BASF Chromdioxid Super II

Vintage Cassettes BASF, AGFA, PHILIPS, GRUNDIG

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa EZ647 »

Basf brutálne obmieňal a menil obaly aj v rámci jedného roku, takže v tých starších sa niekedy vyznať je celkom sranda. Jeden typ kazety, jeden rok, ale 10druhov prevedenia polepu na kazete a pod.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: To je v pohodě, i když nechci být vidět v každým vlákně, tak mi to někdy prostě nedá. Jen jsem chtěl upozornit na onen fakt, že vás pár co tu psalo nejste jediní, kdo tyto kazety shání :-).
Ty tak já se obecně těch soutěží spíš zdržuju - jednak, že ne vždy vím na 100% úplně všechno (někdy ani na 50) a pak, že nechci vyfouknout kazety zdejším zájemcům. Posledně, když jsem nečekaně tady něco vyhrál jsem z toho měl akorát blbý pocit, i když jsem byl ujištěn, že není důvod..


---
Teslák: Toho si velmi vážím, už jsem se ani dlouho nepodíval jestli na Bazoši/Sbazaru něco neprodáváš, ale je vlastně pravda, že si nejsem jistý, pod jakým jménem tě najít..to je tak, když nakupuju od desítek různých lidí.

No vlastně v tomto případě mě zaujala většina kazet krom těch Agfa - nevím proč, ale Agfy mě obecně až tolik neberou, tedy ty starší barevné a vlastně i krátkostopé, FeCr či Metal - ale v případě těchto typů je mi jedno co za kazetu to je, tam bych bral cokoliv, páč jich mám minimum.
Samozřejmě to ale nemyslím tak, že bych se nějakým kazetám vyhýbal, kdybych měl koupit balík kazet a tam by byly i ty co normálně nevyhledávám, protože upřednostňuji jiné, tak za ně budu rád.


No primárně jsem nejvíc vysazený na Chromové Basfky CR-E II a samozřejmě i její designově stejné kazety
https://ez647.sk/cc/basfii/b/basf_creii6087.jpg
https://ez647.sk/cc/audio_dd.html#basfb

Co se týká tohoto designu (viz níže), tak ty se mi taky moc líbí, ale blbě se shání, hlavně i cenově:
https://ez647.sk/cc/audio_dd.html#basfd

No a na konec z Basfek ještě i tyto (viz níže), ale ty se shání taky obdobně blbě
https://ez647.sk/cc/audio_dd.html#cm2


Znovu říkám, jsem rád za jakékoli kazety (i další nosiče) i v úděsných stavech, jen při výběru jsem nucen některé upřednostňovat.

Co se týká tvé nabídky, tak by se to odvíjelo od ceny - díky dárkům už moc peněz nemám, za což přispěla i slabá výplata, ale klidně to můžeme pořešit přes e-mail, aby se to tu nezahlcovalo - tam bys mi mohl nafotit i z jiných kazet co bys měl k prodeji.
A ohledně šelaků, i když je taky sbírám, tak se obávám doručení - mám s tím většinou velmi špatné zkušenosti, hlavně poslední dobu..
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa rado »

Jednu BASF Chromdioxid Super II mám. Trochu zodratú. Sériové číslo 0964036127. Tak som ju aspoň nafotil. Ale je to pre mňa kazeta s príbehom, viď. nižšie. :-)

Pár otázok pre znalcov. Z toho čo som vyčítal tu na fóre, tak páska pri týchto BASF je pravý chromdioxid a trpí časom na rozklad spojiva, pamätám si to správne? Možno som to samozrejme domotal... Totiž, nevedel som v akom je stave, preto som ju počúval na walkmane Toshiba KT-4111 ktorý má ešte pôvodné gumky, zdalo sa mi že občas trošku "nevládze" a slabo kolísali otáčky, a tiež sa ozývalo trošku škrípania. Nejaké špinenie hlavy ale hlavne kladky tam bolo, ale nemám skúsenosti na to aby som posúdil či to bolo "veľa" alebo "málo".

A teraz ten príbeh: túto kazetu si pamätám od detstva. Doputovala k nám z nemecka a boli na nej disko nahrávky, bez akéhokoľvek zoznamu skladieb alebo bookletu. Vždy bola len v tejto čierno-priehľadnej škatuľke. Neviem prečo, ale minule som si na ňu z ničoho nič spomenul, na to že vôbec existovala, nepočul som ju isto aspoň 20 rokov. Nasledovalo horlivé prehľadávanie archívu v škatuliach na 3 rôznych miestach. Keď som otvoril škatuľku, v ktorej bola, okamžite som ju spoznal. A keď som ju pustil, okamžite som spoznal ten zvuk čias minulých. Bolo to ako vybaliť stroj času. Dnes už máme internet, takže som si dohľadával skladby čo tam sú, poväčšine italo disco s rokmi vydania 83/84. Nie je to len mixtape skladieb, ale sú to zrejme nejaké mixy, občas medzi skladbami niečo prekecne v nemčine nejaký DJ.
Prílohy
IMG_3486_basf.jpg
IMG_3488_basf.jpg
IMG_3490_basc.jpg
IMG_3493_basf.jpg
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa Teslák »

Ach,moje srdeční slabost nastává.Nevím,čím mě uhranuly tyto Chromové basfky,ale musím je mít,neboť se mi přinejmenším líbí styl,ale i charakter zvuku není zlý,sic o něco menší dynamiku mají.Hloubku pod 70Hz na ni nenacpete,nebo jen s citem,
Prílohy
IMG_2020_09_08_09_43_36_4805009665066410896416.jpg
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

toš fajn - slová ako stará kazeta a italodisco lahodia uchu mojmu 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa Teslák »

Kazetowich napísal: Utorok, 8. Septembra 2020, 10:22 toš fajn - slová ako stará kazeta a italodisco lahodia uchu mojmu 😁
Dobře,něco na oplátku nahraju,do vánoc.😉
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to patrilo mne Mirku ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa Teslák »

Kazetowich napísal: Utorok, 8. Septembra 2020, 11:05 to patrilo mne Mirku ?
😀
Ano,Romane,jsem zapoměl oslovit 😉
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa EZ647 »

rado: vyzerá to že Tvoja Basfka bola vyrobená 5.4.1984
Problémy spojiva u Basf boli také že typ I a III mohol škrípať, typ II zanechávať biele stopy na hlavách. Ale môže byť tých problémov viac, to sú moje skúsenosti.
Mimo to chromdioxid má pokles zaznamenaného signálu už po jednom roku, a novorozbalené chromdioxidy sa nedajú tak dobre vybudiť ako za mlada.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa Teslák »

EZ647 napísal: Utorok, 8. Septembra 2020, 16:06 rado: vyzerá to že Tvoja Basfka bola vyrobená 5.4.1984
Problémy spojiva u Basf boli také že typ I a III mohol škrípať, typ II zanechávať biele stopy na hlavách. Ale môže byť tých problémov viac, to sú moje skúsenosti.
Mimo to chromdioxid má pokles zaznamenaného signálu už po jednom roku, a novorozbalené chromdioxidy sa nedajú tak dobre vybudiť ako za mlada.
Chápu správně,že magnetizmus se na tomto chromu ztrácí v čase?To by na pásce asi nebylo zkoro nic k poslechu po 20ti letech ,tak hrozné to asi nebude.Kupříkladu mám ve sbírce jednu maximku,kde je původní záznam vybuzen za nulu až do plusu ke 4db s citelnou absenci výšek .Logo dolby se na mém referenčním decku se nachází před Nulou,aby jste měli každý zhruba představu .Ale znovu nahrát se nedá ani pořádně do nuly,(po kalibraci) tak , aby nelimitovala,ale aby byl záznam spektrálně vyrovnaný (uchometricky).Je to zub času no.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa rado »

EZ647: Ďakujem za podrobnú odpoveď! Už si musím dať do poriadku deck :-) Ale nahrávka samotná ma prekvapila, bol som veľmi zvedavý aké to po tých rokoch bude. Príjemne veľa výšok, a už trochu pomenej basov, čo je asi v súlade s tým čo o nej písal Teslák. Všetko samozrejme hodnotené čisto uchometricky. Netuším na čom to bolo nahraté, a prehrávané to bolo určite na širokej palete strojov, od autorádia cez moje hlavné detské "hifi" - dvojča Mekosonic :-)

Jedna časť pásky má slabšiu intenzitu, nepamätám si to presne no zdalo sa mi akoby to bola jedna-dve skladby na jednej strane (na konci) a zrkadlovo na začiatku druhej strany. Netuším ako k tomu mohlo dôjsť. Ináč bol záznam myslím viac menej v poriadku. Ešte si ju musím trochu popočúvať. ;-)

A vďaka aj za dekódovanie sériového čísla. ;)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: BASF Chromdioxid Super II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

staré nahrávky na true chrome - ak boli kvalitné - tak sú také aj dnes - nestrácajú sa, ani kvalitu (ani po 20-30 rokoch). Ale nové nahrávky na true chrom už dobre nenahráte podla mňa - aspon mne sa to nedarí.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety BASF, AGFA, PHILIPS, GRUNDIG"