SONY SLV-E780

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Stano »

Ešte nie, práve sa trápim s vytlačením bokletu na fotopapier. Aby mi sedela veľkosť. Mám z toho nervy.
A video, návody som zabudol v práci, tak sa s ním budem hrať až zajtra. Lebo včera mi večer nešiel už ani zvuk pri prehrávaní z harddisku a toto sa mi stane v nedeľu večer, keď každý poriadny chlap leží na gauči a kochá sa obrazovkou :lol:
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa moniatko »

ach máš ty potiaže :D
dúfam, že sa ti to opraví, s videom je zábava, keby nemáme naše pokazené (nahráva len mono) tak si ponahrávam čo chcem : )
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Nstar »

Stano cistil si tomu paskovu drahu? Treba dat bacha, video je dost haklive oproti kazetaku. Hlavne kvalitny lieh alebo IPA. Ja som v domneni, ze pouzivam IPA zistil, ze je to len flasticka plna vody. Zial uz to odniesli hlavy, takze funguje uz len ako prehravac.
Cloveku si odpocinu oci pri VHS od toho vsadepritomneho digitalu, je to prijemny obraz. Zvuk v HiFi je spica.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa janvys »

A co Beta? Má tu někdo Betamax, ideálně hi-fi? Myslím že to celé VHSce natrhne p*del. Ale můžu se mýlit, ve video branži nejsem zkušený. Mám někde v garáži SLV950 nebo tak nějak, a už 20 let si říkám že bych to mohl opravit. Byla tam nějaká mechanická závada už si to nepamatuji. Naposledy to hrálo v 90.letech a co si pamatuju tak to byla pecka. Sorry za odbočení.
SONY ES
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Nstar »

Dnes som sa aj znovu pozrel do mojho Vhs videa Sony Slv Se820. Je to to, ktoremu som pravdepodobne znicil hlavy zlou IPA. Pri nahravani obraz plava a zvuk zaznamena iba do linear, ten tiez plava. Zistil som ze lava cievka kazety sa netoci plynulo ale trhane, rovnako lavy napinak tancuje a nedrzi pasku rovnomerne ale trepe sa. Prava (navijacia) cievka ide plynulo. Ak ten trepajuci sa napinak jemne posuniem vlavo, teda tak aby paska bola viac napnuta cievka sa zacne odvijat plynulo. Takze mozno to bude mechanicka zavada. Pri prehravani klasicky Hifi stereo ide s obcasnym vypadkom.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mal som problém s Maxell M 180 a rozkladom spojiva, trepalo sa to aj na tom napnutí a po chvíľke sa prilepilo, no asi to nebude tento prípad.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Nstar »

No pockaj, na Maxell M sa to trepe, na Emtec Sq240 nie ale aj tak je zaznam zly. Dobry postreh Ez
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa EZ647 »

Preto podozrievam že použili nekvalitnú pásku tretej strany, lebo základná Maxell GX Black ktorá je staršia je tiež v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa EZ647 »

Inak smutné je že tie problémy som postrehol už počas strednej školy, keď tie pásky mali sotva 5rokov, nechápem to. ďalší postreh, ako moje video Panasonic moc hreje, a pri prehratí takej pásky od začiatku do konca v teplom suchom vzduchu sa závada neprejaví a páska fungovala bez jediného záseku až do konca.
Ale o ich použití je vhodné stroj čistiť IPOu, lebo sa môžu lepiť aj iné kazety.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja si myslim, ze hento uz nebude Maxell.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa EZ647 »

Páska nie, ale telo kazety v mojom prípade bolo Maxellovské. Ale nič im nebráni tam navinúť pásku akú chcú.

Rovnako tak ako som si myslel v roku 1998 u audiokazety Maxell UE že je to šmejd, asi Saehan páska v kabáte Maxell.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Stano »

Tak par fotiek z vnútra
IMG_20200926_133948.jpg
Takže, bolo tu odporúčanie na vyčistenie páskovej dráhy, čo asi treba urobiť.
Mám teda vyčistiť všetky časti okolo ktorých je obopnutá páska?
Mal som pocit, že video zle pretáča a dnes to už nie je len pocit. To veľký kovový lesklý kotúč, je čo? Ten sa otáča po vložení kazety stále a keď dám pretáčanie tak akoby spôsoboval trenie a dnes už aj s pisklavím zvukom. Na pohľad je na ňom dosť špiny a vidieť aj stopu ktorú v tom páska zanechá.
Má sa točiť stále?
IMG_20200926_132437.jpg
IMG_20200926_132429.jpg
IMG_20200926_132303.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Video"