EZ647 - zošit - obaly

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

scan0190.jpg
scan0190.jpg (115.72 KiB) 2131 zobrazení
SKC HQ 180, jedna z mojich návštev v Popradskom Tescu z ktorej som si odniesol VHS značky SKC, z ktorej som mal veľkú radosť. O tejto značke som už počul, raz som mal SKC audiokazety v ruke, ale inak nič. Nepovažoval som to za nič extra, ale v ohľade VHS za trochu neznámej exotiky. Trochu odlišné telo a dizajn svorky na cievkach. Kazeta nahratá už zrejme na novom Panasonicu Hifi.
Veľmi ma vtedy prekvapilo že taká značka ako SKC mala aj E300 kazety, ktoré tiež mali v Tescu, ale stále som na nich nemal odvahu, čo je škoda, dneska by to bola perla.
No a taktiež ako som kedysi písal že som lepil aj bločky do zošita s obalmi, bol to stred zošita, tak sa mi to nepáčilo, takže som ich prelepoval obalmi, ako je vidieť na obrázku.
*
Po jedno či dvojmesačnej pauze od VHS, pretože sme prišli o GoldStar, sme zakúpili nový Panasonic NV-FJ632S za cenu niečo cez 10tis. Sk, tentokrát už na splátky, cez jednu zo služieb čo vtedy bolo veľmi populárne, samozrejme tiež v Astre a hneď som k tomu dostal dve Emtec EQ E-195, takže jedna šla sestre, tie boli výborné.
Keďže sa blížili Vianoce, tak sa to hodilo, myslím že sme ho kúpili presne 6.12.2003, alebo nejaký podobný dátum.
Jednalo sa o 6hlavový VHS rekordér Hifi, čo bola pre mňa ťažká novinka vtedy, hneď som na neho spravil redukcie a konektory na pripojenie slúchadiel Technics a užíval som si ten úžasný zvuk a keď som skúšal nahrávať tak taktiež čistá dokonalosť. Ale musel som si zvykať aj na nový typ porúch dropov a poškodenia pásky, co bolo v oblasti hifi stopy celkom nepríjemné. Konečne som mal ale možnosť využívať aj pomalší režim LP a dokonca EP čo bola taka posledná novinka tej doby, aj keď mám pocit že niektoré stroje, hlavne v USA a Japonsku to mali už cez 10rokov, totiž na norme NTSC bola veľká spotreba pásky, takže sa to celkom hodilo.
Stroj slúži doteraz, akurát je pri zázname v SP režime silnejšie praskanie zvuku v stopách Hifi, teda opotrebovanie, alebo nečistoty, inak neviem. Pri LP je to podľa osciloskopu tiež ale slabé, takmer nepočuteľné.
No dneska len tak narýchlo, dosť ma tlačí čas, snáď niekedy cez víkend sa to zlepší.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Dobry clanok, dakujem. O tom videu Panasonic by si niekedy mohol napisat nejaku recenziu.
Parada, ze aj v strese napises prispevok
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nec »

Ahojte, dostal som chut podelit sa o svoje "múdra" ohľadom VHS. :D Reč bude o rokoch keď som tie stroje predával ale aj kupoval a požičiaval si domov.
Cca 1998 až 2004. Mali sme heslo keď video tak Panasonic. Mechanika superdrive, tichá a rýchla.
Tam som si overil že aj testy v českom Stereu neklamali. Panasonic takmet vždy vyhral. Rozlíšenie obrazu má norma VHS 240 riadkov. ( vysielanie Pal 432)
Panasonicom bežne namerali cez 250. Aj obraz bol taký príjemný teplý ale zároveň nie tak rozplizlý ako iné značky. Sony malo tiež fajn obraz, ale taký studenší. Sympatické bolo že obe značky držaly svoj obrazový charakter aj po príchode DVD. Mne viac vyhovoval Panasonic. A oblasť kde nad Sony víťazil na celej čiare bola hlučnosť resp tichosť a mäkký chod mechsniky. Keď ste na Sony ukončili pretáčanie ozvalo sa hlasné cvaknutie. Panasonic ticho zabrzdil. A kde bolo jeho tajomstvo? Celá základňa mechaniky bol jeden hliníkový masívny odliatok. Posledný vysoký model tejto hliníkovej éry, ktorý som ešte stihol ako predajca bol NV HV 650. Ten mal ešte aj indikátiry vybudena. Na prednom paneli hrdý nápis. Made in Japan.. Domov som zohnal verziu 600 bez tejto zvukovo štelovacej fičúry. Brácho strávil hodiny nahrávaním hudby zo satelitu. To boli stovky,možno tisíce zastavení, pretáčaní. Následne sme to kopírovali aj na audiokazety. Zvuk zo šikmých stóp bol super. Diaľkové bolo otváracie, tlačítka na dvoch poschodiach. Videá som aj otváral. Pohľad do Panasonicu, to bolo pohladenie pre dušu.
Potom prišli nové modely už bez hliníka, ku koncu vyrobené aj na slovensku. Sranda že aj tie boli tiché a rýchle. Oni to proste vedeli. Takže v tom čase Panasonic samostatná liga. Sony prvá liga. Potom asi Philips, Thomson ,Toshiba boli druhá liga. Pre druhú ligu platil aj vyšší počet reklamácií.
JVC som chytil iba okrajovo ale asi ok.
Spomínaný Thomson mal krásnu radu Scenium s odklopným predným panelom a asi milión funkciami. Obrazovo nič špeciálne.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Stano »

Nec: Môj prvý reálny kontakt s videorekordérom bol v roku 1991, bolo to JVC, kúpené ešte v tuzexe a v podstate co som spomínal rekordéry u známych všetci vlastnili JVC. To konkrétne u strýka fungovalo 23 rokov a bolo v neustálej permanencii. Bol to špičkový stroj, neviem typ ani nič bližšie, ale kariéru ukončil vyťahovaním pásky do mechaniky a v dobe keď sa už servis nerobil, strýka v servise vysmiali, že prečo to chce opravovať. Neviem ako v nasledujúcich rokoch ale JVC boli špička a to platí aj pri kazeťákoch.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nec »

Jou tak to boli asi zlaté časy pre vynálezcu VHS :-). Vtedy tie videá ešte pôsobili tak technicky hranato. To mám rád. Celkovo v tej druhej polovici 90 tych rokov bolo u nás málo počuť o JVC. Neviem, či spal iba dovozca alebo to bolo slabšie aj celosvetovo.
Teraz som si spomenul, že sme mali na predajni aj JVC model s režimom S-VHS ET. Ak sa nemýlim to umožňovalo nahrávať vo vyššej kvalite aj na VHS pásky. (Takže pôvodne asi bol medzi VHS a S-VHS páskou rozdiel). A to bol to veru znateľný posun v kvalite nahrávky. Potom sa ešte v Datarte mihlo D-VHS od JVC, ale to iba výpredaj na objednávku. Vôbec som sa s ním nestihol pohrať :-). To boli také posledné výkriky od tvorcu VHS v čase keď svet už valcovalo DVD. Rok na to sme dostali prvý DVD rekordér PHILIPS.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Stano »

Tie hranaté modely boli krásne a to čo píšeš o mechanikách Sony to je pravda. Ja si na tom starom JVC nevybavujem nejaké šťukanie bzukot a podobne, ale Sony ktoré som minule kúpil tak tam tie zvuky sú.
To JVC, za tie roky čo fungovalo, nikdy nezaváhalo, pri žiadnej zadanej funkcií.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej, ten môj Panasonic VHS je Made in Slovakia. O fotkách a bližšom popise uvažujem, časom možno :P
scan0191.jpg
scan0191.jpg (118.47 KiB) 2070 zobrazení
Toto bol taký posledný výkrik kazetových noviniek v obchodoch. Obe kazety kúpené v decembri 2003.
Samsung SQC 90 cena 19Sk, ale túto som dostal v Astre pred Vianocami. Hovoril som si že to bude asi nadlho ak nie posledný nový model z Astry. Dizajn dosť biedny, aj dizajn kazety, ale Samsung značku som asi nikdy nevidel v predaji, tak ma to troška potešilo. Nebol som prekvapený keď som našiel pod obalom kazetu Saehan, dokonca už s novými ľahkými cievkami, ktoré sú možno trošku pevnejšie než Emtec, ale aj tak pozor na to. Vtedy som ešte nevedel že Samsung a Saehan majú vlastne prepojené majetkové vzťahy, takže všetky Samsungy sú Saehan výrobky, možno sa nájdu ale výnimky.
Potlač na tejto kazete bola mimoriadne jednoduchá, kazeta svetlá, booklet nudný. Zvukovo no nič extra, ani zlé, taký priemer, možno slabší, ale počúval som túto kazetu pomerne málo.
Nahrávka na Technics 575, s ATC, nahrávky zase z rádiokazeťáku Panasonic RXD12 a zvyšok z pc o ktorom som písal predvčerom. Nahrávky 12/2003 a 03/2004.
*
Kazeta Sony UX-S 60 v svetlo zelenej fólii pochádza z Popradu z Nayky, keď som chodil do Tesca, tak som bol veľmi rád chodil aj do Nayky (obchody boli oproti sebe), stále tam mali množstvo peknej elektroniky, aj komponenty Technics, poslednú generáciu, no a niečo málo audiokaziet, ešte zaujímavý výber VHS kaziet, a ďalšie roky hlavne na média CD a DVD.
V tomto prípade v decembri pred Vianocami ma zaujala novinka Sony UX-S v svetlo zelenom obale, hovorím si vybledla tá pôvodná tmavá zelená fólia? alebo je to fakt nový produkt? Proste som kúpil, nech mám obaly kompletné, a doma prišiel šok, naozaj ako hlboko sa dá klesnúť, kazeta je celopriehľadná ale veľmi nepekne tmavá, v neosvetlenom decku nie je vidieť absolútne nič, a mechanika zhodná s HF, len je odlišná povrchová úprava. Booklet bol na takom drsnom obyčajnom papieri, akoby to tlačili niekde v službách v meste. Made in Mexico, to bol ten začiatok konca. Ale musím povedať že páska bola schopná, zvukovo po kalibrácii na Technics 575 sa dala rovnať s UX, alebo podobnou základnou chromkou, nemal som výhrady, ale UX-S to už iste nebola. A taktiež nápisy na obale, UX-S bola vždy "Super Chrome Class" a táto už bez toho super, tak presne ako to bolo len na modeloch UX "Chrome Class"
Okrem toho keď som ďalšie roky skúšal UX-S tak som zistil že tie novšie sú príšerné, poznávací znak, aspoň čiastočný, táto prvá šarža svetlo zelenej UX-S ma booklet v zelenej farbe a tie novšie zlé už len v sivej.
Kazetu som nahral z mp3 z výstupu pc, to bolo také obdobie proste, nahrávky v 03, 06, 07/2004.
Jediné čo ma ešte tešilo u tejto kazety bolo aj to že zachovali to pôvodné telo aj dizajn a kvalitu cievok Sony. Pretože u obyčajných Sony EF, HF, FX boli tieto veci plne Mexické na štýl Emtecov a tie cievky mali presne rovnaké problémy ako Emtec, ale tieto originál aj keď Mexico na obale, tak boli dobré. Zachovali tak túto konštrukciu pre posledné verzie UX-S aj CDit II, ale nemôžem zaručiť že pre všetky šarže, min kusy ktoré som mal, tak boli originál Sony.
A ja som sa už pomaly zmieroval s tým že bude s nákupmi čoskoro koniec. Ešte dobre že som si to obdobie kompenzoval optickými diskami, pretože som mal tendenciu stále niečo kupovať a zbierať, akoby to bez toho proste nešlo.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

scan0192.jpg
scan0192.jpg (100.68 KiB) 2052 zobrazení
TDK HS Colour 240 boli pomerne zaujímavé VHSky konca 90tych rokov a začiatku milénia. Mňa to celkom prekvapilo, lebo s kamarátom sme vždy chceli VHSky s rôznymi farbami, alebo nejakými výraznejšími odlišnosťami. Prvé kusy oranžovej, modrej a zelenej sa mi dostali práve od kamaráta, niektoré z nich som ešte nahrával na GoldStare, vždy som mal obavy či z tých svetlých farieb nebudú blbnúť optické senzory, ale všetko fungovalo aj na tom kráme.
Ja som ich začal kupovať až keď sme mali Panasonic, prevažne v Popradskom Azore, a tak rôzne, okrem zelenej som zohnal 4farby, teda skoro kompletné, a vždy fungovali veľmi dobre.
Jednalo sa teda už o pomerne novú generáciu TDK VHSiek, kde boli už generické cievky, ale telá kaziet mali pôvodný TDK vzor odliaty z farebných plastov.
Mnoho z nich som nahrával aj práve EP kvôli seriálom a pod, kde bol obraz o niečo horší, ale stále pozerateľný, dneska by to už neprešlo ani náhodou :D
No a kazety boli balené do čiastočne priehľadnej fólie aby ste videli akú farbu si kupujete, keďže papierové krabičky boli celofarebné, menšia ukážka tu, ak si nájdete tieto konkrétne TDK na tejto stránke:
http://videocassettes.ru/catalog02.htm
u mňa len rozbalené:
https://ez647.sk/video/tdk_hs.html#98c
*
ďalšie nákupy VHS značky Studio:
všetko z Astry, jedna z prvých VHS čo som si k Panasonicu kúpil za necelé dve stovky, bola Studio SHGBC, čo bola vlastne Hifi kazeta s páskou Basf PHG Hifi
https://ez647.sk/video/studio_shgbc.html
Chcel som to na hudbu, spravil som si výber audiokaziet asi 8hodín a z Technicsu nahrával na VHS, a obraz som použil z fejk konzoli NES (Nintendo, vtedy mylne sme to volali Sega, ale to bolo zase niečo odlišné), vtedy sa to celkom hodilo, dokonca som mal požičaný Atari historický akože komputer, skôr hračka, kde som si písal názvy skladieb a vkladal pred začiatkom každej skladby ako krátky statický obraz na VHS, bolo to pomerne zaujímavé to dať dokopy aj kábeláž, dva zdroje obrazu a jeden zdroj zvuku, a to najvtipnejšie bolo, že audio kábel z Technicsu šiel z mojej izby do obývačky cez stenu, kde bol spravený otvor pre koax, tak som tam prepchal ešte jeden audio kábel, aby som mohol nahrávať z a na Hifi VHS. Ale dalo to zabrať, každú skladbu som chodil meniť kazetu a tak som sa za ten celý deň (to boli nejaké letné prázdniny) nachodil som sa viac ako na túre do lesa :D
Po tomto úspechu som ešte neskôr zakúpil zo zvedavosti kazetu Studio E30, a spravil výber extra krátky znovu. No a obe kazety som nahrával LP, teda 8 hodín a 1 hodina.
https://ez647.sk/video/studio_sgbc.html
*
No a potom ma v Astre zaujali kazety Sutio SQTV, čo to je zač, keď ich nikdy nepropagovali, no bodaj by, keď to bola rozpočtová séria a neobsahovala už pásku Basf, ale písali o páske Studio, takže OEM Čína, Korea? Napriek tomu fungovali dobre, a behom krátkej doby som kúpil z Astry všetky tri farby v ponuke, aj keď je možné že ich existovalo viac. To som už použil na bežné nahrávky filmov z Tv, alebo inej VHS.
https://ez647.sk/video/studio_sqtv.html#02
*
na záver screeny z prvej verzie audio nahrávok Studio, robené na Atari, úvodný a záverečný text, zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť screeny z tej druhej krátkej VHS Studio, tam som sa tiež pohral, ale časom :D
Prílohy
Image0106-1834(CVBS).jpg
Image0106-1834(CVBS).jpg (28.79 KiB) 2052 zobrazení
Image0106-1834(CVBS)[1].jpg
Image0106-1834(CVBS)[1].jpg (28.01 KiB) 2052 zobrazení
Image0106-1829(CVBS).jpg
Image0106-1829(CVBS).jpg (23.77 KiB) 2052 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Preco si nepreniesol magic alebo video?☺
Netusil som, ze tie HS mali taky obal, zelenu mam
Vdaka za clanok
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: myslím že sa mi nechcelo vyberať Technics a nosiť ho vedľa, aj keď potom počas prvých nahrávok z pc a do pc som to tak robil.
No a opačne už vôbec nie, v tej dobe keď som to nahrával som nemal žiadny pc ani telku vo svojej izbe, takže keď som nahrával obraz aj zvuk bez telky by to nešlo.
*
scan0193.jpg
scan0193.jpg (80.65 KiB) 2015 zobrazení
Raz tak v Hypernove u nás v SNV (ten obchod už tiež neexistuje) som narazil na trojpack VHS Sony, ktoré boli označené proste VHS Color. Cena ako nebola zlá, presne si nespomínam, len že som to mal natesno finančne ten deň, veľmi ma nadchla predstava mať ďalšie farebné VHS ale od inej veľkej značky. Fólia v zošite zabrala celú dvojstranu, takže som dva obaly audiokaziet nalepil na okraj pod ňu, čo je tam kúsok vidieť, a tie dve zase hodím zajtra sem.
Takže po rozbalení ma čakali tri rôzne farby, tak ako v prípade TDK, telo kompletne farebné, cievky ale štandardné. Kazeta v oranžovej farbe ako u TDK, ale modrá a zelená boli extrémne svetlé. Kazety v priehľadných plastových obaloch boli super, odlišné riešenie od TDK, kde boli papierové farebné obaly.
https://ez647.sk/video/sony_colour.html
Vyblednutá oranžová kazeta v obale na stránke je zo skenera HP, on bol na oranžovú slepý.
Kazety mali vtedy takmer generické štandardné telo Sony, s hrubším okrajom "rámu dizajnu" zadnej strany a odliatym logom SONY na prachovom kryte.
Fungovanie bezproblémové, ostatne na našej malinkej telke sa toho moc poznať nedalo, jedine EP režim bol viac zrnitý a neostrý, ale ani LP nebol poznať od vysielania na Panasonicu.
*
ďalšie nákupy VHS, ktoré nemali farebnú fóliu:
došlo aj na to, že som kúpil postupom času tri kazety Brownie :D a všetky mali problémy s tými samolepkami, ktoré sa vyskytovali náhodne počas celej dĺžky pásu, a keď som si tie lepky pozrel pod svetlom detailne zo spodu pásky, tak som zistil že jedna páska pred lepkou má back coating a druhá nie, stále si myslím že to vyrábali zo zvyškov pásov navíjaných vo firmách, možno priamo od výrobcov, ale to sa mi nezdá, možno od vydavateľských spoločností, ktoré navíjali a nahrávali originálne VHS a nie vždy sa používala páska Basf.
Oni tie pásky samotné neboli šmejdy, obraz bol dobrý, keďže sa použili značkové zvyšky, ale mechanika bola fakt najhoršia akú som videl, a tie lepky jedine to celé kazili, hlavy vyslovene trpeli, o pretáčaní ani nehovorím, to malo zvuk proste :D ak bola zlepená dobre, tak to prešlo s pomalým rušivým prúžkom zhora dole na obraze, a neskutočným praskaním v hifi zvuku, o to pomalšie tento jav prebiehal ak ste mali LP alebo EP. Na mono zvuku sa to prejavilo najmenej, len krátkym zakolísaním úrovne.
https://ez647.sk/video/brownie_eq.html
Z toho odkazu sa jedná o posledné tri verzie, ktoré som mal ja po jednom kuse. Sestra mala tie dva kusy tej prvej verzie, malo to čiernu svorku na cievke čo sa mi zase páčilo, ale zaujímavé jej kazety boli v poriadku bez zlepení.
Čo sa týka tejto témy lepiek počas hrania pásky, tak to sa mi veľmi sťažoval kamarát zo strednej, že nahrával nejaký film z telky na ktorý veľmi dlho čakal, a mal kazetu značky JVC, no a bola tam taká lepka, že sa to vyplo a myslím že sa to ešte aj zaseklo, tak nadával na tie kazety, nikdy JVC nekupoval, ale vtedy sa to nejak stalo že ich dostal, a potom tú značku nenávidel. No a môj názor je to tak, JVC si za to môžu sami, už aj v prípade audiokaziet, lebo s VHS mám min. skúseností, tak volili pre EU trh rôzne OEM, teda u audia pod značkou JVC boli prevažne Saehany a GoldStary, v horších prípadoch Čínske produkty a v lepších ICM Švajčiarsko. U VHS neviem ako to robili, ale zjavne nie dobre, tie staršie poctivejšie JVC ako som odsledoval boli Nemecké, alebo Japonské, ale tie novšie základné modely proste šmejd maximálneho stupňa, že aj Brownie s nimi mohla súperiť.
*
Ešte pridám nákupy ďalších VHS, keďže audiokaziet bolo v ponuke už veľmi málo, doslova som vymetal rôzne elektro predajne, pretože akákoľvek VHS ma vždy potešila a že sa toho našlo pomerne dosť.
Teraz sa vyjadrím k Emtecom, našiel som dva druhy modelu SQ v červenom a zelenom obale. Model Home TV Master v červenom obale a model Vision v čiernom obale. Myslím že Vision a Home TV Master boli v pôvodnej kvalite Basfu s back coating, ale dve kazety SQ boli celkom mizernej kvality, hlavne tá v zelenom obale, tam som vyslovene postrehol poruchy v obraze, výpadky obrazu a iné problémy, páska bola na spodku lesklá, teda nie Basf.
https://ez647.sk/video/emtec_hometvmaster.html
https://ez647.sk/video/emtec_sq.html
https://ez647.sk/video/emtec_vision.html
V obchodnom dome Jednota v meste boli na poschodí malé elektro kde mali prevažne bielu techniku, a veľa Tv a pod, a niekoľko druhov VHS kaziet a len základnú ponuku audio kaziet. Ja som tam asi nikdy audiokazetu nekúpil, lebo ich výber bol slabý ako v novinovom stánku, s VHS to bolo lepšie, takže niekoľko tých Basf som kupoval práve odtiaľ. Myslím že to bola tiež z nejakých väčších sieti predajní, oni sa potom asi presťahovali inde než to zavreli úplne, ale z tej predajne sme mali náš CRT Tv GoldStar kupovaný v roku 1990.
Na tom poschodí obchodného domu bolo viacero predajní aj jedna videopožičovňa, a ja som tam veľmi často chodil kupovať CD a DVD média, ale to až po tých VHS, a jedna z predajní okrem toho elektra bola aj predajňa foto príslušenstva a tak, mali tam zaujímavý výber audio kaziet a časť tých Emtecov VHS, takže som bral aj odtiaľ.
No a k tým Emtec kazetám, Home Tv Master bola výborná, sestra ju má tiež ešte pod značkou Basf, nahrávaná na GoldStare, moja už na Panasonicu, bezproblémov.
Vision musela byť už aj predtým niečo ako neznámy model, dokonca bola o 10-20Sk drahšia než bežné Emtecy, ale skôr by som povedal že bola rozpočtová než hifi.
No jedine tie SQ sa mi proste nepozdávali, obaly pekné ale kvalita mizerná.
na záver ešte sestrina Basf:
https://ez647.sk/video/basf_hometvmaster.html
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Eriku, nádherné povídky. Možná bysto měl někdy sepsat jako ,, analogové paměti" . Máš tam totiž i hodně humorné pasáže. Ja jsem teprve na straně 18, protože si je ,,šetřím". Snad ještě vydrží alespoň pár měsíců. Děkuji.....
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Chystám se na nahrávání pár audiokazetek do walkmena na ježdění se synkem na kole. Tak sem přidám foto mých oblíbených z těch ,,novějších". Taky jsi o nich měl článek. :D
Prílohy
TDK DJ2 90  1997 - 2001 US 01 přední strana.JPG
TDK DJ2 90  1997 - 2001 US 02 boční strana.JPG
TDK DJ2 90  1997 - 2001 US 03 boční strana.JPG
TDK DJ2 90  1997 - 2001 US 04 zadní strana.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"