Řeknu ti to rovnou, předražený luxus, absolutně. Víc jak 20e bych za ni osobně nedal, protože pro mě nemá smysl. Rozbalil bych ji a nahrál. Tak jako všechny.
Pro sběratele do poličky ale cenný kousek.
Naposledy upravil/-a janvys v Utorok, 16. Februára 2021, 19:10, upravené celkom 1 krát.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja si to tiež myslím.
Celkovo nerozumiem metalkam... Nemám tak náročnú hudbu ani požiadavky aby som tie metalky pochopila :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa Stano »

No ja to zas beriem tak, že v podstate všetky kazety sú drahé, aj tie za 5 eúr, ale čo s tým človek narobí. Každý máme svojho koníčka, mne sa ohromne páčia tvoje walkmany, ale je ich priveľa :D
Zbierka a nahrávanie sú dve disciplíny, treba to akceptovať.
Keby sa dala zohnať za 20, tak by sa už zohnať nedala.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa EZ647 »

Moniatko: metalky majú vyššiu dynamiku kvôli väčšiemu vybudeniu signálu, a vyššiu odozvu a citlivosť na vysoké frekvencie, no a vyššiu odolnosť voči vymazaniu, takže magneticky odolávajú času najviac, za to fyzicky najmenej, čo je paradox :D

vraj ale zo všetkých kaziet šumia najviac, kvôli svojim parametrom, samozrejme pri 70uS to nie je tak kritické, a u kvalitnejších pásov asi tiež nie, s dolby, bez nech si to každý vyskúša, keby boli metalky za ceny ako kedysi, teda do 5eur kus, tak by sa ti kľudne oplatil nejaký celý pack, ale to sme zase v téme scifi

ak chceš dneska skúšať metalku a bojíš sa problémov s práškom a špinením, tak kľudne choď do Maxellu, oni zatiaľ držia

a výhody metaliek experti popisovali, ak chceš hudbu, ktorá má veľkú dynamiku a veľké výkyvy decibelov, tak na toto sú metalky najlepšie, a pod metalkami zase najvyššie rady chrome, ako Basf TP, Master, Maxell XLII-S, Sony UX-Pro, TDK SA-X, SA-XS a pod, či metalky typu II to je taká zaujímavá kategória, ktorá mala pokryť ľudí čo nemajú stroj na metal pásky, ale chceli by ich nahrávať, a paradoxne tie kazety na tom pohoreli, ale na riadnych strojoch zahrajú pekne :D

No a často sa špekulovalo nad tým že rozdiel v kvalite zvuku Vertex a MX-S je minimálny, a Maxell sa vždy chválil so zložením a časticami u kaziet, ale u Vertexu toho dosť zabúdol napísať.

čo sa týka zberateľstva a luxusu to je bez debaty
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa Stano »

Moniatko pozri sa na metal master...
Pozrela si sa? :D
No tak, správaj sa slušne
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Utorok, 16. Februára 2021, 19:25 Moniatko: metalky majú vyššiu dynamiku kvôli väčšiemu vybudeniu signálu, a vyššiu odozvu a citlivosť na vysoké frekvencie, no a vyššiu odolnosť voči vymazaniu, takže magneticky odolávajú času najviac, za to fyzicky najmenej, čo je paradox :D

vraj ale zo všetkých kaziet šumia najviac, kvôli svojim parametrom, samozrejme pri 70uS to nie je tak kritické, a u kvalitnejších pásov asi tiež nie, s dolby, bez nech si to každý vyskúša, keby boli metalky za ceny ako kedysi, teda do 5eur kus, tak by sa ti kľudne oplatil nejaký celý pack, ale to sme zase v téme scifi

ak chceš dneska skúšať metalku a bojíš sa problémov s práškom a špinením, tak kľudne choď do Maxellu, oni zatiaľ držia

a výhody metaliek experti popisovali, ak chceš hudbu, ktorá má veľkú dynamiku a veľké výkyvy decibelov, tak na toto sú metalky najlepšie, a pod metalkami zase najvyššie rady chrome, ako Basf TP, Master, Maxell XLII-S, Sony UX-Pro, TDK SA-X, SA-XS a pod, či metalky typu II to je taká zaujímavá kategória, ktorá mala pokryť ľudí čo nemajú stroj na metal pásky, ale chceli by ich nahrávať, a paradoxne tie kazety na tom pohoreli, ale na riadnych strojoch zahrajú pekne :D

No a často sa špekulovalo nad tým že rozdiel v kvalite zvuku Vertex a MX-S je minimálny, a Maxell sa vždy chválil so zložením a časticami u kaziet, ale u Vertexu toho dosť zabúdol napísať.

čo sa týka zberateľstva a luxusu to je bez debaty

Parametre metalky nepopieram. Iba som napísala že ja im nerozumiem. Nemám tak náročnú hudbu aby som potrebovala najdrahší stroj alebo top modely kaziet.
Vezmi si to z užívateľského hľadiska - lepšie povedané - môjho.
Ja kazety používam na denné počúvanie do základného walkmana, ( tam sa paska trasie ako sa pohybujem a tak ďalej) zdroj ani náhodou nemám kvalitný, skôr priemerný a tým pádom na tú kvalitu, ktorú mám k dispozícii, pre mňa metal nemá žiadny zmysel.
Mám problém použiť Basf reference II master. Nie ešte vertex či metal master.
Navyše. Dnes už naozaj metalky nestoja ako kedysi. Jasné aj vtedy boli najdrahšie spomedzi ostatných, ale dnes je ten rozdiel značne vidieť.
U Maxell, Sony nemám obavu bieleho prášku, ale tie ceny sú astronomické.
Stano napísal: Utorok, 16. Februára 2021, 19:26 Moniatko pozri sa na metal master...
Pozrela si sa? :D
No tak, správaj sa slušne
Správam sa neslušne? :shock:
A čo s tým má Sony?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa Stano »

Moniatko:
:D spoločné majú type IV a dosť podobnú cenu
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa moniatko »

Stano napísal: Utorok, 16. Februára 2021, 19:51 Moniatko:
:D spoločné majú type IV a dosť podobnú cenu
Keby kupujem len tú jednu tak áno. Lenže ja ju za tak draho nemám našťastie
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa Stano »

Za tak draho nie, ale za 20 eúr tiež nebola.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa moniatko »

To máš pravdu. Ale na top Sony si myslím že som ju zohnala veľmi dobre. Plus k tomu kazety o ktorých som ani netušila že sú také vzácne :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: maxell metal vertex

Príspevok od používateľa Stano »

Ja som zohnal Vertex tiež dobre, sakra dobre. Do tej úspory voči bežnej cene vojde 5 ks XLIIS a to je veľká úspora.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety MAXELL"