Sony SLV-X311PS

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa EZ647 »

ak mám pravdu povedať, vôbec nemám odvahu :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa Nstar »

Nedivim sa a potrebujes ho vymontovat? Neda sa to bez toho
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa EZ647 »

to čistenie je peklo, aj na vymontovanom koliesku, ale toto konkrétne sa dá potočiť len do polovice a potom sa začne pohybovať celý mechanizmus, nerád by som porušil to "časovanie"
ešte sa s tým pohrám, mám čas až neotvoria krámy s gumkami :D
čo mimochodom ako som spomínal pred týždňom že tam zájdem a kúpim ho, tak som tam prišiel 16.15 a zistil že sa záverečná posunula z 17.00 na 16.00 takže som ostal na sviatky bez gumy :D

hmm čo by sa asi stalo keby som tam dočasne a na testy dal klasické audio gumičky, s tenkým priemerom? :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa orhore »

Na tom kolečku jsou zobáčkové aretační západky. A jak tu plastovou řemeničku dostat ven popsal Nstar. Jenže ani z té fotky moc nejde poznat na kterou stranu potlačit - to musíš zjistit sám. A ano plast může být trošku křehký, tak opatrně tlačit a modlit se :mrgreen:
Jinak nevím zda by takový strojek stál za námahu když to není ani stereo?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa EZ647 »

na to domáce pozeranie starých nahrávok a rodinných videí, ktoré sú aj tak mono to myslím postačí, niečo si nechá potom digitalizovať, ale všetko nemá zmysel.

jop tie packy sa tlačia smerom do stredu kolieska, ale pomerne vytrvalo sa bránia pohnutiu
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa Nstar »

Skus prelozeny pijak alebo vykres mierne namocit do IPA a zalozit do drazky, otacanim a trpezlivostou by to mohlo ist ja zastruhnem spajlu na jeden tah s nozikom a namocenu v IPA ju zalozim do drazky a otacanim vycistim
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa EZ647 »

ide o to že ako dlho to čistím, je to ako nekonečný príbeh, stále z toho ide bordel, no to prvé koliesko z fotky som už vložil späť aj keď stopové množstva hlboko v drážke iste budú, ale ani remeň nemá taký profil aby sa dostal úplne hlboko, len do svojho tvaru
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa EZ647 »

Po dlhom trápení s čistením a potom hľadaním kde som odložil sáčok z aliexpressu s univerzálnou sadou gumiek, ktoré boli len pre audio, tenké, ale na test to stačí, môžem povedať že video je plne funkčné.
Trochu sa trápilo s tými gumkami, občas niečo zaškrípe a tak, ešte to chce prečistiť hlavy a namazať, osadiť riadnymi gumkami a môže zase fungovať nejakú dobu.
https://www.youtube.com/watch?v=-Jhcd60Hkgc
Prílohy
IMAG0384.JPG
IMAG0384.JPG (132.06 KiB) 3608 zobrazení
sony_vhs.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa EZ647 »

po štyroch mesiacoch, kedy toto video ležalo u mňa v skrini, som sa konečne dostal k nákupu gumičiek v našej Elektronik predajni, nebolo to ani tak z lenivosti, ako z iných dôvodov :D
Síce sme už s kamarátom objednávali sadu hrubších gumiek z Aliho asi pred dvoma mesiacmi, ale doteraz sa nič neudialo, tak som premýšľal, kto bude skôr? Čína? alebo naša vláda v uvoľňovaní?

Takže vzal som tri audiogumky, ktoré dĺžkou pasovali na vybrané miesta, viď. fotka z predošlého príspevku, ktoré boli vyskúšané že s nimi VCR funguje a tak podľa nich sme na predajni so slečnou hľadali vhodnejšiu hrubšiu gumu.
Niektoré na kusy a jedna sada, rôzne hrúbky a dĺžky približné, takže sa tomu povenujem budúci týždeň, mal by som mať viac času.
Teraz nastáva len otázka mierne hrubšia gumka, môže poškodiť ložisko, alebo mierne kratšia a hrubšia, ložisko či stav a krehkosť plastových kolečiek z dlhodobého hľadiska? Na kolísanie teraz nehľadím, skôr na funkčnosť.
Wov&Flutter na obraze nie je postrehnuteľný v takej mierne, a VCR čiastočne vie kompenzovať výkyvy, inak by sa to prejavilo presakovaním obrazu, ale na mono zvuku to počuť bude, ale najprv tá fukčnosť a životnosť, čo vy na to?
Prílohy
IMAG0545.JPG
IMAG0545.JPG (103.86 KiB) 3131 zobrazení
IMAG0546.JPG
IMAG0546.JPG (108.22 KiB) 3131 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa janvys »

Od 1.7. se začne platit DPH na všechny zásilky z třetích zemích, tzn. koupě gumiček z Číny se x-krát prodraží.
Je konec dubna, již nyní jsem přestal cokoliv objednávat z Číny, protože kdyby to dorazilo po 1.7. už je problém.
Z Aliexpres nakupuji nadále, ALE pouze pokud je ten předmět na EU skladu, což ve většině případů zatím byl.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa rado »

Ja som veľmi zvedavý ako to bude s tou DPH a preclievaním v praxi, ale to by si zaslúžilo samostatnú diskusiu. V SR slovenská pošta bude za colné konanie účtovať 9 € paušálny poplatok + potom samozrejme ešte ten doplatok DPH. Minule pri objednávke fedex som zaplatil za colné konanie na poplatkoch cca 20 € + ďalších 20 € DPH (bola to objednávka nad 22 €).

Preto som sa s elektronickým preukazom (eID) už zaregistroval na CEP (centrálny elektronický priečinok) kde by si človek mal byť schopný vybaviť colné konanie sám a reálne teda doplatiť iba tú DPH bez extra poplatkov - čo sa ešte dá zvládnuť (ale zvládnuť to colné konanie s našimi štátnymi webmi, to bude druhá vec). Z toho, čo som zatiaľ zistil, pripravuje sa zjednodušený formulár práve pre tieto drobné zásielky, a zároveň sa dá čakať že veľké obchody budú DPH odberateľom účtovať priamo v režime one-stop shop (IOSS) - aliexpress to už napríklad robí pre Austráliu a NZ kde podobný zákon začal platiť asi o rok-dva skôr než v EÚ.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony SLV-X311PS

Príspevok od používateľa EZ647 »

skúšal som osadiť nové kúpené gumky, ale
hlavná mi príde moc hrubá, aj keď stroj funguje dobre, tak mám pocit či to ložisko nevykýve a nevylomí počas dlhodobého používania, alebo ďalšieho státia v skrini, pretože bola možno mierne kratšia, tak som ju natiahol mierne nasilu, nie veľa, ale aj tak mi to príde moc? neviem kedy je to veľa a kedy akurát
gumka vľavo je tak akurát, to by som neriešil

a spodná krátka ostala z tej audio sady, pretože všetky hrubšie čo mali sú voľné, a kratšie mali až príliš krátke, takže pri pohybe mechanizmu trošku poskakuje, ale možno sa to zvládne

tak čo nechali by ste to tak?
Prílohy
IMAG0632.JPG
IMAG0632.JPG (134.27 KiB) 2976 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Video"