AGFA LNS

Vintage Cassettes BASF, AGFA, PHILIPS, GRUNDIG

Moderátor: AdmineR

Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

AGFA LNS

Príspevok od používateľa Nec »

Zápletka? Napätie? Dávka emócií? Všetko máme.
To si tak človek pred spaním listuje na fóre, kazety sem, kazety tam. Z ničoho nič ho pod vplyvom videného prepadne zvedavosť.
Doteraz staré kazety v čiernych krabičkách, pre človeka okolo 40 zafixované ako "fuj tajbl Opus style" sa začínajú v túto večernú hodinu javiť v úplne inom svetle. Ešte hodinka browsovania a mám jasno. Chcem malú zbierku kaziet vyrobených do r.1980!
Veď na nich je iba priesvitná fólia. Žiadna neuróza z rozbaľovania, nič sa na nich po tomto ohavnom čine nezmení :-).
Nabehnem na notoricky známy eshop, lebo však žijeme len raz a dávam do košíka. Tdk D, Realistic, a asi 5 ďalších. Cholericky preklikávam na katalóg EZ 645, zvedavý ako vyzerajú po otvorení tej tajomnej čiernej veci. Ale jednu som nenašiel. Agfu LNS. Nie v tejto nám dostupnej verzii.
Pozerám fotky na webe a čím ďalej tým viac sa mi páči. Parádny design bookletu. Dokonca existuje aj tričko v tomto dizajne. Po podrobnom prieskume očakávam vnútri farebnú kazetu. Nechápem ako som mohol doteraz ignorovať čosi tak pekné.
O druhej v noci odošlem objednávku a čakám šťastný ako blcha. Že mala na foto e-shopu trochu zvlnený booklet? Že chýba nápis made in germany? Pche. V hlave temno a v duši veľké očakávanie.

Deň D. Po odbalení balíčka sa kochám. Drahej ukazujem. Ešte že má pochopenie. AGFA ide ako prvá. Odbaľujem a..... co to kurwa jest?
Nadšenie strieda hnev, smútok a žiaľ. Každý z nås chápe, o akú dôležitú vec v živote človeka sa jedná... :))
To vyzerá ako lacná napodobenina TDK s logom AGFA.
Nazúrený píšem reklamáciu. Pán tiež nechápe. Agfy nebolo zvykom fejkovať. Dostávam info od jeho známeho z nemecka že teda fejk to nebude ale ani srnky netušia odkiaľ to je. Ale že asi posledný model tohto typu. Kazetu ukladám na hranicu medzi originály a kúsky made in hong kong.
Nemám ju viac rád.

Po čase pri pozeraní videa na cassette comeback na tému Socimag zbehnem do diskusie. Tam píše chlapík že chromka od Socimag DC II je vlastne Agfa a že socimag vyrábal aj AGFU LNS pre španielsky trh. Dal odkaz na stránku kde to niekto v nemčine tvrdí. Teda asi. Nemecky viem iba slovo volkswagen.

Objednávam aj socimag. Vyzerá že by to mohla byť pravda a život je opäť krásny :-)
Prílohy
20200830_114423.jpg
20200830_114436.jpg
20200830_114505.jpg
20200410_082814[1].jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: AGFA LNS

Príspevok od používateľa EZ647 »

Zaujímavé, no ale vo svete kaziet je všetko možné niekedy, tie trhy boli riadne poprepájané, že niekedy je naozaj ťažké zistiť čo a ako. V takom tele mám len čistiacu Socimag kazetu, ale zjavne ten dizajn sedí.
Na tomto odkaze
http://agfabasf.com/catalog/agfa/agfa-1 ... rettyPhoto

Som našiel v prípade tej žltej verzie, tiež dve odlišné verzie, aj keď to nie je presne tento prípad ale už to smrdí OEMkom.
Taktiež som čítal na Tapeheads.net že niektoré Ferrocolory boli s páskou Saehan, neviem prečo ani ktoré, alebo či aj nie všetky.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AGFA LNS

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ahoj - super príspevok.
A vitaj.
Potom niečo móžeš písnuť aj sem viewforum.php?f=45
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: AGFA LNS

Príspevok od používateľa Nec »

Ďakujem za privítanie. :)
Tolko som tu získal informácií, že úž som sa cítil dlžný s niečím prispieť.
Tie agfy ferrocolor to je tiež galimatiáš.
Mám jednu modrú záhadu. Časom ju doplním.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: AGFA LNS

Príspevok od používateľa EZ647 »

Do starých kaziet sa až tak nevyznám, lebo všetky vyzerali skoro rovnako, ale niečo sa občas podarí zistiť :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety BASF, AGFA, PHILIPS, GRUNDIG"