Dokonalý audio-vizuální prožitek

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Dokonalý audio-vizuální prožitek

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
na odezvu k tomuto příspěvku tedy vytvářím toto vlákno. Snad jsem ho zařadil správně.


Vždy když se dívám na nějaké videoklipy, které ještě byly natáčené na 35mm film, tak se mi hned vybaví představa mít tyto svoje oblíbené klipy na páscích a k tomu projektor. To bych si jen vybral na co se chci podívat, zapl bych si promítačku a pouštěl bych si jeden klip za druhým.
Třeba Apocalyptica, Marilyn Manson, Madonna, Dido, Natalie Imbruglia, Natasha Bedingfield, ATB, Dash Berlin, 4 Strings, Enigma, Timbaland, Missy Elliott, Furtado, Timberlake a hromada dalších, ale samozřejmostí jsou i ti starší interpreti..

Jsou ale i takové klipy, co se za to, že byly točené na film jen vydávají (aspoň myslím), třeba "Florence + The Machine - No Light, No Light", "Lana Del Rey - Summertime Sadness" / "Love", ale i tak bych je chtěl..

Tato věc je však asi utopická, protože sehnat videoklipy na 35mm mi přijde míň pravděpodobné, než sehnat takový projektor..


Samozřejmě tato myšlenka mě stejnou měrou láká i u celovečeráků - nejen československých, ale i zahraničních. U zahraničních však jen v dabované verzi. V dávných dobách, kdy si ještě dávali na dabování záležet a do kin tak šla již česky mluvená verze, tak byly i na filmových páscích. Dnes se u nás však vydávají i na DvD filmy bez českého dabingu..


Jak jsem psal, tak u desek se mi líbí praskání a šum, u mag. pásků občasné slepení, roztažení, zmačkání atp., a u filmů zrnění, škrábance, slepky a další defekty, které ve zvuku doprovází různé ruchy často podobné poškrábané desce.

Proto by mě bavilo sledovat i zaváděcí filmy (starty), upoutávky a reklamy, kterých tu i několik mám, ale nemám si je jak pustit a jak si rozšířit sbírku, páč tohle je asi dost neobvyklý artikl.. Když už se objeví, tak jen u lidí, kteří na tom chcou trhnout velký prachy..


Pokud jste dočetli až sem, tak jaký je pro vás dokonalý AV prožitek?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dokonalý audio-vizuální prožitek

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Celkom šupa bol koncert tej francuzsky zrzavej. Vypadlo mi meno.
Mal som vtedy ešte kino s DTS
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Video"