katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 19.1.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0466a.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Ampex 20:20+ 60 rok 1978 Made in USA/Mexico

+4db, bias -8
Silné poruchy vo zvuku, po minúte hrania začne silne kolísať ťah a páska sa kvôli zlému spojivu prilepí o hlavy do niekoľkých sekúnd. Takže rovnaký problém ako u 90min verzie, s tým rozdielom, že tu bolo vybudenie zvuku oveľa vyššie než u tej predošlej.
Páska vykazuje veľa bielych fľakov, plesne, alebo oxid spojiva a necháva veľa hnedého bordelu na hlavách, vzhľadom k jej stavu je to pochopiteľné. Zberateľská záležitosť, na nahrávky nepoužiteľné.

AudioStar HS-I 60 rok 1988 Made in Korea by GoldStar
+4db, bias -8, výstup slabší o 2db
Dosť dobrý zvuk, veľmi pekné a čisté podanie, občas sa nájdu nejaké dropy, ale vo výsledku je dosť schopná. Bola to asi jedna z mála zahraničných kaziet dostupná u nás aj v roku 1988, ale povestná svojím nie veľmi podareným mechanizmom, kde cievky mali často veľmi tuhý chod, a poznám ľudí čo ich mali doma niekoľko nepoužitých, lebo im ich tape deck proste neutiahol, tiež som mal takúto 90min verziu. Klasická bolesť výrobkov GoldStar, ku ktorým to píšem pravidelne.

Boots SFI 90 rok približne 1988, Made in Japan
+6db, bias -4, výstupná úroveň pásky je zhodná so vstupnou.
Veľmi dobrý zvuk aj stabilita pásky, žiadne dropy ani kolísanie, kvalita Maxellu v plnej sile po rokoch. Špekulácie že sa jedná o pásku SXI (niečo medzi UR a UD), alebo o pásku UDI. V rovnakom obale sa predávala aj verzia Maxell England s bielymi cievkami.

Magna Super Chrom 90 rok 1984, Made in Germany
-2db, bias -8, výstupná úroveň nižšia asi o 5db
Ak sa výkon drží riadne na uzde tak sa to pomerne dá aj výškovo, občas jemné dropy inak dosť schopné. Je to pravý chromdioxid, v ešte pomerne slušnom stave, páska je naozaj čistá, pri teste neostával žiadny bordel na hlavách.
Telo Magny je novinka pre mňa, dizajn spodnej časti je presne ako od Agfy, a toto telo používali isté šarže kaziet Basf LH a LH-EI, aspoň vieme kto im to vyrábal. Cievky tak sú zhodné s kazetami DNA, čo je ďalší kus chýbajúcej skladačky.

Maxell Capsule Normal 60 rok 1992, Made in Japan, pre Americký trh.
+6db, špičky +8db, bias -4, výstup je silnejší asi o +2db.
Výborný dynamický zvuk bez porúch a kolísania, veľmi silná a výkonná páska, má ešte o niečo navrch oproti Boots SFI, takže špekulácie, UDI, alebo XLI páska ?

Maxell Capsule High 110 rok 1992, Made in Japan, pre Americký trh.
+4db, bias +1, výstup slabší o 2db.
Zvuk je mierne slabší, výkon basov sa tu stráca, páska hraje jemnejšie, za to výškovo je prenikavá viac než zdroj. Veľmi tenká páska typu II poskytne čistý zvuk bez porúch a kolísania, ale nehodí sa na veľmi basovú hudbu v tomto prípade to bude asi naozaj len vina tenkej pásky, inak nádhera. Pravdepodobne nejaká zo šarží pások UDII, alebo SXII.

Maxell Juke Box 10 rok odhad 1990-1996, Made in Japan, pre Japonský trh.
+4db, bias -4, výstupná úroveň nižšia o 2db.
Zvukovo dosť slušná, podobná UR, bez porúch a kolísania. Extrémne krátka zavádzacia páska, starší typ cievok ako v Maxell UR 1986. Ako mám verziu 20min, tá ma úplne nové cievky, takže predpokladám väčší rozsah rokov výroby tohto modelu v nezmenenom obale.

Maxell UD 90 rok 1977, Made in Japan, verzia pre Americký trh.
+6db, špičky +8db, bias -8, výstupná úroveň pásky je zhodná so vstupnou.
Najvyššie špičky výšok chýbajú, poruchy len vzácne, nepatrný pokles výkonu v ľavom kanály, ale nie je to veľmi poznať po zvuku tak ako podľa displeja. V podstate veľmi dobrý výsledok na tak starú pásku, pri správnej kalibrácii určite urobí niekomu radosť z nahrávky. Modré cievky, dokonale hladký chod.

PDMagnetics 500 Crolyn 90 rok 1983, Made in Switzerland by ICM, páska Philips/Dupont.
-4db, bias -8, výstupná úroveň nižšia o 4db
Klasický pravý chromdioxid s nižším výstupom, ale pomerne čistým zvukom, ak sa výkon drží na uzde. Jemne počuť občas poruchy, a mierne utekanie stopy. Páska je ešte v dosť dobrom stave, čistá a nezanecháva bordel na hlavách.

PDMagnetics Tri-Oxide Ferro HG 90 rok 1983, Made in Switzerland by ICM, páska zrejme Philips/Dupont.
+4db, bias -8, výstupná úroveň nižšia o 2db
Veľmi slušný zvuk, takmer žiadne dropy, ale ľavý kanál je nepatrne slabší, inak by to celkom šlo. Malo by sa jednať o super ferro pásku Philips.

Sony Cadeau de Pop-ri 46min rok asi 1988 na štýl Sony A-la, žltá verzia, Made in Japan, pre Japonský trh
+4db, bias -8, výstupná úroveň nižšia o 2db.
Výborný zvuk bez porúch a kolísania, excelentný stav, páska HF. Zrejme sa snažili o arómu kvetov, ktorá je napustená v papieri kazety, takže kazety s vôňou naozaj existujú!

Sony CD-IT 90 rok 2001, Made in Mexico, pre Americký trh.
+4db, bias 0, výstup slabší o 2db.
Bez porúch a kolísania veľmi pekný zvuk základnej pásky typu II, veľmi dobrý stav, pomerne nová kazeta. Telo typu a farby ako posledné verzie UX-S, páska v nich z prvých šarží bola dobrá, potom kvalita extrémne poklesla. Kazeta v slide case.

Sony HF 120 rok 1972, Made in Japan
-4db, bias -8, výstup slabší o 6-8db
Zvuk výrazne slabší, ale žiadne poruchy a kolísanie, stabilný ťah aj stopa. Výškovo to ale nie je vôbec ideálne, ak sa bias sústredí viac do plusu, pokles celkového výkonu je enormný, ale bias v mínuse viac sústredí zvuk do povrchu pásky, čim sa zlepší celková nie len výšková odozva.
Kazeta základného dizajnu je čiastočne priesvitná, obsahuje Autosenzor na zavádzacej páske.

TDK D 90 žltá verzia, rok 1994, Made in Luxembourg
+2db, bias -4, výstup slabší o 2db
Celkovo dosť schopný stav, bez porúch a kolísania, ale trošku presykáva. U týchto kaziet je veľmi dôležitý stav v akom ju získate, pretože sa v testoch výsledky medzi jednotlivými kusmi dosť odlišujú. Štandardne by mala s prehľadom pokryť výkon +4db.

TDK DS2 74 rok 2005 a novšia, Made in Thailand zrejme, pre Japonský trh.
Kazeta sa robila aj v prevedení Life on Record.
+4db, špičky +6db, výstupná úroveň pásky je zhodná so vstupnou.
Na test použitá druhá strana, excelentný výkonný zvuk, bez porúch a kolísania, zrejme typ pásky SF v dobrom stave, teda nie až tak dobrom, na prvej strane mal ľavý kanál stratu 4db a neskutočne dropoval, toto je veľmi častý problém, hlavne u TDK kaziet. Farba tela kazety je ako citrónová voda :)

Testy audio kaziet z aktualizácie 19.1.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0380.JPG

National Angrom DU 54 rok 1984 Made in Japan, pre Japonský trh.

+4db, bias -4, výstup slabší o 2db
Teda zvuk je ostrý, a pekný, ale občas nejaká ta drobná porucha je počuteľná, a veľmi netoleruje výkon nad +4db, ako nehrá to zle, ale cena kazety rozhodne nezodpovedá zvuku. Je to nádherná zberateľská záležitosť, jedinečný dizajn a technológia, ale tam to končí. Páska je k tomu na začiatku zvláštne zvlnená na okrajoch, už aj na cievke. Vysoký lesk čiernej pásky na povrchu, a hnedý odtieň pásky zo spodnej strany. Viac o Angrom som písal v sekcii katalógov kaziet na fóre.

TDK SA-XS 90 rok 1998, Made in Luxembourg
+4db, bias 0, výstupná úroveň je zhodná so vstupnou.
Zvuk je veľmi pekný, takmer na nerozoznanie od originálu, teda až na dojem že je tam viac detailov, nejaký zvláštny jav, alebo dojem že to hraje nejako lepšie. Výkonovo to netrhá repráky, je to skôr na detail a precíznosť. U tejto verzie sa neuvádza že sa jedná o trojvrstvový náter, u predošlých dvoch to bola hlavná prednosť, ale predpokladajme že je páska rovnaká. Takže ak trafíte na kus v dobrom stave, je to dobrá voľba, ale podľa recenzií nesadne každému stroju, správna kalibrácia je u tejto pásky kritická, automatiky väčšinou všetky jej pozitívne vlastnosti zabijú.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa AdmineR »

ja som tiež v ostatnom čase nahral pár kazetiek (konečne) a kvalitou ma zaujala Sony UCX napr. ktorá nevykazuje chyby (výpadky, kolísanie, dropy) a zvukovo poskytuje všetko čo náročný poslucháč očakáva.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak som dostal znovu nejaké kazety na vyhodenie v horšom stave. Hlavne Basf CMII na fotke bola celá špinavá, takže som vybral pásku s cievkami, aj všetko vnútro a pekne som to umyl a nechal vyschnúť, u mňa sa proste kazety už nevyhadzujú.
Viac ma fascinovalo to že záznam sa dochoval asi len na dvoch kazetách, ďalšia má nejaké hovorené slovo ktoré tam je mierne v pozadí a kolíše intenzita nahrávky so šumom a zvyšné kazety je tam len silný kolísavý šum a občas je náznak akoby tam bolo niečo nahraté, skoro mi to pripadá akoby boli tieto kazety vystavené silnému magnetickému poľu.
Na jednu TDK D som skúšal nahrávku, a výkonovo +4db bias -4 a to je lepší výsledok než keď si kúpite zabalenú TDK D a skúšate nahrávať. Jediný zvláštny problém bol je že výšky boli v hudbe dobré ale v sykavkách spevu sa rozpili, ako keď chcete povedať ,,S" a pustite k tomu kopu slín :D Neviem čo tento efekt spôsobuje, ale mnoho aj nových kaziet týmto trpí viac než je zdravé.

Tri kazety mali domáci celoplošný polep, a na nich bolo zrejme hovorené slovo, Nemecky.
Prílohy
IMAG0669.JPG
IMAG0669.JPG (82.48 KiB) 8207 zobrazení
IMAG0670.JPG
IMAG0670.JPG (105.79 KiB) 8207 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazety 02/2020, tento mesiac bude toho viac, pretože okrem mojich nákupov tu mám aj poslané kazety od zberateľov

na prvej foto, kazety z Litvy, Vďaka !
na druhej už skôr zmienená Panasonic HD z Česka, Vďaka!

na poslednej už klasicky nákup a kazety z CR sú ešte na ceste
Prílohy
IMAG0757.JPG
IMAG0757.JPG (112.57 KiB) 8175 zobrazení
IMAG0761.JPG
IMAG0761.JPG (88.46 KiB) 8175 zobrazení
IMAG0759.JPG
IMAG0759.JPG (80.33 KiB) 8175 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

o chvilu budes mat vsetky kazety :mrgreen:
Čo potom? :lol:
Začneš so zberom walkmanov ako Janvys? hihi
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nikdy nebudem mať všetky, to je nereálne.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

V piatok došiel aj posledný balík z CR, takže to môžem pomaly začať pripravovať pre web.

Predaj:
Sony A-la dva kusy, žltá a zelená, cena 340KC za kus.
Mám ich navyše.
Prílohy
IMAG0846.JPG
IMAG0846.JPG (107.7 KiB) 8150 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak kazety sú vonku.
https://ez647.sk/update.html
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takže o dve Sony A-La nie je záujem?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jako vždy moc pěkný výběr. Teď nebudu závidět potichu, ale trochu nahlas :-D.


Krom většiny kazet závidím i ty míň známý jako Carrera a General, pak i Mallory, ECP, Magna a Acme.
Hlavně pak i ta Sony ZX mě dost zaujala, protože tu vyhlížím marně už asi 6 let - sice je to úplně obyč kazeta, ale rád bych měl originál toho podrvhu Sipote ZX.
O té čistící TDK ani nemluvě - společně s tou BASFkou je to něco co bych rád měl. Sehnat toho krabci, tak bych čistící pásek využil do mých kazet, kde se za ty roky doničily a navinul bych do nich pásek magnetický - tahle by fakt vypadala dost dobře na nahrávání.. Škoda no.. Já su skromnej, mě by stačily i dvě krabičky po 10 kusech :-D .

Jinak ten podvrh Panasonic, to tělo kazety vypadá nějak špinavě - myslím jako že ten plast je vizuelně "špinavý", takový vybledle zažloutlý s příměsí drobků zřejmě z pásky.. Už jsi zkoušel jak (ne)hraje?

A co se týká těch Sony A-la, tak jako mě by se líbily, ale ta cena mi přijde trochu vysoká..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Panasonic HD, hej celé je to také špinavé a nepresné, odfláknuté na pohľad, testy budu samozrejme neskôr, teraz som to dokončil popri silnej chrípke, som rád že som to zvládol za tak dlhú dobu vôbec dorobiť ten update.
Okrem toho šírka pásky nedosahuje požadovaných 4,81mm, ale je niečo okolo 4,2mm
ZX skúsim sa spýtať či nieje ešte jedna navyše, alebo do budúcna, inak si všimni že v balení je kazeta otočená, tak že spredu nie je vidieť kazeta, ale len biely papier, čo som pozeral po google, tak je to opačne, zvláštne.
Carrera je shit, páska sa zdá byť poškodená a fľakatá, akoby s plesňami.
S čistiacimi kazetami som na to myslel už dávno, ale aj v tejto TDK chýbajú trecie fólie.
Sony Ala by som povedal že je cena taká primeraná na dnešnú dobu, ale tak čo už, niekto sa snáď nájde kto ju bude chcieť, napríklad Roman? :P, Janvys?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ja už A-la mám
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"