katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

Veľmi pekné : )
tak si mal toľko balíčkových dní a ani jeden príspevok v Balíčkovom dni?! :o :D

Nepekné by bolo, keby si sa nezmienil vôbec :D. Myslím, že v dnešnej dobe máme všetci menej času aj nervov, takže veľa šťastia a hlavne buď zdravý! Na web si všetci radi počkáme : )
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Moniatko: keď si si všimla, do balíčkoveho dňa som nikdy neprispel žiadnym balíčkom :D
ja musím byť vždy niečo extra, preto moje balíčky patria do tejto témy :P

okrem toho ja neodfotím zabalený balík, nikdy to nestihnem medzi prinesením balíka z pošty a roztrhaním papiera :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

tak ja som to myslela celkovo, že si vôbec neprispel =P
Ale samozrejme tvoju výnimočnosť chápem :D patrí to sem : )
ja to stíham len vďaka tomu, že nechávam tie balíčky aklimatizovať než ich rozbalím, ale tiež koľko razy to nevydržím :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

mne dá poštárka balík do ruky, rýchlo rozbalím a prezerám si kazety, ale cez fóliu nič nevidím, pretože sú kompletne všetky kazety zarosené, platí pre zimné obdobie samozrejme, no a porozkladám ich na stôl vedľa seba, na kope sa tak rýchlo neodrosia, ako samostatne, po xx minútach ich odoberiem zo stola, utriem stôl, ktorý ostane chladný a vlhký :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

tak máme každý svoje fintičky :D
ja rada celý balík nechávam byť a potom si ich s radosťou poodbaľujem
plus sa ešte vyžívam vo fotení každého jedného kúsku ktorý beriem do rúk a odbaľujem z novím alebo iného istenia :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

váčšinou ich mám od pána zabalené v priesvitnej fólii hromadne, a pekne zatočené, takže to celé vezmem a postupne tým otáčam, všetkými kazetami.
Fotím až po odrosení, ale aj očistení fólie od mastnoty, prachu, ale najhoršie sú tie zvyšky lepidla a niekedy to dá riadne zabrať, s tými Axia a Basf som sa natrápil asi dve hodiny kým som len očistil.
Na jednej bol veľký kus, bol tam nalepený ten metalický štvorec, proti krádeži cez štvrtinu plochy kazety aj so zvyškom modrej farby, to skoro nešlo dole.
a fotím dvoma foťákmi, teda mojou kamerou Toshiba, z ktorej sem dávam takmer všetky fotky, a potom aj Kodak Z8612 IS, ktorý je zase vhodnejší skôr na iné veci než kazety, a je strašne pažravý a je len na tužkové batérie alebo CRV batérie a toto živiť je nechutný luxus a trápenie, ale na iné veci ako zoom a pod sa oplatí
až keď je každá kazeta z oboch strán oboma foťákmi nafotená, ešte hromadné foto pre update a fórum ako som dal teraz, a potom nastupuje skener, až potom rozbaľovačky a potom skener pokračuje

teraz som vo fáze pred zapnutím skenera, a ešte štvrtina tých kaziet ostala čo Kodak nestihol odfotiť, kvôli batérii, ktorá sa teraz nabíja
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

tak to sa asi dnes nenudíš
ja sa tiež "ihrajkám" aby som dostala robotu musím porobiť nejakú tú grafiku
dva dni som len premýšľala, čo vôbec mám urobiť aby to bolo k veci a zostala mi už len nedeľa na prácu, tak sa asi budem zabávať až do noci...

+ ma najviac baví pracovať s polofunkčnou myšou... má pokazený kábel, takže pri každom zlom pohybe mi vypadne
a potom nenadávaj :lol:
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

Můžeš pak zkusit otestovat i ty 3min kazety, čert ví co je tam vlastně za pásek, já se k tomu ještě nedokopal
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak tie moje testy niekedy meškajú aj niekoľko mesiacov, ale samozrejme, že keď pôjdem na to hromadne, tak tieto kazety nevynechám a budú v teste

Moniatko: vymeniť myš, to by som ja neprežil psychicky, alebo tá myš fyzicky :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys: mám technickú otázku, dal si mi viacero bielych prázdnych tiel z tých Kórejských kaziet, v jednej je však páska, čierna, vyzerá ako chromka, ale teraz som na to prišiel, dal si tam pásku Magnex Studio 4 60min METAL typ IV?
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

Je to možné. Korejské kazety sloužily jako zdroj pásků. Pokud je tam metalka od Magnexu, poznáš podle cívek, takové ty hodně děrované
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

som na to prišiel len kvôli tým cievkam :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"