katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Pardon, že ti do toho vstupuju, nechci zastínit tvoje příspěvky.
Ta 150min kazeta musím říct, že je lákavá, ale ta cena je celkem síla na to, že je to normálka..ale lepší to už asi nebude.. No uvidím, třeba se mi ji někdy podaří získat..
Ale ta Sony a nějaký ty Colorky mě taky lákají..


Jinak teda moc pěkný, aspoň budu mít dneska co číst v práci (pokud budu mít chvilku volno). Taky koukám, že jsi přidal ke každému testu obrázky. Mě se sice ukazuje jen malý prázdný čtvereček s nápisem "Obrázok", ale to díky tomu, že jedu stále přes Operu 12.14, na FireFoxovi to jede v pohodě.
Musím ale podotknout jeden zvláštní jev, přeci jen se mi tu načetl jeden obrázek, jen jediný z těch všech co jsi tu dal, a to druhý obrázek k "Sony CDix I 54 a 64min rok 1998". Jak je to možný nechápu...ajo kurňa, už to vidím :-D, ten jediný obrázek jsi musel nahrát do příloh a já nad tím přemejšlím 10minut :-D ..


Jinak teda krom toho, že ti opět závidím několik kazet včetně těch Scotch, kterých jsem si všiml hned jako prvních, tak mě překvapilo, že jsi ještě neměl ve sbírce tu obyč modrou Sony HF. Je možný, že jsem si toho už dřív všiml, ale třeba jsem to zapomněl..

EDIT: Jo a ta průsvitná Fuji DR, no sakra, tak té bych chtěl minimálně dva kusy. Něco takovýho jsem zatím neviděl a protože je toto jeden z modelů, který sháním, tak proto bych ji bral..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony EF mám ale je v svetlej kazete s červeným nápisom EF.

Ako prílohu som to nahral po tom čo to stále držkuje že len 20odkazov a viac nie, tak som jeden musel zmazať.

Tie 150min budu o chvíľu stáť 1000KC.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jojo, já vím, těch jsem měl taky nejvíc, ty v tmavým těle s bílíma popisama mám pocit, že se dostavily až ke konci a jen na chvíli. Těch mám zároveň minimum.. Myslím z osobních tehdejších nákupů nových kazet, nikoli z bazarových sbírek.

Jojo, to mi právě došlo, když jsem na to koukal jak je to možný :-D. Já si s těmi odkazy taky užil svý, hlavně když jsem tu vloni vkládal tu svoji maxi sbírku desek. Ale víc než odkazy mě furt prudí omezovač počtu přiložených souborů - ono s 10 soubory to zrovna nejde lehce. Proto se mi třeba rozžduchnul ten článek s prázdnými deskami na dvě stránky.

Uf, no to je prasárna..ale vzhledem k tomu jak se uměle navyšují ceny je to celkem uvěřitelný.. No jak říkám, uvidím jestli se mi to podaří nebo ne (s malým výdělkem toho moc nezmůžu).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nové kazety, pripravuje sa.

Dve Poľské Stilony, jedna pravá chromdioxid s páskou Basf chrome, alebo vyrobená v licencii Basf.
Kazety majú telo Basf, ale priehľadné čo som videl zatiaľ len na nete, je to verzia tela Basf s malým oknom z konca 80tych rokov.
Potom Čínska Acme chrome a z eshopu niečo nové na zákazku, do lacných kaziet navíjajú rôzne pásky, v tomto prípade typ II možno Maxell alebo tak. Raz tu niekde boli na ten eshop odkazy.

Takže vďaka za kazety!
Prílohy
IMAG0205.JPG
IMAG0205.JPG (103.62 KiB) 3316 zobrazení
IMAG0206.JPG
IMAG0206.JPG (120.22 KiB) 3316 zobrazení
IMAG0207.JPG
IMAG0207.JPG (94.97 KiB) 3316 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Minulý týždeň v piatok som dostal plnú tašku audiokaziet čo boli na vyhodenie. Môže sa jednať asi o 80ks, prípadne viac.
Kazety na fotke + kazety o ktorých som písal tu:
viewtopic.php?f=67&t=2719

Mnoho kaziet, tie na fotke, sú bez obalu a ich stav je extrémne zlý, resp neskutočné množstvo špiny, ktorú som čistil celú poslednú nedeľu. Napriek tomu si ich nechám, prejdem a dám na web. Je tam aj veľká časť originálov, alebo starých nahratých kusov. Nejaké duplicity by som neskôr možno pustil, ale v tom stave ma napadá len jeden pán čo by si ich vzal :)
Originálky postupne pridám do našej sekcie originálov, myslím že je na čo pozrieť, trochu tej histórie a pohľad na niektoré zaujímavosti o ktorých som netušil ani ja.
Prílohy
IMAG0208.JPG
IMAG0208.JPG (131.01 KiB) 3269 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazety júl 2020, prvá várka, premýšľam že sa im budem venovať až mi o týždeň príde aj druhý balík z Česka.
Prílohy
IMAG0338.JPG
IMAG0338.JPG (101.92 KiB) 3266 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No musím říct, že máš na to celkem štěstí :-). Mě se něco zdarma zrovna moc nedaří sehnat. Jo, sice někdy levně, ale úplně zadax, to asi ne. Pokud jsem něco neopomněl, tak za posledních 10let jsem přišel jen asi ke dvěma várkám audiokazet. V obou byly kazety v průměrném až dramatickém stavu.
V jednom mě dost překvapila jedna kazeta, tuším "i-b@se" (něco na způsob těch Sipote, Brownie, Tesco), která tehdy byla v prodeji asi jen před 5 lety, důvodem překvapení bylo, že byla totálně zeškrábaná, nějaký rožek trochu uštíplý a všechny šroubky zrezlý - takový stav jsem vidíval spíš jen u kazet starších před 90. lety..


Jinak koukal jsem na ty vlákna, kde jsi přispíval s těmi kazetami ze sbírky. Celkem zajímavé kousky :-).

A k tomu Discogs - je to databáze, která je však tvořená nespočtem lidí ze všech koutů světa, takže nejen kazety, ale i desky a CD se tam mnohdy nedá vůbec dohledat a musí se vytvořit, na to je ale potřeba čas, nějaký znalosti tagování a hlavně zkontrolovat všechny možnosti, zda-li to tam už náhodou není, jen označený nedohledatelným způsobem.
Sám tam při hledání desek mnohdy dost nervuju, protože tam nejsou přispěvatelé schopní přidat ani tak základní veci jako katalogová čísla, EANy, MATRIXy svodových drážek či jiné možnosti jak rychle dohledat desku. O přidávání fotek ani nemluvim.. A to se často jedná i desky vydané po mileniu.

To píšu jen jako informaci :-), nijak do tebe neryju, kdyby to tak bylo pochopeno.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Silver-Fox, a ešte budem pridávať, vždy zopár kaziet denne, podľa času.
Ale nejaké duplicity z tých nahrávaných ti asi nechám možno 3-4kusy, nejaké TDK D, či Maxell UDII ak by si chcel.
Okrem toho sa mi ešte vyjadri k tým hovoreným kazetám, čo s tým, a či by si niečo z nich chcel, čo som pridával asi pred týždňom na fórum
konkrétne myslím toto:
viewtopic.php?f=67&t=2719
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo no, ale aspoň máš zábavu a o něco rychlejší než u nových kazet - i když s poslechem, jak se to vezme. Nemusíš sice skenovat fólie, páč to nemá ani obaly, ale zase si je posloucháš..

Jo tak, tím pánem jsi myslel mě :-D. Tak to předem moc děkuji :-). No však mě znáš, u mě je každá kazeta, deska i pásek vítaný a kazet jako je Maxell UD2 o to víc.
Jo no, to jsem koukal že co ti to tam přibylo, z poslechu něčeho takého bych rostl asi i já..a to i přesto, že anglicky neumím :-D.
Tak jako pokud se toho chceš zbavit a nikdo jiný by to nechtěl, tak se toho klidně ujmu. Musím se ale přiznat, že bych si asi kousky toho poslechl (ale věřím tomu, že v celé stopáži bych to asi nedal).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tých dvojkaziet mám 10 kusov a sú číslované Vol 1 - 25, takže niektoré chýbajú, s tým že jedna kazeta v jednom balení chýba, a ešte u toho kamaráta je jeden dvojpack odložený, lebo sa už nevošiel do tašky. Takže 10dvojpackov a jedna chýba je 19kaziet.
Myslím že by som si nechal jeden dvojpack a ostatné by som ti odložil s tým, že neviem kedy to pošlem, kým to prejdem môžu prejsť aj roky :D ale bude to odložené.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Várka z ČR, takže to čo som nakúpil a to čo som dostal, to bude masaker to stihnúť za víkend. A to mi ešte nejaké materiály prišli mailom, to bude jeden z najväčších updatov za posledné roky.
Prílohy
IMAG0498.JPG
IMAG0498.JPG (142.98 KiB) 3198 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

pekné kúsky
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"