EZ647 - zošit - obaly

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

scan0036.jpg
scan0036.jpg (68.82 KiB) 3515 zobrazení
scan0037.jpg
scan0037.jpg (79.77 KiB) 3515 zobrazení
Obaly z okraja pri veľkej fólii Sony VHS Color, ako som spomínal včera.
TDK CDing2 60 Colour žltá verzia, o tých som písal už skôr, aj to že v prípade TDK D Colour som nestihol kúpiť žltú verziu a CDing2 sa objavili o niekoľko rokov neskôr, kde som kúpil fialovú a žltú zase nie :)
Tesne pred Vianocami 2003 sme boli s rodinkou na nákupoch v Popradskom Tescu, kde som si ju doslova vyžobral keď už sú tie Vianoce. Žltá verzia bola celkom prenikavá, no ale na Technicsce 575 s ATC som si pomaly začal všímať že niečo nie je v poriadku, kazety ešte neboli tak staré, ale tu rozhodne okolo 0db alebo mierne za sa trestalo skreslením basov, takže výkon poklesol, naproti tomu hrala fialová verzia dva roky späť excelentne, no ale výškovo to bolo stále celkom v poriadku.
Aj tak kazeta dostala nahrávky z PC z výstupu zvukovky z mp3, takže na nenáročnú pásku, nenáročný zdroj.
Nahratá v období 06/2004.
*
Brownie červenú verziu mi priniesol kamarát, samozrejme z Kauflandu za tých 15Sk, alebo aj menej, mala už generické Čínske cievky bez výstuhy, ale dizajn tela bol taký ako na tej predošlej verzii v zelenom obale. Dokopy sa predávali len tieto dve verzie v Kauflande, samozrejme kvalita nič moc, slabší zvuk, poruchy, nedostatočné výšky, myslím že sa ešte pohoršila oproti tej predošlej. No a obal kopíroval hneď niekoľko prvkov značky Basf aj Sony, hlavne ich nápis Fantastic Sound, ale u VHS tam nakopírovali veľa textu z Basf EQ :)
No a ešte k fólii dostal zmenu aj booklet, ktorý zmenil tiež farbu z pôvodnej zelenej na červenú.
*
Z ďalších mojich nákupov VHS v priesvitnej fólii boli Fuji AG, Grundig VHS, Sony CD.
https://ez647.sk/video/fuji_ag.html
https://ez647.sk/video/grundig.html
https://ez647.sk/video/sony_cd.html
Fuji AG pochádzala z tej istej predajne ako Fuji CDFan1 74 audiokazeta z výlohy, kde bol rôzny tovar a vtedy som sa u audiokazety naťahoval s predavačkou že čo to vlastne chcem, ako som už písal. Aj VHS bola vo výlohe, tiež celkom rarita, lebo Fuji sa bežne nepredávali, aspoň si na to nespomínam. Ale Fuji podobne ako JVC bol pre náš a USA trh povestný svojim OEM prístupom, ale keďže mám s VHS a touto značkou málo skúseností, tak neviem kto ju vyrobil, ale nemyslím že je to originál Fuji. Dizajn je úplne generický, len si nechali vytlačiť značku na prachový kryt. Napriek tomu, som nemal výhrady ku kvalite, kazeta fungovala tak ako som od nej očakával, žiadne problémy.
Grundig v modrom obale, krajina podvodu je vraj Malajzia, bola z OD Jednota na poschodí z predajne DIgital HS, ako som spomínal nedávno že som odtiaľ bral rôzne neznáme Emtec VHS, mali zrejme talent na menej známe VHSky.
Ovšem táto kazeta bol vyslovene šmejd, áno tu sa objavovali problémy s poruchami, obrazu, výpadky a pod, hlučný chod, síce asi nemala zlepky ako Brownie ale pripomínala kvalitou prevedenia kríženca Brownie s tou Emtec SQ v zelenom obale. Ja som vtedy naletel značke, ktorú som trochu poznal, ale nevedel som že to zneužijú na taký paskvil, to máte podobne ako sú dneska medzi zberateľmi novodobé audiokazety Grundig tiež s pôvodom v Ázijských krajinách, ale zvukovo a mechanicky takmer nepoužiteľné, staré pôvodné audiokazety Grundig boli takmer vždy BASF a o VHS neviem.
Sony CD v modrých obaloch, E180 je z Astry, ale neviem odkiaľ tá E240, tie boli samozrejme dobré, tak ako iné Sony čo som v minulosti nahrával, aj ako tie farebné, len telo kazety už bolo čierne, teda vzhľadovo nudné, ale svoju úlohu splnili na jedničku. U VHS je aspoň tá výhoda že keď sa tešíte na nejaký film/seriál, tak je ten dizajn úplne nepodstatný, podstatná je len kvalita, možno preto aj VHSky vyzerali vždy tak jednotvárne.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

scan0038.jpg
scan0038.jpg (111.01 KiB) 3487 zobrazení
Fuji DR 90 z Nayky v Poprade. Pri jednej z mojich návštev tohto obchodu ma prekvapila kazeta značky Fuji, nikdy som ich bežne nevidel v predaji, takže som bez váhania zakúpil. Samozrejme po CDFan1 to bola už druhá, tiež v extra slim krabičke vkladaná opačne. Dizajn ma ale na tú dobu dosť prekvapil, telo kazety s matnými časťami okolo cievok, a samotné cievky, niečo také som asi nikdy nevidel, hlavne s tou svorkou, bola to pre mňa fascinujúca novinka, bol som úplne ohúrený. Vtedy som nemal ani tušenia ako vyzerajú Japonské Fuji kazety, alebo že existuje nejaká Axia.Napriek tomu to boli prvé cievky tohto druhu, teraz viem že ich SKC robila na konci kazetového obdobia pre Fuji, aj celá kazeta môže byť z Čínskej pobočky SKC, a páska už len SKC.
Na mňa síce pôsobila farebne dosť monotónne, ale dizajn bol super. Na Technicse 575 s ATC bol zvuk veľmi dobrý, nemal som výhrady. Kazeta nahratá 12/2003, 01, 08/2004. Teda som ju kupoval niekedy pred Vianocami, podobne ako tú TDK Yellow. Prvú stranu som nahral z CD-R na rádiokazeťáku Panasonic RX-D12, CD ktoré mi vypaľoval kamarát, ešte som mu hovoril pomaly, lebo ten náš krám Panasonic to neprečíta, našťastie tam dal asi len osmičku, alebo štvorku a šlo to.
Druhú stranu som nahrával z wma a mp3, boli to práve tie Vianoce 2003 kedy sme mali ten prvý pc, o ktorom som písal pred pár dňami, a potom som skúšal aj nahrávať. Ale wma bol mimoriadne mizerný formát, resp. mizerný dátový tok na konkrétnych skladbách, a neveril som tomu, až kým som to nepočul na slúchadlá Technics, ako to hrá vyhlodane a koľko bzukotu a rušenia ide zo zvukovky pc a ako verne sa to zachytí na kazetu, to som fakt čumel. Potom som sa časom naučil ako nahrávať z pc o niečo lepšie, aj lepšie datové toky, ale začať sa nejako muselo. Nakoniec som rád že som sa vrátil k CD prehrávaču.
*
Basf Chrome Super II 100min, tento obal bol asi posledný z tejto generácie ktorý mi chýbal. Napriek tomu že som túto kazetu kúpil a nahrával už podstatne skôr, ale ako som spomínal, bol som netrpezlivý a obal som potrhal, tak som si to teraz vykompenzoval. V lete 2004 pri mojich nových nákupov CD a DVD diskov som narazil v predajni Digital HS v obchodnom dome Jednota aj na túto Basf CSII 100min a fascinovalo ma že je stovka v predaji, chytila ma obrovská nostalgia a potreba si kúpiť znovu nejakú peknú kazetu, takže som neváhal a po dlhej dobe som zase niečo kúpil.
Po odbalení mala mierny závan toho čomu dneska hovoríme chromdioxid, a pritom moja verzia 90min bola bez jediného náznaku, myslel som si že je už stará a dlho zabalená tak to zatuhlo, ale to bol tiež omyl. Zvuk na Technics 575 bol použiteľný, ale akosi som nebol spokojný, výkon trošku drhol, no čakal som viac, aj tie výšky, plus nekvalita mp3, nedalo sa to ani porovnať s tým čo som kedysi nahrával z CD na Technicse aj keď cez Panasonic, tak boli výšky oveľa precíznejšie.
No a ďalšia záhada, prečo teda mierna aróma chromdioxidu? Basf keď prechádzala na nové dizajny, tak nie vždy všetky šarže kaziet dostali novú pásku, aj keď mali nový obal, táto je vyrobená asi z polovice roku 1996, takže kľudne tam mohol byť mix chrom+feco, pretože to tak Basf robil v tej dobe, až Emtec ako to prevzal, všetok chromdioxid zmizol definitívne.
kazeta nahratá z pc na Technicse 575 v období 06, 07/2004.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Teraz trochu zmeníme tému, ani neviem prečo ma začali tak fascinovať optické média, asi skôr pretože som hľadal zúfalo náhradu za kazety, ktoré už takmer nebolo dostať, a tiež preto že sme mali nový pc s DVD mechanikou, takže to bolo celkom praktické. Ak by to bolo pre niekoho moc nudné, tak sem hodím všetky tri súčasne, ktoré sa dostali do môjho zošita s obalmi.
scan0039.jpg
scan0039.jpg (90.08 KiB) 3459 zobrazení
scan0043.jpg
scan0043.jpg (78.34 KiB) 3459 zobrazení
scan0044.jpg
scan0044.jpg (104.65 KiB) 3459 zobrazení
Panasonic mal jedny z najkrajších balení DVD médii aké som kedy videl a mal v zbierke. Všetko Made in Japan, a aj riadne vysoká cena.
Boli to už asi 3-4roky čo som prvý krát videl v reklamnom letáku zo schránky prvé DVD rekordéry Panasonic, mimo to aj v nových katalógoch Panasonic Technics som postrehol nový formát a to DVD, takže CD dostalo kolegu s obrazom, a VHSka môže ísť pomaly do zabudnutia. Ono to ale nebolo tak rýchle, skôr vlažné a postupné, v podstate až po rok 2012 som VHS využil aktívne ak som potreboval seriály či filmy z TV na kazetu, pretože Tv karta a nahrávky do pc mi prišli strašne nepraktické a nekvalitné a internet ešte nebol tak extrémne dostupný so všetkým, teda u filmov a seriálov to bolo viacmenej kvôli dabingu, ale to je zase iná téma.
Na Vianoce 2003 ako som už spomínal sme dostali ten nový pc od mamineho priateľa, akože pre všetkých, a vydržalo nám to asi 1,5roka kým si ho vzal domov.
Hneď tie Vianoce medzi sviatkami som zašiel do Astry, pochválil sa s novinkou a môžte hádať, DVD som dostal k Vianociam, takže moje prvé DVD s číslom 1. bolo práve Panasonic DVD-RAM (prvé DVD-R to také klasické bolo Emgeton od Fornexu, ale to je iná téma tiež.) Panasonic v zelenom obale bez udania rýchlosti zápisu, Made in Japan, prvý krát v živote v ruke DVD disc, bol som veľmi zvedavý akú bude mať farbu vrstvy, keďže u pálených CD-R sa to aj menilo. Pôvodná cena toho Panasonicu bola 220Sk čo mi nepríde práve málo, za to ste mali dve VHSky slušnej kvality.
Tak som si najbližší rok odkedy sme mali pc začal zháňať info a materiály o tom aké druhy DVD existujú, ako sa nahrávajú a pod. Už z tých letákov a katalógov Panasonic som vedel o DVD-RAM že je to prepisovateľný formát a že dokáže rôzne triky v stolnom rekordéri.
Po rozbalení nádherný šok, zlatohnedá vrstva s konkrétnym zvláštnym obrazcom ma ohúrila, nikdy som nič také u optických diskov nevidel a nechápal som na čo to je. Kto nikdy nevidel DVD-RAM zo spodnej strany, tak to možno prekvapí, ostatným osvieži pamäť:
https://i.redd.it/tg6fhdrdwji31.jpg
moje dobové fotky v dvoch odleskoch svetla:
Obrázok 1231.JPG
Obrázok 1231.JPG (57.95 KiB) 3459 zobrazení
Obrázok 1232.JPG
Obrázok 1232.JPG (49.93 KiB) 3459 zobrazení
Mali sme DVD-RW mechaniku Toshiba SD-R5112, cez rôzne programy a zdroje som sa dozvedel že podporuje len zápis na DVD-R a RW, ale DVD-RAM jedine čítanie, tak skončil môj prvý pokus napáliť DVD :D
Až v priebehu času keď kamarát zakúpil novšiu mechaniku LG, ktorá bola povestná ako jedna z dvoch značiek čo zapisuje ramky, tak mi na ten disk hodil nejaké veci a na tej Toshibe to naozaj šlo čítať, ale neskutočne pomaly.
Až neskôr som sa naučil že je možné ramky formátovať a používať ich ako disk, len veľmi pomalý disk, ale napriek tomu si našiel tento formát popularitu medzi ľudmi ktorí zálohujú kritické dáta, fotky a pod, pretože sa považuje za hodne trvácne médium, ale treba sa s ním vedieť naučiť zaobchádzať.
Druhé Panasonic DVD-R bez udania rýchlosti bolo tiež z Astry, jeho cena bola 120Sk, čo je na jednorázový disk pomerne hodne, ale na druhú stranu Made in Japan, považujem za jeden z najkvalitnejších diskov čo poznám.
Oba disky Ram aj tento R vyrobila priamo Matshushita v Japonsku. Bol to jeden z dvoch kvalitných výrobcov DVD-RAM, potom existovalo ešte niekoľko menších, ktorý nie vždy fungovali dobre, no a čo sa týka DVD-R a DVD-RW boli priamo od Panasonicu vzácnejšie, ale o to kvalitnejšie.
Tretí disc, tiež Panasonic Japan, ale modernejší pre 4x zápis pochádzal buďto z Astry, alebo z nejakého obchodu z Popradu. Tento už nevyrobil Panasonic sám, ale boli to disky Taiyo Yuden, teda pôvodný názov výrobcu značky That´s. Nie len ich audiokazety patrili k špičke, ale aj ich optické disky. Vtedy som tých výrobcov ešte len spoznával a o tom že robil aj audiokazety sa mi ani nesnívalo. TY bol výrobca kde som nikdy nemal problém so životnosťou alebo stratou dát, a narozdiel od tohto Panasonic výrobku, som ich napálil podstatne viac.
No a pri tom celkom zberateľstve som sa naučil aj detekovať disky podľa kódov výrobcu, ktorý je zaznamenaný na disku v "úvodnej" stope od výroby. Takže som si robil tabuľky, zháňal programy na detekciu, a zistil som že málokedy zodpovedá značka disku s tým čo je skutočne vo vnútri. Prvé dva boli označené značkou MEI a kód, čo zodpovedá Matshushite, tretí bol TY, teda Taiyo Yuden, čo je stále dobrá voľba, nerobí hanbu značke Panasonic. Ale vedzte že z nekonečného množstva diskov čo ste kedy používali veľká časť nemala so značkou na obale nič spoločné, no a to ma bavilo zbierať.
Mimo to už skôr som o tom písal ako na detekciu DVD diskov.
viewtopic.php?f=1&t=1144
Kto by mal k tomu ďalšie otázky nech píše.
Chcel som toho napísať viac, ale nejak ma to už zmáha tá choroba a práve som aj stratil čuch, ani tá najsilnejšia chromdioxidová kazeta to neprebije.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Dakujem za vycerpavajuci clanok aj napriek chorobe, želám skoré uzdravenie.
Nikdy som už týmto cd, DVD nerozumel, nie že by ma nebavilo o tom čítat, dokonca RAM som myslel, ze je RW a nikdy som sa s tym nestretol
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

kdežto sú bežné CD a DVD a Bluray s drážkou do špirály ako vinyl, ale čítajú sa od stredu smerom von, tak RAMka nemá špirálovú drážku, ale kružnice, ako HDD a tie bodky sú nalisované sektory fyzicky do matrice disku, je to pekné, ale nikdy nedosiahli moc veľkých rýchlostí a tie naozaj rýchle nikdy neprišli do Európy, no mali trochu viac tlačiť a podporovať tento formát, ale ono to vždy bolo aj cenovo dosť mimo
a podpora zariadení totálne mizerná, akurát posledné roky to mal v podpore asi každý výrobca mechaník pre PC, ale u stolných asi moc nie, tam kraľoval Panasonic, ale hlavne boli aj verzie v kazete, a to sa do toho Panasonicu dalo strkať aj s kazetou, bez fyzického kontaktu užívateľa a disku
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Takze RAM sa dalo napalit na dvd napalovacke? Ja sa v digi nejak nevyznam
Ako CD boli zaujímave, bavili ma hlavne origo, tie mali striebornu, zlatu vrstvu, napalovaky boli už nudnejšie ale stale fajn aj obaly ale booklety boli dost slabe a nepačilo sa mi, že sa to rozpadlo hned po par mesiacoch a nebavilo ma napalovat. CD rekorder bol yasa dost neprakticky
RW mi fungovali jedno napalenie, max dve a DVD sa casto nedali napalit ani raz
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej dalo sa, akékoľvek médium CD, DVD a BD môžeš vypaľovať na PC ak to mechanika podporuje a môžeš tam dať čo chceš, nie je to len výsadou stolných prístrojov, s predurčeným formátom.
také bluray ak by vydržali desiatky rokov, tak ich kapacita ako externá záloha by vôbec nebola od veci

ale ramky naozaj brali fotografi aj rôzny ľudia ako lepšie archivačné médium, ale samozrejme kapacita bola obmedzená.

ja som si k tomu našťastie vzťah našiel ale je to pravda nudné to bolo v istej miere, tie obaly a tak nestáli za veľa, ale napríklad si občas dali záležať ako u tých Panasonicov, tie vyzerali dosť luxusne aj tie krabičky boli slušné, nerozpadli sa ako tie lacné.
no a farba je taká klamlivá vec, u origošiek je to farba odrazovej vrstvy zlatá, alebo strieborná
u prázdnych diskov je tam ešte farbivo, do ktorého sa zapisujú dáta, tak to má vlastnú farbu
no a potom ešte sa CD zvykli lisovať z rôzno farebných plastov, takže to tiež treba vedieť rozlíšiť čo je čo.
u DVD tých farebných plastov moc nebolo
je to celkovo taká iná téma úplne mimo kaziet, a naozaj životnosť diskov je mizerná, ale viac ma trápi to že životnosť mechaník je často ešte mizernejšia, čo máš z kvalitnej zálohy ak by vydržala aj sto rokov, ak nebudeš mať na čom hrať.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

To je pravda tie mechaniky,
origo CD napriklad podla mna bol dobry format, keby neprznili hudbu zlym masteringom, bolo to velmi kvalitne pocuvanie a prakticke na prehravanie.
CD alebo DVD rekorder si niekedy mal?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

a neprznili to len masteringom, ale aj ochranami CD, ktoré často zhoršovali možnosti čítania v mechanike

stolné rekordéry som nemal, v Astre vtedy mali dostať nejaké tie Philipsy ako som tu pred pár dňami vkladal leták, ale nedostali z nejakého dôvodu, no a stolný raz u kamaráta práve s tou ramkou v kazete, sa mi to páčilo, ale napríklad neuzavreté disky po nahratí si neprehral na ničom, ani na pc (s výnimkou ramky, tie prehrať šli na pc aj nezavreté), takže som si hovoril zlaté VHS, a DVD síce poskytlo nejaké lepšie rozlíšenie a odstránilo šum pásky a pod, ale zase na náročných scénach sa to kockatilo a obraz sa rozmazával, plus tie nekonečné problémy s nemožnosťou čítať disky na stolnom playeri a kopa problémov, fakt z hľadiska pohodlnosti a užívateľa neviem čo bolo horšie či VHS alebo DVD
ale taký kvalitný DVD rekordér by sa možno hodil, mohli by sa odstrániť tie večné problémy s digitalizáciou kaziet do PC
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

co sa tyka nahravania jednoznacne MD, CD nahravat bola dost zlozita vec, pretoze on totiz nevie kedy je pauza a kedy zacina dalsia skladba, takze si indexujes sam ak to pokazis uz to tam ostane. Toto sa samozrejme tyka analogoveho zaznamu, z digitalu to ide automaticky. DVD rekorder som nikdy nemal, dvd bolo fajn len oproti VHS to bol krok kdesi prec podla mna, nemoznost nahravat a premazavat a pretocit, zvuk bol podla mna slabsi oproti hifi stereo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

na MD by väčšina namietala že je to kompresný formát, inak po všetkých stránkach je to úžasná vec, ale zase ak odíde mechanika tak je koniec, resp. optika.
Panasonic DVD rekordér s RAM vedel nahrávať a prehrávať dve veci z jedného ram disku, takže asi mal dve optiky, ale malo to rôzne vychytávky. Zvuk na DVD môže mať viacero formátov, ale každý kanál je uložený samostatne kde u VHS je to kódovaný surround do sterea, u DVD je 6samostatných kanálov a potom tie lepšie zvukové stopy ako DTS a pod, ktorým celkom nerozumiem, ale sú tam :)
ale stále platí, mierne poškoď disk a môže byť trvalo celý nečitateľný, to u VHS nebolo až také ľahké, kým držalo spojivo, tak totálna mechanická deštrukcia bola takmer nemožná, ako môj starší príspevok o nájdených cievkach s páskou VHS z čerstvo rozlámanej kazety, čo som vzal domov a prehral :D

čo sa týka zápisu na CD, lepšie je to naozaj na PC, si to presne pripravíš čo jak má byť, tzv. kompilácia, a už to len vypáliš, u CD ako píšeš sa to robí za pochodu.
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa rado »

Jej, DVD-RAM! My sme to vo firme používali presne kvôli zálohám projektov, keďže tam bola výhoda "náhodného prístupu" resp. formátovania a prepisovania podľa potreby, nie inkrementálne ako na DVD-RW. Špeciálne sme kvôli tomu nakúpili LG mechaniky, ktoré s DVD-RAM nemali problém (jednu mám asi aj niekde odloženú, keďže bola PATA/IDE a postupne to bolo treba nahradiť novými SATA mechanikami). Bolo to pomalé ale fungovalo to, a na zálohy fajn, ale samozrejme ako rástli disky aj objemy dát na zálohy, bolo to čoraz menej praktické kvôli kapacite.

Určite niekde v skrini ešte mám disky so starými zálohami... prehľadal som teraz pár škatúľ ale, ako vždy, našiel som všetko možné len nie to čo som hľadal. Mne sa zdá že sme mali médiá Verbatim no neviem. Boli to naozaj veľmi pekné médiá.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"