BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Vintage Cassettes BASF, AGFA, PHILIPS, GRUNDIG

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa Nstar »

Isopropylalkohol nebol nahodou pribaleny vzdy k cistiacim kazetam?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vatová tyčinka a toto
Prílohy
DSCN7939.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Orhore: Já teda suché čistící kazety nepoužívám, jediný proč si ji pustím je průzkum jak moc praská a kvůli různým pokusům.. Jinak používám mokrou kazetu, kvůli tomu, že se moc nedá dostat k přítlačným kladkám a hnacím hřídeím přes dvířka. Ale u Dualu není ani nutnost používat žádnou čistící kazetu.

Na čištění hlav používám uchošťour a jakýsi čistič na bílé tabule - nevím co v něm je, ale je tak jemný, že s ním čistím i displej noťasu..

EDIT: ale zase čistit hlavy něčím takovým taky není vhodný, ono pokud je to sladký, tak si ty hlavy akorát zapatláš.. Ale chlast jde mimo mě, tak nevím přesně co kolik cukru obsahuje..


Nstar: No pokud to ty kapátka obsahovaly, tak to zavání úmyslnou destrukcí magičů vedoucí ke kupování dalších..to je spíš ale konspirace. Případně jednodušší vysvětlení, pokud by něco takového tam bylo, tak je výrobce debil :-D.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak to ma dost stve, lebo to pouzivam
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Kalvados je čistý destilát - nezanecháva ani čmuhy ako napr. alpa a pod. Je vcelku silný. Čistí dobre :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar napísal: Sobota, 24. Novembra 2018, 19:49 Tak to ma dost stve, lebo to pouzivam
Pokud to byla reakce na mě, tak já psal jen "pokud" - netuším to, jen jsem reagoval, jestli něco co škodí je obsažený v těch kapátcích, tak je to debilita výrobce nebo konspirace v záměrném ničení přístrojů..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa orhore »

Jejda :D .
Nstar - to, že přibalovali IPA k čistícím kazetám neznamená, že to bylo správně ;) . Můžeš použít bez obav na hlavy, ale na kladky raději ne.
Kazetowich - kalvados na čištění bych určitě nepoužíval :D . Syntetický líh má kolem 94% alkoholu a žádný cukr.
SilverFox - dík za zajímavý rozbor :) , ale každý magič jde vyčistit špejlí s vatou namočenou v lihu. Právě tím uchošťourem to moc nejde, protože je krátký a hlavně moc ohebný - málo pevný. Tím to fakt dobře nejde.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak ja neviem, myslel som, ze je to to prave
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Sobota, 24. Novembra 2018, 19:52 Kalvados je čistý destilát - nezanecháva ani čmuhy ako napr. alpa a pod. Je vcelku silný. Čistí dobre :)
No jo, je to silný, ale displej bys s tím asi vyčistit nemohl ne?
Já jednou zkusil gramodesku vyčistit nějakým lihem a akorát se mi zmatnil/spálil povrch - něco jako když necháš desku v mrazu a ona se ti spálí..

S tím čističem na tabule se to nespálilo. Tak jsem to zkusil i na jemnější věci a to displeji noťasu a naštěstí se povrch nezmatnil.

orhore napísal: Sobota, 24. Novembra 2018, 19:56 ...
SilverFox - dík za zajímavý rozbor :) , ale každý magič jde vyčistit špejlí s vatou namočenou v lihu. Právě tím uchošťourem to moc nejde, protože je krátký a hlavně moc ohebný - málo pevný. Tím to fakt dobře nejde.
Upřímě ani nevím co se mi podařilo rozebrat :-)..

No, když chceš vyčistit kladky a hřídel, tak se musí točit, což není moc možné, páč se ta vata má tendenci vtahovat mezi kladku a hřídel.. Na to jsem jednou za čas používal mokrou kazetu s tím čističem tabulí. Jinak na hlavy vždy uchošťour a ten čistič.

Ono právě ta ohebnost byla dobrá, když máš magič s dvířkama a nulovou šanci se všude pořádně dostat.
Dual dvířka nemá a dá se ošmelit přidržením bezpečnostního čudlíku a spuštěním přehrávání.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa Teslák »

Děkuji za odpověď,tu chromku poté je nutné přehrávat také už jako normalku.Čistit hlavy mohu i tou špejli,jen nevyčistím dokonale gumové kladky,neboť při stisku play se mi zavřou dvířka,čili je čistím tak jak jsou.Hřídele se točí nonstop,ty jdou krásně,když rotují.Líh mám,ale nevím jaký.Podívám se po něm,vím jen,že leptal plasty,neboť mi zničil cdr disk.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák napísal: Sobota, 24. Novembra 2018, 20:55 Děkuji za odpověď,tu chromku poté je nutné přehrávat také už jako normalku.Čistit hlavy mohu i tou špejli,jen nevyčistím dokonale gumové kladky,neboť při stisku play se mi zavřou dvířka,čili je čistím tak jak jsou.Hřídele se točí nonstop,ty jdou krásně,když rotují.Líh mám,ale nevím jaký.Podívám se po něm,vím jen,že leptal plasty,neboť mi zničil cdr disk.
Tak taky se to dá, jednu co jsem tu testoval je z výroby Normálka avšak s páskem Chrome:
003. SONY FXI 90 • EU, 1996-97

Co je však důežitý je přepis - když budeš mít v plánu přemazat předešlý záznam, tak ji nezapomeň nejdřív přemazat tichem na původní pozici, tedy Chrome, jinak ti tam zůstane v pozadí slabá ruch předchozího záznamu (podobně jako u té testované Sonky).

Jo, tak když je to automat, tak to pak chápu.

No o tom ničení plastů jsem psal..jen mám zkušenost s vinylem..ale plast je to furt..


Za mě osobně můžu doporučit ten čistič bílých tabulí - Orhore: pokud to není tedy taky špatná volba?
Zadej do vyhledávání tento EAN: 4004764814909
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: BASF Chromdioxid SM a Chromdioxid II SM - porovnanie (1. časť)

Príspevok od používateľa Teslák »

Ahoj,záznam je smazaný i při fintě se zalepeným okénkem,neboť poslouchám zpětně tónové testy autokalibrace na pásce,a je na pozadí klid,asi proto,že se bias sám tlačí do plusu.S tou sony fx1 90 je to haluz.,mám tři takové jako nové kousky,a mají světle hnědý pásek.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety BASF, AGFA, PHILIPS, GRUNDIG"