EZ647 - zošit - obaly

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

UX-S si držali kvalitu tak do 1997-1999 cca
Ceny boli asi vyššie aj kvôli tomu že bol iný kurz Sk a CZK a to je aj dneska voči euru a poslednej meny Slovenskej koruny vždy prospech pre Česko, pri prepočtoch dneska je to asi 30Sk na euro ale u CZK musím brať do úvahy rozsah len 25-27CZK na euro to je rozdiel pri mojich nákupoch je to citeľné.

Nstar sa od stredy neozval, tak som nevedel ako pokračovať ďalej v písaní.
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Nechci mluvit za všechny, ale myslím si, že jsme všichni rádi za tyto články. Ve Slavkově v prodejně se prodávaly nejvíc audiokazety maxell XLII. Piš určitě dále. Pokud se nic nestane, chtěl bych ti jako určité poděkování poslat před vánocemi pár audiokazet, samozřejmě grátis. Je to skvělé, jak se obětuješ pro tyto stránky. Jen tak dále Eriku.....
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK CDing1 100 asi 65Sk
Basf ReCord I 90 asi 49Sk
scan0157.jpg
scan0157.jpg (102.7 KiB) 2221 zobrazení
Musím povedať že tu sa už pomaly presúvam do posledných 2-3rokov základky, obdobie keď už som mal vlastný rádiokazeťák aiwa a keď som mohol nahrávať na veži Sony u rodiny a vždy sa nejaká kazeta pritrafila, a oni mali vždy množstvo nových origo CD.
Na druhú stranu si pomaly všímam že kazety začínajú stagnovať, naozaj to začalo byť citeľné ako postupne prichádzali CD aj keď zatiaľ bez možnosti zápisu CD-R u nás, ale naozaj kazety upadali a bolo to vidieť na cenách, na výbere v obchodoch a hlavne v ponuke a kvalite produktov veľkých značiek. Dve menované na obrázku sú toho jasným príkladom a postupne sa dostaneme týmto spôsobom k lacným modelom, ale ešte bude aj niekoľko zaujímavých.
TDK CDing rada v prevedení normal a chrome, to v Astre mali bežne, v staršom dizajne, ten nový mi ale vrazil do očí, páčila sa mi ta prehnaná farebnosť obalu, a rôzne pozadia podľa dĺžky kazety. Toto bol jeden hlavný smer kam sa ponuka kaziet výrobcov uberala, obaly boli pestrejšie a farebnejšie, často krát aj kazety, ale technicky často menej dokonalé než ich predchodcovia.
K rade CDing mali v Astre aj leták:
https://ez647.sk/cc/c/b/tdk_cding_96_01.jpg
https://ez647.sk/cc/c/b/tdk_cding_96_02.jpg
A k tej starej rade CDing si spomínam že som v meste zazrel aj modely CDing Metal, ani sa mi tomu veriť nechcelo.
Pri príležitosti nejakého sviatku, som túto kazetu dostal, áno priamo v Astre, totiž meniny, Mikuláš, Vianoce a pod som mal vždy toto šťastie, kazetu podľa vlastného výberu. Pôvodná cena mohla byť tak 65Sk, a keďže to bola novinka, rozhodol som sa rovno pre 100min.
Po rozbalení, no sklamanie? neviem, kazeta bola priehľadná tmavá, ale telo zhodné s tými ostatnými modernými TDK, teda ako som spomínal to univerzálne, obľúbené ale problémové. Potlač bola trochu monochromatická ale nahustená na kazete. Páska bola čiastočne priesvitná, naozaj som si to všimol už vtedy a myslel som si že je to kvôli C100, ale oni pásky AD novej generácie majú tento vzhľad. Ja som nevedel že je tam AD páska, nepísali to, až v posledných rokoch som to niekde vyčítal z nejakého letáku, alebo listu TDK niekde na webe.
Nahral som jednu stranu na veži Sony a druhú na aiwe, samozrejme z aiwy žiadne zázraky, nič som nepostrehol. No nahrávka z veže bola nadmieru dynamická a hlasná, myslím že ma tak neuchvátila ako Maxell UDI-CD z minulého príspevku, ale rozhodne bolo poznať že v tej páske je viac energie, že to nie je len obyčajná normalka. Kvôli jednoduchosti dizajnu som v týchto rokoch už nesiahol po CDing2, nezaujala ma tak a cena bola na mňa veľká.
*
Basf ReCord I bola tiež z novej generácie, tuším za 50Sk korunu od babky, a nie som si teraz istý ale asi pochádzala ešte z Eurocompu, pretože v Astre stále tento model Basf nepredávali.
Basf ReCord rada v novom obale sa začala predávať až od roku 1997, rozhodne nebola ani v jednom z mojich dvoch katalógov Basf, tam boli obe tie staré, rovnaké ReCord modely s tou farebnou potlačou. No a to bol kameň úrazu, veľký príklad toho kam sa kazety uberali. Obal bol zaujímavý, ale o kazete moc neprezrádzal, to ma zaujalo, keďže to bola novinka a cenovo prijateľná kazeta, tak som sa rozhodol pokrok nového dizajnu ReCord kazety preskúmať.
Po odbalení prišlo aj sklamanie, aj nie, neviem. Basf telo priehľadné s vrúbkovanou stranou, zhodné s predošlými ReCord a FEI, ale žiadna prehnaná potlač. Cievky už štandardné Basf, žiadne s farebným oblúkom. Potlač ale bola zlatá s vysokým leskom (než to emtec doprznil totálne) A hrubý oblúk zlatej potlače bol vlastne jedinou časťou kazety, ktorú bolo vidieť cez fóliu v zabalenom stave. No pôsobilo to ako zrkadlo po vybratí kazety z obalu. Teda celkové zjednodušenie dizajnu, ale stále sa mi páčila. No a kvalita? Jednu stranu mi nahrali v Astre a druhú som ja na Sony veži o rodiny, to zo Sony hralo tak priemerne ako základná kazeta, presne ako Basf FEI, aj páska bola svetlo hnedá ako Basf FEI. Vlastne úplne iná než predošla Basf ReCord I 54 čo som tu popisoval minule. Takže tam bol asi najväčší zádrhel, zmenili použitú pásku. Nebola zlá, ale keď očakávate nejakú kvalitu a štandard tak je to potom sklamanie že ste dostali len ten základ, ktorý sa vlastne predával lacnejšie. Napriek tomu kazeta slúži a hrá pekne.
Tú prvú stranu mi v Astre nahrali tiež na veži Sony, ale nejaká väčšia, mala také zvláštne vkladanie CD s 5CD meničom. Nemám k tomu katalógy, ale spodok bol šikmo vystúpený a v tej časti sa otváralo veko CD a tam bol ten točivý CD menič ako poznáme z komponentových 5CD prehrávačov. A zvukovo tam pridávala do nahrávky asi nejaké priestorové efekty alebo čo, lebo hralo to proste inak, a lepšie, a to som si všimol už vtedy.
Takže na google sa mi podarilo nájsť niečo na ten štýl:
sony96.jpg
sony96.jpg (11.62 KiB) 2221 zobrazení
Len niekoľko nahrávok na tom stroji v Astre, ale rozhodne vždy dynamika viac krotená, aby neprebudzovala pásku, výšky precíznejšie a ten zvláštny priestorový efekt natvrdo v nahrávke, zrejme mali tie stroje rôzne EQ, zvukové procesory a somariny presne zodpovedajúce tej dobe a určite s voliteľnou možnosťou aktivácie aj pre nahrávku na kazetu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Jenisatko:
díky, tak ja to sledujem že hŕstka ľudí si to pozrie, je tu za prvý deň od vydania nového príspevku okolo 20-30zobrazení, takže je to naozaj pre úzku skupinku na fóre, alebo zvonku.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No já si pročítám pravidelně všechny příspěvky co tu píšeš (samozřejmě nejen ty), takže za mě určitě pokračuj ;-).

Jinak jo, já si všiml, že největší nátřesk obecně tu byl letos v dubnu, což zrejmě bylo tou první zavíračkou (jinak si to vysvětlit neumím), kdy nějaká vlákna mají teď třeba desítky až přes sto tisíc zhlédnutí, což je celkem nářez. Ale třeba takové moje vlákno s Teslou Sonet Duo má něco přes 600 zhlédnutí a to je tu založeno už v začátcích - to zmiňuju jen že jsem myslel, že je tento stroj pro ostatní zajímavější.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

a ešte dlhé jesenné a zimné večery by to mohli teraz podporiť
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Maxell UDI-CD 46, tu fakt netuším cenu
TDK D 90 green - 34Sk
scan0158.jpg
scan0158.jpg (102.32 KiB) 2189 zobrazení
Opäť dve kazety z Astry.
U Maxell si nespomeniem na cenu, myslel som si že to bolo okolo 60Sk, ale to bude asi nezmysel, moc veľa. Kazetu som zase dostal pri nejakej príležitosti. A keďže som ju nahral celú na aiwe, tak je kvalita o ničom, lebo som mal ako predlohu ešte mizernejšie nahratú kazetu, než nahráva samotná aiwa.
Si hovorím nový vzhľad, keď som ju videl v obchode, tak som bol naozaj zvedavý, dizajn modernejší, viac CD na obale že :D A tiež prehodili farby, kde bola kedysi UDI normal modrá a UDII High červená, tak to teraz vymenili, jedine metal ostala zelená.
V Astre ale tieto metalky nikdy nemali, takže v novom dizajne UDI-CD a UDII-CD.
Krabička tiež tenšia, čo je na Maxell taký nezvyk, ale nevadí. To čo mi naozaj vadilo je ten nový vzhľad kazety, priehľadná, jednoduchá, minimalistická potlač, ako základná kazeta, to som bol proste v šoku, to dalo jasný signál kam sa kazety uberajú. Bola to posledná generácia UD série Maxell predávaná u nás.
Priehľadná kazeta s tými vnútornými výstupkami na tele, čo som na Maxell neznášal, pôvodné hrubé rovné telo bolo preč. Aspoň že zachovali Maxellovské cievky. Minimalistická potlač čiernou farbou a hlavný model označený na kazete farbou modelu, teda červenou v tomto prípade a modrou v tom druhom, ale čo je vrchol, len na strane A, druhá strana túto farebnú potlač nemala vôbec! Ale kvalita pásky sa zdala pôvodná, páska bola sýto čierna čo je na normalku nezvyk, ale je to UDI, tam to bolo "normálne" :D K tejto konkrétnej kazete sa ku kvalite nevyjadrím, keďže som ju nahral tak ako som nahral, ale v neskoršej dobe keď som mal viac kusov v rukách, s kľudom poviem, páska ostala kvalitná, kazeta je ale obyčajná.
*
TDK D Colour green. Do Astry možno tak v polovici roku 1997? alebo neskôr myslím že táto farebná verzia prišla až v roku 1998 do predaja u nás, aj keď na webe mám 1996. Ono je to tak že prišla na krátku dobu a to tesne pred tým než prišli kompletne nové dizajny TDK. Tieto prišli do Astry v štyroch farbách a len ako 90min, ale cena pôvodnej TDK D bola 40Sk, u týchto to šlo na 34Sk. Tu som zase riešil trochu kompromis, mal som našetrené drobné, ktoré nedávali sumu dvoch kaziet, chýbalo mi možno 10-15Sk, a chcel som kúpiť dve, tak mi v Astre dali zľavu, vzal som zelenú a modrú. S tým že ostatné farby vezmem neskôr.
Kazety mali fóliu podľa pôvodného vzoru, ale zmenenú farbu podľa farby kazety s nápisom Limited Edition. Kazety samotné boli celkom osviežujúce a páčili sa mi, ale kvalita puzdra bola pre walkmany problémová, a nie len pre ne. Nahrával som väčšinu na veži Sony a kúsok na aiwe. Zvuk bol dobrý, dynamický ako hovorí názov a výškovo myslím predčil aj Basfy FEI, ktoré som nahrával skôr, ale zase nepredčil Maxell UR.
Nahrávky z aiwy to bola bieda ako vždy, čo iné povedať :D
*
bonusový text, prvú kazetu ktorú som dostal v Astre bola JVC GI 60, modrá verzia:
Obrázok
Pôvodná cena bola asi 38Sk, myslím že táto kazeta bola ležiakom, taký starý vzhľad, ktorý nepasoval do zostavy vo vitrínke pultu. Raz sme sa tak bavili že koľko mám kaziet v stojane a koľko mám voľného miesta. A teta vybrala túto kazetu s pod pultu a povedala že teraz mám o jedno miesto v stojane menej :D Som chvíľu nechápal že čo sa deje, ale paráda.
U tejto kazety som skúšal prvý krát si odložiť obal, ale totálne sa mi potrhal. Kazeta mi vtedy veľmi pripomínala staré Fuji DR, ktoré som tak často používal pred mnoho rokmi na už spomínanom JVC RC20, som nevedel že to vyrába tiež Saehan. Aj keď bol vzor kazety zmenený, veľmi strohý, aj obal jednoduchý.
Nahrávky samozrejme na tých lacných boomboxoch u tety a pod, kým som niektoré úseky nenahral znovu na veži Sony, alebo Technicse, a zistil som že tá páska nie je až taký šmejd :D
Ale inak som tieto modely nikdy nevidel v predaji, ani červené verzie a nespomínam si ani žeby som vôbec ešte videl niekedy kazety JVC v predaji, možno si len naozaj nepamätám, alebo to bola len okrajová záležitosť čo unikla mojej pozornosti.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK D 90 Blue - 34Sk
TDK D 90 - 33Sk
scan0159.jpg
scan0159.jpg (97.7 KiB) 2169 zobrazení
Ako som včera spomínal, keď som nakupoval dve TDK D colour, tak obal z tejto druhej je práve tu. Teda z Astry v zľave. Nahrávka strana a pol na veži Sony a zvyšok na mojej aiwe. Kvalita samozrejme zhodná s tou zelenou.
Krátko na to vyšiel Modern Talking, veľký návrat skupiny, musel som si to pohľadať na google, že sa jednalo presne o rok 1998, teda pri tej príležitosti nebolo ťažké doma vyžiadať priamo prachy na nákup ďalšej kazety. A tou ešte nie je nová TDK z obrázka, ale ešte sa jedná o Limitovanú Colour TDK D v červenej farbe. Taktiež z Astry 34Sk, a zase nahratá na Sony veži. Červená ma vtedy prekvapila svojim veľkým kontrastom oproti predošlým dvom. A vzhľadom k tomu že tieto kazety boli naozaj veľmi krátko v predaji, k žltej verzii som sa už nedostal, to až teraz v posledných rokoch. Obal z červenej som si nenechal, lebo okrem nápisu Limited Edition bol zhodný s tou základnou, ale to som potom ľutoval.
Za najbližšie našetrené drobné /alebo som ju zase dostal?/ som ale zakúpil v Astre práve novinku TDK D v novom dizajne, a bola zase o korunu lacnejšia.
Telo kazety aj páska boli rovnaké ako u predošlej série, potlač sa mierne zmenila, obal bol nadmieru farebný, booklet taktiež, nálepky sa do novej generácie TDK dávali takmer do všetkých kaziet univerzálne, s malými obrázkami:
Obrázok
A týchto kaziet mi prešlo rukami tiež veľké množstvo, naozaj každý ich kupoval vo veľkom, nový dizajn nestratil na predajnosti ako sa to stávalo u niektorých iných značiek.
Ja som svoju nahral na veži Sony a rádiokazeťáku Dual z CD. Všetky tieto farebné TDK D a táto nová boli naplnené hlavne modernými pop hitmy a veľmi veľa tieto kazety kolovali po známych a rodine, sú to jedny z naj opotrebovanejších kaziet doma, Každá má na začiatku pásky niekoľko minút mierne až viac zúbkovaného okraja, pretože niektorý kamaráti mali stroje s horšími kladkami, a chromky s vysokou hladkosťou povrchu, a nekvalitné kazety v rátane tých TDK v tomto type puzdra vždycky utekali spod kladiek. Podobne nemám poničené Sony HF, alebo Maxell UR, ale na tých TDK to proste na lacných strojoch s horšou kladkou nikdy nechcelo riadne držať stopu. Naozaj je to poznať na ich veku aj stave, ale stále fungujú, niektoré hrajú horšie, niektoré ešte pomerne schopne.
Potom som od deda na Vianoce dostal ešte jeden kus tejto TDK D, na ktorú som nahral menej žiadané veci aj to len na aiwe a tá je v stave skoro ako nová :D
Rovnako tak niekoľko takých kaziet som kupoval v budúcnosti aj sestre, aj kamarátom a rodine, ktoré som nahrával, sestra síce nikdy nebola zaťažená na techniku, vlastne technika bola zaťažená jej používaním :D no a ja som rád vyberal vždy iné a pestré kazety, ona bola len na hudbu, buďto origošky, alebo vlastné nahrávky, ale na tej TDK sa jej veľmi páčili tie malé obrázkové samolepky vtedy. Aj všetci spolužiaci čo vo veľkom kupovali Maxell UR 120, tak v prípade alternatívy vždy volili TDK D 90 tejto alebo staršej verzie, podľa toho čo práve bolo v obchodoch. (že TDK D sa vyrábala aj ako 120min, by určite mala väčší úspech v predajnosti než Maxelly, ale cenovo asi nie, a obchody o nej tiež moc nevedeli, alebo nemali záujem) Proste táto kazeta, tento model je legenda. Tento dizajn obalovej fólie s nami zostal až do neskorých rokov 2005-2010 a niekde aj dlhšie, a to aj v Astre to patrilo k posledným predajným kazetám. Rozhodne ale kvalita z Luxemburska, pravá TDK trvala od roku 1998 ešte aspoň 4roky, z internetu vieme že vyšla aj rada 2000 Countdown https://ez647.sk/cc/tdk_d.html#2000
Kde pridali 10min a vznikla tak stovka. Potom sa ešte chvíľu predávali Luxemburské verzie s čiernou svorkou v cievke, vyzeralo to zaujímavo https://ez647.sk/cc/tdk_d.html#02bl
A tie mali v Astre tiež, v dobe keď som bol znechutený kam sa to uberá tak som to už nekupoval.
No a nakoniec prišli Thajské verzie s bielou svorkou (poznávací znak), ktoré mali novšie telo, boli bez skrutiek, a ako posledné verzie Life On Record, ktoré mali inú zadnú stranu fólie, ale kazety boli zhodné s tými Thajskými bez toho nápisu.
Takto skončila legenda TDK D, aj pre moje školské roky, aj pre predajne.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Maxell UR 90 - 39 až 43Sk cca
TDK T1 90 - 29 až 32Sk cca
scan0160.jpg
scan0160.jpg (99.3 KiB) 2141 zobrazení
Rok 1998 pomaly prechádzal jesenným obdobím, ktoré sa po letnej nádielke kaziet TDK D vyznačil v nákupe ďalších noviniek zo základných typov normal. Niektoré školské konce vyučovania sme mali predĺžené, kvôli prípravám na stredné školy, no a dosť ma iritovalo chodiť domov zo školy po tme, a pred záverečnou navštevovať Astru.
Maxell UR bola jedna z tých jesenných prírastkov, myslím že som ju tiež dostal, kazeta bola zase o niečo lacnejšia než verzia 1996. Zaujala novým celkom podareným obalom, páčil sa mi, po odbalení zase viac sklamania, teda hodne sklamania, kazeta bola v podstate ako verzia 1996 ale mala prehodené texty v tých červených štvorcoch po bokoch kazety. A trochu zmenené niektoré detaily, táto predloha sa potom použila aj pre súčasné UR od roku 2012. Ale táto kazeta bola stále mierne tmavšia a kvalitnejšia. I keď nové telo malo tie vnútorné výstupky, dosť ma to iritovalo na TDK, a ešte viac že s tým prišiel aj Maxell, no nemá to proste logický základ kvality, len ušetrenie plastu pri veľko výrobe, ak boli celkovo steny tenšie a hrubé len tam kde sa navíjala páska, na cievkach, a povedal by som že to robilo viac zla než úžitku. Už som túto formu poznal z nových UDI-CD a tiež ma to netešilo. Inak páska stále kvalitná tak ako som bol u Maxell zvyknutý, štvrť strany na aiwe nič moc, a zvyšok Sony veža, dynamika, výšky, bassy, všetko ako má byť, lepšie by som povedal než u TDK D.
Kazeta ale trpela problémom vlhkosti na trecích fóliách, ktorý som popisoval už z doby Maxell UDII-CD 120 s tým že som spomínal tri Maxellky ktoré s tým mali problém, toto je druhá z nich, ale stačilo otvoriť utrieť fólie a zase niekoľko mesiacov bol kľud. V tomto obale som kupoval sestre URku 120min, ale aj keď mala tp novú potlač, kazeta bola pôvodná s hrubými stenami presne ako verzia 1996, ale asi vedeli prečo je pre 120 vhodnejšia stará konštrukcia a naozaj fungovala výborne.
Myslím že sa jednalo o poslednú pravú Maxellku UR, a tiež posledný model UR v Astre, mám pocit že novšie URky v tom obchode neboli viac.
*
TDK T1 90, tiež jeden z tých večerných nákupov v Astre, za len nepatrne nižšiu cenu než kazety Dynamic. Zaujal ma však veľmi ten obal, pestrý, energický, celkom ma potešil. Kazeta pod fóliou ale pôsobila o dosť lacnejšie. Dobre teda, kvality puzdra a pásky boli asi zhodné ako u Dynamic, len chudobnejšia potlač, a nálepky. Booklet ten bol farebný po vzore fólie, ale len jemne. Cievky s bielymi svorkami, neskôr sa tento model predával aj s čiernymi. A dočkal sa po roku 2002 aj Thajskej verzii, ktorý sa tiež v Astre predával v závere audiokaziet.
Kazeta takmer nahratá výhradne na aiwe, a jedna skladba na Sony veži, totiž práve bola taká "uhorková" sezóna na nové tituly v zbierke rodinky kde mali onú vežu, tak čo už, aj na tej jednej skladbe som sa utvrdil v tom že v podstate nahrávam na pásku D. Ja som bol spokojný, lacnejšia viac vzhľadovo chudobná verzia TDkačky dostala nejaké staršie skladby z rôznych starých kaziet od tety, a časť potom bola prehratá znovu na Technicse, aj keď zvuku to nepomohlo, keď bol nekvalitný zdrojový signál.
Pomaly sa mi to doma plnilo lacnými kazetami so stále modernejším dizajnom a rozpočtovými modelmi ako TDK T1. týchto kaziet bol stále veľmi veľký výber, kdežto tie vyššie viac upadali výberom aj predajom. Ale aspoň som mal príležitosť vidieť, ako sa časť zákazníkov, ktorý preferovali TDK D ľahko presunula na lacnejší model, skalný fanúškovia značky TDK, ktorý ale neboli ochotný, alebo si nemohli dovoliť drahšie modely.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Vdaka za dobre clanky, som si pohovel trochu. Ur tejto verzie ja mam zasa celkom rad ale pamatam si aj ja tie sklamania ked som kupil nejaku pestru kazetu a pod foliou cista nuda. T1 neni moja kava.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: veríš v telepatiu? alebo inak dlho si nebol online, tak som sa na teba práve pred chvíľou súkromne pýtal, aj keď ešte správa nie je prečítaná, tak si tu :D
Myslím že URky práve v tejto fólii sú veľmi málo v ponukách predajcov, takže na doplnenie pre web som ich naháňal dosť dlho a to som zohnal len 4pack 60min, čo mali taký výrazný znak 4packu a celé mi to ten dojem kazilo :D
https://ez647.sk/cc/maxell_ur.html#98
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja ich mam zo desat tych Ur. V posledne dobe si cenim tie zakladne kazety. Ok uz dlhsie ich odkladam a radsej sa zbavujem tych zaujimavejsich.
Takze ja som taky lowendak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"